Nová aplikace Clearview Face Recognition rozpoznává tváře s obrázky na internetu VPNoverview.com

Malý start, Clearview AI, vytvořil průkopnickou aplikaci pro rozpoznávání tváří. Odpovídá nahrané fotografie lidí obrázkům této osoby z internetu. V současné době je aplikace využívána hlavně donucovacími orgány.


Lidé za aplikací Clearview

Aplikace Clearview rozpoznávání obličeje byla vyvinuta australským vývojářem a jednorázovým modelem s názvem Hoan Ton-That. Ton-That vyrostl v Austrálii se svou vietnamskou rodinou a poté se ve věku 19 let přestěhoval do USA.

Tam se setkal s Richardem Schwartzem, nyní 61, spoluzakladatelem Clearview AI. Když byl starostou New Yorku, byl Schwartz asistentem Rudyho Giulianiho a měl tak mnoho důležitých kontaktů. Oba se setkali v roce 2016 a brzy se rozhodli společně podnikat v oblasti rozpoznávání obličeje. Ton-That vyvinul App a Schwartz použil jeho kontakty k bubnování komerčního zájmu.

Dokud společnost Clearview nebyla Ton-That nejznámější pro vývoj aplikace, která lidem umožní dát vlastní účes a barvu Donalda Trumpa na své vlastní fotografie. Vyvinul také program sdílení fotografií, který se nevzlétl.

Společnost Clearview se naopak stala velmi oblíbenou u amerických donucovacích orgánů. Pomocí aplikace rozpoznávání obličeje identifikují a vyhledávají podezřelé. Společnost také z bezpečnostních důvodů licencovala aplikaci pro rozpoznávání tváří několika společnostem. Společnost Clearview AI však tvrdí, že se nezabývá zpřístupněním aplikace široké veřejnosti, protože „vždy bude komunita špatných lidí, kteří ji zneužijí“.

Jak funguje Clearview?

Clearview je snadno použitelná a relativně levná aplikace pro rozpoznávání tváří. Jeho páteř je databáze obsahující více než tři miliardy obrázků a videí. Společnost Clearview AI říká, že seškrábala obrázky a videa ze stránek sociálních médií, jako jsou Facebook, Venmo a YouTube, a ze zaměstnaneckých webů..

Scraping Images

Scraping images je proces stahování velkého počtu obrázků z webových stránek. Zástupci společností, ze kterých Clearview AI škrábal obrázky a video, uvedli, že jejich politiky takové škrábání zakazují.

Podle Ton-That však Clearview AI používá pouze veřejně dostupné obrázky. Pokud uživatelé omezí nastavení ochrany osobních údajů na svých účtech v sociálních médiích, nebudou tyto fotografie poškrábány. Pokud například uživatelé změní nastavení ochrany osobních údajů na Facebooku, aby se vyhledávače nemohly připojit k jejich profilům, nebudou tyto fotografie zahrnuty do databáze.

Bohužel, pokud už byly fotografie naškrábány, je příliš pozdě. Aplikace Clearview AI uchovává všechny obrázky, které seškrábal, i když jsou později odstraněny z uživatelského profilu. Ton-That však uvedla, že se snaží poskytnout lidem způsob, jak požádat o odstranění jejich fotografií z databáze Clearview.

Systém rozpoznávání obličejů Clearview

Clearview AI zdokonalil algoritmus AI pro rozpoznávání obličeje tím, že se spoléhal na informace získané z akademických prací.

Technologie Clearview AI převádí naškrábané obrázky do matematických vzorců nebo vektorů na základě geometrie obličeje, jako je vzdálenost očí člověka. Poté systém shlukuje všechny fotografie s podobnými vektory do „sousedství“.

Když uživatel nahraje fotografii pro shodu, Clearview prohledá databázi a načte veřejné fotografie odpovídající osoby spolu s odkazy, odkud byly fotografie odvozeny. Podle New York Times, „Systém… jde daleko za vše, co kdy kdy vybudovala vláda USA nebo obři Silicon Valley.“

Clearview obnovuje soukromí týkající se softwaru pro rozpoznávání obličejů

Vždy existovaly obavy ohledně používání technologie, která identifikuje lidi na základě tváří kvůli ztrátě soukromí a možnému zneužití technologie. Jak uvedl Eric Golman, společný ředitel institutu High Tech Law Institute na univerzitě v Santa Claře: „Možnosti zbraní jsou nekonečné. Představte si nepoctivého policejního důstojníka, který chce pronásledovat potenciální romantické partnery, nebo zahraniční vládu, která to používá k vykořenění tajemství o lidech, která je vydírají nebo hodí do vězení. “.

Tyto systémy navíc vyvolávají obavy, protože nejsou stoprocentně přesné. Ton-To připouští, že Clearview je pouze asi 75% přesný. Podle Ton-That aplikace nefunguje vždy, protože fotografie v databázi jsou pořizovány na úrovni očí. Materiál, který policie nahrává, však pochází z monitorovacích kamer obvykle namontovaných na strop nebo vysoko na zdi.

V průběhu uplynulého roku však začalo používat aplikaci Clearview Face Recognition více než 600 donucovacích orgánů. To bylo předtím, než se veřejnost dozvěděla o existenci aplikace, a začala proti tomu protestovat z důvodu ochrany osobních údajů.

Američtí donucovací úředníci používající aplikaci připustili, že měli jen omezené znalosti o tom, jak Clearview funguje. Přesto úspěšně použili aplikaci k řešení krádeží, krádeží identity, podvodů s kreditními kartami, případů vraždy a sexuálního zneužívání dětí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me