Vlastní svoje nastavenia ochrany osobných údajov na Twitteri VPNOverview

Používanie platforiem sociálnych médií, ako je Twitter online, je podobné ako mať doma doma žiadne záclony. Niekedy vám nevadí, aby boli vaše okná otvorené svetu, a inokedy by ste radšej nechali veci v súkromí. Spravovanie nastavení ochrany osobných údajov na Twitteri vám umožňuje kontrolovať, kedy sú závesy zatvorené, a vaše informácie zostanú súkromné. Twitter vie o vás viac, ako si myslíte. Ak si prečítate nastavenia ochrany osobných údajov len pár minút, môžete si zaistiť vyššiu bezpečnosť online.


Obavy z ochrany osobných údajov na Twitteri

Twitter Logo SmartphoneAkcie Twitter nedávno utrpeli neúspech, pretože investiční bankári začali strácať zásoby na základe obáv z ochrany súkromia. Podľa správy o Investopédii existujú vážne obavy, že používatelia Twitteru sa môžu vzbúriť, keď sa objaví používanie súkromných údajov Twitterom. Twitter predáva nielen cielené reklamy, ale predáva aj používateľské údaje inzerentom. Toto je zlatá baňa informácií, vďaka ktorej bude Twitter v roku 2018 vykázaných 400 miliónov dolárov.

V roku 2017 Twitter ukončil podporu funkcie „Nesledovať“. Twitter má teraz sledovací kód na mnohých webových stránkach. Tieto stránky sa pri ich návšteve nahlásia na Twitter. To umožňuje Twitteru sledovať vašu aktivitu na svojej platforme. Okrem toho môžu sledovať stránky, ktoré navštevujete mimo Twitteru. Vzhľadom na tieto obavy môže byť vhodný čas na aktualizáciu nastavení ochrany osobných údajov.

Nájdenie nastavení ochrany osobných údajov služby Twitter

Prvým krokom k prevzatiu kontroly nad nastaveniami ochrany osobných údajov na Twitteri je nájdenie nastavení, ku ktorým máte prístup. Z akéhokoľvek zariadenia, ktoré používate, prejdite na „Nastavenia“ a vyberte „Súkromie a bezpečnosť“.

Twitter Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Prejdite nadol na „Prispôsobenie a údaje“ a vyberte „Upraviť“. Teraz ste na stránke „Prispôsobenie a údaje“ a môžete začať meniť svoje nastavenia ochrany osobných údajov na Twitteri.

Prispôsobenie a údaje na Twitteri

Upravte svoje nastavenia Twitteru

Akonáhle ste si prešli bludiskom nastavení, môžete zmeniť niekoľko vecí. Nižšie nájdete zoznam nastavení, ktoré vám odporúčame pozrieť.

Nastavenie prispôsobených reklám

Vo väčšine prípadov, keď si aplikácia prispôsobuje vaše skúsenosti, to znamená, že používajú vaše informácie na to, aby reklamy, ktoré vidíte, boli pre vás relevantnejšie. V prípade Twitteru prebieha monitorovanie prostredníctvom aktivity Twitteru. Taktiež vedia, ktoré zariadenie používate a ktoré miesta cestujete. Twitter navyše monitoruje webové stránky a aplikácie, ktoré používate, ktoré sú integrované so službou Twitter. Na oplátku môžu poskytnúť vaše údaje tretím stranám. Twitter predvolene vyberie tieto možnosti, ale tieto nastavenia môžete zmeniť podľa svojich preferencií.

Nastavenie prispôsobených reklám na Twitteri

Ak necháte toto políčko začiarknuté, Twitter bude môcť sledovať tweety, ktoré čítate alebo na ktoré odpovedáte, ako aj tweety, ktoré odosielate. Toto nastavenie tiež dáva službe Twitter povolenie kombinovať vašu aktivitu Twitter s inou aktivitou online. Ak navštívite webové stránky spoločnosti na zariadení, na ktorom ste sa prihlásili na Twitter, môžu tieto informácie použiť. Môžu vám napríklad zobrazovať reklamy z podobných webových stránok alebo firiem. Twitter môže tieto informácie zdieľať aj s inzerentmi. Týmto spôsobom vám môžu ukázať relevantnejšiu reklamu na túto firmu, aj keď nie ste na Twitteri.

Ak nechcete tieto informácie zdieľať so službou Twitter a jej inzerentmi, jednoducho zrušte začiarknutie políčka vedľa položky Prispôsobené reklamy.

Prispôsobenie na základe vášho zariadenia

Prispôsobenie Twitteru na základe zariadenia

Toto pole umožňuje Twitteru monitorovať, z ktorého zariadenia pristupujete k Twitteru a podľa toho „vylepšiť svoje skúsenosti“. Napríklad, ak máte tendenciu kontrolovať spravodajské weby na svojom notebooku, keď používate Twitter a máte tendenciu kontrolovať zábavné správy na svojom telefóne, Twitter vám ukáže viac reklamných správ týkajúcich sa vášho laptopu a viac zábavných reklamných programov na svojom telefóne. telefón. Twitter to robí sledovaním webových stránok a aplikácií, ktoré tiež používate. aj keď nepoužívate Twitter.

Zrušenie začiarknutia tohto políčka zastaví túto úroveň prispôsobenia pre všetky vaše zariadenia.

Prispôsobenie podľa polohy

Twitter prispôsobuje vaše reklamné skúsenosti na základe niekoľkých faktorov. Napríklad kontrolujú, kde ste sa zaregistrovali do služby Twitter, kde sa práve nachádzate, a na ďalších miestach, kde ste boli. Ak necháte začiarknuté políčko „Prispôsobiť na základe miest, ktoré ste boli“, povedzte Twitteru to na základe sledovania vašej polohy. Twitter môže sledovať vašu polohu prostredníctvom služieb určovania polohy telefónu, prostredníctvom siete Wi-Fi, ktorú používate, a prípadne aj prostredníctvom pripojenia Bluetooth.

Twitter bude pomocou informácií o vašej polohe zobrazovať reklamy súvisiace s firmami v blízkosti vašej aktuálnej polohy. Môžete dokonca vidieť reklamy pre firmy na trase, ktorú často cestujete. Napríklad, ak každý deň na ceste do školy a zo školy svojho dieťaťa míňate pekáreň, ktorá inzeruje prostredníctvom služby Twitter, pri najbližšom prihlásení sa vám môže zobraziť reklama na túto pekáreň..

Prispôsobte si Twitter na základe miest, kde ste boli

Ak nechcete zdieľať svoju polohu so službou Twitter a jej inzerentmi, zrušte začiarknutie tohto políčka a vypnite sledovanie polohy služby Twitter.

Monitorovanie dát na Twitteri

Twitter tiež ponúka dve možnosti, ktoré môžete zrušiť, ak chcete zmeniť spôsob, akým Twitter monitoruje a zdieľa vaše informácie. Jednou z nich je „Sledujte, kde na webe vidíte obsah Twitter“. Toto nastavenie sleduje vašu aktivitu na webových stránkach a ukladá vašu webovú históriu, aby vám navrhla ďalšie webové stránky a účty Twitter, ktoré by ste mohli sledovať.

Sledovanie údajov na Twitteri

Druhé pole „Zdieľajte svoje údaje s obchodnými partnermi služby Twitter“ umožňuje službe Twitter zdieľať osobné údaje o vás, ktoré nie sú uvedené v profile služby Twitter. Zahŕňa to obsah, na ktorý ste sa pozerali, a vaše záujmy založené na profile vás Twitteru.

Neštebotajú všetkyZrušte začiarknutie týchto políčok, aby ste zabránili Twitteru sledovať a zdieľať vaše informácie. Ak navyše uprednostňujete službu Twitter, ktorá nepoužíva žiadne z týchto nastavení personalizácie a údajov, môžete vybrať možnosť „Zakázať všetko“ v hornej časti zoznamu a zrušte začiarknutie každého z nich. Výhodou relevantnej reklamy samozrejme nebudete. Môžete sa však cítiť bezpečnejšie, keď viete, že vaše súkromie je chránené.

Ďalšie dôležité možnosti ochrany osobných údajov

Vráťte sa na obrazovku „Ochrana osobných údajov a bezpečnosť“ a nájdite niekoľko ďalších nastavení ochrany osobných údajov, ktoré by ste mohli zvážiť. V predvolenom nastavení obsahuje Twitter vo vašich Tweetoch informácie o polohe. Ak tieto informácie nechcete zverejniť, zrušte začiarknutie políčka „Tweet with a Location“. Ak chcete odstrániť informácie o polohe už spojené s vašimi tweety, kliknite na tlačidlo „Odstrániť informácie o polohe“.

Spravidla sú vaše tweety verejné každému, kto ich chce zobraziť. Začiarknutím políčka „Chráňte svoje Tweety“ budú mať prístup k vašim tweetom iba tí, ktorých schválite.

Zmeňte nastavenia v časti „Označovanie fotografií“, aby vás nemohol označiť na fotografii iba ktokoľvek. Môžete sa rozhodnúť, či vás budú môcť označiť iba sledovatelia, aby vás niekto mohol označiť, alebo môžete zabrániť niekomu, aby vás označil na fotografii..

Twitter samozrejme občas aktualizuje pravidlá ochrany osobných údajov. Preto je vhodné tieto nastavenia pravidelne kontrolovať, aby ste sa uistili, že zdieľate iba požadované informácie.

Svoje súkromie kontrolujete online

Vaše súkromie online je dôležité. Aj keď sa vám niektoré informácie môžu zdať príjemné, nemusíte sprístupňovať všetky svoje informácie inzerentom a iným firmám. Nezabudnite si prečítať naše ďalšie články o ochrane nastavení ochrany osobných údajov na stránkach Instagram, WhatsApp a Google.

Ak chcete ešte viac zvýšiť svoje súkromie online, zvážte pripojenie prostredníctvom virtuálnej súkromnej siete (VPN). Kvalitná sieť VPN vám môže pomôcť anonymizovať vaše informácie online a chrániť vás pred spoločnosťami, ktoré sledujú vaše informácie online. VPN tiež poskytujú množstvo výhod vrátane prístupu k obsahu obmedzenému na určité geografické polohy. Navyše, s VPN sa môžete vyhnúť firewallom v práci alebo na iných vyhradených miestach.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me