Riziká súkromia vášho krokomera VPNoverview.com

Možno ste nechceli všetky funkcie sledovania fitnes. Alebo ste nechceli minúť peniaze na kúpu fitnes trackera. Možno všetko, čo ste skutočne chceli, bolo zariadenie na počítanie krokov, ktoré môžete vykonať, aby ste mohli sledovať svoju fyzickú aktivitu po celý deň. Nech sa už rozhodnete kúpiť krokomer, pravdepodobne to tak nebolo, takže svoje osobné zdravotné informácie môžete odhaliť neznámym tretím stranám. Bohužiaľ, aj mnoho jednoduchých krokomerov môže predstavovať riziko pre vaše súkromie.


Chôdza rastie ako cvičenie voľby

Nie je potrebné kupovať drahé členstvo v telocvični, žiadne vybavenie na nákup, nemusíte chodiť na špeciálne miesto. Chôdza je pohodlná, lacná a tak ľahká, že ju zvládne takmer každý. Energická prechádzka má veľa zdravotných výhod. Môže to zahŕňať chudnutie, zvládnutie zdravotných problémov, ako sú srdcové choroby, cukrovka a vysoký krvný tlak, silnejšie kosti, zlepšená nálada a ďalšie..

Meranie počtu krokov, ktoré prejdete za deň, vám môže pomôcť motivovať a povzbudiť vás, aby ste držali krok s cvičením. Z tohto dôvodu veľa ľudí uvažuje o kúpe krokomeru alebo aplikácie krokomera pre svoj telefón. Toto jednoduché zariadenie vám pomôže zistiť trendy vo vašej chôdzi. Okrem toho vás motivujte, aby ste sa zlepšili a pomohli vám viesť presný záznam o vašej činnosti. Ak ste sa rozhodli pre krokomer, nezabudnite pred uskutočnením tohto nákupu myslieť na svoje súkromie.

V Krokomere Menej je viac

Krokomer alebo krokomer aplikácia robí len jednu vec – meria počet krokov, ktoré podniknete. Fitness sledovače počítajú kroky, merajú srdcový rytmus, pôsobia ako poplach, monitorujú váš spánok a ďalšie. Jedným dobrým dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre jednoduchší krokomer, je to, že existuje menšie riziko, že sa súkromné ​​informácie dostanú do rúk niekoho iného.

Fitness sledovače sledujú množstvo zdravotných informácií. V prípade, že dôjde k ohrozeniu vášho súkromia, môže sa stať, že niekto bude vedieť o vašom zdraví oveľa viac, ako by ste sa kedy chceli stať verejnosťou. Na druhej strane krokomer, pretože počíta iba kroky, ktoré podniknete, predstavuje menšie riziko pre vaše súkromie.

Aj keď krokomer zhromažďuje menej zdravotných informácií o vás, stále môže predstavovať riziko pre vaše súkromie. Citlivé informácie zozbierané na vašom krokomere môžu odhaliť dôležité informácie o vás, ak budú odhalené.

Spozorovanie trendu v údajoch

Značka polohy smartfónuV minulých rokoch sa pri zisťovaní trendov v údajoch vyžadovalo, aby si špeciálne vyškolení ľudia, ktorí prechádzajú kopami papiera, vybrali kľúčové kúsky informácií. Dnes môže takmer každý, kto má počítač, okamžite analyzovať hory údajov a zisťovať trendy. Ak niekto hackne vaše údaje z krokomeru, môže odhaliť trendy týkajúce sa vašej chôdze.

Na základe týchto údajov je ľahké zistiť, koľko času trávite chôdzou a ako ďaleko idete. Viac pozorovania, keď si všimnete trend, v ktorom dennom čase by ste chceli ísť na prechádzku, by sa mohlo ľahko stať, že zlodeji budú vedieť, kedy je najlepší čas preniknúť do vášho domu. Zaznamenaním trendov v chôdzi by bolo ľahké zistiť, koľko času idete do práce, koľko času necháte svoj stôl na obed a oveľa viac. Aj skromné ​​údaje z vášho krokomeru môžu poskytnúť cenné informácie pre zlodejov údajov, ktorí chcú vytvoriť profil vášho života.

Údaje o polohe sú hodnotné

Pretože váš krokomer je na vás pravdepodobne stále, ak poskytuje aj údaje o polohe, kam ste chodili, čo ohrozuje vaše súkromie. Vytvorenie reklamného profilu pre cielené reklamy sa výrazne zlepší, ak údaje o polohe môžu korelovať s inými informáciami vo vašom profile. Ak vaše vyhľadávanie na webe a aktivita na webe poskytujú iba obraz o tom, čo je online, údaje o polohe poskytujú omnoho podrobnejší obraz o tom, kto ste offline.

Krokomery často sledujú polohu, aby zobrazovali trasu, po ktorej ste šli, a ako ste boli ďaleko. Rovnaké informácie však môžu odhaliť vašu domácu a pracovnú adresu. Vaše kroky do a okolo vášho obľúbeného obchodu s potravinami, reštaurácie a miestnej krčmy sú dané vašim praktickým krokomerom. Na základe údajov o polohe priložených k vášmu krokomeru môžu byť sledované aj informácie o tom, ktorý lekár navštívite, či už navštevujete nového špecialistu alebo navštevujete lekáreň..

Aká aktívna ste?

Informácie o vašom zdraví sú niektoré z najcennejších a osobných informácií, ktoré je možné zhromaždiť. Z tohto dôvodu mnohé zdravotné poisťovne ponúkajú zľavu, ak zdieľate informácie z krokomeru alebo fitness sledovača. Nedodržanie dostatočného počtu krokov by mohlo mať v nasledujúcich rokoch za následok zvýšenie poistného. Mnoho ľudí je príjemných zdieľať tieto informácie v nádeji, že získajú zľavu na poistnom. Môže to však tiež pôsobiť proti vám. Nesplnenie určitej určitej kvóty činnosti a môžete nielen prísť o zľavu, ale nakoniec aj zaplatiť zvýšenie poistného na nasledujúce roky..

Chráňte svoje súkromie

Žijeme vo veku, v ktorom sú informácie najcennejšou komoditou. Mnoho spoločností existuje iba na základe zisku zo zhromažďovania, zhromažďovania a analýzy informácií. Máte právo chrániť svoje súkromie, najmä pokiaľ ide o informácie o vašom zdraví. Samotné rozpoznanie potenciálu narušenia súkromia vám môže pomôcť robiť informovanejšie rozhodnutia o tom, ako používate krokomer a kroky, ktoré podniknete na ochranu svojho súkromia..

Jedným jednoduchým nástrojom, ktorý môže mať zásadný vplyv na ochranu vášho súkromia, je služba VPN. Pripojením k internetu prostredníctvom VPN urobíte svoje údaje anonymnými. Pretože web alebo služba sa nikdy nepripojí priamo k vášmu zariadeniu, služba VPN funguje ako sprostredkovateľ a vaše informácie zostávajú súkromné. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako vám VPN môže pomôcť udržať vaše informácie v súkromí, prečítajte si náš príspevok o výbere najlepšej VPN pre vaše potreby.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me