Čo o mne vie Snapchat? | VPNOverview

Snapchat bol vytvorený s cieľom priniesť bezprostrednú konverzáciu tvárou v tvár na sociálne médiá. Príbehy, ktoré sa odohrávajú v aplikácii, žijú iba krátky čas. Preto je ľahké uveriť, že Snapchat zhromažďuje alebo ukladá veľmi málo vašich informácií. Je prekvapujúce, že Snapchat vie veľa o vašich záujmoch. Posledná aktualizácia služby zhromažďuje údaje, ktoré sa týkajú aj mnohých odborníkov na ochranu osobných údajov. Zistite, čo o vás v skutočnosti Snapchat vie!


Aké typy informácií zhromažďuje Snapchat?

V dnešnej technológii si každá služba, do ktorej sa zaregistrujete, vyžaduje na vytvorenie účtu nejaké osobné informácie. Môže to zahŕňať vašu e-mailovú adresu, vaše telefónne číslo a dátum narodenia. Aj keď sa to zdá neškodné, v kombinácii s informáciami z iných zdrojov môžu tieto informácie odhaliť dosť veľa o tom, kto ste.

Snímky odoslané prostredníctvom služby Snapchat zhromažďuje aj spoločnosť. Snapchat tiež zbiera chaty s priateľmi prostredníctvom aplikácie. Kým tieto zmiznú zo stránok, spoločnosť k nim má prístup pred ich vymazaním. Osoba, ktorej pošlete správu, môže mať spôsob, ako uložiť jej kópiu mimo aplikácie. V týchto prípadoch môžu alebo nemusia byť vaše informácie bezpečné a sú mimo vašu kontrolu.

Aké informácie dobrovoľne zhromažďuje spoločnosť Snapchat?

Snapchat tiež zhromažďuje informácie za scénami. Napríklad registrujú, ako často používate aplikáciu a komu posielate správy. Snapchat navyše vie, ako často odosielate text každému priateľovi. Vie, ako dlho vám zvyčajne trvá otvorenie správy od každého priateľa a ďalšie. Snapchat dokonca sleduje, ktoré filtre dávate prednosť a ktoré príbehy sledujete v službe Discover.

Sociálna sieť tiež zhromažďuje informácie o vašom zariadení vrátane toho, aký typ telefónu máte a operačný systém, na ktorom je spustený. Snapchat sleduje mobilného operátora poskytujúceho mobilné služby. Aplikácia zhromažďuje informácie zo senzorov telefónu vrátane gyroskopov a kompasov. Aplikácia monitoruje vaše mikrofóny a to, či máte pripojené slúchadlá.

Snapchat tiež zhromažďuje informácie o vašej polohe. Sleduje, či je zariadenie v pohybe a akým smerom. Sleduje tiež informácie o polohe prostredníctvom vášho zariadenia. Dochádza k tomu bez ohľadu na to, či ste mu udelili povolenie na použitie nastavení polohy na zdieľanie polohy s priateľmi. Prostredníctvom blízkych mobilných veží a Wi-Fi môže Snapchat zúžiť svoju polohu s primeranou presnosťou.

Aké informácie o mne Snapchat zhromažďuje z iných zdrojov?

Snapchat sa pri získavaní informácií o vás nespolieha iba na vaše použitie aplikácie. Spoločnosť tiež zbiera informácie od inzerentov a iných tretích strán. Používa sa na vytvorenie komplexnejšieho profilu vašich záujmov. Keď zdieľate informácie s reklamným partnerom spoločnosti Snapchat, spoločnosť zhromaždí tieto informácie s tým, čo už vie. Ak nainštalujete novú aplikáciu alebo hru od spoločnosti, ktorá inzeruje v službe Snapchat, spoločnosť tieto informácie zhromaždí. To im pomáha určiť, či vás Snapchat zobrazil a reklamu na produkt. Táto spätná väzba robí reklamu so službou Snapchat cennejšou.

Vždy, keď s Snapchatom komunikujete s inzerentom, je spoločnosť informovaná o tejto interakcii, aby lepšie zacielila svoje reklamy. Pomôže to tiež Snapchat zlepšiť svoje merania toho, ako dobre funguje reklama prostredníctvom ich aplikácie. Uľahčujú tak iným firmám výpočet očakávanej návratnosti ich reklamných dolárov.

Aj keď nepoužívate Snapchat, ak priateľ umožňuje Snapchatovi prístup k ich telefónnemu zoznamu na aktualizáciu kontaktov, Snapchat bude zhromažďovať informácie o vás z kontaktov vášho priateľa. Môže to zahŕňať osobné informácie vrátane vášho mena, e-mailovej adresy a telefónneho čísla.

Ako Snapchat používa moje súkromné ​​informácie?

Jedným z hlavných cieľov zhromažďovania vašich informácií je lepšie zacielenie inzerentov. Snapchat a spoločnosti, ktoré sú im podobné, to zvyčajne označia ako výhodu pre používateľa. Často sa zobrazuje jazyk ako „prispôsobenie vašej skúsenosti“ alebo „zobrazovanie relevantnejších reklám“. Nezanedbáva sa však zdôraznenie skutočnosti, že čím je váš profil personalizovaný, tým viac inzerentov je ochotných zaplatiť. Reklamy sú pre vás relevantnejšie, pretože inzerenti získali prístup k súkromným informáciám o vás.

Vždy, keď s Snapchatom komunikujete s inzerentom, je spoločnosť informovaná o tejto interakcii, aby lepšie zacielila svoje reklamy. Pomôže to tiež Snapchat zlepšiť svoje merania toho, ako dobre funguje reklama prostredníctvom ich aplikácie. Uľahčujú tak iným firmám výpočet očakávanej návratnosti ich reklamných dolárov.

Mal by som byť znepokojený novou funkciou Snapchat pre novú funkciu Snap Map?

snímkaV roku 2017 predstavil program Snap Chat funkciu s názvom Snap Map, ktorá sa týka mnohých odborníkov na ochranu osobných údajov. Táto funkcia vám umožňuje zdieľať svoju polohu s priateľmi prostredníctvom služby Snapchat. Otvorte aplikáciu a na mape môžete vidieť animované ikony emodži s názvom Actionmojis svojich priateľov. To vám umožní zistiť, kde sa nachádzajú a čo môžu robiť teraz.

Keď kamarát jazdí v aute, môžete vidieť jeho Actionmoji v aute na mape. To nemusí byť príliš znepokojujúce, ale dostupné informácie sú rozsiahle.

Údaje o polohe môžu byť pre inzerentov jedným z najcennejších informácií. Nikdy nesmiete súhlasiť s tým, aby ste Snapchat dostali svoju domácu adresu alebo meno svojho zamestnávateľa. Vďaka informáciám o polohe získa Snapchat prístup k veľkej časti vášho offline života. Sledovaním vašej polohy môže Snapchat zistiť, či žijete v susedstve vyššej alebo strednej triedy. Vo väčšine spoločností, šéf parkuje bližšie k dverám ako zamestnanec základnej úrovne. Sledovaním toho, ako dlho idete po parkovaní v práci, môže Snapchat uhádnuť vašu pozíciu v spoločnosti. To vám môže poskytnúť predstavu o vašom rozsahu príjmov.

Údaje o polohe môžu tiež upozorniť Snapchata na potenciálne nové reklamné príležitosti. Navštívte golfový obchod a Snapchat môže upozorniť inzerentov, ktorí sú na trhu, na nejaké nové golfové vybavenie. Navštívte obchod s bicyklami a v aplikácii sa môžu objaviť reklamy na bicykle a príslušenstvo. Viac sa týka toho, že to môže odhaliť aj veľmi citlivé zdravotné informácie. Navštívte lekára prvýkrát a inzerenti si môžu byť vedomí vášho zdravotného problému. To môže odhaliť informácie, ktoré ste ešte nezdieľali s blízkymi členmi rodiny.

Môžem chrániť svoje súkromie a používať Snapchat?

V tomto bode môžete byť v pokušení odstrániť Snapchat, zrušiť svoju telefónnu službu a vyhodiť svoje zariadenie do najbližšej rieky. Je možné prijať niekoľko jednoduchých opatrení na ochranu vášho súkromia. Môžete to urobiť, zatiaľ čo budete mať prístup k aplikácii Snapchat a ďalším aplikáciám, ktoré vás baví.

Skontrolujte nastavenia ochrany osobných údajov služby Snapchat

Najprv si pár minút prejdite cez Nastavenia ochrany osobných údajov Snapchat. Umožňujú vám určitú kontrolu nad vašimi informáciami. Môžete obmedziť údaje zhromaždené prostredníctvom aplikácie a spôsob, akým ich bude Snapchat používať. Zabezpečenie zapojeného režimu duchov obmedzí údaje o polohe dostupné pre službu Snapchat. Tento krok vám poskytne oveľa viac súkromia. Nezabúdajte, že aj keď sa rozhodnete nezdieľať svoju polohu s ostatnými používateľmi služby Snapchat, aplikácia vašu polohu ešte dokáže určiť.

Použite sieť VPN

Používanie virtuálnej súkromnej siete (VPN) je jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov zabezpečenia vášho súkromia online. Pri používaní siete VPN sa nepripájate priamo k webovej stránke ani k inej online službe. Namiesto toho sa pripájate k serveru na vzdialenom mieste, ktoré preposiela vašu požiadavku online. To môže pomôcť urobiť vaše aktivity online oveľa anonymnejšími, a tak chrániť vaše súkromie. Nájdite si niekoľko minút, aby ste sa dozvedeli, ako VPN môže obnoviť vaše súkromie.

VPN môže poskytnúť aj ďalšie výhody. To zahŕňa vyhýbanie sa geografickým obmedzeniam na streamovanie videoobsahu online. Možno sa budete môcť vyhnúť obmedzeniam prístupu na internet v práci. Rôzne služby poskytujú rôzne výhody, preto pred výberom preskúmajte svoje možnosti.

záver

Používame Snapchat na zdieľanie cenných momentov s našimi priateľmi a rodinou. Často si však neuvedomujeme, že samotný Snapchat má tiež o vás veľa informácií. Videli sme, že vedia viac, ako by ste chceli. Z tohto dôvodu môžete upraviť nastavenie ochrany osobných údajov služby Snapchat a použiť sieť VPN. Nezabudnite, že služba Snapchat určite nie je jedinou aplikáciou, ktorá má obrovské množstvo vašich osobných informácií.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map