Shikoni Boxing Online nga kudo ku jeni! | VPNOverview

Boksi është një sport jashtëzakonisht i njohur që tërheq shikuesit nga e gjithë bota. Problemi është se boksi nuk është aq i popullarizuar në çdo vend. Kjo do të thotë që entuziastët e boksit (si unë) nga disa vende kanë vështirësi të shikojnë përleshjet e tyre të preferuara. Për fat të mirë ka një mënyrë për të parë boksin pa marrë parasysh se ku jeni: përdorni një VPN.

Përdorni një VPN për të parë Boxing Online

Për shkak të të drejtave televizive, ndeshjet e boksit mund të shfaqen vetëm në pjesë të caktuara të botës. Për t’i shikuar këto ndeshje nga një lokacion tjetër, ju duhen dy gjëra: një faqe në internet që transmeton luftën dhe një VPN.

Keni nevojë për një VPN sepse në shumicën e rasteve, luftimet mund të shfaqen vetëm në vende të caktuara. Nëse e gjeni veten jashtë këtij vendi, nuk mund të fitoni kanale hyrëse që tregojnë këtë luftë, madje as në internet. Me një VPN ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale duke u lidhur me një server në një vend tjetër. Kjo do të thotë që ju mund të keni qasje në rrjedhat në atë vend.

Për shembull: Unë jetoj në Hollandë. Të drejtat e transmetimit për një luftë të ardhshme që dua të shikoj mbahen nga një kompani në SH.B.A. dhe jo një Hollandeze. Kjo do të thotë që unë nuk mund ta shoh luftën, madje as nëse lidhem me faqen e internetit të transmetuesit amerikan. Do të marr një mesazh duke thënë se nuk mund ta shikoj rrjedhën sepse nuk jam në vendin e duhur. Duke përdorur një VPN mund të lidhem me një server në SH.B.A. dhe mund ta bëj që uebsajti të besojë se unë jam në të vërtetë në SH.B.A. Kjo do të zhbllokojë përmbajtjen dhe unë mund të shikoj ndeshjen e boksit pa u futur në ndonjë problem.

Dëshironi të dini më shumë rreth asaj që është një VPN dhe cilat janë përfitimet? Shikoni këtë artikull që kemi shkruar në të cilin ju tregojmë gjithçka rreth shërbimeve VPN.


Kur keni nevojë për një VPN për të parë boksin?

Ekzistojnë situata të caktuara në të cilat ju duhet një VPN për të parë boksin. Më të zakonshmet janë:

 • Ju jeni jashtë një vendi që transmeton një luftë të caktuar.
 • Ju jeni me pushime, por doni ta shihni luftën me komente në gjuhën tuaj.
 • Ju keni një pajtim në një uebfaqe të caktuar të boksit si Showtime, por nuk jeni në vendin e duhur për momentin.
 • Ju dëshironi të shikoni boksin në internet falas (më shumë për këtë më vonë në artikull)

Shërbimet më të mira të VPN për të parë boksin

Nëse dëshironi të shikoni boksin duke përdorur një VPN, janë disa gjëra që duhet të kërkoni. Së pari, VPN duhet të ketë një server në vend që transmeton luftën që dëshironi të shikoni. Së dyti, ju doni një VPN që mban shpejtësi të mirë në mënyrë që luftimet tuaja të mos ju duhet shumë buffering. Dhe së fundi, ju dëshironi një VPN që është e lehtë për t’u përdorur dhe jo aq e kushtueshme. Me këto gjëra në mendje kemi krijuar një listë të ofruesve të mrekullueshëm të VPN që janë të përsosur për të parë boksin në internet.

ExpressVPN për Boksin

ExpressVPN është ndoshta VPN më e mirë në treg sot. Ky shërbim premium VPN ka shpejtësi të jashtëzakonshme, ofron mbrojtje të mirë dhe ka më shumë se 3000 serverë në të gjithë botën. Kryeni këtë me një ndërfaqe intuitive, softuer të dedikuar për pothuajse çdo pajisje të imagjinueshme dhe një garanci për 30 ditë kthim parash dhe keni VPN të përsosur për të parë boksin në internet.

Surfshark për Boksin

Surfshark është ndoshta një nga VPN më e shpejtë që kemi hasur ndonjëherë. Kjo e bën këtë shërbim të shkëlqyer VPN të përshtatshëm për të parë boksin në internet. Asnjëherë nuk do të keni probleme të ngarkoni prurjet ose videot buffering. Për më tepër, Surfshark ka një sasi të madhe të serverëve në të gjithë botën dhe ka një çmim të arsyeshëm. Me Surfshark nuk do të ju mungojë asnjë veprim.

CyberGosti për Boksin

CyberGhost është në këtë listë sepse është një nga shërbimet më të lira VPN. Kjo nuk do të thotë që megjithatë është keq. Përkundrazi, përveç të qenit vërtet i lirë, CyberGhost është gjithashtu një nga VPN më të mirë atje. Fuqia e CyberGhost qëndron në ndërfaqen e saj të lehtë për t’u përdorur dhe serverin e tyre të gjerë të serverëve në të gjithë botën. Pranë të qenit i lirë, CyberGhost ka një garanci për 30 ditë kthim parash. Kjo e bën CyberGhost një VPN të shkëlqyeshme për të parë boksin me të.

Si mund të krijoj një VPN për të parë Boxing Online?

Ashtu siç e përmendëm edhe më parë, ju duhet një faqe në internet që transmeton boks, dhe një VPN për të parë boksin nga e gjithë bota. Uebfaqja mund të jetë ose PPV (pagesa për shikim) ose falas (më shumë më vonë) dhe VPN duhet të vendoset. Kjo është zakonisht mjaft e lehtë, por për ata prej jush që kanë probleme për të vendosur një VPN ne kemi bërë disa mënyra si të vendosni një VPN në pajisje të ndryshme dhe sistemet operative:

 • Instalimi i një VPN në ruterin tuaj
 • Instalimi i një VPN në TV tuaj Smart
 • Instalimi i një VPN në TV Fire Amazon Stick tuaj
 • Instalimi i një VPN në TV tuaj Android

Për pajisje më të zakonshme dhe sisteme operative si smartphone, Windows dhe iOS zakonisht mund të shkarkoni dhe instaloni softuer ose aplikacione të caktuara. Për më tepër, procedura e instalimit funksionon njësoj si çdo lloj softueri ose aplikacioni tjetër.

Shikoni Boksin falas duke përdorur një VPN

boksierNe kemi lënë të kuptohet për këtë gjatë këtij artikulli, por tani është koha më në fund t’ju them se si mund të shikoni boksin falas duke përdorur një VPN. Shumica e kohës, mund të shikoni një ndeshje boksi përmes një uebfaqeje PPV ose një uebsajti në pronësi të një kompanie transmetuese. Të dyja këto kërkojnë ose një pagesë një herë ose një abonim për të fituar qasje.

Për fat të mirë ka edhe faqe në internet që (zakonisht legalisht) tregojnë boksin falas. Këto uebfaqe ndodhen në vende të tilla si Pakistani, Egjipti ose Arabia Saudite. Duke përdorur një VPN ju mund të lidheni me një server në një prej këtyre vendeve. Në këtë mënyrë ju mund të shikoni luftimet tuaja të preferuara absolutisht falas, veçanërisht nëse ndeshja që dëshironi të shikoni bie brenda periudhës së provës falas të shërbimit tuaj VPN..

Kanalet dhe ndeshjet e boksit

Ekzistojnë uebfaqe dhe kanale të ndryshme që mund t’i përdorni për të parë boksin. Disa nga këto paguhen, të tjerët janë falas. Më poshtë do të gjeni një listë të disa kanaleve dhe faqeve të internetit që transmetojnë boks dhe një listë të ngjarjeve të ardhshme të boksit. Kështu, gjithçka që ju duhet të bëni është të ndizni VPN-në tuaj (zgjidhni një nga listat tona më të mira 5), ​​shkoni në njërën prej këtyre vendeve dhe shijoni luftën!

Kanalet dhe faqet e internetit që transmetojnë boksin

 • Sky Sports (Mbretëria e Bashkuar)
 • DAZN (Gjermani, Austri, Zvicër, Kanada, Japoni)
 • Koha e shfaqjes (SHBA)
 • ESPN (vende të shumëfishta)
 • bein SPORTS (vende të shumta)
 • HBO (SHBA)
 • Estrella TV (SH.B.A. në Spanjisht)
 • Kutia e Kombit (Mbretëria e Bashkuar)
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me