Streamování, sledování televize a stahování je díky koronavírusu na vzestupu. Které filmy a seriály sledují lidé? | VPNoverview.com

Od zavedení ochranných opatření k omezení šíření koronaviru došlo k prudkému nárůstu počtu předplatitelů, diváků a návštěvníků u streamovacích služeb, televizních kanálů a torrent stránek. Tento trend potvrzují různé mediální zprávy a výzkumná data, včetně Forbes, Torrentfreak a Comscore. Ačkoli to nemusí přijít jako surpise, je překvapivé, že filmy a seriály o ohniscích virů jsou velmi populární. Živá televize také zaznamenala nárůst sledovanosti.


Počet trojnásobných odběratelů Disney + týdenní

Od soboty 14. března do pondělí 16. března se počet odběratelů Disney + strojnásobil ve srovnání s předchozím týdnem. To je zatím největší růst Disney + v roce 2020. Velmi vítaný nárůst, protože Disney musela uzavřít své tematické parky v USA, Evropě a Asii kvůli vypuknutí COVID-19.

Co lidé sledují na Disney + během vypuknutí Coronavirus?

Po přísnějších ochranných opatřeních zavedených kvůli vypuknutí COVID-19 se Disney + rozhodla posunout datum vydání některých filmů a seriálů dopředu. V důsledku toho Frozen 2 and Marvel Agents of S.H.I.E.L.D. jsou již k dispozici na Disney +. Není proto žádným překvapením, že tyto dva filmy jsou mezi 10 nejpopulárnějšími filmy a seriály Disney +, spolu s některými nově vydanými klasikami, Disney + Originals a dětskými seriály.

Trendy filmů a seriálů o Disney+
1. Zmrazené 2
2. Lví král (2019)
3. Zmrazené
4. Mickey Mouse Clubhouse
5. Marvel Agents of S.H.I.E.L.D.
6. Hvězdné války: Klonové války
7. Moana / Vaiana
8. Mandolorián
9. Sofie první
10. Aladdin (2019)

Netflix viděl svou účastnickou základnu roste o 47%

Netflix si roky vede dobře, ale zdá se, že ohnisko COVID-19 ještě více zvyšuje jejich čísla. Společnost Netflix zaznamenala mezi 14. a 16. březnem růst účastnické základny o 47%. Toto je podporováno údaji hlášenými společností Forbes, která je založena na uživatelské skupině US Netflix. Akcionáři Netflixu se zdají sdílet víru, že Netflix bude mít z kokonového efektu prospěch. Zatímco mnoho jiných společností se potýká s prudkým poklesem jejich ceny akcií, akcie Netflixu vzrostly pouze o 7% v únoru. Podle zprávy na Yahoo se však očekává, že růst v dlouhodobém horizontu zpomalí, nebo se počet odběratelů opět sníží. Je to proto, že Netflix je luxusní produkt a vzhledem k nadcházejícímu očekávanému hospodářskému poklesu díky propuknutí koronavírusu bude pravděpodobně předplatné těchto produktů zrušeno..

Co lidé sledují na Netflixu během epidemie Coronavirus?

Filmy související s viry a ohnisky virů jsou v současné době velmi populární. Není tedy neočekávané, že dokument „Pandemie“ na Netflixu trendy. Následující filmy a seriály navíc přitahují mnoho diváků:

Populární filmy a seriály na Netflixu (USA)
1. Tiger King
2. Všichni Američané
3. Vlastní
4. Platforma
5. Láska je slepá
6. Tom Segura: Ball Hog
7. Dopis pro krále
8. Obyvatel
9. Šéf Baby: Zpět v podnikání
10. 100 lidí

V mnoha zemích lidé sledují americký Netflix. Je to proto, že databáze USA Netflix má k dispozici mnohem širší škálu filmů a seriálů. Mnoho lidí mimo USA proto hledá způsoby, jak získat přístup k americké verzi Netflixu.

Některé streamovací služby vidí počet nových zákazníků dvojnásobný

V některých zemích dochází k významnému nárůstu počtu předplatitelů služeb streamování. Mluvčí nizozemské streamingové služby Videoland hlásí: „Když byla zavedena ochranná opatření proti propuknutí koronaviru, viděli jsme počet nových zákazníků Videolandu dvojnásobný.“

Společnost Videoland také vydala druhou sezónu „Mocro Mafia“ dříve, než se plánovalo, protože uživatelé byli díky zavedeným opatřením COVID-19 velmi žádáni. “Nyní, když mnoho lidí zůstává doma, Videoland a obsazení Mocro Mafie dostaly od lidí mnoho žádostí, aby nás požádali o uvolnění nové sezóny dříve.”

Zvýšení počtu odběratelů také zaznamenají další místní streamingové služby, jako je Cinetree, streamingová služba pro umělecké filmy. “Počet návštěv v posledních týdnech výrazně vzrostl,” uvedla zakladatelka herečky Hanna Verboom Cinetree v rozhovoru s nizozemskými novinami AD.

Streamingové služby snižují kvalitu videa

Na žádost Evropské komise Netflix a YouTube dočasně snížily kvalitu svých videí. Důvodem je, že nárůst počtu streamovaných videí může jinak přetížit internet. V důsledku toho evropský komisař Thierry Breton upozornil tuto možnou záležitost na několik technologických společností. Amazon, Disney +, Apple TV +, Facebook a Instagram také snížily kvalitu svých videí. Výsledkem je, že kvalita zvuku a videa streamovaných videí je o něco nižší, ale alespoň internet zůstává přístupný, dokonce i pro mediální zpravodajství o vypuknutí koronaviry.

Hodnocení televize prudce stoupá, zprávy a aktuální záležitosti jsou obzvláště populární

Televize je jednou z hlavních forem hromadných sdělovacích prostředků v mnoha zemích. V dobách krize, například při současné kronavírusové krizi, kdy většina lidí zůstane doma z nutnosti, je sledování televize stále populárnější. V důsledku toho mnoho televizních kanálů zaznamenává výrazný nárůst jejich sledovaných čísel.

V Nizozemsku nezávislá organizace Stichting KijkOnderzoek zkoumala chování lidí, kteří musí zůstat doma, v rámci koronavirových opatření. V posledních dvou týdnech lidé sledovali živou televizi o patnáct minut déle než obvykle. Dosud se doba obrazovky v roce 2020 oproti stejnému období loňského roku zvýšila o 33 minut denně. Programy v žánru literatury faktu jsou obzvláště populární. Zprávy a publicistické programy, jako jsou zpravodajské a tiskové konference o krizi VOCID-19, představovaly 38% celkového času sledování. Není divu, že došlo k významnému poklesu počtu sledovaných sportovních událostí, protože tyto byly z velké části zrušeny kvůli COVID-19.

Torrenty také zaznamenaly zvýšení frekvence stahování během krize Coronavirus

Podle Torrentfreak došlo k prudkému nárůstu počtu návštěvníků torrentových stránek, protože v Itálii byla zavedena ochranná opatření proti koronavírům.

Zajímavý je také zájem o film „Nákaza“. Tento film je o pandemii související s virem. Nyní se objevuje v top 10 nejstahovanějších torrentů, i když byl film vydán v roce 2011. Po vydání skupiny torrentů YTS vydala minulý týden dvě nové ripy „Contagion“, film byl stažen tisícekrát, dost, aby vydělal místo v týdenních top 10 nejstahovanějších filmů Torrentfreak. Podle Torrentfreak je to poprvé, kdy se starší film dostal na první desítku seznamu let poté, co byl poprvé vydán.

Které filmy a seriály byly staženy nejvíce během vypuknutí Coronavirus?

Jako obvykle se 10 nejlepších seznamů Torrentfreak skládá hlavně z nedávno vydaných filmů. Je však pozoruhodné, že téměř 10letý film Contagion si zajistil místo v tomto 10 největším seznamu.

Top 10 torrentů ke stažení
1. Hvězdné války: Epizoda IX
2. Neviditelný muž
3. 1917
4. Sonic: Ježek
5. Jumanji: Další úroveň
6. Lov
7. Zmrazené 2
8. Dále
9. Nákaza
10. Bankéř

Tento seznam také obsahuje Frozen 2, přestože je tento film legálně dostupný prostřednictvím Disney +. Je zajímavé, že někteří lidé raději stahují tento film prostřednictvím torrentových sítí, než se přihlásili k odběru streamovací služby, ačkoli riskují, že dostanou vysoké pokuty za stahování.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map