Kybernetická bezpečnost: nejúčinnější funkce kvantové komunikace VPNoverview.com

Kvantová komunikace je nabízena jako odpověď na všechny současné strasti kybernetické bezpečnosti. Jak funguje kvantové zabezpečení komunikace a je opravdu spolehlivý?


Kvantová technologie vysvětlena

Stejně jako pokrok v kvantové práci na počítači byl zaznamenán rychlý pokrok ve vývoji kvantových komunikačních sítí. Ty jsou potřebné ke spojení kvantových počítačů a vytvoření kvantového internetu.

Kvantové komunikační sítě, jako jsou kvantové počítače, používají pro komunikaci qubits. Qubits jsou ekvivalentem bitů a bytů digitálních systémů. Na rozdíl od bitů, které mohou mít pouze stav nula nebo jeden, ale qubit může mít stav nula i jeden současně..

Kvantitativní počítače jsou tak rychlé při řešení složitých problémů díky schopnosti qubitsů držet více stavů najednou. Namísto práce každou možnou odpovědí na problém jeden po druhém může kvantový počítač pracovat na všech možných odpovědích najednou.

Zvýšená kybernetická bezpečnost pro kvantové komunikační sítě a internety

Země, zejména Čína a USA, spěchají k rozvoji kvantových komunikačních sítí. Je tomu tak proto, že se od nich očekává, že budou poskytovat extrémně bezpečné komunikační kanály a internetové služby. Ve světě, kde je kybernetická výroba stále běžnější, je její přitažlivost zřejmá.

Jak je však uvedeno v předchozím článku, příchod kvantového zpracování se však považuje za hrozbu současným systémům kybernetické bezpečnosti. Kvantové výpočty by dnešní šifrovací techniky zastaraly. Ve světě kvantových sítí a kvantového internetu by to však nebylo potřeba.

Vědci již začali pracovat na vývoji nových kvantových kryptografických protokolů připravených na příchod kvantového internetu. V současné době vědci testují kódovací zprávy v kvantových stavech.

Zabezpečení kvantových komunikačních sítí a internetů

Kvantová komunikace se očekává, že bude ultra bezpečná díky zákonům kvantové mechaniky. Zákony jsou takové, že pokud je zpráva kódována v kvantových stavech, je zpráva automaticky poškozena, pokud se ji někdo pokusí zachytit a přečíst.

Je to proto, že měření kvantového stavu jej okamžitě změní. V důsledku toho bude jakákoli zpráva kódovaná v kvantových stavech poškozena, pokud se ji někdo pokusí zachytit. Proto je v podstatě nemožné naslouchat kvantovým rozhovorům. Znalosti by bylo možné sdílet mezi dvěma stranami, které nelze zachytit třetinou.

Schopnost kódovat a dekódovat zprávy by byla jednou z nejsilnějších funkcí kvantového internetu.

Jak funguje kvantová komunikace?

Qubits sdílí informace prostřednictvím procesu zvaného zapletení. Aby mohly dvě strany komunikovat, musí nejprve vytvořit pár zamotaných qubitů a poté sdílet jednu z nich. Poté, co byly zamotané uzly, má pár uzlů stejný stav.

Pokud si jedna ze stran přeje poslat zprávu druhé straně, musí odesílatel vytvořit třetí kvit, který zprávu drží. K odeslání zprávy musí odesílatel současně provést „měření“ stavu svého dvojice bitů a zprávy qubit. Provedením měření se zapletou tyto dvě qubity a rozbije se spletení mezi původními páry qubitů.

Avšak při provádění měření má dvojice qubit přijímače stejný stav, ve kterém byl qubit zprávy před provedením měření. Zpráva se „teleportovala“ z quit zprávy do qubit příjemce.

Poskytuje kvantová kryptografie spolehlivou ochranu?

Kvantová komunikace a kryptografie slibují budoucí kvantový internet, který nelze napadnout. Bohužel to však pravděpodobně nebude. Ať už je tato technologie skvělá, vždy má lidské rozhraní, které je často slabým článkem.

Je třeba mít na paměti, že spolehlivá a extrémně bezpečná technologie nebude taková, pokud ji lidé zneužijí. Poskytování kvantově šifrovaného spojení jednotlivcům by bylo zbytečné, pokud by pak používali slabá hesla, sdíleli hesla nebo klikali na odkazy, které by neměli. V kvantovém světě mohou útočníci ještě čekat, až jednotlivci odhalí svůj super bezpečný kvantový klíč a ukradnou jej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map