Dëshironi të shikoni ngjarjet UFC live falas? Ja si! | VPNOverview.com

UFC ka shijuar një rritje të jashtëzakonshme të popullaritetit gjatë dy dekadave të fundit. Organizata Kryeministri botëror MMA ka miliona e miliona tifozë në të gjithë botën. “Oktagoni” është bërë një term i njohur në mesin e entuziastëve të sportit. Shtë këtu ku, sipas shumë njerëzve, goditësit më të vështirë, teknikët më të butë të BJJ dhe mundësit më të fortë takohen për të parë se kush është me të vërtetë luftëtari më i mirë. Sidoqoftë, një pjesë e eksitimit është gjetja e përgjigjes për këtë pyetje drejtpërdrejt, ashtu siç ndodh lufta. Jo 3 ditë më vonë në një uebfaqe të lajmeve MMA, të shoqëruar nga një klip 90 sekondash për luftën që ju dëshironi të keni parë live.

Kjo është arsyeja pse ne kemi shkruar këtë artikull. Të ju tregoj për një mënyrë për të shikuar çdo ngjarje UFC falas. Si është e mundur që ju mund të kërkoni? Përgjigja e shkurtër është duke përdorur një pjesë të thjeshtë por shumë të efektshme të softuerit të quajtur VPN.

Në disa vende shikimi i ngjarjeve UFC live mund të jetë një çështje e kushtueshme. Thjesht mendoni për PPV-të (paga-për-shikime) që mund të blini në SH.B.A. për shembull. Në të tjerët nuk ka tarifa PPV, por një pajtim të kërkuar mujor për të parë ngjarjet UFC drejtpërdrejt. Mendoni BTsports në Mbretërinë e Bashkuar për shembull. Sidoqoftë, duke përdorur një VPN, mund të përdorni lehtësisht një shërbim falas streaming holandez të quajtur kijk.nl, i cili në të vërtetë transmeton të gjitha ngjarjet UFC drejtpërdrejt. Duke lundruar në këtë faqe interneti ndërsa përdorni një VPN, ju mund të shikoni se luftëtarët tuaj të preferuar UFC shkojnë në të falas! Lexoni se si funksionon kjo më poshtë.

Duke parë UFC falas – si do të më ndihmojë një VPN?

Shtë e thjeshtë me të vërtetë. Një VPN (Virtual Private Network) u ofron përdoruesve të saj shumë përparësi në lidhje me privatësinë, sigurinë në internet dhe lirinë e internetit. Një nga këto është fakti që një VPN ndryshon adresën tuaj IP. Në fund të fundit, kur përdorni një VPN lidheni me një server VPN. Ky server ka adresën e tij IP, i cili i është caktuar rrjetit ose pajisjes tuaj pasi të lidheni me të. Kjo jo vetëm që përmirëson shumë intimitetin tuaj online, pasi ndihmon për të “maskuar” identitetin tuaj në internet. Ju ndihmon gjithashtu të merrni rreth bllokadave gjeografike.

Uebfaqet dhe aplikacionet përdorin, ndër të tjera, adresën tuaj IP për të përcaktuar vendndodhjen tuaj gjeografike. Me fjalë të tjera, nëse jeni në SH.B.A., por jeni i lidhur me një server VPN Hollandez (me një adresë IP holandeze), faqet e internetit që po vizitoni do të mendojnë se jeni vendosur në Hollandë. Uebfaqja falas e internetit kijk.nl, në të cilën mund të transmetoni ngjarje UFC, normalisht është e arritshme vetëm nga Hollanda. Sidoqoftë, duke ndryshuar “adresën tuaj të SH.B.A.-së”, në këtë shembull, në atë Hollandez, do të jetë në uebfaqe mendoj ju jeni në Hollandë. Si rezultat, tani mund t’i qaseni asaj dhe të shikoni të gjitha ngjarjet UFC live falas!


Cilin ofrues VPN duhet të zgjedh ta shikoj UFC falas?

Sigurisht që kjo është një çështje e preferencës personale në një farë mase. Sidoqoftë, ka të paktën dy kërkesa që duhet të plotësojë një VPN për të punuar me metodën tonë për të parë falas UFC. Së pari, duhet të ketë serverë të shpejtë dhe të qëndrueshëm (në mënyrë të arsyeshme). Së dyti, duhet të ketë serverë në Hollandë. Prandaj ne me të vërtetë rekomandojmë NordVPN të shikojë UFC falas. Ky VPN me të vërtetë rregulloi bukur qasjen e tij të serverit me shpejtësi të lartë ndër vite, me një numër të jashtëzakonshëm të serverëve të shpejtë dhe të qëndrueshëm (5000+ në 60+ vende). Për më tepër, NordVPN ka mjaft servera në Hollandë.

Specifikimet NordVPN

 • Lidhje të njëkohshme: 6
 • torrents: +
 • Netflix: +
 • Sistemet operative: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokollet: OpenVPN, IKEv2 / IPsec
 • Politika e prerjeve: Nuk ka shkrime
 • Servers: 5400+ serverë në 57 vende
 • Çmimi: Nga 3,49 dollarë në muaj
 • Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Më e mira për

smartphone

Një tjetër gjë e mirë në lidhje me NordVPN është se ofron disa masa kundër-bllokadash kundër VPN që gjithnjë e më shumë janë duke përdorur faqet e internetit për të bllokuar përdoruesit e VPN. Deri më tani, ne nuk kemi gjetur se kijk.nl bllokon përdoruesit e VPN. Sidoqoftë, duhet të theksohet se ne e bëmë testimin nga zyra jonë në Hollandë. Nga ana tjetër, edhe atëherë mund të prisni që ne mund të bllokohemi kur përdorni një VPN. Në çdo rast, NordVPN ofron si adresat IP të përkushtuara ashtu edhe serverët e mprehtë. Të dyja këto ndihmojnë për të luftuar bllokadat VPN. Pra, edhe nëse kijk.nl filloni të përdorni blloqe VPN, me NordVPN ju jeni të përgatitur! Kjo është arsyeja pse ky VPN thjesht shënon të gjitha kutitë për të parë falas UFC.

Tani lexoni për një udhëzues të shpejtë hap pas hapi se si të përdorni (Nord) VPN për të parë UFC falas!

Udhëzues hap pas hapi: shikoni UFC falas me një VPN

 1. Merrni një pajtim në një VPN të mirë. Siç u përmend, ne me të vërtetë rekomandojmë NordVPN. Por cilindo ofrues të zgjidhni, shikoni për serverë të shpejtë, të qëndrueshëm dhe të paktën një, por idealisht shumë më shumë, serverë në Hollandë.
 2. Shkarkoni programin ose aplikacionin VPN në cilindo pajisje të pajtueshme që dëshironi të shikoni UFC. Nëse keni zgjedhur NordVPN si ofruesin tuaj dhe dëshironi ndihmë për këtë, hidhini një sy shqyrtimit tonë të NordVPN. Nëse keni zgjedhur një ofrues tjetër ose nuk jeni të sigurt për procedurën e instalimit në pajisjen tuaj, shikoni në rishikimet tona të tjera VPN ose udhëzuesit e instalimit.
 3. Hapni aplikacionin VPN dhe lidheni me një server Hollandez.
 4. Shikoni në faqen e mëposhtme: kijk.nl
 5. Pranë ikonës së kërkimit, në fushën e kërkimit gri, shkruani emrin e ngjarjes që dëshironi të shikoni (në këtë mënyrë mund të shikoni edhe luftime të plota të mëparshme falas!). Do të ketë disa sugjerime nga të cilat mund të zgjidhni. Klikoni në përmbajtjen që dëshironi të shikoni. Ju mund të mos keni nevojë ta kërkoni atë. Nëse dëshironi të shikoni një ngjarje të drejtpërdrejtë UFC, ekziston një shans i mirë që thjesht do të jetë në faqen kryesore të faqes në internet. Në atë rast thjesht mund të klikoni mbi të dhe të filloni transmetimin!
 6. Shijoni disa luftime të shkëlqyera!

Opsione të tjera VPN për të parë UFC falas

Ndërsa ne rekomandojmë NordVPN të shikojë UFC falas, ka disa ofrues të tjerë të shkëlqyeshëm VPN atje të aftë për të trajtuar këtë detyrë.

Nëse po kërkoni të kurseni para (që ndoshta është rasti, pasi po lexoni këtë artikull), mund të vendosni të përdorni Surfshark. Surfshark është një ofrues i VPN me cilësi të lartë me një rrjet të madh të serverëve të besueshëm dhe të shpejtë që ofron vlerë të madhe. Me vetëm 1.99 dollarë në muaj për një abonim 2-vjeçar, është pa dyshim ofruesi më i lirë i VPN me cilësi të lartë atje me një shtrirje mjaft të madhe. Kjo është pak më pak se çmimi i një pagese të vetme për UFC për dy vjet zhbllokim të rrjedhave falas të ngjarjeve UFC dhe të gjitha avantazhet e tjera që një VPN mund t’ju ​​ofrojë.

Nga ana tjetër, nëse keni pak më shumë para për të shpenzuar në një VPN dhe dëshironi kremin absolut të korrjeve të VPN-ve, ju rekomandojmë të provoni ExpressVPN. ExpressVPN konsiderohet nga shumë si një nga më të mirët, nëse jo edhe VPN më i mirë tani. Express përmban një rrjet shumë të madh të serverëve me më shumë se 3000 serverë në 94 vende dhe ton të lidhjeve me shpejtësi të lartë. Gjithashtu, numri i madh i vendeve në të cilat ExpressVPN pret serverë do të thotë që përveç se të shikoni UFC falas, ju zhbllokoni shumë përmbajtje të tjera gjeo-të kufizuara. Përfundoni këtë me shpejtësinë e lartë të transmetimit të Express dhe ju keni vetë një VPN të aftë për të përmbushur të gjitha nevojat tuaja për zhbllokimin e videos.

Së fundmi, nëse miqësia ndaj përdoruesit është ajo që vlerësoni më shumë në një pjesë të softuerit ose aplikacionit, ju rekomandojmë Cyberghost. Ky VPN me famë botërore, përveç rrjetit të tij të gjerë të serverëve, është shumë i njohur për ndërfaqen e tij miqësore për përdoruesin, faqen e internetit dhe ekipin shumë të dobishëm për mbështetjen e klientëve. Si i tillë, CyberGhost u jep hua veçanërisht mirë përdoruesve të VPN për herë të parë.

Ngjarjet e ardhshme të UFC

Sigurisht, tani që dini të shikoni falas luftëtarët tuaj të preferuar UFC, hapi tjetër është të vendosni se cilat ngjarje dëshironi të shikoni! Edhe këtu ne ju kemi mbuluar. Më poshtë do të gjeni një përmbledhje të shkurtër të të gjitha ngjarjeve që po organizojnë UFC për të mbyllur vitin.

ngjarje
data & kohë
Nata e UFC Fight: Magomedsharipov vs Kattar9 Nëntor 2019, 22:00 me kohën lokale
Nata e UFC Fight: Błachowicz vs Jacaré16 Nëntor 2019 22:00 me kohën lokale
UFC në ESPN: Overeem vs Rozenstruik7 dhjetor 2019 ora 22:00 me kohën lokale
UFC 245: Usman vs Covington14 dhjetor 2019 ora 22:00 me kohën lokale
Nata Fight UFC: Ortega vs Zombie Zombie21 dhjetor 2019 ora 22:00 me kohën lokale
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me