Zabezpečte svoje online súkromie na Instagrame VPNOverview

Instagram je jednou z najpopulárnejších a najpoužívanejších aplikácií, ktoré sú dnes k dispozícii. Milióny ľudí snímajú fotografie, pridávajú filtre a hashagujú svoje jedlo pomocou aplikácie. Väčšina používateľov prostredníctvom aplikácie odhaľuje množstvo osobných informácií o sebe samých, zobrazujú obrázky svojich jedál, rodiny, priateľov, domácich miláčikov a ďalšie. Pravdepodobne ste sa nevenovali ani ďalšiemu rozmýšľaniu o nastavení ochrany osobných údajov na Instagrame, ale rýchly prehľad o vašich možnostiach môže zvýšiť vaše súkromie pri používaní Instagramu.

Prečo by vás malo zaujímať súkromie na Instagrame

logo InstagramuV júli 2010 zakladatelia Instagramu Kevin Systrom a Mike Krieger vyfotili prvé fotografie pridané na Instagram. Spočiatku bolo k dispozícii iba niekoľkým rodinám a priateľom, keď bola aplikácia naživo na iOS, takmer okamžite sa rozbehla. Do apríla 2012, s vydaním aplikácie pre Android a viac ako desiatimi miliónmi používateľov, Facebook kúpil spoločnosť za 1 miliardu dolárov.

Počas niekoľkých mesiacov Facebook vyvolal obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov zmenou zmluvných podmienok. Medzi tieto zmeny patrilo právo predávať fotografie používateľov tretím stranám bez toho, aby o tom upovedomili používateľov. Vôľa používateľov Instagramu spôsobila, že Facebook stiahol nápad. V uplynulom roku sa Facebook dostal do ohňa so škandálom v Cambridge Analytica, ktorý sa sústredil na to, ako Facebook zdieľa údaje používateľov s inými spoločnosťami..

Samotný Instagram vyvolal medzi používateľmi nedávno obavy, pokiaľ ide o zmeny, ktoré sa zverejňujú, keď používate aplikáciu a čo s ňou práve robíte. So znepokojením nad tým, ako materská spoločnosť Instagramu chráni vaše súkromie, je teraz čas na pár minút prejsť nastaveniami ochrany osobných údajov, aby ste sa uistili, že ste spokojní s tým, ako Instagram spracúva vaše údaje..

Vaše nastavenia ochrany osobných údajov na Instagrame

Prvým krokom na zabezpečenie vášho súkromia je nájdenie nastavení ochrany osobných údajov na Instagrame. Na stránke profilu klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu a otvorte Nastavenia. Odtiaľto posuňte zobrazenie nadol – je to dosť dole v zozname – kým neuvidíte „Ochrana osobných údajov a bezpečnosť“. Dlhý zoznam pod nadpisom „Ochrana osobných údajov a zabezpečenie“ sú vaše kontroly súkromia. Vybrali sme tie nastavenia, ktoré sú najdôležitejšie pri ochrane vášho súkromia na Instagrame. Nižšie nájdete informácie o tom, aké nastavenia môžete zmeniť, ak chcete, aby bolo vaše programovanie bezpečnejšie.Nastavenia Instagramu Súkromie a bezpečnosť


Ochrana osobných údajov účtu

Jedno z najdôležitejších nastavení zabezpečenia účtu nájdete na stránke Instagram na karte „Ochrana osobných údajov účtu“. Ak aktivujete toto nastavenie, vaše príspevky uvidia iba vaši sledujúci. Budete tiež musieť schváliť nových sledovateľov. Toto nemá vplyv na vašich súčasných sledovateľov, iba na tých, ktorí vás chcú v budúcnosti sledovať.

Stav aktivity

Stav aktivity má v súčasnosti veľa ľudí. V predvolenom nastavení Instagram teraz zverejňuje vašu aktivitu online. Účty, ktoré sledujete, a ktokoľvek, koho priamo posielate, uvidí, kedy ste boli na Instagrame naposledy aktívni. Ak ju vypnete, tieto informácie zostanú súkromné. Mali by ste si však byť vedomí, že ak túto funkciu vypnete, nebudete môcť vidieť ani stav aktivity inej osoby.

Opätovné zdieľanie príbehov

Ďalšou veľkou funkciou, ktorú možno budete chcieť zvážiť, je schopnosť Instagramu zdieľať vaše príbehy s ostatnými. Keď je táto funkcia zapnutá, ostatní ľudia môžu zdieľať vaše príspevky so svojimi vlastnými príbehmi. Tým sa rozširuje okruh ľudí, ktorí si môžu prezerať vaše príspevky – možno aj na ľudí, ktorých nepoznáte alebo o vašom živote radšej nevedeli. Vypnutie tejto funkcie zabráni ostatným zdieľať vaše príspevky a vaše osobné údaje zostanú súkromné.

Ovládanie príbehov

Kliknutím na „Ovládanie príbehov“ sa zobrazí obrazovka s niekoľkými rôznymi možnosťami, z ktorých si môžete vybrať. Toto prvé je voľba s názvom „Skryť príbeh pred“. Táto funkcia vám umožňuje skryť váš príbeh a všetky živé videá, ktoré uverejníte od konkrétnych ľudí. Ak ste to ešte predtým nepoužili, v nastavení sa zobrazí „0 ľudí“. Kliknutím naň vyhľadajte sledovateľov a vyberte tých, od ktorých chcete skryť svoje fotografie.

Odpovede na správu môžu byť dobrým spôsobom, ako rozšíriť konverzáciu o príspevku. Možno však nebudete chcieť, aby sa k konverzácii pripojil iba niekto. Odpovede môžete obmedziť iba na ľudí, ktorých sledujete, alebo úplne vyplniť odpovede na správy.

Pri možnosti „Zdieľanie“ sa pri posúvaní nadol môžete obmedziť ostatným, aby zdieľali vaše fotografie a videá ako správy ostatným. Aj keď ste vypli možnosť povoliť ostatným zdieľanie vašich príspevkov na ich príbehoch, pokiaľ toto nastavenie tiež nevypnete, môžu vaše fotografie zdieľať ako správy ľuďom, ktorých nesledujete..

Kontroly komentárov

Výberom možnosti „Ovládanie komentárov“ sa zobrazí obrazovka, ktorá vám umožní obmedziť komentáre k vašim príspevkom. Obmedzte komentáre na ľudí, ktorých sledujete, iba na svojich sledovateľov alebo na oboje. Môžete tiež blokovať komentáre od konkrétnych ľudí. To je perfektné, ak nechcete byť stredný. Nebude to okamžite zrejmé pre blokovaných, pretože ich komentáre sa budú stále zobrazovať, ale iba pre nich samých. Môžete tiež nechať automaticky filtrovať urážlivé komentáre alebo zapnúť manuálny filter na odfiltrovanie konkrétnych kľúčových slov, ktoré nechcete zobrazovať v komentároch vašich príspevkov..

Skontrolujte svoju históriu Instagramu

Niektorí zamestnávatelia vás teraz požiadajú, aby ste si pred najatím otvorili účty sociálnych médií. Zatiaľ čo mnohí stále diskutujú o zákonnosti a etike tohto postupu, ak skutočne chcete prácu, môžete mať pocit, že je najlepšie jednoducho súhlasiť s touto požiadavkou. Predtým budete pravdepodobne chcieť skontrolovať, či ste v minulosti nezverejnili niečo, čo by zamestnávateľovi nevyzeralo dobre.

S Instagramom si môžete prevziať kópiu všetkého, čo ste uverejnili na Instagrame na kontrolu. Kliknite na „Stiahnuť údaje“ a do 48 hodín dostanete odkaz na súbor s vašimi fotografiami, informáciami o profile, komentármi a ďalšími. Tento ľahko kontrolovateľný formát vám pomôže nájsť informácie, ktoré by ste možno nechceli zdieľať so zamestnávateľom, takže ich môžete zodpovedajúcim spôsobom upraviť. Alebo možno budete chcieť mať iba informácie pre svoju osobnú kontrolu, keď vás zasiahne záchvat nostalgie. Bez ohľadu na váš dôvod sú informácie k dispozícii na stiahnutie.

Ďalšie kroky na zabezpečenie vášho súkromia online

Urobte si čas na kontrolu nastavení ochrany osobných údajov, je preto dobré uchovať vaše informácie v bezpečí. Pamätajte, že Instagram pravidelne mení svoje zásady ochrany osobných údajov. Môže byť vhodné pravidelne kontrolovať nastavenia ochrany osobných údajov, aby ste zaistili, že aplikácia používa vaše príspevky a aktivitu iba spôsobom, ktorý chcete..

Pripojenie VPNAj keď aktualizujete svoje predvoľby ochrany osobných údajov, je to dobrý spôsob, ako zaistiť bezpečnosť svojich informácií na Instagrame. Pravdepodobne budete tráviť väčšinu času online v iných aplikáciách a na webových stránkach, kde vaše informácie nemusia byť také bezpečné. Používanie virtuálnej súkromnej siete (VPN) môže chrániť vaše súkromie online bez obetovania pohodlia alebo rýchlosti počas surfovania.

VPN tiež poskytujú spôsob, ako obísť geografické obmedzenia zavedené službami streamovania videa a ďalšie obmedzenia založené na tom, kde žijete alebo pracujete. Ak si chcete vybrať najlepšieho poskytovateľa VPN pre svoje internetové úsilie, pozrite si našich 5 najlepších služieb.

Nakoniec, Instagram pravdepodobne nie je jedinou platformou sociálnych médií, ktorú používate. Ak sa chcete informovať o svojej online bezpečnosti, prečítajte si aj naše články o nastaveniach ochrany osobných údajov v službách Google, Facebook, Twitter, Snapchat, Skype a WhatsApp. Je dobré mať na pamäti, aké dôsledky môžu mať vaše správanie pri vysielaní.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me