YouTube oficiálně zavádí změny ochrany soukromí COPPA pro veškerý videoobsah zaměřený na děti | VPNoverview.com

Tento týden YouTube zahájila oficiální zavádění svých nových pravidel inzerce pro videoobsah zaměřený na děti. Důvodem je žaloba, kterou YouTube urovnal s vládou USA za porušení zákona o ochraně soukromí dětí online (COPPA). Nová pravidla uvedou zásady a postupy YouTube do souladu s COPPA. Někteří tvůrci se obávají masivních ztrát z reklamy.


Marketing pro děti

Existuje několik důvodů, proč je marketing pro děti obchodem s miliardami dolarů. Děti představují pro obchodníky důležitou demografickou skupinu. Za prvé, jejich vlastní kupní síla je značná a roste. Za druhé, ovlivňují rozhodnutí rodičů o nákupu.

Kromě toho je současná generace dětí velmi vědomá značce a má tendenci rozvíjet tvrdou věrnost značce. Začíná to ve věku batole, kdy děti nejsou schopny odlišit reklamy od show. Také, ústní marketing je obrovský, obzvláště mezi tweens a dospívající.

Uživatelé především neví, jak správně procházet nastavení ochrany osobních údajů na YouTube. Zahrnout sběr dat do mixu a je snadné pochopit, proč je téma tak kontroverzní. Na jedné straně je silná výzva k marketingu pro děti, i když etickým způsobem, který nevyužívá jejich naivity. Na druhé straně se předpisy zpřísňují a pokuty exponenciálně rostou.

COPPA na chvíli

Americký federální zákon o ochraně soukromí online dětí existuje již nějakou dobu. Kongres nařídil COPPA v roce 1998, aby omezil sběr osobních údajů od dětí bez souhlasu jejich rodičů.

Pravidlo Komise provádějící COPPA, účinné od dubna 2000, je zaměřeno na weby, služby a aplikace určené primárně pro děti do 12 let nebo na webové stránky, které vědomě shromažďují nebo uchovávají osobní informace o dětech v této věkové skupině. Zákon se vztahuje na tvůrce obsahu stejným způsobem, jako by tomu bylo v případě, že vlastník kanálu měl vlastní web nebo aplikaci.

COPPA mimo jiné zakazuje shromažďování informací, jako jsou jména, adresy, IP adresy a cookies, bez předchozího souhlasu rodičů. Zákon také vyžaduje, aby weby „zveřejnily kompletní zásady ochrany osobních údajů, informovaly rodiče přímo o svých postupech shromažďování informací a získaly ověřitelný souhlas rodičů před shromažďováním osobních údajů od svých dětí nebo před jejich sdílením s ostatními“.

Změny ochrany osobních údajů na YouTube

Důvodem zavedení této změny na YouTube je soudní proces, který se platforma pro sdílení videa dohodla s vládou za porušení COPPA. V září byla YouTube regulačním orgánem USA, Federální obchodní komisí (FTC) uložena pokuta 170 milionů USD a v rámci dohody slíbila provést úpravy.

Nyní je zakázáno provozovat cílené reklamy na dětských videích. Dále nebude možné komentovat videa zaměřená na mladé publikum. Mnoho dalších funkcí YouTube, například odesílání oznámení push, je také vypnuto.

Majitelé kanálů musí určit, zda videa, která nahrávají, jsou „zaměřena na děti“. Účelem tohoto požadavku je zajistit, aby majitelé YouTube i kanálu dodržovali zákon.

Protože není vždy možné vědět, kdo je divák, každý, kdo sleduje „dětské video“, je považován za dítě. Nezáleží na tom, jak starý je divák ve skutečnosti.

Nová pravidla se okamžitě vztahují na všechna videa na celém světě. YouTube bude používat algoritmy AI k ověření, zda tvůrci správně označili svůj obsah. YouTube navíc říká, že v případě chyby nebo zneužití nahradí štítek a může podniknout kroky proti porušovatelům, včetně zrušení účtu.

Silný dopad na podnikání tvůrců videa

Kanály zaměřené na dětská videa budou bezpochyby pociťovat silný obchodní dopad a možná ztrátu příjmů z reklamy. YouTube uvedla, že je „odhodlána pomáhat tvůrcům orientovat se v této nové krajině a podporovat náš ekosystém rodinného obsahu“..

Tvůrci videa věděli od září, že k těmto změnám dojde. Jak bylo uvedeno výše, tvůrci videa se musí sami přesvědčit, zda je video určeno dětem nebo ne. YouTube ukládá odpovědnost a veškeré pokuty FTC výrobcům.

FTC poskytuje pokyny, které pomáhají distributorům a tvůrcům určit, zda je obsah zaměřen na děti. Obsah se nepovažuje za „zaměřený na děti“ jen proto, že jej vidí některé děti. Podle distributorů a tvůrců však zůstává to, co je dětské video, nejasné. Nebo alespoň dostatečně široká a vágní, aby vyděsila spoustu tvůrců obsahu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me