Čo o mne vie WhatsApp? | VPNOverview

WhatsApp bol vytvorený s myšlienkou poskytnúť súkromnú a bezpečnú platformu pre zasielanie správ. Užívatelia si môžu navzájom vymieňať správy s možnosťami a výhodami nad rámec toho, čo poskytuje len textové správy. Väčšina používateľov WhatsApp si cení súkromie svojich správ. Cenia si dôveru, ktorú cítia, keď vedia, že iba zamýšľaní prijímatelia budú poznať obsah svojich rozhovorov. Možno vás prekvapí, že WhatsApp zhromažďuje veľké množstvo informácií o svojich používateľoch.


Pripojenie WhatsApp k Facebooku

WhatsApp logoWhatsApp bol vytvorený s ohľadom na súkromie a slúžil jeho používateľom dobre po mnoho rokov. V posledných rokoch sa však WhatsApp predal Facebooku. Mnoho ľudí vyjadrilo rastúce obavy z toho, ako Facebook zhromažďuje a používa informácie. To má vplyv na všetky jeho služby vrátane WhatsApp.

V rozhovore uverejnenom v roku 2014 zakladateľ WhatsApp Jan Koum povedal: „„ A o našich používateľoch nemusíme veľa vedieť. Na správne zacielenie reklamy musia spoločnosti vedieť, kde sa nachádzate, čo by ste mohli robiť, s kým by ste mohli byť, čo by sa vám mohlo páčiť alebo nepáčilo. Je to šialené množstvo údajov. “

Podľa tejto filozofie rástol WhatsApp rýchlym tempom. To upútalo pozornosť najväčšej platformy sociálnych médií na svete. Zakladatelia WhatsAppu videli svoju aplikáciu ako nástroj na pomoc priateľom pri komunikácii. Facebook videl možnosť pre zlatú baňu reklamných informácií.

V roku 2014 Facebook získal WhatsApp za 19 miliárd dolárov. Aj keď Facebook prináša každý štvrťrok miliardy dolárov, stále to bolo značné výdavky na odkúpenie konkurenta. Údaje získané z WhatsApp robia z tejto extravagantnej ceny hodnú investíciu.

Základné údaje zhromaždené WhatsApp

WhatsApp bude musieť zhromažďovať niektoré základné informácie, aby vám mohol poskytovať služby. To je obvyklé a očakávané. WhatsApp má vaše telefónne číslo, ako sa prihlasujete do služby a ako sa spojíte s ostatnými. Aplikácia tiež zhromažďuje informácie o tom, kto je váš poskytovateľ mobilných služieb. Tieto informácie môžu byť dôležité pri odosielaní a prijímaní informácií do vášho zariadenia. WhatsApp tiež zhromažďuje informácie o type telefónu, ktorý používate, ao operačnom systéme, v ktorom je. Aplikácia zhromažďuje ďalšie relevantné informácie o vašom pripojení a sile signálu. Všetky tieto informácie môžu byť pochopiteľné, ak sa zhromažďujú a používajú zodpovedným spôsobom.

Nezvyčajné informácie zhromaždené WhatsApp

Vyššie ste boli schopní prečítať si všeobecné informácie, ktoré o vás zhromažďuje WhatsApp. Tu nájdete zoznam niektorých ďalších vecí, ktoré aplikácia sleduje.

Návyky a preferencie

WhatsApp zhromažďuje informácie o tom, kedy aplikáciu používate a ako často. Spoločnosť okrem toho vedie záznamy o tom, ako dlho trávite spojenie s konkrétnym používateľom a ako s nimi komunikujete. Začína sa to zdať trochu rušivé. To znamená, že spoločnosť sleduje, či je pravdepodobnejšie, že pošlete obrázok alebo text a či dávate prednosť priateľom, ktorí posielajú obrázky pred textami. Aplikácia bude samozrejme musieť vedieť, keď zariadenie používate, ale vedenie záznamov o používaní sa môže pre mnohých používateľov začať cítiť ako narušenie súkromia..

umiestnenia

WhatsApp tiež sleduje vašu polohu. Poloha sa určuje analýzou mobilnej veže, ktorú telefón používa na pripojenie. WhatsApp vás tiež sleduje prostredníctvom prístupových bodov Wi-Fi a signálov Bluetooth. Úpravou nastavení ochrany osobných údajov bude vaša poloha chránená iba pred kontaktmi. Aplikácia však môže aj naďalej presne určovať vašu polohu týmito ďalšími prostriedkami. Toto nie je žiadna paranoidná konšpiračná teória. Toto je jasne uvedené v Zásadách ochrany osobných údajov WhatsApp.

kontakty

WhatsApp tiež zbiera kontaktné informácie pre svojich priateľov a kontakty prostredníctvom aplikácie. Aj keď si môžete zvoliť pridávať kontakty naraz, väčšina ľudí sa rozhodne povoliť WhatsApp pridať celý zoznam kontaktov jediným stlačením tlačidla. Aj keď nepoužívate WhatsApp, pravdepodobne to robí niektorý z vašich priateľov. WhatsApp môže získať vaše kontaktné informácie prostredníctvom ich zoznamu kontaktov. Aj keď ste aplikáciu nikdy nepoužili, aplikácia už môže mať vaše informácie. Patria sem vaše telefónne číslo, e-mail a ďalšie kontaktné informácie prostredníctvom jedného zo zoznamov vašich priateľov.

Čo WhatsApp robí s týmito informáciami

Ak WhatsApp použil zhromaždené informácie na zlepšenie používateľského komfortu, nemusíte sa obávať narušenia súkromia. To však nie je tento prípad. Zatiaľ čo Facebook nerozdeľuje svoje príjmy podľa produktov, odhaduje spoločnosť Forbes WhatsApp, ktorý do roku 2020 vygeneruje ročne 5 miliárd dolárov. WhatsApp v tejto chvíli nemá v aplikácii reklamy. Facebook používa informácie vygenerované v aplikácii na vylepšenie profilov zacielenia reklamy. Inými slovami, Facebook používa informácie, ktoré sa o vás v aplikácii dozvedeli, na predaj lepších reklám vo svojich ďalších produktoch.

Facebook berie informácie o vašich kontaktoch WhatsApp a porovnáva ich s kontaktnými informáciami v iných produktoch Facebooku. To spoločnosti umožní dozvedieť sa veľa o tom, kto sú vaše kontakty. Ak spoločnosť zistí, že váš kontakt WhatsApp ešte nie je na Instagrame (iná aplikácia vlastnená Facebookom), môže sa mu začať zobrazovať reklama online alebo v niektorej z ďalších služieb Facebooku..

História polohy môže byť jedným z najcennejších zdrojov informácií o vašom živote. Vďaka sledovaniu vašej polohy môže WhatsApp objaviť množstvo informácií o vás. To zahŕňa, kde bývate, kde pracujete, kde chcete nakupovať a ďalšie. Ak pravidelne opustíte svoje deti v škole, WhatsApp to bude vedieť. Potom tieto údaje analyzuje, aby určila, že máte deti a aký môže byť ich približný vek.

Ak pravidelne navštevujete plastického chirurga, WhatsApp môže tieto informácie zdieľať s inzerentmi. Potom môžete byť cieľom reklám na kozmetické operácie alebo kozmetiku. Navštívte špecialistu na reprodukciu a inzerenti za údaje zaplatia slušné peniaze. Potom vedia, že možno budete potrebovať lieky na erektilnú dysfunkciu, prostriedky na kontrolu pôrodnosti alebo tehotenské testy. Aj keď vám WhatsApp priamo neinzeruje, vaše údaje zvyšujú hodnotu reklamy v iných službách.

Na ochranu svojho súkromia nemusíte byť paranoidní

Nie je nezdravé starať sa o svoje súkromie online. Vzhľadom na množstvo údajov, ktoré o vás spoločnosť WhatsApp a ďalšie spoločnosti zhromažďujú, je ťažké mať nejaké skutočné obavy. Zhromaždené údaje o vás odhaľujú veľa o tom, kto ste. Záleží na tom, ako sa vaše údaje používajú a zhromažďujú. Je možné prijať primerané opatrenia na ochranu vášho súkromia bez toho, aby ste sa stali paranoidnými.

Na ochranu súkromia môžete podniknúť jednoduché kroky. Jedným jednoduchým spôsobom je obmedziť prístup WhatsApp k vašim údajom. Aktualizáciou nastavení ochrany osobných údajov môžete niekoľko minút pomôcť, aby ste zaistili bezpečnejšie informácie. WhatsApp poskytuje niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu prevziať súkromie pri používaní služby. Prečo ich nevyužiť?

Ďalším jednoduchým krokom je využitie virtuálnej súkromnej siete (VPN). Toto riešenie vytvára bariéru medzi vami a informačnými službami, ktoré používate online. Pripojením k vzdialenému serveru pomôžete zachovať anonymitu svojich aktivít. Nájdite si niekoľko minút, aby ste sa dozvedeli, ako sieť VPN môže pomôcť chrániť vaše súkromie, a poskytnúť ďalšie výhody, ako je zabránenie geografickým obmedzeniam na streamovanie obsahu online..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map