Bezpečnosť na Happn: Ako chrániť svoj život v rande VPNoverview

Logo aplikácie Happn pre zoznamkyHappn sa všeobecne považuje za populárnu a „čistejšiu“ alternatívu k Tinderovi. Dostanete sa do kontaktu s ľuďmi, s ktorými ste sa už stretli v každodennom živote, ale s ktorými by ste sa normálne nehovorili. Mysli na ostatných študentov v tvojej obľúbenej kaviarni v piatok večer. Pomocou aplikácie môžete ľahko začať konverzáciu s ľuďmi vo vašom bezprostrednom okolí. Aplikácia bola spustená v roku 2014 a má viac ako sedemdesiat miliónov používateľov na celom svete.


Keď komunikujete s ostatnými na takej osobnej úrovni, nechcete sa dostať do problémov. Preto je veľmi dôležité starať sa o svoje súkromie online – najmä o zoznamovacích aplikáciách, ako je Happn. Nezdieľajte príliš veľa informácií, ak je to možné, skryte svoju polohu a ak je to potrebné, použite aplikáciu na falošné umiestnenie. V tomto článku vám presne vysvetlíme, ako zostať v bezpečí, keď ste online. Poskytneme vám aj niekoľko informácií o rizikách ochrany osobných údajov spoločnosti Happn a o tom, ako by ich mohli ovplyvniť.

Aké sú riziká ochrany osobných údajov spoločnosti Happn?

Happn je aplikácia na stretnutie. Vždy, keď križujete cesty s iným používateľom spoločnosti Happn, uvidíte ich profil vo vašej aplikácii (pokiaľ vyhovujú vopred určenej skupine preferencií). Hneď ako dôjde k zápasu, čo znamená, že ste obidvaja prejavili záujem o seba, budete môcť hovoriť. Je to zábavný systém, ktorý vám umožní nadviazať kontakt s ľuďmi vo vašom bezprostrednom okolí. Rovnako ako v prípade Tinder a Grindr však existuje niekoľko možných rizík ochrany osobných údajov, ktoré by ste mohli zvážiť.

Spojenie Happna s Facebookom

Logo spoločnosti FacebookHappn vám umožňuje vytvoriť si účet dvoma rôznymi spôsobmi: pomocou svojho telefónneho čísla alebo pomocou účtu Facebook. Možnosť, kde používate svoje telefónne číslo, je posledným prírastkom do aplikácie. Predtým ste sa mohli prihlásiť iba pomocou svojho účtu Facebook. Niektorí to môžu považovať za užitočné, ale tiež to znamená, že všetky vaše informácie na Facebooku budú prepojené s vaším zoznamovacím profilom.

Spoločnosť Happn sľubuje, že na svoju stránku na Facebooku nikdy nezverejní nič, ani neodošle oznámenia ani pozvánky priateľom. Happen hovorí, že Facebook Connect sa používa iba na zdieľanie bežných priateľov a záujmov s členmi Happn, s ktorými sa stretnete.

Napriek tomu je dôležité brať svoju online bezpečnosť a súkromie vážne. Pokiaľ na prihlásenie nepoužívate svoje telefónne číslo, váš profil na Facebooku bude prepojený s vaším účtom Happn. Týmto spôsobom je pre spoločnosť Happn ľahšie zabrániť ľuďom vytvárať falošné profily. Keď však prepojíte dve platformy sociálnych médií, Happn automaticky urobí fotografie z vášho profilu Facebook, aby sa zobrazil vo vašom profile. Používatelia by preto mohli ľahko urobiť spätné vyhľadávanie obrázkov, aby sa o vás dozvedeli viac a objavili váš profil na Facebooku. Z dôvodu spôsobu, akým je spoločnosť Happn nastavená, je ťažké tomu zabrániť.

Únik Facebook ID

Spoločnosť Happn mala v minulosti s používateľmi Facebookových účtov vážne problémy. V roku 2017 WIRED odhalil, že niekoľko zoznamovacích aplikácií, vrátane Happn, nechránilo správne ich súkromie. Identifikátory členov Facebooku boli zverejnené, čo znamená, že okrem ich krstného mena, záujmov a pohlavia sa im mohol vysledovať celý ich profil na Facebooku. Happn hľadal riešenie. Cieľom bolo, aby ich aplikácie fungovali ako proxy. Týmto spôsobom boli verejne dostupné iba informácie, ktoré chceli vidieť ostatní.

Spoločnosť Happn porušila svoje vlastné zásady ochrany osobných údajov zdieľaním osobných údajov

Už v roku 2016 mala spoločnosť Happn problémy. Nórska spotrebiteľská rada v tom čase zistila, že spoločnosť porušuje svoje vlastné zásady ochrany osobných údajov. Spoločnosť Happn sľubuje, že nikdy nezdelí vaše osobné údaje s nikým iným, ale ukázalo sa, že to aj tak robí. Údaje poslali americkej marketingovej agentúre s názvom UpSight. Zdieľané údaje používateľa obsahovali informácie o preferenciách používateľov v aplikácii, ich celé meno, dátum narodenia, stav práce a pohlavie. Ďalej sa použili aj informácie o prepojených účtoch Facebook. To znamenalo, že spoločnosť Happn aktívne bojovala proti svojim vlastným zásadám ochrany osobných údajov, ktoré v podstate klamala svojim používateľom.

Súčasne sa objavil ďalší problém s aplikáciou. Zatiaľ čo spoločnosť Happn tvrdila, že všetky informácie a údaje o používateľoch sa odstránia z ich serverov v okamihu, keď sa odstráni účet, opak bol pravdou. Niektoré súbory cookie zahrnuté do inštalácie a používania programu Happn neboli odstránené. Používatelia spoločnosti Happn v podstate nemohli aplikáciu úplne odstrániť zo svojich telefónov. V dôsledku toho neboli ani ich informácie zo serverov spoločnosti Happn úplne odstránené.

Premium používatelia vedia, kedy sa vám „páčili“

Na Happn uvidíte užívateľské profily a buď „ako“, odmietnete ich alebo im pošlete „kúzlo“. Pomocou označenia „ako“ alebo „kúzlo“ prejavíte svoj záujem o ne. Druhá osoba sa vám však bude páčiť, ak sa vám bude páčiť. Ak je to tak, vy dvaja ste „zamilovaní“ a budete mať možnosť v aplikácii konverzovať.

Existujú však spôsoby, ako obísť tento systém. Napríklad s prémiovým účtom uvidíte, kto sa vám páčil a kedy. Mnoho používateľov Happn sa rozhodne získať prémiu. Inými slovami, vaše hodnotenia „Páči sa mi“ už nie sú súkromné ​​pre ľudí, ktorých v aplikácii prejdete po minulosti. To by mohlo byť nepríjemné alebo nepríjemné, ak sa bojíte odmietnutia alebo jednoducho nechcete, aby niekto vedel, že sa vám páčia, pokiaľ vás tiež nemajú radi..

Okrem funkcie Premium môže aplikácia Crush Time tiež umožniť iným, aby prišli na to, čo si vyberú v aplikácii. V tejto hre máte šancu odhaliť, ktorí používatelia Happn sa vám páčili. Hra vám ukáže štyri rôzne profily, z ktorých jeden vám dal „like“. Ak dokážete uhádnuť, kto je táto osoba, automaticky vás bude porovnávať a budete môcť spolu hovoriť. Čím častejšie budete hrať túto hru, tým ľahšie bude uhádnuť. Niektoré profily sa môžu naďalej vracať, čo pravdepodobne znamená, že sa vám páčili. Aj keď je to veľmi ťažkopádny spôsob, ako sa pokúsiť zistiť, kto sa vám páčil, nie je to nemožné. Ak by ste radšej nechali svoje obľúbené v súkromí, kým o vás druhá osoba nebude prejavovať úprimný záujem, musíte zvážiť riziko, ktoré musíte zvážiť.

Vaša poloha už nie je v Mapách súkromná

Mapa s polohouV roku 2018 predstavil Happn novú funkciu s názvom Mapy. Vďaka službe Mapy môžu používatelia vidieť, kde na mape narazili na ostatných používateľov. Tieto miesta sú celkom presné: do okruhu 250 metrov. Spomínajú sa aj časy, v ktorých ste boli vy a druhá osoba na tomto mieste.

Mapy uľahčujú hľadanie ľudí, s ktorými ste sa v aplikácii v reálnom živote stretli. Stretli ste sa vo svojom obľúbenom klube s milým chlapom? Jednoducho použite Mapy a overte, či má aj Happna. Ak áno, budete ho mať radi.

Je to pekný spôsob, ako sa spojiť s ostatnými, ale prináša to aj veľa bezpečnostných záležitostí. Ak viete presne zistiť, kde a kedy ste sa stretli s členom spoločnosti Happn, títo používatelia môžu vidieť tieto informácie aj o vás. To veľmi uľahčuje postupy, ako je sledovanie. Inými slovami: ľudia, ktorí sa rozhodnú zneužiť funkciu Máp, sa môžu stať skutočným nebezpečenstvom pre vaše súkromie.

Stalking: Nebezpečenstvo Happna

stalker v kríkochVyššie uvedené riziká pre súkromie môžu viesť k nechceným alebo dokonca nebezpečným situáciám. Doposiaľ bolo hlásených veľmi málo správ o incidentoch, ktoré sa stali pri používaní Happn alebo s ním. To však neznamená, že Happn je úplne bezpečný. Vždy je dôležité poznať možné nebezpečenstvá.

Ak členovia Happn používajú aplikáciu určitým spôsobom, môže im to umožniť účinnejšie sledovať ostatných. Pretože spoločnosť Happn aktívne sleduje vašu polohu (GPS) a za určitých okolností ju zobrazuje ostatným používateľom, ste v nebezpečenstve. The Sunday Mail preskúmal použitie Happn Maps. Do dvoch týždňov vedci narazili na toho istého používateľa sedemkrát. Pretože mohli vidieť presnú polohu na mape, mohli ľahko zistiť, kde tento užívateľ žil. Odborníci na kybernetickú bezpečnosť uviedli, že by to mohlo v budúcnosti spôsobiť vážne problémy. Čo keby jeden z cudzincov, s ktorým ste sa stretli na Happnovi, náhle stál pri vašich predných dverách?

Ako zostať v bezpečí pri Happn

Zoznamovacie aplikácie vždy prichádzajú s rizikom ochrany osobných údajov a Happn nie je výnimkou. Už riskujete, keď hovoríte o sebe cudzincom. Napriek tomu je dôležité používať Happn a podobné aplikácie bezpečne, aby sa tieto riziká obmedzili. Tu je niekoľko preventívnych opatrení, ktoré môžete podniknúť na zvýšenie svojej bezpečnosti a súkromia v spoločnosti Happn.

Nezdieľajte príliš veľa

Možno sa zdá, že táto rada je zrejmá, ale mnoho ľudí si stále bezdôvodne vymieňa najrôznejšie osobné informácie o sebe online. S vecami, ktoré zdieľate, buďte vždy opatrní, či už je to váš vek, celé meno, pracovisko alebo iné osobné údaje. Platí to pre informácie, ktoré ste uviedli vo svojom profile Happn, ako aj pre rozhovory s cudzími ľuďmi.

Obmedzte tiež prepojenia medzi vašim profilom Happn a ostatnými účtami sociálnych médií. Napríklad spoločnosť Happn vám umožňuje prepojiť účty Instagram a Spotify s vaším profilom. Môže to byť užitočné, pretože to umožňuje ostatným používateľom určiť, aký typ osoby ste a kde sú vaše záujmy. Vytvára to však aj riziko súkromia: s priamym odkazom na Instagram má každý cudzinec prístup k všetkým obrázkom, na ktorých ste sa rozhodli zdieľať. Preto vždy dôkladne zvážte, čo zdieľate online, a vždy si uvedomte spojenie medzi svojím účtom Happn a vaším profilom Facebook, ak ste na založenie účtu použili službu Facebook..

Obmedzte informácie na Facebooku

Notebook Facebook je anonymnýAk chcete zaistiť, aby spoločnosť Happn nemala prístup ku všetkým informáciám na Facebooku, môžete urobiť jednu z troch vecí. Najskôr si môžete zvoliť, či prepojíte svoj účet s telefónnym číslom namiesto Facebooku, čo znamená, že informácie z vašich sociálnych médií nebudú prepojené s vaším profilom na zoznamovanie. Je to však niečo, čo musíte zaistiť vo chvíli, keď si založíte účet. Neskôr je to oveľa ťažšie zmeniť.

Po druhé, môžete si vytvoriť druhý účet Facebook. Je to možné, ak používate inú e-mailovú adresu, ako je adresa pripojená k vašej „skutočnej“ stránke Facebooku. Na tento účet uveďte čo najmenej informácií a potom ho použite na vytvorenie profilu Happn.

Treťou a poslednou možnosťou je obmedziť prístup, ktorý má spoločnosť Happn na vaše informácie na Facebooku. Po prihlásení na Facebook môžete kliknúť na ‘aplikácie“Vo vašich nastaveniach. Nájsť Happn logo a kliknite na ‘vymazať‘. Teraz sa prihláste do svojej aplikácie Happn. objaviť sa Na obrazovke sa zobrazí otázka, ktoré informácie chcete zdieľať. Tu môžete vybrať, čo môže aplikácia používať. Uistite sa, že spoločnosť Happn môže používať čo najmenej vašich osobných informácií, bez toho, aby spôsobila nefunkčnosť aplikácie.

Vypnite svoju polohu

Aby Happn fungoval tak, ako to bolo určené, musí aplikácia neustále vedieť, kde sa nachádzate. Až potom budete môcť vidieť ďalších používateľov spoločnosti Happn, ktorí prekročili vašu cestu. To však často nie je nevyhnutné. V niektorých prípadoch by to dokonca mohlo byť nepríjemné. Napríklad, keď ste na pracovnej konferencii, nechceli by ste, aby tam všetci videli, že ste v zoznameovacej aplikácii..

Aby ste zabránili nepríjemným situáciám, môžete zapnúť neviditeľný režim spoločnosti Happn. V tomto režime sa váš profil nezobrazí ostatným používateľom až na osem hodín. Umožní vám to rozhodnúť sa, kedy vás ľudia budú a nebudú môcť nájsť v zoznamovacej aplikácii.

Ak si naozaj chcete oddýchnuť od Happn, môžete tiež vypnúť GPS. Týmto spôsobom spoločnosť Happn nebude môcť prečítať vašu polohu – a to ani za neviditeľným režimom. Ak sa to však rozhodnete urobiť, mali by ste si uvedomiť, že samotná aplikácia už pre vás nebude fungovať. Celá filozofia spoločnosti Happn je založená na spoznávaní ľudí vo vašom okolí. Ak im nedáte svoju polohu, nebudete sa na tom môcť zúčastniť.

Použite falošnú polohu

Vypnutím vášho GPS je Happn zbytočný. Naozaj chcete aplikáciu používať, ale váhate zdieľať svoju presnú polohu s ostatnými? Vždy môžete zvážiť inštaláciu aplikácie s falošným umiestnením, aby ste mohli svoju polohu rozmaznávať. V mnohých prípadoch to platí aj pre zoznamovacie aplikácie: Happn si bude myslieť, že ste na určitom mieste, ktoré ste si sami vybrali z mapy, namiesto toho, kde ste, napríklad doma alebo v práci. Populárne aplikácie, ktoré to dokážu, sú Fake GPS GO Location Spoofer pre Android a Falošná poloha GPS prostredníctvom iTools pre iOS. Testovali sme sami Fake GPS GO Location Spoofer a môžeme potvrdiť, že to funguje so spoločnosťou Happn.

Hlavným problémom spoofingu vašej polohy je to, že sa budete môcť skontaktovať iba s používateľmi Happn, ktorí križujú cesty s týmto falošným miestom. Nebudete môcť vidieť používateľov, ktorí vás náhodou doslova prešli okolo na ulici. Ak chcete tento problém vyriešiť do určitého bodu, môžete si vybrať falošné miesto, ktoré je relatívne blízko miesta, kde sa nachádzate, alebo verejné miesto, na ktorom sa často nachádzate, napríklad obľúbený klub alebo reštaurácia. Týmto spôsobom budete stále v kontakte s ľuďmi vo vašom okolí bez toho, aby ste rozdali svoju skutočnú aktuálnu polohu.

Ak chcete vedieť, ako nainštalovať niektorú z vyššie uvedených falošných lokalizačných aplikácií, postupujte podľa pokynov nižšie:

Fake GPS GO Location Spoofer

Fake GPS GO sa dá jednoducho nainštalovať a je k dispozícii pre Android 6.0 a novší. Ak ju chcete použiť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Stiahnuť ▼ aplikácia Fake GPS GO Location Spoofer.
 2. Otvorte aplikáciu a klepnite na „Povoliť simulované umiestnenia“Na prvej obrazovke.
 3. Prejdite na mapu, vyberte miesto chcete použiť a kliknite na tlačidlo Prehrať v ľavom dolnom rohu obrazovky.
 4. V prípade, že sa zobrazí správa „Zakázané polohy alebo aplikácia nie je predvolenou aplikáciou Vysvetlenie polohy, povoľte pokračovanie“, kliknite na „umožniť“.
 5. Možnosti vývojára“Sa zobrazí obrazovka. Kliknite na „Vyberte aplikáciu Mock Location App“A vyberte„FakeGPS zadarmo“.
 6. Vráťte sa späť a stlačte kláves tlačidlo prehrávania znova aktivujte falošné nastavenie GPS.

Falošná poloha GPS služby iTools

Postupujte podľa týchto krokov, aby ste spoofovali svoju polohu na iOS pomocou iTools:

 1. Inštalácia iTools v počítači.
 2. Otvorte program a vyberte možnosť „Skúška zadarmo“.
 3. Prejdite na „Toolbox“.
 4. Ísť do “Súpravy nástrojov“A vyberte„Virtuálna poloha“.
 5. Zadajte falošné miesto do textového poľa na mape a stlačte kláves enter.
 6. Keď sa na mape zobrazí značka falošného miesta, kliknite na „Pohybujte sa tu“Na nastavenie svojho iPhone na toto miesto.

Po dokončení sa môžete vrátiť späť do Happn a používať svoju zoznamujúcu sa aplikáciu tak, ako by ste zvykli. Virtuálnou polohou, ktorú ste si vybrali, bude teraz iba vaša poloha k aplikácii a ostatným používateľom..

Zapnite sieť VPN

VPN v mobileMnoho datovacích aplikácií nezaobchádza s údajmi svojich používateľov s dostatočnou starostlivosťou. Na odovzdávanie obrázkov často používajú nebezpečné pripojenia, napríklad protokol HTTP. Vďaka tomu sú náchylné na útoky typu človek v strede. Ak chcete zabezpečiť, aby vaše údaje nespadli do nesprávnych rúk, bolo by rozumné použiť sieť VPN. VPN vytvára šifrované spojenie medzi vami a serverom. Z tohto dôvodu ostatní neuvidia vašu IP adresu a nebudú mať prehľad o vašej dátovej prevádzke – vrátane všetkého, čo robíte na Happn.

Dve siete VPN, ktoré môžete vyskúšať, sú NordVPN a Surfshark. Tieto dva sú známe pre svoje bezpečné spojenie a relatívne lacné ceny. S nimi nielen ochránite svoje súkromie online a ochránite svoje údaje, ale budete tiež môcť túlať internet úplne slobodne, pretože vám umožní obísť všetky druhy cenzúry..

záver

Happn je zoznamka s filozofiou, ktorá sa líši od filozofie väčšiny ostatných zoznamovacích služieb. Na základe vašej polohy sa stretnete s ostatnými používateľmi, s ktorými ste sa skutočne stretli. Je to zábavný a jednoduchý spôsob, ako spoznať ľudí. Platforma ponúka rôzne možnosti, ako sa spojiť s používateľmi a podeliť sa o svoje záujmy.

Napriek tomu musíte byť opatrní. Nezabudnite sa postarať o svoje súkromie obmedzením informácií, ktoré zdieľate online, vypnutím svojej polohy, použitím falošnej lokalizačnej aplikácie alebo inštaláciou VPN. Okrem toho by ste mali byť vždy opatrní, keď súhlasíte so stretnutím s niekým. Uistite sa, že vaši priatelia alebo rodina vedia, kam idete, s kým sa stretávate a kedy očakávate návrat. Je tiež múdre sa stretnúť na verejných preplnených miestach v prvý deň. Pomocou týchto tipov si budete môcť naplno vychutnať Happn.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me