SIM výměna útoků na vzestupu VPNoverview.com

Poplatek dvou mužů v USA za pokus o krádež v bitcoinech 500 000 dolarů přivedl zpět pozornost veřejnosti k útokům na SIM karty. Co je to útok na SIM kartu? Musí si veřejnost dělat starosti?


Co je to SIM Swap Attack?

Výměna karty SIM zahrnuje kyberkriminální podvodné telekomunikační poskytovatele, aby přiřadili telefonní číslo zamýšlené oběti z telefonu oběti na kartu SIM v zařízení, které drží útočník. Útočníci pak představují jako oběť u poskytovatelů online účtů požadavek, aby poskytovatel zaslal ověřovací kódy nebo odkazy na resetování hesla účtu na telefon vyměněný na SIM kartě ovládaný útočníky..

Útočníci mohou následně obnovit přihlašovací údaje oběti na účty sociálních médií, aby získali kontrolu nad citlivými informacemi oběti a odcizili identitu oběti. Mohou také, podle dvou Massachusettsových mužů, resetovat hesla na soukromé služby, jako jsou e-mailové účty a kryptoměnové peněženky.

Poslední případ

Případ dvou obžalovaných mužů z Massachusetts minulý týden zahrnoval Eric Meiggs (20) a Declan Harrington (21). Údajně se pokusili ukrást více než 500 000 dolarů v kryptoměně při cílených útocích na deset jednotlivců. Tito jednotlivci byli zacíleni, protože měli pravděpodobně velké kryptoměnové účty a měli vysoké názvy účtů na sociálních médiích. Oběti nebyly identifikovány, ale obvinění popisuje jednu oběť jako vlastníka bankomatu bitcoinů a další jako provozování „podnikání založeného na blockchainech“..

Kdo jsou pachateli útoků na SIM kartu?

Podvody typu swap na SIM kartě, známé také jako podvody typu simjacking a port-out, nejsou obtížnými podvody. Takové podvody nejsou ani novým jevem. Byli tu už několik let. Pozdní, nicméně, výměna SIM zaznamenala prudký nárůst v hlášených případech. Mladí lidé ve věku devatenácti do poloviny dvacátých let jsou obvykle pachateli útoků na SIM kartu. Nakupují levné SIM karty na internetu a poté je připojují k telefonům hořáku, aby je mohly použít k útokům.

Se SIM Swappingem se rozšířil mezi mladými kybernetickými zločinci, několik osob v kryptoměnovém prostoru se stalo obětí těchto útoků. To zahrnuje významné osobnosti v Messari, Coin Center a VideoCoin, kteří všichni hlásili, že utrpěli útoky na swap SIM. Michael Terpin, přední investor v krypto prostoru, podal žalobu na svého mobilního poskytovatele AT&T a jeho 21letý údajný pachatel poté, co také utrpěli útok na SIM kartu.

Jak chránit proti útokům na SIM kartu?

Jednotlivci v krypto prostoru jsou obvykle hlavním cílem útoků na SIM kartu. Cílem by však mohl být kdokoli z široké veřejnosti, pokud má tyto kyberzločince něco zajímavého.

Co může udělat široká veřejnost, aby se ochránila před takovými útoky? Kromě obvyklých bezpečnostních opatření k ochraně osobních údajů a účtů není ve skutečnosti toho, co může veřejnost udělat. Podvedení jednotlivci jsou zaměstnanci poskytovatelů telekomunikačních služeb, nikoli sami zamýšlenými oběťmi. Je proto na poskytovatelích telekomunikací, aby zpřísnili své zásady ochrany soukromí a bezpečnosti, aby každého před takovými útoky chránili.

Za tímto účelem požádali přední jednotlivci v krypto prostoru, jako je Terpin, regulátory, aby podnikli kroky proti výměně SIM karty za účelem zastavení tohoto typu podvodů. Společnosti a regulační orgány přijaly opatření. Nicméně. ještě zbývá udělat, než budou naše osobní údaje a soukromé účty v bezpečí před takovými útoky.

Co drží budoucnost?

S nástupem technologie 5G se očekává, že škody způsobené útoky na SIM karty budou mnohem větší. Vzhledem k tomu, že 5G se v budoucnu bude stále častěji používat jako součást řešení operačních technologií (OT), nebudou se swapové útoky na SIM karty zaměřovat pouze na jednotlivce, ale pravděpodobně se rozšíří do podnikového vybavení a zařízení, která používají 5G SIM karty. Podle Trend Micro, kybernetické a obranné společnosti se sídlem v Japonsku, použití technologie 5G v OT otevře dveře širším hrozbám, jako je „odposlouchávání, injekce malwaru, rozsáhlé podvody, otrava strojovým učením a útoky v dodavatelském řetězci“..

Avšak nástup technologie 5G s sebou také přinesl vývoj nových průmyslových standardů. Například v Evropě jsou bezpečnostní standardy 5G stanoveny v projektu Partnerství 3. generace (3GPP). Je pravda, že 5G vytvoří nové zranitelnosti. Začíná však život z mnohem vyšší základní linie než stávající mobilní systémy, které jsou v současné době pod útoky na SIM kartu. Proto se v budoucnu snad budeme moci lépe vyhýbat nebo čelit bezpečnostním hrozbám založeným na SIM.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map