Lavdi Kickboxing: transmetojeni falas me një VPN! | VPNOverview.com

Nëse jeni një entuziast i vërtetë i kikboksit, shanset janë shpesh të keni pyetur veten se si ta shikoni këtë sport emocionues falas. Lessshtë e panevojshme të thuhet, kjo shkon edhe më shumë për (mundësisht) organizatën Kryeministri në sport, Lavdi Kickboxing. Sigurisht, ju nuk dëshironi të humbisni në ngjarjen kryesore spektakolare të Collision 2: Verhoeven kundër Hari që mbyll vitin e Lavdisë, për shembull. Një pjesë e madhe e projektit tepër të famshëm dhe të suksesshëm K-1 dhe listës luftarake u shkrinë me Glory, duke shpjeguar një pjesë të popullaritetit të kësaj organizate.


Sidoqoftë, Lavdia PPV mund të jetë mjaft e kushtueshme. Gjithashtu, jo të gjithë mund të jenë në gjendje të angazhohen për të paguar 10 dollarë në muaj për kalimin e luftës UFC, për të parë të gjitha ngjarjet e Lavdisë drejtpërdrejt. Në çdo rast, shikimi i sportit tuaj të preferuar mund të rezultojë mjaft i kushtueshëm. Kjo është pikërisht arsyeja pse ne kemi shkruar këtë artikull. Të tregoj për një mënyrë për të parë falas Glory Kickboxing. Mos u shqetëso, është e thjeshtë, me të vërtetë! Gjithçka që ju nevojitet është një pajisje me një lidhje interneti një pjesë e programeve të dobishëm, të quajtur VPN (Virtual Private Network).

Shikimi i Lavdisë falas me një VPN – si funksionon?

Një VPN e mirë u ofron përdoruesve të saj shumë përparësi. Një nga avantazhet kryesore që ofron është mundësia për të ndryshuar adresën tuaj IP, madje edhe në një adresë që i përket një serveri në një vend krejtësisht të ndryshëm nga ai në të cilin jeni vendosur. Meqenëse IP-adresa juaj është një nga mënyrat kryesore për faqet e internetit për të treguar se ku jeni, kjo do të thotë që një VPN mund t’ju ndihmojë të ndryshoni “vendndodhjen tuaj virtuale”.

Me fjalë të tjera, ju mund të jeni në SH.B.A., por lidheni me një server VPN holandez. Si e tillë, faqet e internetit që vizitoni do të mendojnë se jeni në Hollandë. E cila është e shkëlqyeshme, sepse ashtu ndodh që ekziston një shërbim falas streaming Hollandezë, i quajtur kijk.nl, i cili transmeton të gjitha ngjarjet e Lavdisë së fillimit të drejtpërdrejtë. Normalisht, kjo faqe e internetit është e arritshme vetëm për njerëzit në Hollandë. Por siç kemi parë vetëm, ju mund të përdorni një VPN për të anashkaluar këtë kufizim gjeografik, duke lëvizur në të me një adresë IP holandeze!

Cili është VPN më i mirë për të parë Glory (K-1) falas?

Sigurisht, cili VPN është i duhuri për ju, do të jetë çështje e preferencës personale në një farë mase. Sidoqoftë, ka ende disa gjëra që të gjithë duhet të kenë parasysh kur zgjedhin një VPN për të parë Glory Kickboxing me. Së pari, duhet të siguroheni që ofruesi VPN që ju zgjidhni ofron lidhje të shpejtë dhe të qëndrueshëm. Në fund të fundit, kjo është absolutisht thelbësore kur transmetohet. Sidomos me një sport të shpejtë, si kickboxing. Së dyti, për të funksionuar metodën e përshkruar në këtë tekst, do t’ju duhet një VPN me serverë në Hollandë. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë NordVPN që ta shikoni Lavdinë falas. Në fund të fundit, Nord ofron një numër të madh të serverëve VPN të qëndrueshëm dhe të shpejtë në Hollandë, midis të cilave mund të ndërroheni manualisht. Kjo do të thotë që nëse një server bëhet shumë i mbushur me njerëz dhe humbet disa nga stabiliteti dhe shpejtësia e tij, ju lehtë mund të zgjidhni një tjetër.

Specifikimet NordVPN

 • Lidhje të njëkohshme: 6
 • torrents: +
 • Netflix: +
 • Sistemet operative: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokollet: OpenVPN, IKEv2 / IPsec
 • Politika e prerjeve: Nuk ka shkrime
 • Servers: 5400+ serverë në 57 vende
 • Çmimi: Nga 3,49 dollarë në muaj
 • Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Më e mira për

smartphone

Një arsye tjetër NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të parë falas Glory Kickboxing, ka gjithçka të bëjë me disa nga veçoritë e saj të veçanta. Kjo për shkak se NordVPN ofron dy karakteristika që ndihmojnë të anashkalohen të ashtuquajturat bllokada të VPN. Ky term i referohet faktit që gjithnjë e më shumë faqe në internet bllokojnë në mënyrë aktive përdoruesit e VPN-së që të hyjnë në faqen e tyre të internetit. Sidoqoftë, ekzistojnë disa karakteristika që ndihmojnë për t’iu kundërvënë këtyre bllokadave, siç është një adresë IP e dedikuar dhe serverë të prishur. NordVPN ofron të dyja këto karakteristika.

Për ta përmbledhur, NordVPN thjesht shënon të gjitha kutitë si një VPN e shkëlqyeshme për të shikuar Lavdinë Kickboxing falas.

Sigurisht, ka edhe VPN të tjera të cilat janë gjithashtu të shkëlqyeshme për të shikuar (Lavdinë) kikboksin. Do të arrijmë tek kjo më vonë. Por së pari, vazhdoni të lexoni më poshtë për një udhëzues të thjeshtë hap pas hapi se si ta shikoni lavdinë falas me një VPN.

Shikoni Lavdinë falas: një udhëzues hap pas hapi

 1. Merrni një pajtim me një ofrues të mirë dhe të besueshëm VPN. Ne vërtet rekomandojmë NordVPN, siç u përmend më herët. Por cilindo ofrues të zgjidhni, sigurohuni që ai ka serverë të shpejtë, të qëndrueshëm dhe të paktën një, por preferohet shumë më tepër, servera në Hollandë.
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN në pajisjen që dëshironi të shikoni kikboksin. Nëse keni zgjedhur NordVPN si ofruesin tuaj dhe dëshironi ndihmë për këtë, hidhini një sy shqyrtimit tonë të NordVPN. Nëse keni zgjedhur një ofrues tjetër ose nuk jeni të sigurt për procedurën e instalimit në pajisjen tuaj, shikoni në rishikimet tona të tjera VPN ose udhëzuesit e instalimit.
 3. Hapni aplikacionin VPN dhe lidheni me një server Hollandez.
 4. Shikoni në faqen e mëposhtme: kijk.nl
 5. Pranë ikonës së kërkimit, në fushën e kërkimit gri, shkruani emrin e ngjarjes që dëshironi të shikoni (në këtë mënyrë mund të shikoni edhe luftime të plota të mëparshme falas!). Do të ketë disa sugjerime nga të cilat mund të zgjidhni. Klikoni në përmbajtjen që dëshironi të shikoni. Ju mund të mos keni nevojë ta kërkoni atë. Nëse dëshironi të shikoni një ngjarje të drejtpërdrejtë UFC, ekziston një shans i mirë që thjesht do të jetë në faqen kryesore të faqes në internet. Në atë rast thjesht mund të klikoni mbi të dhe të filloni transmetimin!
 6. Shijoni disa luftime të shkëlqyera!

Opsione të tjera VPN për të shikuar Lavdi Kickboxing falas

Siç u përmend më parë, ne rekomandojmë NordVPN të shikojë Glory Kickboxing falas. Sidoqoftë, ashtu si të gjitha rrugët të çojnë në Romë, ka edhe mënyra të ndryshme, d.m.th. VPN, për të arritur në unazën virtuale të Lavdisë.

Nëse jeni me një buxhet (i cili mund të jetë rasti pasi jeni duke e lexuar këtë artikull), por ende po kërkoni një VPN që ofron shpejtësi të mirë dhe transmetim të ndeshjeve të kikboksit, provoni Surfshark. Surfshark është një nga ata ofruesit e rrallë që duket se kundërshton thënien “ju merrni atë që paguani”. Me vetëm 1,99 dollarë Surfshark është mjaft i mundshëm ofruesi i primit më të ulët VPN që ne kemi rishikuar ndonjëherë. Sidoqoftë, ajo ofron lidhje të qëndrueshme me më shumë se 1000 serverë VPN, një aplikacion / softuer shumë miqësor dhe, më e rëndësishmja për këtë metodë, serverë në Hollandë.

Nga ana tjetër, nëse keni pak më shumë para për të shpenzuar në një VPN (që gjithashtu mund të jetë rasti pasi kurseni para duke përdorur këtë metodë), dhe dëshironi një VPN që lejon transmetim të përsosur, ju rekomandojmë ExpressVPN. Dhënë, kjo VPN mund të duket pak nga ana e kushtueshme për disa, por pastaj përsëri, ky është çmimi që ju paguani për atë që, për mendimin tonë, është VPN më e mirë e vitit 2019. ExpressVPN ofron mbi 3000 severs në 94 vende të ndryshme, shumë e qëndrueshme lidhje ultra të shpejta dhe një mori karakteristikash të dobishme shtesë, të tilla si ndarje në tunel, pajtueshmëri Netflix dhe qepë të saj mbi aftësinë VPN.

Nëse dëshironi të shikoni të gjitha opsionet VPN të disponueshme për ju, atëherë ndjehuni të lirë të shikoni në mjetin tonë të dobishëm për krahasim VPN duke klikuar në butonin më poshtë.

Ngjarjet e ardhshme të Lavdisë Kickboxing

Sigurisht, tani që dini se si ta shikoni Lavdinë falas, do të doni të dini saktësisht se çfarë ngjarje po vijnë dhe kur. Prandaj, ne kemi përfshirë një tabelë e cila ju tregon saktësisht se kur luftëtarët tuaj të preferuar do ta dalin atë.

ngjarje
data
Lavdi 71 Chicago – MEKSEN vs VAN SOESTE Premte, 22 Nëntor 2019
GLORY 72 Chicago PETCH vs VANNOSTRANDE shtunë, 23 nëntor 2019
Lavdi 73 SHENZHEN GRIGORIAN vs GASHIE shtunë, 07 dhjetor 2019
KOLLIMI 2 VERHOEVEN kundër HARIE shtunë, 21 dhjetor 2019
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map