Nový australský zákon o online bezpečnosti při přípravě VPNoverview.com

Australský ministr komunikací, kybernetické bezpečnosti a umění Paul Fletcher oznámil nástin nových reforem v oblasti online bezpečnosti, aby Australanci zůstali v bezpečí online. Navrhované změny reagují na rozsáhlou revizi stávajících právních předpisů provedenou v roce 2018. Zúčastněné strany se vyzývají, aby poskytly zpětnou vazbu k návrhu a diskusnímu dokumentu do 19. února 2020..


Jeden jediný online bezpečnostní zákon

V současné době jsou právní předpisy o bezpečnosti online založeny na dvou hlavních aktech. První z nich, Zákon o zlepšení online bezpečnosti z roku 2015, obsahuje ustanovení na podporu online bezpečnosti, systém stížností a odebrání pro počítačové šikany dětí a zneužívání obrazů. Druhý zákon, zákon o službách rozhlasového a televizního vysílání z roku 1992, zahrnuje systém stížností a odebírání zakázaného a potenciálně zakázaného obsahu online.

Cílem nového návrhu je spojit stávající regulační rámce v oblasti online bezpečnosti do jediného zákona o online bezpečnosti.

Cílem je:

 • Udržujte prvky, které fungují dobře, jako jsou například programy kyberšikany a zneužívání založené na obrazech
 • Odstraňte mezery, zejména pokud jsou stávající schémata zastaralá
 • Vytvořte flexibilnější rámec, který může zahrnovat nová poškození online, jakmile se objeví
 • Umožněte, aby pachatelé byli zodpovědní za své činy online
 • Zlepšit transparentnost a odpovědnost poskytovatelů online služeb
 • Umožněte komisaři pro elektronickou bezpečnost přiměřeně chránit Australany online
 • Poskytněte všem Australanům potřebné informace, nástroje a zdroje pro bezpečné zapojení do online a vybudování odolnosti vůči potenciálním škodám

Nový zákon se konkrétně zaměřuje na vystavení nezákonnému nebo nevhodnému obsahu a škodlivému chování. Hrozby kybernetické bezpečnosti vůči soukromí, dostupnosti a integritě dat a sítí, jakož i rizika spojená s hazardními hrami online jsou řešena jinými legislativními schématy.

Zabezpečení online dálnic

„Mezi očekáváním Australanů a tím, co dnes přináší internetový průmysl, stále dochází k výraznému rozporu,“ řekl včera ministr Fletcher v projevu, který oslovil Národní tiskový klub. „Klíčovým projevem tohoto odpojení je, že mnoho z nejpopulárnějších digitálních produktů a služeb dneška nebylo navrženo s ohledem na bezpečnost uživatelů.“

Srovnal bezpečnost na „našich online dálnicích“ s bezpečnostním přístupem na globálním automobilovém trhu, kde mezinárodní standardy vynucené právními předpisy svrchovaných zemí splňují globální výrobci, když dodávají svá vozidla na globální trhy..

Platformy musí převzít větší odpovědnost

Ministr Fletcher také naléhal na technologické giganty, jako je Facebook a Google, aby „urychlili“ a rychleji odstraňovali škodlivý obsah a odkazovali na teroristické útoky, jako jsou Christchurchovy střelby v březnu 2019. Terorista byl schopen vyslat živý proud svých hrozných činů na Facebook, který byl více než milionkrát sdílen na sociálních médiích, zkopírován a rozšířen na jiné platformy v hodinách následujících po útoku.

Podle navrhovaného zákona by měl komisař pro elektronickou bezpečnost také další pravomoci, aby rychle reagoval na online krizovou událost tím, že by od poskytovatelů internetových služeb požadoval, aby okamžitě a po omezenou dobu okamžitě zablokovali přístup na stránky hostující vážně škodlivý obsah nebo extrémně násilný materiál..

Internetové platformy by měly podle současných pravidel trvat maximálně 24 hodin na odstranění škodlivého obsahu, než 48 hodin. Patří sem kyberšikana, zneužívání a obtěžování online, pomsta porno a další škodlivé materiály.

Silnější nastavení ochrany osobních údajů při marketingu pro děti

Hry a aplikace, které používají děti, mohou vést k urážlivému a škodlivému obsahu a chování. Aby se dětem zabránilo v přístupu ke škodlivému obsahu, je zapotřebí různých přístupů, včetně vzdělávání, informací o tom, jak zajistit bezpečnost dětí online, budování odolnosti a regulace.

Vláda Morrison spolupracuje s poskytovateli online služeb, aby zajistila, že hry, aplikace a služby online zaměřené na děti nastaví soukromí a bezpečnostní nastavení ve výchozím nastavení na nejvíce omezující.

Komisař pro elektronickou bezpečnost Hledá zpětnou vazbu

Ministerstvo hledá zpětnou vazbu k návrhům nového zákona o bezpečnosti online, který má zlepšit australský regulační rámec pro online bezpečnost. Ministr Fletcher důrazně vybízí ty, kteří mají zájem o online bezpečnost, aby přispěli k procesu konzultací.

Zúčastněné strany mohou předložit připomínky k navrhovaným reformám do 19. února 2020.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map