Bill Senátu by zakázal TikTokovi z vládních telefonů USA VPNoverview.com

Republikánský senátor Josh Hawley zavedl legislativu zakazující federálním zaměstnancům používat aplikaci sociálních médií TikTok. Obvinil společnost ze sdílení dat s čínskou vládou. Návrh zákona byl schválen v domě a nyní čeká na hlasování v senátu. V roce 2019 byla TikTok nejstahovanější aplikací v USA.


TikTok má vazby na čínskou vládu

Návrh zákona, jehož cílem bylo zakázat používání TikTok všemi federálními zaměstnanci na všech federálních vládních zařízeních, byl do domu představen 12. března republikánskými senátory Joshem Hawleym a Rickem Scottem. Hlavním důvodem pro tento krok je to, že TikTok je vlastněna čínskou společností ByteDance. Podle čínského práva je povinna sdílet uživatelská data s vládou, pokud o to požádají. To lze proto považovat za bezpečnostní riziko pro uživatele v USA.

Při představení v domě Hawley uvedl: „TikTok je vlastněn čínskou společností, která ve své radě zahrnuje členy Čínské komunistické strany, a ze zákona je vyžadováno sdílení uživatelských dat s Pekingem. Společnost dokonce připustila, že shromažďuje uživatelská data, zatímco jejich aplikace běží na pozadí. “.

Zákaz byl schválen v rámci zákona o důstojnících pro bezpečnost dopravy (H.R.1140). Legislativa TikTok byla do návrhu zákona doplněna změnou jednomyslně schválenou.

Pentagon, státní oddělení, ministerstvo vnitřní bezpečnosti a TSA v minulosti všem svým zaměstnancům zakázali používat TikTok na vládních zařízeních. Děje se tak kvůli bezpečnostním obavám a obavám z možného špehování čínskou vládou.

Tato aplikace byla dříve používána při náboru kadetů pro armádu, ale senátor Chuck Schumer vznesl určité obavy ohledně bezpečnosti platformy. Mluvčí námořnictva uvedl, že za normálních okolností mají zaměstnanci povoleno používat populární aplikace sociálních médií na svých vládních zařízeních, i když někdy jsou určité aplikace kvůli bezpečnostním rizikům zakázány. TikTok se stal jedním z těch loni v prosinci.

Reakce platformy

TikTok již dříve řekl, že v Číně neukládá žádná uživatelská data z USA. To znamená, že Číňané nemají přístup k těmto informacím. Informace jsou uloženy podle amerických zákonů. V USA však stále roste obava z Číny a jejich nedostatku svobody projevu a bezpečnosti internetu. Lidé se obávají, že informace se stále dostanou do čínských rukou.

Mluvčí TikTok řekl, že by se rád setkal s některými zákonodárci, aby diskutovali o těchto otázkách. “I když si myslíme, že obavy nejsou opodstatněné, chápeme je a nadále posilujeme naše záruky a zároveň zvyšujeme náš dialog s zákonodárci, aby nám pomohli vysvětlit naše politiky,” řekl..

Zásady ochrany osobních údajů TikTok

Když se podíváte na zásady ochrany osobních údajů společnosti TikTok, zjistíte, že shromažďují o vás spoustu informací, které lze sdílet. To by mohlo být nebezpečné. Shromažďují data o vaší poloze, zprávách a chování při prohlížení.

„Shromažďujeme informace o zařízení, které používáte pro přístup k platformě, včetně vaší IP adresy, jedinečných identifikátorů zařízení, modelu vašeho zařízení, vašeho mobilního operátora, nastavení časového pásma, rozlišení obrazovky, operačního systému, názvů a typů souborů a souborů aplikací, stisknutí kláves vzory nebo rytmy a platformy. “

A tehdy jste se rozhodli nepřipojovat k vašemu účtu žádné jiné sociální sítě. Kdykoli do aplikace vložíte informace, budou použity k vytvoření uživatelského profilu. Nastavením profilu na platformě jim již tolik dáte. A to je ještě předtím, než jste něco zveřejnili.

Bezpečnostní nastavení

Může být dobré vědět, že výchozí bezpečnostní nastavení TikTok není pro vaše soukromí nejlepší. Když vstoupíte do svého účtu a kliknete na „Soukromí a bezpečnost“, najdete několik možností, jak zajistit, aby byl váš TikTok trochu bezpečnější. V části „Zabezpečení“ uvidíte, že výchozí nastavení pro většinu možností je „Všichni“. Možná budete chtít přehodnotit tento a změnit jej tak, aby ho mohli vidět pouze ohňostroji. Obzvláště pokud jste na platformě nezletilý. Protože bohužel existuje mnoho lidí online, kteří mají špatné úmysly.

Charitativní dávání

Uprostřed této diskuse TikTok sleduje další velké technologické společnosti v boji proti koronové krizi. Společnost minulý týden oznámila, že budou podporovat zdravotnické osoby, učitele a komunity. TikTok na to vyčlenil 250 milionů dolarů. Kromě toho předávají reklamní prostor organizacím veřejného zdraví a podnikům, které se snaží přestavět, v hodnotě dalších 125 milionů USD.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map