Shikoni NFL Football Online, Kudo ku jeni! | VPNOverview

Futbolli Amerikan ka shumë tifozë jashtë SH.B.A. pasi që NFL (National Football League) është ligë më e rëndësishme në futbollin amerikan në të gjithë botën, tifozët në të gjithë globin duan ta shikojnë atë. Disa kanale sportive jashtë SH.B.A. bëjnë lojëra të rëndësishme ajrore në NFL. Sidoqoftë, në disa vende është e pamundur të shikosh në televizion ose përmes transmetimeve live. Më poshtë do të zbuloni se si mund të shikoni NFL kudo që të jeni.


Rrjetet amerikane që transmetojnë lojëra NFL kanë vetëm të drejtat e shpërndarjes për të transmetuar lojërat për shikuesit në Sh.B.A. Për fat të mirë, ekziston një mënyrë rreth këtij kufizimi gjeografik. Me përdorimin e një VPN (Virtual Private Network) mund të pretendoni të hyni në internet nga Sh.B.A. ndërsa jeni në të vërtetë diku tjetër.

Përdorni një VPN për të parë Futbollin Amerikan online

Me një VPN ju mund të lidheni me serverat që ndodhen në të gjithë botën. Nëse lidheni me një server në SH.B.A., kanalet sportive amerikane do të supozojnë se jeni në SH.B.A. Në këtë mënyrë ju mund të shikoni çdo lojë NFL që dëshironi, përfshirë Super Bowl. Ju do të duhet të keni një llogari me kanalin sportiv amerikan. Kjo mund të jetë sfiduese ndonjëherë nëse nuk keni një kartë krediti amerikane. Një mënyrë për këtë do të ishte të merrni një llogari me Sling Television. Ju mund të lexoni më shumë rreth asaj se si funksionon kjo më poshtë.

Shikoni NFL me Sling TV

SlingTVSling TV është një shërbim transmetimi që siguron qasje në përmbajtjen e disa kanaleve Amerikane. Normalisht, do t’ju duhet një adresë amerikane ose kartë krediti për të marrë një pajtim në një nga këto kanale. Sidoqoftë, një abonim në Sling TV mund të blihet me një kartë dhurate. Këto karta dhuratë mund të blihen me PayPal, do të thotë që ju mund ta bëni këtë nga kudo që jeni në botë.

Në kombinim me një VPN, ju mund të shikoni lojërat NFL në llogarinë tuaj Sling TV. Shërbimi VPN do të sigurohet që Sling TV mendon se po hyni në faqen e tyre të internetit nga SH.B.A..

Doesfarë bën një VPN?

Një VPN është softver që kodon dhe anonimizon të gjitha aktivitetet tuaja në internet. Ju mbron nga hakerat dhe të tjerët që janë pas informacionit tuaj personal. Për më tepër, të gjitha të dhënat tuaja janë të koduara dhe është vendosur një tunel VPN, në mënyrë që të dhënat tuaja të udhëtojnë. Ju lidheni në internet përmes serverave të ofruesit tuaj VPN. Shumica e ofruesve kanë shumë servera në vende të ndryshme. Ju mund të përdorni këta serverë të ndryshëm për të anashkaluar kufizimet gjeografike.

Kështu, nëse dëshironi të keni akses në rrymat amerikane mund të lidheni me një server në Sh.B.A. Ju do të merrni një adresë IP Amerikane dhe faqet e internetit do të mendojnë se jeni në SH.B.A. Kjo do t’ju lejojë të keni qasje në përmbajtjen e tyre. Tani mund të shikoni lojën tuaj të preferuar të ekipit NFL.

Shërbimet më të mira të VPN për të parë NFL

NFLplayersOfruesit më të mirë VPN për të parë NFL kanë servera amerikanë dhe shpejtësi të madhe. Kjo do të thotë që ju mund të keni qasje në kanalet amerikane dhe nuk do të përjetoni ndonjë vonesë gjatë lojës. Më në fund, një çmim i këndshëm dhe miqësia ndaj përdoruesit janë gjithashtu karakteristika të rëndësishme të një VPN të mirë. Duke mbajtur gjithë këtë në mendje, ne kemi zgjedhur ofruesit e mëposhtëm VPN që mund të përdoren për të parë NFL.

ExpressVPN për NFL

ExpressVPN është një nga shërbimet më të mira VPN për momentin. Shumë serverë të tyre ofrojnë një lidhje të shpejtë dhe të qëndrueshme në internet dhe kriptimi i tyre është topnotch.

Softueri që ata kanë krijuar është miqësor për përdoruesit. Do të jetë e lehtë për këdo që të lidhet me një nga serverat e tyre dhe të vendosë një lidhje të sigurt për të parë NFL.

Me garancinë e tyre 30-ditore të kthimit të parave, ju mund të provoni shërbimet e tyre duke shikuar, për shembull, Super Bowl. Nëse nuk kënaqeni me shërbimet e tyre, ju mund t’i merrni paratë tuaja mbrapa pas lojës, pa bërë asnjë pyetje.

IPVanish për NFL

IPVanish është ndoshta VPN më i shpejtë në treg. Me një pajtim në shërbimet e tyre ju nuk do të shqetësoheni nga ndonjë vonesë ose buffering. Për më tepër, IPVanish ka një numër të madh të serverëve në të gjithë botën dhe siguri të mirë.

IPVanish ka një garanci 7-ditore të kthimit të parave dhe plane me çmime të arsyeshme. Pse të mos e provoni të transmetoni lojën tuaj të preferuar dhe të shihni nëse ju pëlqen shërbimi? IPVanish është një mundësi e lirë për të parë NFL në kanalet sportive amerikane nga kudo ku jeni në botë.

CyberGhost për NFL

CyberGhost është një ofrues i VPN me mirëqenie ndaj përdoruesve premium dhe tarifa të ulëta të pajtimit. Ky shërbim VPN është i shpejtë, i sigurt dhe mund të përdoret për të zhbllokuar çdo përmbajtje në internet.

Një nga arsyet më të rëndësishme që njerëzit kanë për zgjedhjen e CyberGhost është çmimi i ulët i tyre.

Pasi të keni një pajtim, ata gjithashtu ofrojnë një garanci 30-ditore për kthim të parave, që do të thotë që ju mund t’i merrni paratë tuaja nëse nuk ju pëlqejnë shërbimet e tyre në fund të fundit.

Si ta shikoni NFL Online me një VPN

Logo NFL

E vetmja gjë që ju duhet të shikoni NFL në internet, është një abonim në një kanal sportiv amerikan (ose Sling TV) dhe një VPN për të ndryshuar vendndodhjen tuaj virtuale.

Disa lojëra mund të transmetohen në vende të ndryshme nga SH.B.A. Në këtë situatë mund të përdorni gjithashtu një VPN për të fituar qasje në këto prurje. Ju mund të lidheni me një server në vendin ku dëshironi të merrni akses dhe të merrni një pajtim në kanalin sportiv që transmeton NFL. Nëse dëshironi të jeni në gjendje të shikoni të gjithë ligën pa humbur një lojë, ju rekomandojmë të kontrolloni nëse një kanal transmeton të gjitha lojërat ose thjesht ato më të rëndësishmet.

Pasi të aktivizoni VPN-në tuaj dhe të lidheni me serverin e duhur, mund të shkoni në internet për të parë NFL.

Shikoni Super Bowl Kudo në botë

Super Bowl është ndeshja më e rëndësishme në NFL. Në shumicën e vendeve do të ketë një kanal sportiv që transmeton këtë lojë drejtpërdrejt. Me një VPN ju mund ta shihni lojën në një kanal amerikan me komentin e gjerë. Për më tepër, me provat falas për ofruesit e VPN dhe kanalet sportive amerikane madje mund të shikoni Super Bowl plotësisht falas.

Kanalet dhe Ngjarjet NFL

NFL transmetohet në disa kanale dhe faqe të ndryshme. Disa kanale madje sigurohen që të gjithë mund të shikojnë lojërat më të mëdha, si Super Bowl, falas. Më poshtë mund të gjeni një listë të disa kanaleve dhe faqeve të internetit që ofrojnë lojërat NFL dhe ngjarjet e rëndësishme në NFL.

Kanalet dhe faqet e internetit që transmetojnë NFL

  • Fox Sports (Hollanda)
  • Ziggo (Hollandë)
  • ESPN (Shtetet e Bashkuara)
  • Sling TV (Shtetet e Bashkuara)
  • IPlayer BBC (Mbretëria e Bashkuar)
  • Sky Sports (Mbretëria e Bashkuar)
  • Sport 1 (Gjermani, Austri dhe Zvicër)
  • NTV Plus (Rusi)
  • Viasat Sport (Skandinavi)

Ngjarje

ngjarje
data
Sezoni i rregullt i NFL5 shtator deri më 29 dhjetor 2019
Play-offfilloni 4 Janar 2020
Pro Bowl (lojë me yje)26 janar 2020
Super Bowl LIV2 shkurt 2020
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me