Riziká ochrany súkromia vášho opatrovateľky VPNoverview

Najťažšie pre nového rodiča je položiť svoje dieťa dole a opustiť miestnosť. Všetci chceme strážiť a chrániť naše vzácne a krehké malé deti. Našťastie existuje viac spôsobov, ako na ne dávať pozor, aj keď sme mimo miestnosti. Existuje nespočetné množstvo detských monitorov, ktoré vám umožňujú dohliadať na vaše dieťa, či už ste v spálni alebo v práci. Bohužiaľ, do mnohých z týchto moderných monitorov sa dá veľmi ľahko preniknúť.


Pravdepodobne by sa vám nepáčilo, keby cudzinec mal prístup ku všetkým informáciám zhromaždeným vaším opatrovníkom. Zvukové a obrazové záznamy vašich blízkych a vášho domu by mali zostať súkromné. Opatrovateľka sa môže zdať ako neškodné zariadenie, ale nie vždy to tak je. Ako sa vysporiadate s takými bezpečnostnými problémami? Tento článok vám povie všetko, čo potrebujete vedieť o nebezpečenstvách, a ukáže vám, ako chrániť seba a svoje dieťa.

Monitorujete alebo monitorujete?

Laptop žiadna anonymitaČi už používate detský monitor so zvukom, alebo jeden s fotoaparátom a obrazovkou, všetko, čo potrebujete, je zabezpečiť, aby sa vášmu dieťaťu darilo dobre. Väčšina monitorov je bezdrôtových a odosiela video a audio do prijímača prostredníctvom bezdrôtovej frekvencie (napríklad Bluetooth) alebo internetu. V obidvoch prípadoch môže byť signál zachytený medzi detskou izbou a prijímačom.

Tradične existujú dva hlavné typy bezdrôtových detských monitorov. Jeden typ prenáša signály prostredníctvom analógových rádiových signálov. Sú náchylné k odpočúvaniu, pretože signály sa spoliehajú na veľmi malú silu, ktorá sa vysiela na krátke vzdialenosti. Ak je hacker blízko, mohli by tieto signály zachytiť a prečítať ich.

Druhý typ monitora je digitálny a vo všeobecnosti bezpečnejší, pretože signál je šifrovaný medzi detskou izbou a prijímačom. Tieto zariadenia však často vysielajú silnejší signál, ktorý hackeri môžu zachytiť na väčšiu vzdialenosť. Ktokoľvek s nástrojmi na dešifrovanie signálu monitora by mohol mať prístup ku všetkým informáciám prijatým a odoslaným zariadením. Tento problém netrpia iba detské monitory: všetky elektronické zariadenia, ktoré využívajú pripojenie na internet, s tým zápasia. Pomyslite na svoj laptop a smartfón, ale aj na smartwatch, fitness tracker, auto, inteligentný reproduktor alebo inteligentné okuliare.

Technológia Baby Monitor neustále mení

Nový typ digitálneho opatrovateľstva rastie na popularite. Tieto zariadenia používajú domáce Wi-Fi na prenos informácií späť do prijímača, telefónu alebo tabletu. Pretože k týmto signálom máte prístup odkiaľkoľvek, tieto zariadenia sú obzvlášť obľúbené u pracujúcich rodičov. Či už pracujú, pracujú na pochôdzkach alebo dokonca mimo mesta, kedykoľvek dokážu na svojich telefónoch vytiahnuť opatrovateľku a skontrolovať svoje dieťa..

Tieto monitory často prenášajú obraz aj zvuk. Môžu mať aj ďalšie vlastnosti, ako napríklad nočné videnie, teplotné senzory alebo diaľkové nočné svetlo. Tieto výhody však prichádzajú s cenou: ponúkajú hackerom ďalšiu príležitosť napadnúť vaše súkromie.

Aká je pravdepodobnosť hacknutia detských monitorov?

průnikářVáš detský monitor si môžete myslieť ako jednoduché zariadenie, ktoré vám umožní mať na svojom bábätku prehľad, zatiaľ čo domáce práce sa robia doma. Pre potenciálneho zlodeja sú však tieto zariadenia ako mať špióna vo vašej domácnosti. Keď sa zlodej počúva cez detskú monitorku, môže sa rýchlo naučiť, keď ste mimo domova. Tieto informácie by potom mohli použiť na plánovanie svojich zločinov. Týmto spôsobom ich nebudete brániť, keď vyprázdňujú váš dom. Digitálne detské opatrovateľky môžu byť hacknuté z akejkoľvek vzdialenosti, čo je pre týchto zločincov veľmi výhodné. Svoje lúpeže si môžu naplánovať z pohodlia svojich domov a musia byť blízko vás, keď sa chystajú zlomiť a vstúpiť. Inými slovami, rovnaká technológia, ktorá umožňuje sledovať vaše dieťa, by mohla hackerovi umožniť sledovať váš domov.

Nepomáha to, že hackovanie opatrovateľky je dosť jednoduché. Nedávna štúdia ukazuje, že mnohým detským monitorovacím zariadeniam naozaj chýba bezpečnosť. Aj keď sa často spomína ochrana osobných údajov zákazníkov, jednoznačne to nie je priorita pre výrobcov zariadení. Títo výrobcovia majú tendenciu byť veľmi softvérovo orientovanými spoločnosťami so zameraním na Silicon Valley. Hlavnou myšlienkou tohto spôsobu myslenia je uviesť webové stránky do prevádzky a opraviť problémy neskôr. Avšak v oblasti, ako je domáca bezpečnosť, to nefunguje dobre. Výsledkom je, že moderné detské opatrovateľky sa dostali na trh skôr, ako boli schopné vydržať prísne testovanie, aby sa zaistilo, že sú úplne bezpečné pre spotrebiteľov..

V praxi už bolo hlásených niekoľko prípadov hackingov opatrovateľiek. Nedávno boli prstové kamery zvyknuté špehovať deti a rodiny. Aj keď tieto incidenty väčšinou viedli k zlým strachom a plaču detí, ukazujú, že hackeri sú schopní napadnúť súkromie používateľov detských monitorov..

Ako môže váš baby monitor narušiť vaše súkromie

Tento prvý a možno najstrašnejší problém detských monitorov je, že cudzinec mohol počúvať a sledovať vaše dieťa. To samo o sebe postačuje na to, aby sa triasol na chrbte ktoréhokoľvek z rodičov. Riziká pre vaše súkromie sa, bohužiaľ, nekončia: keď je dieťa v tichosti, opatrovateľka bude stále schopná sledovať konverzácie, ktoré sa odohrávajú vo vedľajšej miestnosti alebo dokonca v hale. Pomyslite na všetky súkromné ​​rozhovory o vašich financiách a osobných záležitostiach, ktoré máte doma. Mohlo by to znieť pritiahnuté za ruky, ale zlodej vyzbrojený takýmito informáciami by mohol ľahko spôsobiť veľa škody. Mohli by ukradnúť vašu totožnosť alebo zhromaždiť tisíce dolárov z vášho bankového účtu.

Ako už bolo spomenuté vyššie, zlodej si mohol zvoliť ten pravý okamih, keď sa dostane do vášho domu na základe informácií získaných od vášho opatrovníka. Mohli by však ísť ešte ďalej. Prázdny dom by bol dobrým miestom pre obchod s drogami. Auto, ktoré zostalo v garáži, je ohrozené, keď zlodej vie, že nebudete doma celé hodiny.

Nakoniec to nemusí byť len váš detský monitor, ktorý sa používa proti vám. Keď bude váš detský monitor ohrozený, hacker bude pravdepodobne schopný použiť túto crack vo vašej bezpečnosti na získanie ďalšieho prístupu do vašej siete. Akonáhle je hackerova noha vo dverách, je často schopný zvýšiť ich prístup. Každé zariadenie vo vašej sieti, od domáceho počítača až po inteligentný termostat a bezpečnostné kamery, je náhle zraniteľné.

Ako chrániť vaše súkromie

Aby ste sa ubezpečili, že môžete svoj detský monitor bezpečne používať bez toho, aby ste riskovali svoje súkromie, je potrebné urobiť niekoľko krokov. Najdôležitejšie a najužitočnejšie sú vzdelávať sa a používať VPN. Obidve vysvetlíme nižšie.

Preskúmajte výrobcu opatrovateľky

Po prvé, je dôležité preskúmať spoločnosť, ktorá vyrábala opatrovateľku, ktorú uvažujete o kúpe. Zažili už predtým narušenie bezpečnosti? Aké sú ich zásady ochrany osobných údajov? Ak je to potrebné, kontaktujte spoločnosť samotnú a získajte správne informácie. V niektorých prípadoch je ťažké nájsť zásady ochrany osobných údajov spoločnosti a jej produktov. Tento dokument napriek tomu obsahuje všetko, čo potrebujete vedieť o fungovaní technológie a spôsobe spracovania vašich údajov. Kladením otázok sa nebudete iba vzdelávať: budete tiež tlačiť spoločnosti, aby z nášho súkromia urobili vyššiu prioritu.

Použite dvojfaktorové overenie a jedinečné heslo

Väčšina hackov na získanie prístupu k detským monitorom je možná kvôli slabej bezpečnosti hesla. Našťastie tomu môžete ľahko zabrániť. Ak váš detský monitor pracuje s účtom chráneným heslom, nezabudnite použiť jedinečné a silné heslo. Ak chcete vedieť, ako vytvoriť také heslo, pozrite si nášho sprievodcu heslom.

Okrem vytvorenia silného hesla vám to tiež pomáha používať dvojfaktorové overenie na ochranu vášho účtu. Skontrolujte, či váš dodávateľ ponúka túto ďalšiu vrstvu zabezpečenia, a ak je to možné, aktivujte ju. Pri dvojfaktorovom overení hacker nebude mať prístup k vášmu účtu, ani keď sa mu podarí získať vaše heslo.

Nainštalujte sieť VPN

VPN štítJe tu ďalší jednoduchý krok, ktorý môže výrazne zvýšiť úroveň vášho súkromia a bezpečnosti. Inštalácia kvalitnej služby VPN prechádza dlhú cestu. VPN presmeruje váš internetový prenos a robí z vás prakticky anonymného online. To znamená, že po aktivácii VPN skryje väčšinu informácií o vašej polohe a identite (ako je vaša IP adresa). Pretože server VPN funguje ako sprostredkovateľ medzi vami a internetom, vaše súkromie je chránené.

Ak hacker získa prístup k vašim informáciám, bude môcť vidieť iba anonymnú službu VPN. Tieto údaje by nedokázali priviazať k vám ani k vášmu domovu, čím by urobili tieto informácie prakticky zbytočnými. Okrem toho, pretože všetka online prevádzka smerujúca do a zo servera VPN je úplne šifrovaná, je takmer nemožné, aby outsider získal prístup k vašim informáciám. Jednoducho sa uistite, že pripojenie Wi-Fi, ktoré váš opatrovateľ používa, je chránené sieťou VPN (napríklad nainštalovaním pripojenia do smerovača).

VPN ponúkajú mnoho výhod okrem súkromia a zabezpečenia. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ktorá služba VPN môže byť pre vašu rodinu najvhodnejšia, môžete si prečítať náš článok, kde uvádzame najlepšie VPN v tejto chvíli..

Záverečné myšlienky

Opatrovateľka by mala rodičom umožniť strážiť svoje maloleté dieťa bez toho, aby tým vznikli ďalšie obavy. Mnoho elektronických zariadení, ako sú naše notebooky, smartfóny a tablety, má viacero bezpečnostných opatrení. Pomáhajú chrániť vaše údaje. Bohužiaľ to nie je prípad mnohých detských monitorov. Tieto zdanlivo jednoduché zariadenia sa dajú ľahko hacknúť. Preto je dôležité chrániť seba a svoje dieťa. Môžete to urobiť tak, že sa pred nákupom opatrovateľky vychovávate. Týmto spôsobom budete vedieť, čo robí spoločnosť za vašim zariadením, aby vaše dáta zostala v bezpečí. Okrem toho správne chránite svoje účty pomocou silných jedinečných hesiel a dvojfaktorovej autentifikácie. Nakoniec, použitie VPN na zabezpečenie vášho internetového prenosu bude mať obrovský rozdiel. Týmto spôsobom zostanete vy a vaše dieťa v bezpečí a vaše súkromie zostane nedotknuté.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me