Preberajte poplatok za svoje nastavenia ochrany osobných údajov spoločnosti Google VPNOverview

Kontrola ochrany osobných údajov spoločnosti GoogleVšetci sme mali skúsenosti s hľadaním produktu na Googli, aby sa reklamy na tento produkt zobrazovali všade tam, kde hľadáte online na najbližších niekoľko dní. Cielená reklama je hlavným zdrojom príjmu spoločnosti Google. Google ďalej vylepšuje svoje údaje o vás, aby inzerentom poskytoval lepšie informácie. Urobia to sledovaním vašej polohy prostredníctvom aplikácie Google a máp Google. Navyše si všimnú, ktoré videá YouTube hľadáte a pozeráte, a ešte oveľa viac. V skutočnosti je množstvo informácií, ktoré o vás Google môže zostaviť, ohromujúce. Monitorovanie a úprava nastavení ochrany osobných údajov spoločnosti Google je jedným zo spôsobov zabezpečenia vášho súkromia online.


Ochrana osobných údajov a spoločnosť Google

V nedávnom komentári uverejnenom na CNBC, generálny riaditeľ vyhľadávača Duck Duck Go, vyhľadávacieho nástroja pre osoby, ktoré sa zaoberajú ochranou súkromia, poukázal na obrovské množstvo informácií, ktoré spoločnosť Google zhromažďuje o svojich používateľoch. Väčšina webových stránok má na webe ukryté sledovače Google, čo spoločnosti Google umožňuje sledovať vás nielen na webovej stránke Google, ale aj na takmer všetkých webových stránkach, ktoré za deň navštívite. Môžete si myslieť, že je to len konkurent, ktorý straší ľudí, ale čísla ho podporujú. Kongres USA nepodnikol takmer žiadne kroky, pokiaľ ide o obmedzenia možnosti spoločnosti Google vysávať množstvo informácií od používateľov spoločnosti Google. Celkovo sa spoločnosť Google reguluje v záležitostiach ochrany osobných údajov. Udržiavanie dobrého imidžu verejnosti je pre spoločnosť Google dôležité, ale generuje príjmy takmer výlučne z cielenej reklamy. Koľko to ovplyvňuje rozhodnutia spoločnosti Google? A čo nám hovorí, že spoločnosť Google z kódexu správania práve odstránila výraz „Nenechajte sa zlým“.

Nájdenie nastavení ochrany osobných údajov spoločnosti Google

Ako ste si možno všimli zmeny pravidiel ochrany osobných údajov spoločnosti Google z času na čas. Spoločnosť uľahčila prístup k nastaveniam a ovládacím prvkom, ktoré potrebujete na správu nastavení ochrany osobných údajov – ak viete, kam máte ísť! Nižšie nájdete informácie o tom, aké úpravy nastavení môžete vykonať, aby ste zvýšili svoje súkromie.

Jedným z prvých miest na návšteve je stránka ochrany osobných údajov spoločnosti Google. Tu spoločnosť Google uvádza, ako používajú informácie, ktoré zhromažďujú, aby zlepšili vaše skúsenosti s internetom a uľahčili vám život. Tieto informácie samozrejme predávajú aj inzerentom. Je na vás, aby ste sa rozhodli o informáciách, ktoré budete zdieľať, ao tom, čo uprednostňujete, aby boli súkromné. Používanie služby Google vás však vždy bude stáť.

Účet Google je vítaný

Na stránke Ochrana osobných údajov sa dostanete na stránku „Môj účet“, ktorá vám umožní začať vylepšovať nastavenia ochrany osobných údajov. Jednou z najvýznamnejších oblastí tejto stránky je sekcia „Prihlásenie a bezpečnosť“. Tu môžete zmeniť svoje heslo a sledovať, aké zariadenia sa použili na prihlásenie do vášho účtu Google. Pravidelná aktualizácia hesla pomocou silnej kombinácie je dobrým bezpečnostným opatrením.

Kontrola súkromia maláUvidíte tiež oblasť označenú ako „Kontrola súkromia“. To vás prevedie rôznymi možnosťami ochrany osobných údajov, ktoré môžete v službe Google zmeniť. Kliknutím na tlačidlo „Začíname“ sa spustí proces aktualizácie nastavení ochrany osobných údajov.

Aké nastavenia môžete zmeniť?

Na stránke Kontrola súkromia môžete upraviť nastavenia podľa svojich preferencií. Nielenže vám to poskytuje možnosť získať viac súkromia, ale tiež vám ukazuje, aké typy údajov zhromažďuje spoločnosť Google. Nižšie nájdete informácie o všetkých rôznych častiach a o tom, ako môžete upraviť nastavenia. Zistíte, že Google zhromažďuje informácie o všetkom, od vecí, ktoré hľadáte, po miesta, ktoré ste navštívili.

Aktivita na webe a v aplikáciách

Google pomocou prehliadača Chrome bežne sleduje webové stránky, ktoré navštívite, na internete. Okrem toho sledujú aplikácie, ktoré používate v telefóne, typy vecí a miest, ktoré hľadáte, a ďalšie. Keď začnete zadávať vyhľadávanie na webe alebo internetovú adresu, spoločnosť Google ponúka návrhy, ktoré by mohli vaše hľadanie dokončiť. Tieto návrhy pochádzajú z analýzy vášho profilu. Vďaka tomu je surfovanie rýchlejšie a intuitívnejšie.Google zdieľa tieto informácie na všetkých vašich zariadeniach a medzi aplikáciami, ako sú Chrome, Mapy, Google Assistant a ďalšie..

Ak chcete zmeniť toto správanie, musíte kliknúť na „Spravovať web & Aktivita aplikácie “, na ďalšej obrazovke kliknite na„ Zmeniť nastavenie “. Na ďalšej obrazovke môžete túto možnosť konečne vypnúť alebo obmedziť, prostredníctvom ktorých aplikácií môže spoločnosť Google zhromažďovať informácie.

Aktivita na webe

História polohy

Používanie vašej histórie polohy spoločnosťou Google môže byť jednou z najrušivejších funkcií spoločnosti Google pre tých, ktorí sa obávajú o svoje súkromie. Spoločnosť môže na základe informácií o vašej polohe predpovedať, či jazdíte na bicykli, chôdzi alebo v aute. Google vás tiež sleduje prostredníctvom siete Wi-Fi v okolí a môže vás sledovať cez Bluetooth – aj keď máte Bluetooth vypnuté. Na oplátku bude spoločnosť Google poskytovať informácie o premávke na vašich obvyklých trasách a cielené reklamy na základe vašej polohy. Google to robí tak, že analyzuje vaše obvyklé trasy, ktoré zahŕňajú vašu domácu adresu, pracovisko, kde ste nechali svoje deti v škole, a váš obľúbený bar, ktorý ste po práci dosiahli..

Spoločnosť Google trvá na tom, že tieto informácie nepredáva inzerentom. Ak však hľadáte reštauráciu v okolí, na zlepšenie návrhov použije vašu polohu. To určite zvyšuje hodnotu reklamy pre spoločnosti Google pre firmy.

Ak chcete vypnúť sledovanie polohy Google, na obrazovke „Kontrola súkromia“ kliknite na položku „Spravovať históriu polohy“. Tým sa dostanete na mapu, ktorá ukazuje každé miesto, ktoré ste navštívili. Odtiaľ kliknite na „Spravovať históriu polohy“ a nakoniec sa dostanete na obrazovku, kde môžete vypnúť sledovanie polohy Google.

História polohy

Informácie o zariadení

Informácie o zariadení umožňujú spoločnosti Google rozpoznávať mená kontaktov v telefóne, rozpoznávať udalosti v kalendári a aké aplikácie používate. Spoločnosť Google používa tieto informácie na rozpoznanie, keď ich požiadate o volanie kontaktu, ktorý ste uložili. Ak chcete túto funkciu vypnúť, kliknite na Spravovať informácie o zariadení a potom kliknite na Zmeniť nastavenie, čím sa dostanete na obrazovku, kde môžete tieto informácie zakázať.

Informácie o zariadení

Hlasová a zvuková aktivita

Keď poviete „Ahoj Google“, asistent Google bude počúvať a poslúchať príkazy, ktoré prídu ďalej. Aby ste boli pripravení vás kedykoľvek počuť, musíte dať svoje spúšťacie slová neustále počúvať. Existujú však aj iné alternatívy. Google Voice môžete obmedziť na počúvanie iba vtedy, keď ho spustíte konkrétnou akciou. Napríklad, podržaním tlačidla domov môžete vytiahnuť asistenta a vypočuť si príkaz.

Google tiež zaznamená váš hlas, aby vám uľahčila pochopenie aplikácie. Ak nejde o funkciu, ktorú chcete zapnúť, kliknite v okne „Ochrana osobných údajov“ na položku Spravovať hlas. & Audio aktivita “. Z hlasu „Hlas & Obrazovka Zvukové aktivity “, kliknite na„ Zmeniť nastavenie “. Zobrazí sa obrazovka, kde môžete vypnúť funkciu nahrávania hlasu.

Hlasová aktivita

História vyhľadávania YouTube a história pozerania

Keď uvažujete o vyhľadávacom nástroji Google, pravdepodobne máte na mysli obrazovku Google.com, na ktorej vykonávate väčšinu vyhľadávaní. YouTube, program Google, má však viac ako miliardu používateľov. Milióny používateľov každý deň vyhľadávajú v službe YouTube informácie, videá s návodmi, zábavu a ďalšie informácie. Google zaznamenáva údaje a používa ich na vytváranie „personalizovanejších zážitkov v službách Google“. To znamená, že vyhľadávanie YouTube sa rozšíri vo všetkých službách Google, ktoré používate na vytvorenie personalizovanejšieho profilu vašich obľúbených a nepáči..

Svoje údaje môžete spravovať a vypnúť túto funkciu, aby sa vaše osobné informácie stali súkromnejšími. V časti „Kontrola súkromia“ kliknite na „Spravovať históriu vyhľadávania YouTube“. Týmto sa dostanete na stránku aktivít, kde môžete z vyhľadávania odstrániť vyhľadávania YouTube. Aj keď neexistuje spôsob, ako vymazať všetky vyhľadávania naraz, môžete kliknúť na tri bodky vedľa dátumu a kliknutím na príkaz Odstrániť odstrániť všetky vyhľadávania z daného dňa. Môžete tiež hľadať veci, ktoré ste hľadali a ktoré chcete pre svoj záznam odstrániť. V hornej časti zadajte výraz „Justin Bieber“ a vyhľadajte vždy, keď ste hľadali Justina Biebera. Potom môžete odstrániť každé z týchto vyhľadávaní a skryť svoju lásku k Bieber – v každom prípade od spoločnosti Google.

Kliknutím na tlačidlo Zmeniť nastavenia sa dostanete na obrazovku, aby ste v budúcnosti zabránili spoločnosti Google zaznamenávať vaše vyhľadávania. Rovnako tak Google vedie záznamy o videách, ktoré pozeráte na YouTube. Na obrazovke Kontrola súkromia kliknite na položku Spravovať históriu pozerania YouTube. Týmto sa dostanete na obrazovku aktivity, kde môžete vyhľadať a odstrániť videá YouTube, ktoré ste sledovali, zo záznamu Google. Kliknutím na tlačidlo Zmeniť nastavenie zastavíte spoločnosť Google v sledovaní budúcich videí, ktoré pozeráte na YouTube.

História YouTube

Ďalšie kroky na ochranu vášho súkromia

Dosah Google cez internet je všadeprítomný a väčšina z nás sa spoliehala na služby, ktoré poskytuje Google. Vďaka tomu je takmer nemožné vyhnúť sa tomu, aby Google sledoval niektoré vaše informácie online. Okrem vyššie uvedených krokov môžete v spoločnosti Google urobiť niekoľko krokov na zníženie svojej stopy. Rozširovanie vyhľadávaní na webe do rôznych vyhľadávacích nástrojov pomáha každej spoločnosti vytvárať celkový prehľad o tom, kto ste. Používanie rôznych prehliadačov na prístup k rôznym typom informácií vám tiež môže pomôcť zahladiť vaše informácie online.

Pomocou pripojenia VPN k internetu môžete medzi vami sprostredkovať sprostredkovateľa a informácie, ktoré hľadáte online. Jednoduchým vyhľadávaním na internete, vyhľadávaním v službe YouTube a prehliadaním VPN môžete obmedziť informácie, ktoré spoločnosť Google dokáže zhromažďovať o vašich zvykoch online. Zvážte registráciu kvalitnej služby VPN, ktorá pomôže chrániť vaše súkromie.

Nezabudnite, že to nebude fungovať, ak ste prihlásení do ktoréhokoľvek zo svojich účtov Google. Patria sem napríklad YouTube a Gmail. Zmenou nastavení účtu Google však už môžete obmedziť to, čo o vás Google vie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me