Shikoni Rugby Online, kudo që të jeni! | VPNOverview

Rugby është një sport i ashpër me shumë tifozë në të gjithë botën. Ndërsa është e lehtë për të parë rugby në televizion në vendet që konkurrojnë në Gjashtë Kombet (Angli, Francë, Itali, Irlandë, Skoci dhe Uells) ose Kampionati i Rugby (Argjentina, Australia, Zelanda e Re dhe Afrika e Jugut), ai mund të jetë e vështirë për të transmetuar lojërat në pjesën tjetër të botës. Për fat të mirë, ka mënyra për të parë rugby në internet, nga kudo ku jeni në botë. Mënyra më e lehtë për ta bërë këtë, është me një VPN.


Pse keni nevojë për një VPN për të parë Rugby

Ju mund të keni nevojë për një VPN për të parë rugby nëse një nga gjërat e mëposhtme vlen për ju.

 • Nëse loja e rugby që doni të shikoni nuk transmetohet në vendin tuaj.
 • Nëse jeni me pushime në një vend ku ata nuk bëjnë lojëra rugby.
 • Nëse keni një pajtim, për shembull, në një kanal anglez që transmeton rugby, por nuk jeni në Angli.

Për tu siguruar që mund të shikoni lojëra me regbi mund të instaloni një VPN për të anashkaluar kufizimet gjeografike.

Ofruesit më të mirë të VPN për të parë Rugby

Për të parë rugby në internet me një VPN është e rëndësishme që ofruesi VPN të ketë serverë të mjaftueshëm në vendet ku transmetohet rugby në televizion. Për më tepër, shpejtësia e lidhjes me serverin VPN duhet të jetë aq e lartë sa të mund të shikoni një lojë pa vonesë. Më në fund, ju dëshironi një VPN të mirë që të jetë miqësor dhe i sigurt. Duke marrë parasysh këto karakteristika, ne mund të rekomandojmë ofruesit e mëposhtëm VPN për të parë rugby në internet.

ExpressVPN për Rugby

ExpressVPN është një ofrues i shkëlqyeshëm premium VPN me shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit. Ky ofrues do të sigurohet që jeni i sigurt dhe nuk do të vini re ndonjë problem në lidhje. Me rrjetin e tyre të mahnitshëm të serverëve, gjithmonë do të jeni në gjendje të gjeni një server në vendin tuaj sipas dëshirës. Në këtë mënyrë do të jetë e lehtë për të parë lojëra rugby në internet.

ExpressVPN është një VPN relativisht e kushtueshme por kjo ka kuptim sepse ju merrni kombinimin më të mirë të shpejtësisë, sigurisë dhe mirëdashësisë së përdoruesit. Ju mund ta provoni këtë VPN me garancinë e tyre 30-ditore për kthimin e parave.

IPVanish për Rugby

IPVanish mund të jetë VPN më i shpejtë për transmetimin në internet. Ata gjithashtu kanë një ofertë të mirë të serverave dhe janë relativisht të lirë. Këto karakteristika sigurojnë që do të jetë e lehtë për të parë të gjitha lojërat e rugby që dëshironi në internet.

Nëse jeni akoma të pasigurt, mund të provoni IPVanish me garancinë e tyre 7-ditore për kthimin e parave. Kjo garanci është gjithashtu ideale nëse doni vetëm të shikoni një lojë specifike të regbit.

NordVPN për Rugby

Siguria e mençur, NordVPN është një nga ofruesit më të mirë të VPN. Për më tepër, është një VPN miqësor dhe mjaft i shpejtë me shumë serverë. Mbi të gjitha, NordVPN ka një çmim shumë të mirë i cili është ideal nëse dëshironi të përdorni vetëm një VPN për të parë rugby.

NordVPN është një VPN që ofron vlerë të madhe për paratë që shpenzoni. Të gjitha planet e tyre të pajtimit kanë një garanci 30-ditore për kthim të parave, që do të thotë se mund ta provoni shërbimin përpara se të kryeni.

Doesfarë bën një VPN?

Lidhje VPN InternetNjë VPN (Virtual Private Network) është softver që rrit sigurinë dhe privatësinë tuaj në internet. VPN kodon të gjithë trafikun tuaj të internetit, në mënyrë që askush të mos mund ta kuptojë. Kështu, palët e treta nuk do të jenë në gjendje të regjistrojnë atë që bëni në internet.

Me një VPN ju lidheni në internet përmes serverëve të jashtëm dhe merrni adresën IP të atij serveri. Adresa IP është gjurmët e gishtit të lidhjes suaj në internet dhe përdoret për të kuptuar se ku jeni në botë. Duke marrë adresën IP të serverit VPN, mund të pretendoni të jeni diku ku nuk jeni.

Nëse përmbajtja, si një ndeshje rugby, është e bllokuar gjeografikisht, mund të merrni rreth kësaj me një VPN. Uebfaqet që transmetojnë lojrat shpesh u lejohen të tregojnë vetëm përmbajtjen përdoruesve në vende të veçanta. Me një VPN ju mund të pretendoni të jeni në një prej këtyre vendeve pa qenë vërtet atje.

Si të shikoni Rugby Online me një VPN

Për të qenë në gjendje të shikoni rugby në internet nga kudo në botë, ju duhen dy gjëra. Së pari ju duhet të gjeni një faqe në internet ku mund ta transmetoni lojën ose ta shikoni përsëri. Së dyti, do t’ju duhet një VPN për të pretenduar se jeni në vendin që faqja e internetit transmeton lojrat. Për shembull, nëse keni një llogari me transmetuesin amerikan NBC, por nuk jeni në SH.B.A. duhet të përdorni një VPN për t’u lidhur me një server amerikan. Për më tepër, ka shumë kanale që transmetojnë lojëra rugby falas. Në këto raste, ju nevojitet vetëm një VPN.

Shikoni Rugby Online falas

lojtar rugbiRugby është një nga sportet e pakta që mund të transmetohet online falas. Sidomos në vendet ku rugby është i popullarizuar, lojërat transmetohen live. Nuk ju duhet domosdoshmërisht një pajtim me kanalin që transmeton lojërat, për të qenë në gjendje t’i shikoni ato. Ju duhet vetëm një VPN për të ndryshuar vendndodhjen tuaj virtuale në mënyrë që faqja në internet të mendojë se ju lejohet qasja në përmbajtje.

Ka disa shërbime falas VPN por ato nuk janë aq të mira sa versionet e paguara. Me shërbime falas VPN, ata shpesh kufizojnë të dhënat, shpejtësinë dhe sigurinë tuaj. Nëse vërtet dëshironi të shikoni rugby në internet falas, ne do t’ju rekomandojmë të përdorni periudhat e provës ose periudhën e kthimit të parave të shërbimeve VPN të paguara, si ato të përmendura më lart.

Shikoni Kampionatin Gjashtë Kombe Online

Kampionati Gjashtë Kombësh është turneu më i rëndësishëm i rugby në hemisferën veriore. Gjashtë kombet që garojnë janë Franca, Anglia, Uellsi, Skocia, Irlanda dhe Italia. Që nga viti 2000 këto vende garojnë për Trofeun e Lakmuar të Kampionatit. Anglia ka më shumë fitore ndaj emrit të saj por në 2018 Irlanda theu garën. Mund ta shikoni Kampionatin Gjashtë Kombëtarë në internet (falas) me një VPN.

Shikoni Kampionatin e Rugby Online

Kampionati i Rugby është konkursi më i rëndësishëm i rugby në hemisferën jugore. Argjentina, Australia, Zelanda e Re dhe Afrika e Jugut kanë garuar me njëri-tjetrin që nga viti 2012. Ngjashëm me Kampionatin Gjashtë Kombëtar, mund të shikoni Kampionatin Rugby online (falas) me një VPN.

Shikoni Kupën e Botës Rugby Online

Kupa Botërore e Rugby e vitit 2019 do të zhvillohet në Japoni. Ekipet më të mira nga e gjithë bota do të garojnë për të parë se kush do të shkojë në shtëpi fituesin. Vendet që marrin pjesë do të transmetojnë lojërat, por në vendet e tjera jo gjithmonë mund të jetë kështu. Ju mund të shkoni në pijetoren tuaj lokale të Irlandës për të parë, por nëse doni të qëndroni në shtëpi dhe të transmetoni ndeshjet, mund t’ju duhet një VPN për ta bërë këtë.

Kanalet dhe faqet e internetit që transmetojnë Rugby

Më poshtë mund të gjeni një përmbledhje të faqeve në internet që transmetojnë lojëra rugby. Disa janë falas dhe për të tjerët ju duhet një pajtim.

Kanalet e rugby (kryesisht falas)

 • IPlayer BBC (Mbretëria e Bashkuar)
 • 7Plus (Australi)
 • CBC (Kanada)
 • CCTV (Kinë)
 • Canal + en FranceTV (Francë)
 • ARD en ZDF (Gjermani)
 • RTE (Irlandë)

Kanalet e Rugby (kryesisht të paguara)

 • NBC (Shtetet e Bashkuara)
 • Rede Globo (Brazil)
 • NTV Plus (Rusi)
 • Sky TV (Zelanda e Re)
 • Pass Rugby (disa vende ku rugby është popullor)

Programi i 6 kombeve 2020

Të 6 kombet janë përsëri. A doni të shihni nëse Uellsit do të përfundojë së shpejti duke fituar këtë herë? Kontrolloni orarin e lojës më poshtë për të gjitha datat e rëndësishme.

data
lojë
E shtunë 1 shkurtWales-Italy
Irlanda Skoci
E Diela 2 ShkurtFrance-Angli
E shtunë 8 ShkurtIrlanda Wales
Scotland-England
E Dielë 9 ShkurtFrance-Itali
E shtunë 22 shkurtItaly-Skoci
Wales-France
E Diela 23 ShkurtEngland-Ireland
E shtunë 7 MarsIrlanda Italy
England-Wales
E Diela 8 MarsScotland-France
E shtunë 14 MarsWales-Skoci
Itali-Angli
France-Irlandë
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me