Úžasné podrobnosti, ktoré spoločnosť Google o vás vie VPNOverview

Spoločnosť Google bola založená v roku 1998 ako vyhľadávací nástroj, produkt, ktorý je dodnes najlepšie známy. Dnes Google vyhľadáva v priemere vyše 40 000 vyhľadávaní za sekundu, z toho vyše 1,2 bilióna vyhľadávaní za rok – a toto číslo neustále rastie. Spoločnosť Google však oveľa viac než len pomôže nájsť vtipné mačky a vaše obľúbené recepty. Google poskytuje, e-mail, videá, sociálne médiá prostredníctvom Google+, kancelársky softvér prostredníctvom svojich produktov Google Office a ešte oveľa viac. Čím viac budete používať produkty Google, tým viac sa o vás Google dozvie. Okrem toho vás môžu porovnať s podobnými profilmi iných používateľov. Zistite, čo o vás Google vie, ale buďte pripravení na šok.


Čo o vás hovorí vaša história vyhľadávania

Logo prehliadača Google ChromeJe to bežný jav. Hľadáte produkt Google a potom viete, že všade sú reklamy na ten istý produkt. Inzercia založená na vyhľadávaní produktov je však len malou časťou informácií, ktoré o vás spoločnosť Google zhromažďuje, aby vytvorila reklamný profil. Vyhľadajte online informácie o určitom plemene psa a spoločnosť Google zaznamená informácie o vás. Čím viac vyhľadávaní robíte o psoch všeobecne alebo o tomto plemene psa, tým pravdepodobnejší systém Google vás hodnotí ako majiteľa tohto plemena psa..

Môžete vidieť, ako rýchlo môže spoločnosť Google vytvoriť profil takmer každého aspektu svojho života. Pri lekárskych problémoch, ktoré vyhľadáte, môže spoločnosť Google určiť, že trpíte častým pálením záhy. Je FoxNews vaším zdrojom informácií? Google berie na vedomie vaše politické sklony. Začnite vyhľadávať domy v novej oblasti a spoločnosť Google sa dozvie, že uvažujete o presťahovaní. Každé uskutočnené vyhľadávanie prispieva k informáciám, ktoré musí spoločnosť Google zostaviť.

E-mail je – väčšinou – dôverný

gmail logoAž do roku 2017 Google prehľadával obsah účtov Gmail, či neobsahoval informácie na vytvorenie cielených reklám. Google preveril každý e-mail odoslaný z osobných účtov Gmail, prichádzajúcich aj odchádzajúcich, aby zistil informácie, ktoré by boli užitočné pre inzerentov. Toto pravidlo už neexistuje. Stále však existuje niekoľko vecí týkajúcich sa služby Gmail, na ktoré by sme chceli upozorniť.

Spoločnosť Google neodstránila informácie, ktoré o vás získala z e-mailu pred rokom 2017. Ak sa spoločnosť Google prostredníctvom e-mailu, ktorý ste poslali v roku 2016, dozvedela, že plánujete odísť do Arizony do piatich rokov, tieto informácie zostanú súčasťou vášho cieľového profilu pre inzerentov..

Spoločnosť Google okrem toho nezastavila skenovanie vašich e-mailov kvôli pokusom o spam a phishing. Čo znamená, že spoločnosť Google sleduje e-mailové adresy, ktoré prichádzajú a odchádzajú na váš účet. Aj keď Google uviedol, že prestane kontrolovať obsah e-mailu na cielenú reklamu, nie je jasné, či Google prestal používať informácie z adries na cielenú reklamu. Ak teda pošlete e-mail novému sprostredkovateľovi alebo realitnému agentovi, je pravdepodobné, že informácie sa použijú aj na vytvorenie vášho profilu.

Dokumenty Google je sklad informácií

logo google dokumentyAkonáhle sa zastavíte a premýšľate o tom, zdá sa to zrejmé. Spoločnosť Microsoft zarobí veľké množstvo príjmov z produktov značky Microsoft Office vrátane spracovania textov, tabuliek a prezentačného softvéru. Ako vám môže spoločnosť Google bezplatne ponúkať rovnaké produkty? Časť odpovede spočíva v tom, že spoločnosť Google naskenuje vaše dokumenty, aby vám poskytla relevantný obsah – známy tiež ako cielená reklama. Čím vyššia je kvalita informácií pre zacielenie na potenciálnych zákazníkov, tým viac môže spoločnosť Google za vaše informácie účtovať poplatky.

Ak ste niekedy napísali list pomocou služby Dokumenty Google na poskytnutie informácií právnemu zástupcovi o nadchádzajúcom rozvode, spoločnosť Google môže tieto informácie použiť na zacielenie vás. Napríklad zobrazovaním reklám na zoznamovacie aplikácie. Ak zostavíte jednoduchý rozpočet pomocou Tabuliek Google, spoločnosť Google si môže všimnúť, že váš rozpočet na televíziu je výrazne vyšší ako priemer vo vašej oblasti. Užitočné informácie pre spoločnosti ponúkajúce konkurenčné televízne služby.

Aj keď by sa nám tento typ cielených reklám mohol páčiť, nesmieme zabudnúť na nebezpečenstvo. Predaj vašich informácií pre cielené reklamy je jedna vec. Čo však spoločnosti začnú predávať tieto informácie poisťovacím spoločnostiam alebo vláde?

Disk Google je skvelým miestom na ukladanie informácií

Google DokumentyMať k dispozícii informácie na akomkoľvek zariadení je úžasne užitočné. Môžete ukladať dôležité doklady a doklady online, ukladať svoje obľúbené skladby a uchovávať daňové doklady v bezpečí. Podľa podmienok služby viete, čo musíte skontrolovať, s čím súhlasíte, ak chcete mať účet, ale nikdy ste si ho naozaj neprečítali, spoločnosť Google naskenuje obsah vašej jednotky, aby poskytla „osobne relevantné funkcie produktu“. Aj keď dokumenty, ktoré tam ukladáte, neboli vytvorené pomocou kancelárskych produktov spoločnosti Google, spoločnosť má teraz k týmto informáciám prístup.

Mapy môžu poskytovať najlepší profil vášho života

Ikona máp GoogleMapy Google a podobné produkty zjednodušili hľadanie vašej cesty po meste. Mapy Google vám však neúčtujú poplatok za ich používanie, ale nič nie je nikdy zadarmo. Ak ste nikdy nepoužili žiadny iný produkt Google, spoločnosť Google by si mohla zostaviť dôkladný profil vášho života iba na základe máp. Mapy poskytujú informácie o vašej domácej adrese, kde pracujete, kde chodia vaše deti do školy, vaše obľúbené reštaurácie, ako často chodíte do obchodu s potravinami, ako radi trávite voľný čas, či už rybárom pri jazere alebo pijúc bar a ešte oveľa viac. V podstate dovolíte niekomu, aby vás sledoval.

Ďalšie zdroje informácií

Prehliadač Google Chrome očividne poskytuje spoločnosti Google veľa informácií o vašich zvykoch online. Je dôležité, aby inzerenti vedeli, na ktoré reklamy kliknete a ako dlho na stránke zostanete. YouTube hovorí spoločnosti Google o vašom vkusu v hudbe, filmových upútavkách a zábavných videách pre mačky. Google Translate povie, o aké jazyky by vás mohol zaujímať a o čo sa v týchto jazykoch snažíte komunikovať. Nákupy Google povedia spoločnosti Google o vašich zvykoch v online nakupovaní, o tom, čo považujete za príliš vysokú cenu na zaplatenie najnovšej elektroniky, či ste spokojní so svojimi súčasnými zariadeniami, a ešte oveľa viac. Každá interakcia so spoločnosťou Google poskytuje kľúčové informácie, ktoré inzerenti používajú na zacielenie vás pomocou reklám.

Zistite, čo o vás Google vie

Google uzavrieťAj keď je fascinujúce alebo desivé, v závislosti od vášho názoru, koľko toho o vás môže spoločnosť Google vedieť, je možné sa dozvedieť veľa informácií o tom, čo Google o vás vie. Prejdite do služby Google Takeout a vyberte produkty, ktoré chcete zahrnúť do sťahovania informácií. Zoznam je dlhý, budete musieť prejsť nadol.

Kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ sa zobrazia možnosti, ako chcete informácie doručiť. Môžete si vybrať súbor .zip alebo .tgz, súbory s maximálnou veľkosťou skôr, ako rozdelí informácie (tu si pozrite gigabajty informácií). Okrem toho si môžete vybrať, či chcete, aby vám boli údaje zaslané e-mailom, alebo či boli pridané do cloudového úložiska. Týmto spôsobom sa môžete dostať dovnútra do vedomostí, ktoré o vás spoločnosť Google získala v priebehu rokov.

Mali by ste mať na starosti svoje údaje

Neexistuje nič zlé o tom, že spoločnosť Google prehľadáva vaše informácie, aby inzerentom pomohla dosiahnuť, aby boli ich reklamy relevantnejšie pre vaše záujmy. Niektorí ľudia sa môžu rozhodnúť, že budú mať radšej reklamu na výrobky a služby, o ktoré majú skutočný záujem. Skôr než byť zaplavený doplnkami za veci, ktoré by si nikdy nekúpili. Sú to však vaše informácie a mali by ste si byť vedomí informácií, ktoré poskytnete spoločnosti Google. Okrem toho je dobré vedieť, čo robí spoločnosť Google s týmito údajmi. Nastavenia ochrany osobných údajov Google môžete upraviť spôsobom, ktorý mierne zvýši vaše súkromie. Avšak byť úplne anonymný pri používaní Google je jednoducho nemožné.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me