Skontrolovali ste nastavenia ochrany osobných údajov WhatsApp? | VPNOverview

WhatsApp je duchovný nástupca textových správ, na ktoré sme v našom mesačnom telefónnom pláne utratili toľko peňazí. Aj keď WhatsApp obsahuje veľa užitočných funkcií, môže tiež ľahko sprístupniť súkromné ​​informácie. Možno neviete, že Facebook vlastní WhatsApp. S rastúcim znepokojením nad tým, ako Facebook používa vaše informácie, môže byť vhodný čas na kontrolu vašich nastavení ochrany osobných údajov WhatsApp..


Ochrana osobných údajov v súvislosti s WhatsApp

Facebook kúpil WhatsApp od spoluzakladateľov Jan Koum a Brian Acton v roku 2014. Acton opustil spoločnosť v roku 2017 a často Facebooku tvrdo kritizoval za prístup k otázkam ochrany súkromia. 30. apríla 2018 Jan Koum oznámil, že aj on odchádza zo spoločnosti. Aj keď Koumovo oznámenie nebolo pre spoločnosť kritické, ľudia v zákulisí uvádzajú, že sa tiež obáva používania osobných informácií Facebookom z WhatsApp. Je celkom povedané, že tvorcovia WhatApp vyskočili z lode.

WhatsApp v aplikácii predvolene zhromažďuje veľké množstvo informácií o používateľovi. Konfigurácia nastavení ochrany osobných údajov WhatsApp vám môže pomôcť obmedziť údaje zhromaždené aplikáciou iba na informácie, ktoré vám vyhovuje. Je však dobré si uvedomiť, že WhatApp nemôžete používať bez toho, aby ste rozliali niektoré osobné informácie. Existuje niekoľko alternatív k WhatsApp, na ktoré by ste sa mali pozrieť, ak chcete zostať skutočne anonymní.

Zmeňte svoje nastavenia ochrany osobných údajov WhatsApp

Ak chcete upraviť svoje nastavenia ochrany osobných údajov WhatsApp, môžete sa pozrieť na nižšie uvedený prehľad. Vysvetlíme, kde nájdete potrebné nastavenia. Okrem toho môžete na WhatsApp vidieť, čo môžete zmeniť, aby ste zvýšili svoje súkromie.

Nájdite nastavenia ochrany osobných údajov WhatsApp

V WhatsApp klepnite na tlačidlo ponuky. Potom kliknite na „Nastavenia“ a vyhľadajte „Účet“. V časti „Účet“ nájdete „Ochrana osobných údajov“. Tu nájdete nastavenia ochrany osobných údajov, ktoré hľadáte. WhatsApp v predvolenom nastavení umožňuje každému používateľovi zobraziť vašu profilovú fotografiu, sekciu „asi“, kedy ste boli naposledy v aplikácii aktívny, a či ste si prečítali prijatú správu.

Správa potvrdení o prečítaní

WhatsApp správaV predvolenom nastavení, keď dostanete správu v WhatsApp, každý užívateľ môže vidieť, keď si prečítate správu. Túto funkciu môžete vypnúť pre jednotlivé správy. Niekedy môže byť dobré automaticky neinformovať odosielateľa o tom, že ste videli jeho správu. To vám môže poskytnúť čas na premýšľanie o odpovedi pred vrátením správy. Pre skupinové správy sú však stále prečítané potvrdenia o prečítaní.

Porozumenie Last Seen

Funkcia „Naposledy zobrazené“ zobrazuje ostatným, keď ste boli naposledy aktívni v WhatsApp. Môže byť užitočné vedieť, či sa osoba, ktorej správy zasielate, skontrolovala nedávno alebo nebola aktívna už niekoľko dní. Možno však nebudete chcieť, aby tieto informácie boli dostupné ostatným.

WhatsApp poskytuje niekoľko ďalších možností na výber. Vyberte možnosť „Nikto“, aby ste sa uistili, že vaše naposledy zobrazené informácie nie sú dostupné nikomu. Ak vyberiete túto možnosť, mali by ste vedieť, že sa vám nebudú zobrazovať ani informácie o naposledy videných ostatných. Prípadne môžete zvoliť, aby sa tieto informácie obmedzili iba na ostatných vo vašom zozname kontaktov. Pre mnohých je to rozumný kompromis medzi užitočnosťou a nadmerným zdieľaním.

WhatsApp online VPNOverview

Mali by ste tiež pamätať na to, že v momente, keď ste online, nie sú k dispozícii žiadne možnosti. Tieto informácie zostanú verejné bez ohľadu na to, ktoré možnosti vyberiete. WhatsApp signalizuje aj pri písaní. Ak dávate prednosť tomu, aby bola vaša aktivita online súkromnejšia, WhatsApp túto bezpečnosť neposkytuje.

Správa živého miesta

Vaše nastavenia polohy sú v inej časti nastavení ako vaše nastavenia ochrany osobných údajov. WhatsApp poskytuje možnosť zdieľať vašu aktuálnu polohu s ostatnými v individuálnom alebo skupinovom rozhovore. Keď zdieľate svoju polohu, môžete nastaviť čas na pokračovanie v zdieľaní vašej polohy, alebo WhatsApp bude naďalej zdieľať, až kým jej nepoviete zastavenie. Ak ste sa predtým rozhodli zdieľať svoju polohu bez toho, aby ste nastavili čas uplynutia platnosti, možno budete chcieť prestať zdieľať svoju polohu.

V ponuke Nastavenia prejdite na položku „Aplikácie“ & Upozornenia “a klepnite na„ Povolenia aplikácií “. Nájdite možnosť Poloha a klepnite na ňu. Odtiaľto môžete vypnúť všetky povolenia polohy a zastaviť zdieľanie svojej polohy. Ak chcete prestať zdieľať svoju polohu prostredníctvom rozhovoru, otvorte tento rozhovor a klepnite na „Zastaviť zdieľanie“.

Spravovanie súkromia online

Facebook vlastní WhatsApp aj Instagram. Informácie o ktorejkoľvek z týchto platforiem môžu inzerentom prúdiť na ktorejkoľvek z týchto platforiem a tiež vás môžu kontaktovať vo vyhľadávaní Google a na iných webových stránkach online. V prepojenom online svete, aj keď sú vaše nastavenia ochrany osobných údajov v WhatsApp nastavené tak, ako chcete, môže byť ťažké zaistiť si svoje súkromie cez palubu online.

Prvým krokom by mohlo byť absolvovanie nastavení ochrany osobných údajov vo všetkých aplikáciách sociálnych médií, ktoré používate. Pre mnohých z nich sme napísali sprievodcov vrátane: Facebook, Instagram, SnapChat a Google.

Pripojenie VPNĎalšou, bezpečnejšou možnosťou by bolo získanie virtuálnej súkromnej siete (VPN). Týmto sa medzi vami a službami, ktoré používate online na ochranu vášho súkromia, nachádza sprostredkovateľ. Kvalitná služba VPN poskytne vyššiu úroveň anonymity bez zníženia rýchlosti alebo pohodlia. Okrem toho môže služba VPN poskytnúť ďalšie výhody, ako napríklad možnosť streamovať americkú verziu Netflixu počas cestovania do zahraničia alebo obchádzania brán firewall, ktoré bránia prístupu na určité webové stránky v práci. Ďalšie informácie o sieťach VPN a o tom, ako môžu zlepšiť vaše súkromie online, nájdete v našom hlavnom článku o sieťach VPN.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, online bezpečnosť je každým dňom dôležitejšia. Uvedomte si, že nie všetky vaše informácie sú v rukách veľkých spoločností v oblasti sociálnych médií.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map