Čo o mne vie Skype? | VPNOverview

Skype je jedným z najväčších mien v online komunikácii – najmä ak hľadáte videohovor. Služba je obľúbená u priateľov a blízkych, ktorí sú od seba vzdialení na veľké vzdialenosti, ale je tiež nevyhnutným nástrojom pre mnohé podniky. Spoločnosť Microsoft, koncipovaná ako decentralizovaná služba, ktorá uchováva informácie v súkromí, teraz vlastní Skype. V priebehu rokov sa na Skype objavilo veľa obáv týkajúcich sa ochrany súkromia. Používatelia by si mali byť vedomí informácií, ktoré služba zhromažďuje o svojich používateľoch. Nižšie nájdete informácie o informáciách, ktoré Skype zhromažďuje o vás ao tom, čo s týmito vedomosťami robia.


Čo sa stalo s ochranou súkromia Skype?

logo SkypeSkype bol vynájdený ako systém peer-to-peer. To znamenalo, že hlasové hovory sa mohli uskutočňovať prostredníctvom decentralizovaného systému. Hovory boli šifrované a keďže neboli smerované cez centralizovaný server, ochrana súkromia bola zaručená. Bohužiaľ to tak dnes nie je.

Od roku 2017 je registrovaných viac ako 1,3 miliardy používateľov Skype. Tento počet sa od roku 2009 každý rok zvyšuje a odhaduje sa, že do roku 2023 sa zvýši na viac ako 2 miliardy. Súčasťou rastu Skype je aj podnikateľský sektor. V roku 2011 spoločnosť Microsoft kúpila spoločnosť Skype. Microsoft nahradil svoju platformu podnikovej komunikácie platformou založenou okolo spoločnosti Skype. Spoločnosti teraz mali vo svojom súčasnom komunikačnom programe zabudovanú platformu pre hlasové hovory a videohovory. Výsledkom bol nárast v používaní Skype podnikmi.

Nákupom Skype došlo k zmenám v tom, ako Skype pracoval v zákulisí. Užívateľské prostredie sa od jeho predaja príliš nezmenilo. Spôsob, akým program pripojil používateľov, sa však radikálne zmenil. Skype, ďaleko od súkromného decentralizovaného systému, teraz prechádza servermi vlastnenými spoločnosťou Microsoft. To zmenilo bezpečnosť a súkromie Skype spôsobom, ktorý väčšina používateľov úplne nevie.

Aké problémy so súkromím v službe Skype by sa mali týkať??

Logo spoločnosti MicrosoftVšetky rozhovory Skype, hlasové hovory a videohovory sú teraz smerované cez servery riadené spoločnosťou Microsoft. To znamená, že môžu zhromažďovať a monitorovať všetky informácie, ktoré odosielate a prijímate prostredníctvom Skype. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Microsoft neposkytujú veľa podrobností o tom, koľko údajov sa zhromažďuje. Teraz však vieme, že spoločnosť zhromažďuje veľké množstvo údajov Skype.

Poskytnutý výpis bezpečnostných údajov Edward Snowden obsahoval množstvo informácií o tom, ako Skype spolupracuje s vládou. Vieme, že Skype poskytol NSA prístup k šifrovaným správam. To dokazuje, že Skype zhromažďuje a ukladá hovory Skype. Skype na požiadanie poskytne tieto údaje aj vládnym agentúram. Aj keď zabezpečenie bezpečnosti pred teroristami a inými zločincami je pre spoločnosť dobré, strata súkromia predstavuje pre túto výhodu vážne náklady.

Nové problémy s ochranou osobných údajov

Posledná dohoda o poskytovaní služieb od spoločnosti Microsoft vstúpila do platnosti 1. mája 2018. V nej spoločnosť doplnila jazyk, ktorý zakazuje používanie služby na „verejné zobrazenie alebo zdieľanie nevhodného obsahu alebo materiálu“. S touto politikou existuje veľa problémov, ktorých sa týkajú experti na politiku. Prvým problémom je, že spoločnosť Microsoft sa zdá byť pripravená skontrolovať tento druh materiálu. Na tento účel musí byť spoločnosť Microsoft schopná monitorovať obsah prechádzajúci ich servermi. Musí byť schopný určiť, či je nevhodný alebo urážlivý. To znamená schopnosť zhromažďovať a ukladať vaše informácie. Microsoft musí byť tiež schopný analyzovať obsah.

Druhé veľké znepokojenie sa týka nejasného jazyka vyhlásenia. Kto rozhodne, ktorý obsah je nevhodný? Existuje veľa názorov na to, aký obsah je urážlivý. Pretože politika je tak vágna, pravdepodobne by sa vynucovala dôsledne. Ak ste závislí od služby, aby ste boli v kontakte so vzdialenými priateľmi alebo spolupracovníkmi, je to znepokojujúca situácia.

Problémy s Cortanou a Skype

Logo CortanaSpoločnosť Microsoft integruje svojho digitálneho asistenta Cortana do všetkých svojich produktov. Cortana je už integrovaná do Windows 10. Microsoft tiež plánuje čoskoro integrovať Cortanu so Skype. Bohužiaľ, Cortana už vytvára obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov v službe Skype.

Cortana sa pokúša pomôcť vám s kontextovými informáciami v rozhovoroch Skype. Za týmto účelom neustále monitoruje Skype. Ak spomeniete plány na víkend v rozhovore o Skype, Cortana sa môže objaviť s predpoveďou počasia. To ukazuje, že Cortana má úplný prístup k vašim konverzáciám Skype.

Ako Skype používa vaše informácie

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Microsoft podrobne popisujú, ako bude Skype používať vaše osobné údaje. Skype používa vaše informácie na zlepšenie svojich produktov a na prispôsobenie svojich produktov pre vás. Skype tiež používa vaše údaje na predstavenie relevantnej reklamy. Táto posledná časť je z hľadiska ochrany súkromia znepokojujúca. Jediným spôsobom, ako použiť vaše údaje na zlepšenie reklamy, je vytvorenie podrobného profilu vašich záujmov a aktivít. Inzerenti potom tieto informácie použijú na zacielenie určitých reklám na vás.

Microsoft tiež zdieľa tieto informácie o vás v rôznych produktoch spoločnosti Microsoft. Informácie z vašich konverzácií Skype sú prepojené s informáciami z iných zdrojov. Medzi tieto zdroje patria Outlook, Internet Explorer a ďalšie produkty spoločnosti Microsoft. Zdieľaním a kombináciou informácií môže spoločnosť Microsoft vytvoriť veľmi podrobný profil toho, kým ste. Tieto údaje sú cenné na účely cielenej reklamy.

Ako môžem chrániť svoje súkromie pri používaní programu Skype?

Skype nemusí byť najväčším páchateľom [vložiť odkaz na príspevok o službe Facebook vie o mne] pri zhromažďovaní súkromných informácií na účely reklamy. Stále je dosť znepokojujúce, že môže sledovať vaše rozhovory. Existuje niekoľko spôsobov, ako zlepšiť vaše súkromie online. Nižšie nájdete informácie o svojich dvoch najlepších možnostiach ochrany osobných údajov.

Zmena nastavení ochrany osobných údajov pre Skype

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako začať obnovovať svoje súkromie v službe Skype, je niekoľko minút aktualizovať svoje nastavenia ochrany osobných údajov. Úpravou nastavení ochrany osobných údajov môžete vykonávať určitú kontrolu nad zacielenými reklamami. Môžete tiež obmedziť súkromné ​​informácie, ktoré sú o vás na Skype k dispozícii.

Používanie VPN

Pripojenie VPNAj keď upravíte nastavenia ochrany osobných údajov, Skype môže stále o vás získať veľké množstvo informácií. Jedným z jednoduchých spôsobov, ako vylepšiť anonymitu používania internetu, je použitie dobrej virtuálnej súkromnej siete (VPN). VPN presmeruje vaše dáta cez ich server, namiesto toho, aby ich posielala priamo Skype a iným online službám. Toto môže zvýšiť vaše súkromie online bez toho, aby Skype úplne zakázal váš život.

Nastavenie kvalitnej siete VPN je jednoduché a dá sa vykonať v priebehu niekoľkých okamihov. Po nastavení je pripojenie cez VPN jednoduché. Možno si ani nevšimnete rozdiel vo vašich bežných online aktivitách. Možno si všimnete, že reklamy, ktoré vidíte, sa už zdajú byť tak strašidelne prispôsobené vašim záujmom.

Sieť VPN vám tiež umožní vyhnúť sa geografickým obmedzeniam na streamovanie obsahu online. Možno sa budete môcť vyhnúť obmedzeniam prístupu na internet na pracovisku. V našej príručke VPN nájdete kvalitné služby, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

záver

Neurobíte nič, aby ste si zabezpečili svoje súkromie, Skype pravdepodobne zhromažďuje veľa informácií o vás. Úpravou nastavení ochrany osobných údajov v službe Skype a použitím siete VPN môžete získať späť niektoré z vašich osobných údajov. Nezabudnite tiež, že Skype nie je jedinou spoločnosťou, ktorá spracúva vaše osobné informácie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me