Shikoni hokejin NHL në të gjithë botën: Gjeni si! | VPNOverview

Hokej mbi akull është një nga sportet më të njohura në Sh.B.A dhe Kanada dhe NHL është shikuar nga shumë anembanë globit. NHL (National Hockey League) është ligat më të njohura të hokejve në akull në SH.B.A. dhe Kanada. Sidoqoftë, tifozët e hokejve në akull jashtë SH.B.A. dhe Kanada mund të kenë probleme të sigurojnë qasje në një rrjedhë të mirë live. Më poshtë mund të zbuloni se si mund të shikoni të gjitha lojërat tuaja të preferuara të hokejve në akull nga kudo ku jeni.


Me shumicën e ofruesve jashtë Amerikës së Veriut mund të jetë mjaft e vështirë të shikosh ndonjë lojë hokej mbi akull. Kompanitë Amerikane ose Kanadeze që shpërndajnë të drejtat për të transmetuar lojëra do t’u lejojnë shikuesve vetëm në Sh.B.A ose Kanada të shikojnë transmetimet live. Kjo mund të jetë shumë zhgënjyese nëse doni të shikoni ekipin tuaj të preferuar, por jeni diku tjetër në botë.

Me një VPN (Virtual Private Network) ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale dhe të shikoni NHL nga kudo në botë. Më poshtë mund të zbuloni se si funksionon kjo.

Kur keni nevojë për një VPN për të parë NHL?

Ka disa arsye pse dikush mund të ketë nevojë për një VPN për të parë NHL. Këto janë më të zakonshmet:

 • Ju jetoni jashtë SH.B.A. ose Kanada dhe doni të shikoni NHL.
 • Ju jeni me pushime jashtë SH.B.A. ose Kanada dhe doni të shikoni NHL
 • Ju dëshironi të shikoni NHL falas në një kanal publik jashtë vendit tuaj

Si mund ta shikoj NHL me një VPN?

Problemet e përmendura më lart, të gjitha kanë të njëjtin shkak; kufizimet gjeografike. Kjo do të thotë që një përmbajtje e caktuar është e arritshme vetëm për shikuesit në një vend ose disa vende të zgjedhura. Kjo shpesh ka të bëjë me shpërndarjen e të drejtave. Ju duhet të paguani për të drejtat për të transmetuar lojëra sportive dhe këtë duhet ta bëni veçmas për çdo vend. Nëse një sport nuk merr pamje të mjaftueshme në një vend, nuk do të jetë aq interesante sa kanalet të blejnë të drejtat për të transmetuar këto lojëra.

Në internet, faqet e internetit që transmetojnë lojëra sportive do të kontrollojnë vendndodhjen tuaj për të parë nëse duhet t’ju lejohet të shikoni një lojë apo jo. Ata e bëjnë këtë duke shikuar adresën tuaj IP.

Me një VPN ju mund të fshehni adresën tuaj IP dhe ta zëvendësoni atë me një adresë IP në, për shembull, në Sh.B.A. Kur të lidheni në internet me një VPN ju e bëni këtë përmes një serveri VPN. Shpesh mund të zgjidhni se ku dëshironi të jetë ky server, në mënyrë që të mund të keni akses në përmbajtjen në atë vend.

Morefarë bën më shumë një VPN?

Përveç faktit që një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni kufizimet gjeografike, ai gjithashtu mbron intimitetin tuaj dhe anonimizon veprimet tuaja në internet. Asnjë haker, qeveri, apo kompani nuk mund të shohë atë që ju bëni në internet ose ta gjurmoni atë përsëri tek ju.

Lidhje VPN InternetSiç u përmend më parë, ju lidheni me një server VPN kur hyni në internet me një VPN. Shpesh mund të zgjidhni një server në vendin tuaj ose në ndonjë vend tjetër ku ofruesit VPN ka serverë në të. Tërë trafiku i të dhënave tuaja është rivarruar përmes këtij serveri. Për më tepër, gjithçka është e koduar në mënyrë që askush të mos mund të hidhërojë ato që ju po bëni.

Sepse lidheni me internetin përmes këtij serveri të jashtëm që merrni në adresën IP të atij serveri. Adresa juaj personale IP do të mbetet e fshehur, e cila anonimon të gjitha veprimet tuaja në internet.

Kështu, me një VPN do të keni mundësi të shihni lojën tuaj të preferuar të hokejve në akull që transmetohet vetëm në një vend tjetër. Por gjithashtu do të jesh plotësisht anonim kur e bën këtë dhe askush, madje as ofruesi i shërbimit tënd të internetit, nuk do të jetë në gjendje të shohë çfarë po bën.

Parandaloni ndërprerjet e NHL me një VPN

lojtarët nhlNdonjëherë nuk mund të shikoni një lojë, edhe pse jeni në SH.B.A. dhe keni një pajtim në një kanal që transmeton lojërat NHL. Ata e quajnë këtë një ndërprerje dhe ka të bëjë me të drejtat lokale të transmetimit.

Ju mund të keni një pajtim me një rrjet të madh kombëtar, por të drejtat për një lojë të caktuar mund të jenë në duart e një stacioni televiziv lokal. Nëse jeni në zonën e këtij stacioni televiziv lokal, nuk do të jeni në gjendje ta shikoni lojën përmes pajtimit tuaj. Ata e bëjnë këtë sepse duan t’ju shtyjnë ta shikoni në atë kanal lokal.

Një ndërprerje mund të jetë shumë e bezdisshme, për fat të mirë mund të zgjidhet me një VPN. E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të lidheni me një server VPN jashtë zonës së këtij kanali televiziv lokal dhe të shikoni lojën drejtpërdrejt, me pajtimin tuaj. Në shumicën e rasteve ju mund të shikoni një lojë përsëri më vonë.

Uebfaqja NHL ka një detektor të ndërprerjes, i cili ju tregon nëse do të jeni subjekt i ndërprerjes.

Shikoni Kupën Stanley në të gjithë botën

Një çmim i rëndësishëm brenda NHL është Kupa Stanley. Për këtë arsye, shumë njerëz jashtë SHBA dhe Kanada dëshirojnë të shohin lojërat Stanley Cup. Kjo është gjithashtu e mundur duke u lidhur me një server në Sh.B.A ose Kanada, me një VPN. Për më tepër, do t’ju duhet një pajtim me një nga kanalet që transmetojnë këto lojëra. Për lojërat 2019/2020 kjo do të jetë: NBC, NBCSN, NHLN, rrjeti i SHBA dhe CNBC.

Ofruesit më të mirë të VPN për të parë NHL

Kupa StanleyNëse dëshironi të shikoni lojrat NHL me një VPN ka disa gjëra për t’u mbajtur në mend. Ofruesi VPN duhet të ketë serverë në SH.B.A. dhe / ose Kanada, mundësisht, disa serverë të mirë që ofrojnë një lidhje të qëndrueshme.

Për të parë lojrat pa ndonjë vonesë ose buffering, lidhja me serverin duhet të jetë e shpejtë. Kjo varet gjithashtu nga vendi ku jeni në botë, por disa ofrues të VPN kanë serverë dukshëm më të shpejtë se të tjerët.

Së fundmi, ofruesi VPN duhet të ketë siguri të mirë në vend dhe të jetë një VPN i mirë i gjithanshëm. Më poshtë mund të shihni disa ofrues të rekomanduar VPN për shikimin e NHL.

ExpressVPN për NHL

ExpressVPN është një nga ofruesit më të mirë të VPN atje. Ky ofrues ka shumë serverë në të gjithë botën, përfshirë të dy SHBA dhe Kanada. Serverat e tyre janë shumë të shpejtë dhe ofrojnë lidhje të qëndrueshme. ExpressVPN ka shifrimin më të lartë të mundshëm për të gjitha planet e tyre të pajtimit. Aplikimet e tyre janë miqësore për përdoruesit dhe shumë lehtë për t’u instaluar dhe përdorur. E gjithë kjo e bën ExpressVPN një VPN të përsosur për të parë NHL.

Mbi të gjitha këto, ExpressVPN ofron një garanci 30-ditore të kthimit të parave. Në këtë mënyrë ju mund të provoni shërbimin e tyre duke shikuar Kupën Stanley dhe nëse nuk janë sipas dëshirës tuaj, do t’i merrni paratë tuaja, pa bërë pyetje.

IPVanish për NHL

IPVanish ka ndoshta rrjetin më të shpejtë të serverave të të gjithë ofruesve të VPN. Lidhjet e tyre janë gjithmonë të qëndrueshme. Një sasi e madhe e shumë serverëve të tyre ndodhet në Sh.B.A ose Kanada, duke e bërë ofruesin VPN ideal për të parë NHL.

IPVanish gjithashtu ka metoda të forta kriptimi, të cilat do të sigurojnë sigurinë dhe anonimitetin tuaj në internet. Me garancinë e tyre 7-ditore të kthimit të parave, ju mund të provoni shërbimin e tyre duke shikuar lojën tuaj të preferuar të ekipit. Nëse nuk ju pëlqen kjo VPN, mund t’i merrni paratë tuaja.

 VyprVPN për NHL

Ne gjithashtu mund të rekomandojmë VyprVPN. Ky ofrues i VPN ofron shpejtësi të shpejtë të lidhjes dhe më shumë sesa serverë të mjaftueshëm në SH.B.A. Në përgjithësi, ata janë një ofrues i sigurt që menaxhon serverat e tyre për të mbrojtur privatësinë tuaj.

VyprVPN është një nga shërbimet më të lira VPN atje. Garancia e tyre për kthimin e parave është vetëm 3 ditë, por kjo është e mjaftueshme për të parë një lojë dhe për të parë nëse funksionon për ju.

NHL: Kanalet dhe Ngjarjet

Siç u përmend më lart ju duhet të gjeni një kanal që transmeton lojërat NHL. Më poshtë do të gjeni një listë të kanaleve në vende të ndryshme dhe disa ngjarje të rëndësishme NHL.

Kanalet dhe faqet e internetit që transmetojnë NHL

 • Logoja NHLFox Sports (Hollanda)
 • NBC, CNBC, NBCSN, NHL Network dhe USA USA (Shtetet e Bashkuara)
 • CBC, Sportsnet dhe SN360 (Kanada)
 • Premier Sport (Mbretëria e Bashkuar)
 • Canal + (Francë)
 • Sport 1 (Gjermani, Austri dhe Switserland)
 • Viasat Sport (Skandinavia, Shtetet e Balltikut dhe pjesë të Evropës Lindore)
 • ESPN BR (Brazil)

NHL Ngjarje

ngjarjedata
Sezoni i rregullt i NHL2 Tetor 2019 deri me 4 Prill 2020
Lojë me yje25 janar 2020
Luftimet e Lojës Stanley CupPas 4 Prillit 2020
Finalet e Kupës StanleyFundi i majit deri në fillimin e qershorit 2020
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me