Obídte obmedzenia pirátskeho zálivu pomocou VPN! | VPNOverview

Už asi 15 rokov je Pirate Bay najznámejšou webovou stránkou na stiahnutie videa. Na webových stránkach ľudia hľadajú torrent na stiahnutie. Pretože nie všetok obsah, ktorý je k dispozícii v zálive Pirate, je legálny, táto webová stránka je predmetom mnohých súdnych sporov. Zostať online sa stalo pre komunitu pirátskych zálivov zásadnou záležitosťou. Prístup k webovej stránke môže byť niekedy ťažký. V tomto článku si môžete prečítať všetko o obídení obmedzení pri pirátskom zálive. Zaoberáme sa aj niektorými ďalšími možnosťami a alternatívami k používaniu The Pirate Bay.

Vezmite prosím na vedomie: Aj keď sme za bezplatný internet a anonymné prehliadanie, a preto nie vždy súhlasíme s blokovaním webových stránok poskytovateľmi internetových služieb (ISP), nesmieme tolerovať sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami..

Použitie VPN na prístup k Pirate Bay

Jedným z najlepších a najpopulárnejších spôsobov, ako pokračovať v používaní služby The Pirate Bay, je použitie siete VPN. Používanie VPN má dve výhody; Najprv sa dostanete k oficiálnej webovej stránke Pirate Bay, aj keď ju váš ISP blokuje. Druhou výhodou je, že si môžete bezpečne a anonymne sťahovať pomocou VPN. Toto je dôležité, ak používate pôvodný web Pirate Bay, ale tiež ak používate proxy servera Pirate Bay (druh kópie The Pirate Bay).

Dvaja spoľahliví poskytovatelia VPN, ktorí sú vhodní na prístup do Pirate Bay, sú napríklad CyberGhost a ExpressVPN.

CyberGhost

Čo robí CyberGhost dobrým pre The Pirate Bay je počet serverov na celom svete a možnosť použiť špeciálny torrent server. Kvôli množstvu serverov máte vždy prístup k serveru v krajine, kde The Pirate Bay nie je blokovaný. Špeciálne torrent servery sú užitočné, ak sa chystáte používať torrent klienta, ako je BitTorrent, na zabezpečenie rýchleho a anonymného pripojenia. Naše skúsenosti s CyberGhostom sú pozitívne, a preto odporúčame poskytovateľovi VPN sťahovať sa cez The Pirate Bay. Ak máte akékoľvek pochybnosti, môžete to vyskúšať, pretože na všetky balíčky CyberGhost máte 45-dňovú záruku vrátenia peňazí..


ExpressVPN

ExpressVPN je tiež veľmi vhodný na sťahovanie torrentov. Tento poskytovateľ je známy svojimi spoľahlivými bezpečnostnými možnosťami, dobrým zákazníckym servisom a stabilným pripojením. Po získaní predplatného VPN s ExpressVPN si môžete softvér stiahnuť priamo a používať VPN v priebehu niekoľkých minút. ExpressVPN ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na všetky balíčky. Veľmi vhodná voľba pre ľudí, ktorí chcú sťahovať bezstarostne cez The Pirate Bay. Môžete sa tiež pozrieť na našu úplnú recenziu ExpressVPN. Jedinou nevýhodou ExpressVPN je cena; sú o niečo drahšie ako mnohí iní poskytovatelia, ale stále sú veľmi dobrí.

Ako presne to funguje, Pirate Bay with VPN?

Pomocou VPN vytvoríte bezpečný a anonymný tunel na internete pre všetku dátovú prevádzku. Keď máte predplatné u poskytovateľa VPN, môžete sa pomocou jednoduchej aplikácie pripojiť k rôznym serverom tohto poskytovateľa VPN. Bude vám pridelená nová adresa IP. Pomocou adresy IP môžete zistiť, v ktorej krajine sa nachádzate. S adresou IP z inej krajiny môžete stále pristupovať na stránky, ktoré nie sú inak prístupné vo vašej krajine. Všetka dátová prevádzka medzi počítačom a serverom VPN je šifrovaná a anonymizovaná. Toto je viac-menej to, ako funguje návšteva Pirate Bay bez použitia VPN v krajine, kde je blokovaná TPB:

 • Ak navštívite Pirate Bay z vlastnej krajiny, váš poskytovateľ internetových služieb môže vidieť, že navštevujete Pirate Bay.
 • Keďže poskytovateľ internetových služieb bol vyzvaný, aby vám prístup TPB nepristupoval, dostanete správu, že na túto stránku sa nedá dostať.

Veci VPN sa líšia:

 • Ak máte predplatné VPN, môžete si stiahnuť softvér VPN.
 • Po stiahnutí a inštalácii softvéru môžete zapnúť sieť VPN. Vyberte server z krajiny, kde je povolená zátoka Pirate (napr. Švajčiarsko).
 • Teraz môžete navštíviť oficiálnu stránku The Pirate Bay a uvidíte, že vám nebude zamietnutý prístup.

Váš poskytovateľ internetových služieb zvyčajne uvidí celú vašu dátovú komunikáciu a uvidí presne to, čo robíte online. V dôsledku šifrovania pripojenia VPN však poskytovateľ internetových služieb teraz vidí iba nezmyselné šifrované údaje, ktoré prechádzajú okolo. To napríklad znamená, že už nie je možné kontrolovať, ktoré stránky navštívite alebo ktoré stiahnete. Váš poskytovateľ internetových služieb už týmto spôsobom nemôže blokovať prístup do zálivu The Pirate Bay. Z dôvodu šifrovania VPN nemôžu poskytovatelia internetu ani vidieť, že navštevujete The Pirate Bay.

Ilustrácia VPN pirátskeho zálivu

Sieť VPN vám tiež ponúkne zabezpečenie online. VPN zabezpečuje, že všetka vaša internetová prevádzka je šifrovaná a prechádza zabezpečenými tunelmi VPN. Tretie strany nebudú môcť povedať, čo robíte online. Aj keď vniknú do vášho dátového toku, uvidia iba blbosť. Nikto nebude vedieť, že ste navštívili Pirate Bay alebo čo ste tam urobili alebo stiahli.

Ktoré krajiny blokujú Pirate Bay?

Ak zistíte, že čítate tento web, pravdepodobne nemáte prístup k zálivu Pirate. Väčšina krajín sveta však umožňuje prístup k zálivu Pirate. Krajiny s jedným alebo viacerými poskytovateľmi internetových služieb, ktoré blokujú oblasť Pirate Bay, sú tieto:

 1. Argentína
 2. Austrália
 3. Rakúsko
 4. Belgicko
 5. Čína
 6. Dánsko
 7. Fínsko
 8. Francúzsko
 9. Nemecko
 10. Grécko
 11. India
 12. Indonézia
 13. Írsko
 14. Irán
 15. Taliansko
 16. Malajzia
 17. Holandsko
 18. Nórsko
 19. Portugalsko
 20. katar
 21. Rumunsko
 22. Rusko
 23. Saudská Arábia
 24. Singapore
 25. španielsko
 26. Švédsko
 27. Turecko
 28. Spojené Arabské Emiráty
 29. Spojene kralovstvo

Alternatívy k VPN: proxy servery, Tor-browser alebo Pirate Bay Mirrors.

V súčasnosti nie je dobré navštíviť torrent server bez VPN. Nie ste chránení alebo anonymní, ak navštívite torrent server bez VPN. Radi by sme vás však informovali o iných spôsoboch prístupu k zálivu Pirate Bay bez toho, aby ste museli používať VPN, ako sú servery proxy, servery Pirate Bay a Tor-browser.

Prístup k zálivu Pirate pomocou servera proxy

Populárny spôsob, ako získať prístup k zálivu Pirate, je použitie servera proxy namiesto siete VPN. S proxy serverom je všetka vaša internetová prevádzka presmerovaná, takže môžete obísť obmedzenia na webových stránkach, ako je The Pirate Bay. Aj keď ide o perfektnú metódu prístupu na webové stránky s obmedzeným prístupom, nie je ani bezpečná, ani anonymná. Ak hľadáte iba presmerovanie vášho internetového prenosu, server proxy je pre vás ideálny. Ak však chcete chrániť aj svoje údaje a svoju anonymitu, odporúčame vám použitie siete VPN.

Osoba pripájajúca sa na internet prostredníctvom servera proxy

Používanie Pirate Proxy of Mirrors

Používanie pirátskeho zrkadla je tiež veľmi populárne. Okrem alternatívnych stránok s torrentom existuje veľa ľudí, ktorí používajú takéto zrkadlá (nazývané tiež pirátske servery proxy). Pirátsky proxy je kópia Pirate Bay, ktorá používa rovnakú databázu ako pôvodná stránka. Z tohto dôvodu majú piráti proxy rovnaké torrenty ako The Pirate Bay. Niektorí pirátski proxy sú vlastne weboví proxy, ktorí vedú priamo do skutočného pirátskeho zálivu.

Pretože tieto stránky sú rovnaké ako The Pirate Bay, a preto majú rovnaký obsah až po chytenie, nie sme za tieto zrkadlá. Ak nie je povolený Pirate Bay, nie sú povolené ani presné kópie. Ak napriek tomu chcete použiť zrkadlo, stiahnite si iba súbory, ktoré nie sú chránené autorskými právami.

Poznámka: Ak si stiahnete torrent prostredníctvom pirátskeho servera proxy bez použitia siete VPN, budú môcť naďalej vidieť, čo sťahujete!

Prístup k Pirate Bay pomocou prehliadača Tor

Niektorí ľudia používajú prehliadač Tor na stiahnutie torrentov. V skutočnosti je možné získať prístup k webovej stránke The Pirate Bay pomocou prehliadača Tor. Akonáhle však začnete sťahovať, pomocou protokolu peer-to-peer klientov torrentu je vaša anonymita ohrozená. Navyše, sieť Tor sa preťaží, keď veľa ľudí sťahuje torrent, čo môže spôsobiť vážne spomalenie spojenia. Celkovo teda neponúka rovnakú všestrannú službu, akú VPN poskytuje.

Dievča načítava internetový súbor cez Tor Nodes

Ak sa však rozhodnete navštíviť The Pirate Bay pomocou prehliadača Tor, mali by ste okamžite navštíviť temnú webovú verziu stránky. Cibuľa URL je: http://uj3wazyk5uhnvt.onion

Alternatívy k zálivu Pirate: Usenet a ďalšie stránky s torrentom

Okrem The Pirate Bay existujú aj iné spôsoby stiahnutia torrentov. Napríklad prostredníctvom siete Usenet alebo iných serverov typu torrent, napríklad YTS.

Usenet: Alternatíva k torrentom a pirátskej zátoke

Môžete vidieť Usenet ako solídnu alternatívu k The Pirate Bay. Za malý mesačný poplatok získate prístup k takzvaným „diskusným skupinám“. V každej diskusnej skupine máte prístup k veľkej ponuke filmov a seriálov, ktoré si môžete bez problémov stiahnuť. Ak ste zvyknutí na The Pirate Bay, na začiatku sa to môže zdať trochu iné, na to si však ľahko zvyknete.

Alternatívne stránky torrentov na nahradenie pirátskeho zálivu

Ako možno viete, The Pirate Bay nie je jediný web, ktorý ponúka torrent na stiahnutie. Pirate Bay je jedným z najväčších webových stránok s najväčšou ponukou semien. Teoreticky však na stiahnutie súboru potrebujete len jedno dobré semeno. Alternatívne stránky torrentu sú RarBG, YTS a iDope.

Použitie siete VPN by sa stále odporúčalo, pretože možno nebudete chcieť, aby niekto vedel, že tieto webové stránky používajú na stiahnutie.

Rovnako ako v prípade The Pirate Bay, na týchto torrentových serveroch cirkuluje dosť nezákonný materiál, t. J. Filmy, hudba a seriály, na ktoré sa vzťahujú autorské práva. A rovnako ako v prípade The Pirate Bay, musíte si toho byť vedomí. Všetky tieto torrent stránky odporúčajú svojim používateľom na domovskej stránke, aby pomocou VPN sťahovali anonymne, napríklad ExpressVPN. Malo by sa samozrejme zamerať na sťahovanie právnych súborov.

Ako funguje sťahovanie z Pirate Bay pomocou VPN?

Ako už bolo spomenuté, sťahovanie z The Pirate Bay funguje prostredníctvom siete typu peer-to-peer. To znamená, že používatelia zdieľajú stiahnuté súbory s ostatnými používateľmi. Spoločne vytvárajú veľkú knižnicu súborov. Musíme si uvedomiť, že niektoré súbory môžu byť nezákonné, pretože sú chránené autorskými právami a nemôžu ich šíriť iba ktokoľvek zadarmo. Pretože veľké množstvo súborov na webových stránkach, ako je The Pirate Bay, je nezákonných, organizácie na ochranu autorských práv ich chcú zbaviť. Nie všetky sťahovanie je však nezákonné. Existuje veľa dobrých právnych materiálov, ktoré si môžete stiahnuť. Najlepšie je vyskúšať a zistiť, či je súbor chránený autorskými právami pred jeho stiahnutím.

Ak sa chystáte sťahovať niečo z Pirate Bay pri používaní VPN, musíte si uvedomiť, že sťahovanie torrentového súboru a sťahovanie súborov obsiahnutých v tomto torrentovom súbore pomocou torrentového klienta, ako je BitTorrent, sú dve rôzne veci. Ak si niečo stiahnete z Pirate Bay, zvyčajne môžete použiť akýkoľvek server VPN, ktorý vám poskytuje prístup k TPB. Ak chcete sťahovať skutočné súbory v rámci tohto torrentu pomocou torrent klienta, musíte mať otvorené niektoré porty. Našťastie poskytovatelia ako CyberGhost majú servery, ktoré vám umožňujú prístup na webovú stránku Pirate Bay, ako aj špeciálne torrent servery, ktoré môžete použiť pre samotné torrentovanie..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me