Technické společnosti využívají data k boji proti koronavírusu VPNoverview.com

Několik velkých technologických společností, jako je Google a Facebook, oznámilo, že chtějí pomáhat v boji proti koronavírusu. Společnosti shromáždily spoustu informací o svých uživatelích a doufají, že je využijí. Chtějí pomoci organizacím pochopit, jak a v jaké míře se virus šíří. Společnosti byly podrobeny velké kontrole shromažďování všech těchto údajů o svých uživatelích. Mohli by si myslet, že by to mohlo lidi obrátit.


Velká data a soukromí

Musíme si uvědomit, že kdykoli jdeme online, jsou uloženy informace o našem chování. Mnoho velkých společností, jako je Google a Facebook, shromažďuje nejrůznější informace o svých uživatelích. Všechna tato data jsou například skenována, aby inzerentům pomohla ukázat vám pouze věci, které jsou pro vás relevantní.

V této době vidíme vyvíjeno mnoho nových aplikací, které sledují koronavirus. Tyto aplikace chtějí o vás vědět spoustu osobních údajů a některé opravdu nezohledňují bezpečnost vašich soukromých údajů. Za poslední týden velké datové společnosti uvedly, že budou využívat informace, které shromáždily, aby pomohly v boji proti viru. Musíme si však být vědomi, co to znamená pro naše soukromí a bezpečnost.

Databáze Google k použití

V pátek Google zveřejnil data, která ukazují pohyb lidí v oblastech zasažených koronavírusy. Jak získají tyto informace? Každý, kdo používá Google nebo jakoukoli ze svých aplikací, má možnost sdílet svou historii polohy se společností. Mnoho lidí se z toho odhlásí, protože nechtějí sledovat jejich pohyby. Ale pro lidi, kteří to neznamená, to znamená, že Google se může přihlásit kamkoli.

Společnost zveřejnila zprávy o 131 zemích s názvem Covid-19 Mobility Reports. V těchto zprávách byl pohyb lidí během blokování porovnáván s pohyby mimo blokování. Google se rozhodl tyto informace nejen předat úřadům, ale také veřejnosti. Tvrdí, že chtějí být co nejtransparentnější v tom, co je sdíleno, protože jsou již dlouhou dobu součástí debaty o soukromí. Tato debata se za posledních několik týdnů opět ožila. Objevilo se několik aplikací pro sledování koron, které si neocenují soukromí svých uživatelů..

Soukromí a bezpečnost

Google uvedl, že přijal opatření k zajištění toho, aby jednotlivci nemohli být identifikováni prostřednictvím zpráv. Tento typ sběru dat se může snadno cítit jako dohled nad lidmi, takže musí být velmi opatrní. Yves-Alexandre de Montjoye, akademik z londýnské skupiny pro výpočetní soukromí v Londýně, uvedl, že Google podnikl dobré kroky ke snížení rizik v oblasti soukromí. Také požádal, aby společnost poskytla více podrobností o technické stránce věcí. To může externím vědcům pomoci zajistit, aby skutečně chránili soukromí lidí.

Tyto zprávy si může prohlížet kdokoli, protože byly zveřejněny. Ve většině přehledů můžete vyhledat další regionální údaje. Společnost Google vám poskytne shromážděná data ve formátu PDF poté, co vyberete region, o kterém chcete získat informace. Tímto způsobem nemusíte zůstat online, abyste k němu měli přístup, a to může být přeneseno do terénu.

Facebook Sledování ve stopách Google

Facebook také sdílí údaje o poloze s vědci v několika zemích. Na rozdíl od Google to však nezveřejnili. Data jsou dostupná pouze prostřednictvím Data for Good. Tento program byl zahájen v roce 2017 a je přístupný pouze univerzitám a neziskovým organizacím. Společnost se nyní rozhodla tento program rozšířit. Poskytne tři nové mapy pro předpovědi, kde se virus rozšíří, a také ukáže, zda lidé zůstávají doma. Data těchto informací budou shromažďována v aplikaci Facebook.

Aplikace Facebook nyní zobrazí vyskakovací okno pro některé uživatele v USA, které je požádá o vyplnění průzkumu symptomů nemoci. Tento průzkum byl vytvořen epidemiologickým centrem Delphi University Carnegie Mellon University. Je součástí nového projektu mapování příznaků, který pomůže předpovědět, kde virus zasáhne další a kde jsou potřebné lékařské zdroje. Vědci uvedli, že „nesdílejí odpovědi na jednotlivé průzkumy s Facebookem a Facebook nesdílí informace o tom, kdo jste s vědci.“

Je to užitečné?

Velké společnosti se během této doby snaží dělat to nejlepší, co mohou, aby pomohly. Vidíme továrny restrukturalizovat své výrobní linky na výrobu ventilátorů a obličejových masek. Sdílení údajů o poloze však také pomáhá zdravotnickým organizacím. Nyní vědí, kde lidé zůstávají doma a kde nejsou. To znamená, že mohou být cílenější ve svých zprávách lidem. Doufejme, že informace mohou také skutečně pomoci při mapování cesty nemoci, aby bylo možné zachránit více životů.

Jediným rizikem, které s tím souvisí, je, že toto pozitivní spínání shromažďování soukromých údajů může vrátit zpět část práce, kterou obhájci vykonali v oblasti ochrany soukromí online. Debata se rozhořčila a lidé se obávali, co se děje s jejich informacemi. Nyní, když se zobrazí výhody tohoto sběru dat, by to mohlo mít za následek menší vůli pro společnosti.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map