Přepětí v online učebně a únosu videokonferencí, také nazývané Zoombombing | VPNoverview.com

Federální úřad pro vyšetřování USA vysílá varování, aby dala pozor na únosce, kteří se pokoušejí vklouznout do online učeben a videokonference nebo telekonferenčních setkání uprostřed krize koronaviry. Na celém světě již mnoho škol a podniků hlásilo, že cizinci pronikají a narušují jejich „uzavřená“ zasedání. Někteří jsou jen žertovníci, jiní cizinci se špinavými ústy. Ale může to jít ještě dále, pokud se zločinci začnou pronikat.


Přepětí na videokonference přichází s vlastními riziky

Mnoho škol a podniků zkouší nové způsoby, jak zůstat v této době sociálního distancování, uzavírání škol a práce z domácích nastavení. Bohužel pro většinu lidí jsou videokonference a nástroje pro online spolupráci relativně novým terénem. Mnozí se učí používat aplikace za běhu a často jim chybí znalosti k blokování nechtěných „hostů“ nebo pokusů o únos.

Existuje několik způsobů, jak vetřelci mohou infiltrovat online setkání. Za prvé, některé nástroje pro spolupráci přicházejí s vlastními riziky zabezpečení a soukromí. Zadruhé, existuje několik opatření, která mohou hostitelé a účastníci podniknout, aby lépe chránili videokonference, ale často to nevědí nebo si neuvědomují. Jako kdybych nesdílel odkaz schůzky na sociálních médiích. Nedovolit nikomu sdílet obrazovku. Nebo proveďte jmenovitě a spočítejte počet pozvaných a skutečných účastníků.

Organizace Zoombombingu

Od pozornosti v médiích došlo k nárůstu incidentů Zoombombingu. Zástupci jako BBC a New York Times navázali na „trend“, což také znamená, že se do něj chce zapojit více dětí. Počet míst online, kde můžete uspořádat nájezd Zoom, exponenciálně vzrostl.

Kódy konference Zoom jsou sdíleny na místech, jako je Discord, Reddit a Twitter, přičemž Discord je nejoblíbenější. Obvykle jsou dospívající za nájezdy na Zoom. Útoky jsou často zaznamenávány a později nahrávány na YouTube nebo TikTok. Zdá se, že YouTube nemá problém s těmito videy, takže nezahrnují obsah, který je v rozporu s webovými zásadami. Většinu žádostí o Zoombombing dělají teenageři, kteří chtějí žertovat své nemilé spolupracovníky nebo učitele.

Ovlivněno více škol

Nedávno dvě místní školy informovaly FBI o cizincích, kteří havarovali online kurzy. Jedna škola založená na Massachusetts uvedla, že „zatímco učitel vedl online třídu pomocí Zoom, neidentifikovaný jednotlivec vytočil do třídy. Tato osoba křičela vulgárností a potom uprostřed výuky křičela na adresu učitele. “ Druhá škola založená na Massachusetts oznámila, že setkání Zoom bylo přístupné neznámým jedincům. V tomto incidentu jedinec zobrazoval tetování svastiky.

Kdekoli v USA se kalifornská střední škola chystala uspořádat své první setkání Zoom, když se k telekonferenci připojilo více neznámých uživatelů a začalo zpívat N-slovo, zatímco středové obrazovce převzaly detailní pornografické obrázky. Stejně tak se první třída třídy profesora Arizonské státní univerzity v oboru Zoom stala hrozně špatnou, když jeden z účastníků použil funkci Zoom k zobrazení oplzlých obrázků a videí.

K fenoménu online únosu nedochází pouze v USA. Například právě před pár dny v Norsku musela škola přerušit online lekci pomocí nástroje poté, co se člověku podařilo vplížit se do virtuální učebny a vystavit se skupině devítiletých. Škola se od té doby přestěhovala na jinou komunikační platformu.

Zoombombing se nejen při zoomu nestane

Slovo „zoombombing“ se vztahuje na nechtěného jednotlivce nebo jednotlivce, kteří ztroskotali na setkáních Zoom nebo na jakýkoli jiný typ videokonference. K této formě vniknutí může teoreticky dojít na jakékoli jiné platformě. Je to jen to, že Zoom se stane jedním z populárnějších a široce používaných nástrojů, nyní, když krize koronavirů nutí mnoho lidí k práci a studiu z domova.

Největším problémem je, že se lidé k těmto typům nástrojů pro spolupráci vrhnou příliš rychle kvůli okolnostem, v nichž se nacházíme, aniž bychom měli čas se seznámit s jeho funkcemi a nastavením. Videokonference se nyní používají v jiném měřítku a mnoha novými způsoby. To znamená, že aplikace se také musí přizpůsobit.

Vzhledem k tomu, že se razie staly běžnějšími, organizátoři schůzek se zlepšují v zabezpečení svých kanálů. Zoom také tvrdě pracuje na zlepšení své bezpečnosti a soukromí po veškeré kritice, kterou museli za poslední měsíc snášet.

Strategie prevence online únosů

Po incidentu s trollingem zveřejnila Kalifornská univerzita několik velmi praktických tipů, jak zabránit zoombombingu, stejně jako Zoom ve svém blogu ze dne 20. března 2020. Mezi ně patří:

  • Použití funkce čekárny
  • Správa sdílení obrazovky
  • Vyžaduje se přihlašovací heslo
  • Zakázání přenosu souborů
  • Seznámíte se s různými nastaveními a funkcemi

FBI dále přidala následující zmírňující kroky:

  • Poskytujte pouze přímé odkazy na konkrétní lidi
  • Nezveřejňujte schůzky ani učebny
  • Zajistěte, aby uživatelé používali nejnovější verzi aplikací pro vzdálený přístup
  • Spravujte možnosti obrazovky
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me