The Dark Web: Čo je to presne a ako sa tam dostanete?

Možno ste už počuli o temnej sieti. Zvyčajne sa označuje ako „skrytá“ a nebezpečná časť internetu, na ktorej sa odohrávajú rôzne druhy tienistých obchodov. Väčšina používateľov internetu sa na temnom webe nenachádza pravidelne, ak vôbec. Je to pochopiteľné, pretože niektoré jeho časti nie sú bezpečné. Ak ste zvedaví, že sa chcete dozvedieť viac, tento článok vám povie všetko, čo potrebujete vedieť o temnom webe ao tom, ako získať prístup k nemu a zároveň zostať v bezpečí..


Najprv vám predstavíme, čo je temný web presne a čo sa na ňom deje. Potom sa dozviete viac o VPN a prehliadači Tor ao tom, ako sú tieto nástroje nevyhnutné, ak chcete surfovať po temnom webe. Potom poskytneme rýchly sprievodca, pomocou ktorého môžete relatívne bezpečne pristupovať k tmavému webu. Ak naozaj chcete zostať v bezpečí, pripravili sme komplexný 15-stupňový plán na bezpečné prehliadanie temného webu. Skôr ako tak urobíte, skontrolujte všetky naše bezpečnostné opatrenia. Nakoniec zistíte, že navštevovanie temného webu je legálne, ale niektoré praktiky na ňom nie sú.

Zostaňte v bezpečí na temnom webe!

Prístup k temnému webu je veľmi jednoduchý, ale kvôli nemu sa dostáva do hlbokých problémov. Preto je dôležité mať neustále na pamäti bezpečnosť a ochranu osobných údajov online. Dôrazne odporúčame používať sieť VPN na šifrovanie a anonymizáciu všetkého vášho internetového prenosu. Okrem toho sa vždy uistite, že máte na svojom zariadení spustený najnovší antivírusový softvér. Týmto spôsobom je ťažšie zachytiť vaše údaje, sledovať vaše online akcie alebo infikovať váš počítač. Sieť VPN vás ochráni pri surfovaní po povrchu alebo hlbokom webe, ale aj pri prehliadaní temného webu. Vďaka tomu bude mať váš poskytovateľ internetových služieb (ISP), vlády a hackeri oveľa ťažšie zistiť, čo ste robili online..

Vynikajúca sieť VPN pre temný web: NordVPN

NordVPN je vysoko kvalitný poskytovateľ VPN, ktorý vám umožňuje chrániť viac zariadení súčasne. Ponúkajú silné šifrovanie a rad ďalších bezpečnostných opatrení, z ktorých si môžete vybrať. Vďaka tomu je spoločnosť NordVPN vynikajúcim poskytovateľom služieb, keď sa vydáte na temný web. Okrem toho ponúkajú dobrú zákaznícku podporu a sú veľmi užívateľsky prívetivé. Prečítajte si všetko o tomto poskytovateľi v našej úplnej recenzii spoločnosti NordVPN.

Čo je temný web?

Internet je často popisovaný ako pozostávajúci z troch častí: povrchovej siete, hlbokej siete a tmavej siete. Povrchová sieť je to, čo väčšina z nás používa každý deň. Je prístupná prostredníctvom bežných prehliadačov, ako sú Chrome, Safari a Firefox. Tento článok je súčasťou: máte k nemu prístup odkiaľkoľvek a kedykoľvek, pokiaľ máte pripojenie na internet a prehľadávač.

Hlboký web je časťou internetu, ktorá obsahuje veľmi konkrétne informácie. Väčšina z nás nebude mať prístup k týmto informáciám a nie je dostupná ani prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov. Väčšinou ide o stránky a databázy, ktoré sú určené iba pre určitú skupinu ľudí v organizácii. Ak chcete získať prístup, musíte poznať presnú webovú adresu (URL). V niektorých prípadoch potrebujete aj heslo. Príkladmi stránok na webe sú niektoré databázy univerzitných knižníc, správy a časopisy, ku ktorým majú prístup iba predplatitelia, a časová os vášho súkromného účtu Facebook..

Nakoniec je tu tá časť internetu, ktorú voláme temná sieť. Je ťažšie sa dostať na povrch alebo hlboký web, pretože je dostupný iba prostredníctvom špeciálnych prehliadačov, ako je napríklad prehliadač Tor. Tmavý web je neregulovanou súčasťou internetu. Žiadna organizácia, podnik alebo vláda nie sú zodpovedné za to alebo nemôžu uplatňovať pravidlá. To je presne dôvod, prečo je temný web často spájaný s nezákonnými praktikami. Je nemožné dostať sa na tmavý web pomocou „normálneho“ prehliadača, ako je Google Chrome alebo Egde. V prehliadači Tor nebudete môcť nájsť žiadne tmavé webové stránky končiace na .com alebo .org. Namiesto toho adresy URL zvyčajne pozostávajú z náhodnej zmesi písmen a číslic a končia na .onion. Okrem toho sa adresy URL webových stránok na tmavej sieti pravidelne menia.

Tmavý povrch webu Grafický ľadovec

Prečo a ako vznikol temný web?

Temný web nevytvárali zločinci, ktorí chceli anonymný spôsob komunikácie. Vlastne to vyvinula vláda USA. Ale ako sa to stalo?

Špionážna komunikácia

Zástupcovia viacerých „troch listových agentúr“, ako napríklad CIA, boli umiestnení na mnohých vzdialených miestach. Bola tam skutočná globálna sieť amerických špiónov, ktorí zbierali informácie a spravodajské informácie pre USA. Počas deväťdesiatych rokov sa informácie stále viac digitalizovali a už viac nebolo potrebné, aby títo špióni prenášali svoje správy prostredníctvom staromódnych médií, ako sú rádiá alebo listy. Vďaka internetu a novým kryptografickým technikám sa všetky informácie mohli náhle poslať cez internet. Okolo roku 1995 americké námorné výskumné laboratórium začalo s programom, ktorý by sa nakoniec stal Torom (The Onion Router). Prostredníctvom Toru mali agentúry šifrovanú komunikáciu so svojimi poľnými agentmi..

Anonimity for all

anonymnýOkolo roku 1997 bol projekt odovzdaný Agentúre pre projekt obranného pokročilého výskumu (DARPA), ktorá ho následne odovzdala niekoľkým skupinám občianskych práv. Teraz je samozrejme otázkou, prečo by vláda dala túto techniku ​​a sieť civilným advokačným skupinám? Sú niektorí ľudia, ktorí veria, že Tor sa americkej vlády nikdy nevzdal.

Ďalším vysvetlením je, že museli otvoriť anonymnú sieť, pretože každý agent v USA musel túto sieť kedykoľvek a kdekoľvek používať. Vďaka tomu bola sieť zraniteľná voči infiltrácii. Navyše, ak by túto sieť používali iba spravodajskí agenti v USA, potom by akákoľvek komunikácia z tejto siete bola zjavne veľmi cenná. Preto by bolo lepšie otvoriť sieť mnohým ďalším ľuďom, takže spravodajské komunikácie by boli zaplavené mimovládnymi komunikáciami. Takto by všetci zostali anonymní a agenti z USA by mohli pomocou siete prenášať svoje správy.

Prečo jednoducho nevypínajú temný web?

Zatiaľ čo sieť Tor bola dostupná pre kohokoľvek s pripojením na internet, na celom svete bolo zriadených stále viac serverov. Sieť sa preto stala oveľa decentralizovanejšou. S každým novým pripojením v inej krajine sa jurisdikcia USA cez internet zmenšila. Výkon siete spočíva v tom, že sa nedá vypnúť iba z jedného miesta. Ak vytiahnete zástrčku z americkej strany, zvyšok siete neprestane existovať.

Okrem neschopnosti ktoréhokoľvek štátu úplne vypnúť sieť, USA majú z tejto siete tiež úžitok – aj keď sú v nej aj ilegálne aktivity. Stále sa používa ako kanál pre tajnú komunikáciu spravodajských služieb. Je to tiež jeden z najlepších nástrojov, ktoré musia politickí aktivisti postaviť, prepúšťať, oznamovať atď. Proti autoritárskym štátom, voči ktorým je USA veľmi kritické. Či už je to Venezuela alebo Irán, USA sú radi, že ľudia majú k dispozícii taký nástroj ako Tor, aby týmto režimom sťažili život. Toto samozrejme platí aj pre USA, ako bolo objasnené objavením Wikileaks a informačnými aktivitami spoločnosti Snowden..

Preto môže byť tmavá sieť prospešná a zároveň nebezpečná. Pretože je užitočná niekoľkými spôsobmi, vláda USA ju nechce zastaviť. Aj keby tak urobili, museli by sa ho pokúsiť úplne zastaviť a dosiahnuť súlad a spoluprácu desiatok krajín, ktoré nemajú záujem o spoluprácu s USA. Vnútroštátne orgány sú schopné spolupracovať pri uzavieraní určitých stránok a zodpovednosti svojich vlastníkov, správcov, používateľov atď. Keď sa tmavá webová stránka uzavrie, často na nej spolupracovalo niekoľko agentúr. Napríklad, ak chce ministerstvo spravodlivosti USA zatvoriť holandský trh s marihuanou, ktorý predáva tmavý trh, vyžadovalo by to spoluprácu holandskej polície, Europolu a prípadne viacerých ďalších agentúr a orgánov. Na nasledujúcom obrázku je uvedený počet agentúr zapojených do chytenia 1 tmavého trhu.

Temný trh sa uzavrel

Odstránenie tejto konkrétnej webovej stránky si vyžadovalo spoluprácu najmenej desiatich rôznych agentúr z najmenej štyroch rôznych krajín. Skutočnosť, že všetky tieto agentúry museli spolupracovať pri zničení tejto stránky, ukazuje, aké zložité môže byť odstránenie častí temného webu, nieto celého temného webu..

Prístup na temný web

Ak chcete navštíviť temný web, musíte mať na pamäti, že to môže byť nebezpečné, ak nebudete podniknúť správne opatrenia. Aby sme sa dostali na temný web čo najbezpečnejším spôsobom, vytvorili sme sprievodcu plného tipov a trikov. Nižšie nájdete zúženú verziu tejto príručky s holými náležitosťami. Je však dobré si zapamätať, že nasledujúce kroky vás udržia relatívne v bezpečí, ale v žiadnom prípade nebudú úplne anonymné.

 • Nainštalujte si do svojho zariadenia VPN (odporúčame NordVPN) a zapnite ju
 • Uistite sa, že máte vo svojom zariadení najnovší antivírusový softvér
 • Stiahnite a nainštalujte anonymný prehliadač Tor
 • Spustite prehliadač Tor
 • Uistite sa, že beh skriptov v prehliadači Tor je zakázaný
 • Voliteľné: zmeňte nastavenia zabezpečenia v Tor
 • Surfujte po temnom webe, napríklad začnite na Skrytej Wiki. Odkaz je http://zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page

Nakoniec, skôr ako sa dostanete na temný web, nezabudnite, že to môže byť veľmi nebezpečné miesto. Pozrime sa na naše varovania a nezabudnite, aby škodlivý softvér a hackeri ovplyvnili vaše zariadenie! Ak sa chcete uistiť, že máte najlepšiu možnú ochranu, môžete postupovať podľa nášho sprievodcu temným webom.

Čo je Tor

Tor (cibuľový smerovač) je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom, ktorý funguje ako prehliadač. Na rozdiel od prehliadačov ako Chrome, Firefox a Edge sa Tor snaží udržať svojich používateľov v anonymite. Aby sa to stalo, prehliadač Tor nasmeruje vaše internetové aktivity cez niekoľko IP adries / hostiteľov, ktorí predstavujú vrstvy cibule. Vaše vyhľadávania putujú touto sieťou uzlov. V každom uzle je časť šifrovania odlúpnutá. Vaše informácie nakoniec skončí na webovej stránke podľa vášho výberu. Cieľom tohto procesu smerovania cibule je udržať anonymitu používateľa.

Dievča načítava internetový súbor cez Tor Nodes

Prehliadač Tor sa používa na prístup k tmavému webu. Ako už bolo spomenuté, ide o najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť adresy URL s príponou .onion. Táto prípona sa týka smerovania cibule, ktoré Tor používa na zabezpečenie anonymného prehliadania: šifrovanie prichádza vo vrstvách, napríklad vo vrstvách cibule. Webové stránky sa môžu rozhodnúť použiť doménu .onion, pretože nechcú, aby všetci vedeli, že existujú. Dôvodom môže byť skutočnosť, že chcú byť výhradní alebo obsahujú obsah, ktorý je sporný alebo nezákonný.

Spoločnosť Tor vám môže poskytnúť prístup k celému webu bez ohľadu na to, či sú webové stránky regulované alebo nie. Aj keď Tor môže byť použitý na prístup k tmavému webu, väčšina jeho používateľov stále zostáva na povrchovom webe. Inými slovami: Tor sa väčšinou používa na anonymizáciu prehliadania online, ale je tiež hlavnou cestou k temnému webu. Viac podrobností o prehliadači Tor nájdete na našej stránke prehliadača Tor.

Stručne povedané, použitie prehliadača Tor (alebo podobného anonymného prehliadača) je potrebné na prístup k temnému webu a tiež vám pomôže urobiť z vás anonymnejších na internete. Napríklad vaša IP adresa zostáva skrytá. Vyskúšajte týchto 10 dôvodov, prečo skryť svoju IP adresu. Upozorňujeme, že prehliadač Tor nie je spoľahlivý. Z tohto dôvodu sa vždy odporúča mať spustenú aj sieť VPN.

Cez VPN alebo VPN cez?

Možno ste si to neuvedomili, ale je to skutočný rozdiel, ak sa pripájate k sieti Tor, keď ste pripojení k sieti VPN alebo naopak..

Ďalšou výhodou inštalácie VPN pred pripojením na sieť Tor je, že váš poskytovateľ internetových služieb alebo akákoľvek iná zainteresovaná strana (vládne agentúry, hackeri atď.) Nebude vedieť, že ste sa prihlásili do siete Tor, pretože váš internetový prenos už prebieha šifrovaná. Je smutné, že samotná skutočnosť, že by ste sa chceli prihlásiť do anonymnej siete, ako je Tor, stačí na to, aby na vás v očiach určitých skupín vzbudila podozrenie. A hoci je sieť Tor šifrovaná a anonymná, nezabráni vášmu poskytovateľovi internetových služieb alebo ktokoľvek inému, aby sa s vašou internetovou prevádzkou pripájal na vašu adresu IP, aby vedel, že ste sa prihlásili do služby Tor. To je samozrejme, pokiaľ sa najprv nepripojíte k sieti VPN.

Je tiež možné získať predplatné VPN cez sieť Tor. To znamená, že sa najprv prihlásite do Tor, potom v prehliadači Tor prejdete napríklad na webovú stránku NordVPN a získate VPN. Ďalšou výhodou by bolo, že poskytovateľ internetových služieb nevie, že máte záujem o službu VPN. Podľa našich skúseností je však vstup do siete Tor vo všeobecnosti považovaný za oveľa podozrivejší z dôvodu jej spojenia s temným webom. Z tohto dôvodu vždy odporúčame, aby ste najprv dostali dobré predplatné siete VPN. Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrých alternatívach VPN a ktorá z nich je pre vás najvhodnejšia, pozrite si naše recenzie.

Skrytá wiki

Navigácia v tmavom webe môže byť dosť ťažká. Začať na webových stránkach, ako je skrytá wiki, vám môže pomôcť nájsť cestu. Skrytá wiki poskytuje odkazy na vyhľadávacie nástroje a webové stránky, takže môžete temnejšiu webovú stránku ľahšie navigovať. Vďaka tomu je skrytá wiki dobrým východiskovým bodom pre prípady, keď neviete kam ísť. Na skrytej wiki sú niektoré kategórie, ktorým sa chcete vyhnúť. Vždy kliknite na odkazy, na ktoré kliknete, a to aj na webových stránkach, ktoré sa zdajú byť legitímne.

Skrytú wiki nájdete tak, že skopírujete nasledujúcu adresu URL do svojho prehliadača Tor: http://zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page. Webové adresy na temnom webe sa neustále menia, ale na povrchovom webe je veľa webových stránok, ktoré vám poskytnú správnu aktuálnu webovú adresu pre túto konkrétnu stránku..

Ďalším dobrým miestom na začiatok sú naše webové stránky, ktoré stoja za návštevu v temnom článku o webe.

Čo sa deje na temnom webe?

zbrane onlineJe veľmi ťažké zistiť, čo sa presne deje na temnom webe. Ako už bolo spomenuté, na to, aby ste sa dostali na správne stránky, musíte poznať konkrétne adresy URL. Je ťažké naraziť na správny web, keď sú všetky webové adresy náhodnými kombináciami číslic a písmen. Okrem toho existuje veľa príbehov o najbláznivejších službách a stránkach, ktoré sa skrývajú na temnom webe. Objednávanie hitmanov je zrejme iba jedným z dostupných príkladov. Aj keď si nemôžeme byť istí, že k určitému takémuto správaniu nedochádza na temnom webe, väčšina fám o okolitom temnom webe, ako sú online hitmani alebo červené miestnosti, je čisto fikciou. Napríklad, jedna webová stránka nájomcov na prenájom s názvom Besa Mafia určite existovala, okrem toho, že nikdy neuskutočnila žiadne zásahy. Bolo to len ukradnutie peňazí z dôverčivých temných užívateľov webu, ktorí chceli niekoho zabiť. Na temnom webe je stále dostupných mnoho ďalších sporných vecí, ako sú drogy a zbrane.

Vďaka existencii toľkých škodlivých webových stránok získal tmavý web veľmi zlú povesť. Často sa verí, že všetko a všetko, čo sa na temnom webe deje, musí byť nezákonné. To nie je pravda. Temná sieť je tiež bezpečným rajom pre novinárov, oznamovateľov a občanov žijúcich v diktátorských režimoch. Navyše niektoré z tienistých webových stránok môžu mať aj pozitívne vedľajšie účinky. Naším cieľom je zaujať odstupňovaný prístup a zdôrazniť pozitívne aj negatívne dôsledky. Chceme, aby naši čitatelia boli v bezpečí iba vtedy, ak sa sami rozhodnú pustiť do temných výklenkov webu.

Nemôžeme urobiť žiadne jednoznačné tvrdenia, pretože temný web sa neustále mení a mnohým zostáva skrytý. Vo všeobecnosti však ide o niektoré z vecí, ktoré môžete nájsť na temnom webe:

 • Čierne trhy
 • Podvodné alebo inak nebezpečné webové stránky
 • E-mailové služby, fóra a iné formy anonymnej online komunikácie
 • botnety
 • Webové stránky s bitcoínmi a šiframi

Čierne trhy

drogy na čiernom trhuČierny trh prekvital od narodenia internetu. Tmavý web je domovom mnohých čiernych trhovísk, kde je možné predávať a nakupovať najrôznejšie druhy tovaru. Existencia takýchto trhov je nezákonná, hoci niektoré verejné osobnosti, vedci a akademici zdôraznili aj niektoré pozitívne vedľajšie účinky.

Hodvábna cesta bola jedným z prvých známych čiernych trhov na temnom webe. Používatelia otvorene hovorili o užívaní drog na webe a odovzdali fotografie svojich produktov. Webová stránka nakoniec získala prezývku „Ebay of Vice“. Po niekoľkých rokoch vyšetrovania sa americkým úradom podarilo vystopovať správcu (Ross Ulbricht), ktorý sa na webe nachádzal pod pseudonymom „Dread Pirate Roberts“. Bol zajatý v San Franciscu v októbri 2013 a webové stránky boli vypnuté.

Po Ulbrichtovom zatknutí sa však objavilo veľa imitačných webových stránok. Na tmavom webe je dostupných viac webových stránok na čiernom trhu ako kedykoľvek predtým. Hodvábna cesta bola prvou svojho druhu, teraz existuje veľa rôznych súťažiacich o ďalšie.

Podvodné alebo inak nebezpečné webové stránky

nebezpečné webové stránkyTmavý web sa tiež hemží falošnými a nebezpečnými webmi. Preto je dôležité byť vždy opatrný a používať VPN aj dobrý antivírusový softvér. Nikdy neklikajte na odkaz na temnom webe, ak neviete, kam to povedie. Skôr ako budete vedieť, čo sa deje, môže byť váš počítač napadnutý malwarom alebo napadnutý škodlivým softvérom.

V temnom webe sa navyše nachádzajú všetky webové stránky, ktoré by sa kvôli svojmu obsahu na povrchovom webe netolerovali. Bohužiaľ tu nájdete veci ako týranie zvierat alebo detská pornografia. Preto by bolo rozumné zdržať sa tejto časti internetu.

E-mailové služby, fóra a iné formy anonymnej komunikácie

anonymnýTmavý web sa používa aj na anonymnú komunikáciu. Whistleblowers a novinári môžu použiť tieto trasy na únik alebo nájdenie citlivých informácií. Ľudia, ktorí chcú nahlásiť nezákonný čin spoločnosti alebo vlády, sa môžu pomocou temného webu pokúsiť zostať v anonymite. Novinári ho môžu použiť na kontakt s anonymnými zdrojmi. Sieť WikiLeaks aj oznamovatelia, ako je Edward Snowden, v minulosti využívali temný web na šírenie svojich posolstiev.

Aj keď ľudia v týchto príkladoch robili to, čo robili v mene slobody a transparentnosti internetu, nie všetci majú rovnaké motivácie. Zločinci a teroristi tiež použijú anonymnú komunikáciu na temnej sieti s cieľom vyhnúť sa presadzovaniu práva.

botnety

Botnet je sieť infikovaných zariadení, ktoré môže ovládať hacker, ktorý ich ovláda. Zariadenia v sieti sú často infikované bez toho, aby si ich vlastníci boli vedomí. Hacker zodpovedný za botnet môže tieto zariadenia používať na šírenie vírusov, phishing na súkromné ​​informácie alebo na uľahčenie útokov DDoS. Je nepravdepodobné, že botnet bude objavený, stiahnutý alebo prevzatý, ak bude pracovať na tmavom webe. Na temnom webe niektorí hackeri predávajú botnety, ktoré vytvorili. Výmenou za veľa peňazí môžete získať kontrolu nad rozsiahlou sieťou infikovaných zariadení.

Webové stránky s bitcoínmi a šiframi

BitcoinAk navštívite temný web, zistíte, že takmer všetko je zaplatené kryptomenami. Tieto kryptomeny sú online meny, ktoré sa dajú používať po celom svete. Presnejšie povedané, kryptomeny sú digitálne aktíva viazané na hodnotu decentralizovanej digitálnej knihy, ako je napríklad blockchain protokol. To v podstate znamená, že kryptomeny nie sú na rozdiel od bežných mien, pretože ich hodnota a história výmen je viditeľná skôr na blockchaine ako na sérii bánk a iných finančných inštitúcií. Sú to však skôr digitálne diela než meny, pretože vo všeobecnosti môžete tieto diela online vymieňať iba za tovar, ale nie mimo neho. Vďaka metóde blockchain však kryptomeny umožňujú anonymné výmeny, ktoré sú ideálne pre tieňové podniky na tmavom webe..

Najznámejšia kryptomena, bitcoín, sa používa aj mimo temnej siete. Nedávne incidenty však ukazujú, že mena nemusí byť taká anonymná, ako niektorí ľudia dúfali. Veľmi populárne sú aj iné typy kryptomeny. Niektoré nové kryptomeny sa neustále snažia zlepšovať pri zabezpečení anonymity ľudí, ktorí ich používajú.

Je temný web legálny?

Lady JusticeJedným slovom: áno. Tmavý web a prehliadač Tor sú vo väčšine krajín legálne. Ak by ste sa však rozhodli konať na temnej sieti spôsobom, ktorý nie je v súlade so zákonom, bolo by to, samozrejme, nezákonné. Preto zdôrazňujeme význam dodržiavania zákonov krajiny, v ktorej sa nachádzate.

Napriek tomu sa často zabúda, že temný web a prehliadač Tor sú iba nástrojmi na uplatnenie vášho práva na súkromie a slobodu prejavu. OSN stanovila súkromie ako základné ľudské právo. Urobilo sa to v nasledujúcich článkoch:

 • Vyhlásenie OSN o ľudských právach (UDHR) z roku 1948, článok 12
 • Medzinárodný pakt o občianskych a politických právach (ICCPR) z roku 1966, článok 17
 • Americký dohovor o ľudských právach, článok 11
 • Americká deklarácia o právach a povinnostiach človeka, článok 5
 • Európsky dohovor o ľudských právach, článok 8

Na záver: navigácia v temnom webe nie je vo väčšine krajín nezákonná. Mohlo by to však spôsobiť, že budete vyzerať podozrivo v očiach miestneho orgánu činného v trestnom konaní. Väčšina tovaru predávaného na tmavom webe je nezákonná, takže nákup týchto nezákonných položiek je samozrejme zakázaný. Keďže tento tovar sa zvyčajne vyskytuje iba na temnom webe, môže si ho kúpiť každý, kto surfuje po tejto časti internetu. Preto sa vlády môžu pokúsiť udržať si prehľad o vás, ak navštívite temný web.

Aj keď je používanie temného webu vo väčšine krajín legálne, nezákonné činnosti, ktoré sa na ňom pravidelne vyskytujú, robia z temného webu útržkovité miesto. Preto nemusí byť najlepšou súčasťou internetu pravidelne navštevovať, ak ste dobrým občanom, ktorý dodržiava zákony.

Záverečné myšlienky

Chceme zdôrazniť, že vám odporúčame, aby ste tmavý pás nepoužívali bez toho, aby ste najskôr prijali správne bezpečnostné opatrenia. Zvedavosť je pochopiteľná, ale neoplatí sa vystaviť nebezpečenstvu tejto neregulovanej časti webu. Nakoniec je na temnej sieti trestná činnosť. Ak skončíte s navštevovaním temného webu, vždy postupujte opatrne. Dobrá služba VPN a solídny anti-malware sú nevyhnutné, ale stále vás nechávajú vystavené. Pätnásťstupňový plán je jedným z najbezpečnejších spôsobov, ako sa dostať na temný web. Nakoniec pristupujete k tmavému webu na vlastné nebezpečenstvo. Zostaňte zvedaví, ale zostaňte v bezpečí!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me