Anonymné sťahovanie cez Usenet VPNoverview.com

Internet umožňuje veľkú mieru anonymity online. Každý deň je však jasnejšie, že veľa strán sleduje našu činnosť. Či už je to vyhľadávací nástroj, ktorý používate, sociálna sieť, web online na nákupy alebo vláda, je ťažké necítiť na vás niekoho, kto by vás pri surfovaní po internete sledoval. Aby sme sa vrátili do dní, keď bolo surfovanie na internete súkromnejšie, mnoho ľudí sa obracia na staršiu technológiu. Usenet sa vracia naspäť a ak chcete prehliadať anonymnejšie alebo súbory sťahovať diskrétne, môže byť odpoveďou Usenet, ktorú hľadáte.  

Čo je Usenet? 

Usenet je sieť, ktorá umožňuje používateľom vymieňať si informácie zdieľaním súborov. Usenet je samostatná sieť od celosvetového webu a nemožno k nej pristupovať z internetu. Ak ste sa už niekedy dostali k niektorému zo starších systémov nástenky, spoločnosť Usenet sa bude cítiť dobre oboznámená. Informácie a súbory sa uverejňujú v diskusných skupinách. Mnoho internetových fór je zriadených podobne ako diskusné skupiny. Existujú tisíce diskusných skupín s mnohými rôznymi zdrojmi informácií, ktoré je možné čítať alebo sťahovať, vrátane elektronických kníh, hudobných súborov, fotografií a videa.. 

Ako získať prístup k Usenet? 

Ak chcete získať prístup k službe Usenet, budete sa zvyčajne musieť prihlásiť na odber poskytovateľa služieb Usenet. Niektorí poskytovatelia internetových služieb (ISP) ponúkajú prístup do siete Usenet ako osobitné predplatné. Ale kvôli zložitosti hostenia prístupu Usenet a množstva šírky pásma potrebného na hosťovanie súborov na sťahovanie, väčšina poskytovateľov internetových služieb uprednostňuje jednoducho to neponúknuť ako službu..  

Okrem predplatného poskytovateľa služby Usenet budete potrebovať prehliadač Usenet, ktorý sa nazýva čítačka správ. Rovnakým spôsobom, ako vás webový prehliadač spája s internetom, sa k Usenet pripojí aj prehliadač Usenet. Ak to znie komplikovane, nebojte sa. V praxi je to zvyčajne veľmi jednoduché. Väčšina poskytovateľov služby Usenet ponúka čítačku správ, ktorú si môžete stiahnuť, takže začiatok je zvyčajne jednoduchá záležitosť inštalácie softvéru a prihlásenia..

Skupinové diskusie a súbory na stiahnutie 

Prečo by ste sa chceli prihlásiť na odber poskytovateľa služby Usenet a získať prístup k službe Usenet? Pri prístupe na server Usenet je k dispozícii väčší stupeň anonymity ako na internete. Z tohto dôvodu sa tu koná veľa diskusií a výmen názorov, ktoré by sa bežne nekonali na internete. 


To môže viesť k presvedčeniu, že je to miesto, kde by sa zločinci mohli stretnúť, ale normálne to tak nie je. V deň, keď potenciálni zamestnávatelia často hľadajú online všetko, čo ste povedali alebo zverejnili online, by sa niektoré úplne nezdravé názory alebo nápady mohli uchovať zo strachu, ako by to vyzeralo z kontextu. Anonymita Usenetu vám umožňuje bezplatnú škálu prejavov bez obáv, že by sa váš šéf alebo babička mohli dostať do diskusie..

Stiahnutie Unikátny z Torrentingu 

stiahnuť pcOkrem toho je Usenet dobre naformátovaný na výmenu súborov. Ďalším obľúbeným spôsobom ukladania alebo výmeny digitálnych súborov na stiahnutie je Torrent. Ale súbor Torrent potrebuje používateľov so súborom, ktorý je k dispozícii na zdieľanie, keď si ho chcete stiahnuť. Toto môže byť často pomalý a frustrujúci proces. Naopak, Usenet posiela súbory na stiahnutie na server. Tam je vždy k dispozícii a zvyčajne sa dá sťahovať rýchlosťou podobnou sťahovaniu z akejkoľvek webovej stránky. 

Vďaka tomu je Usenet vynikajúcim zdrojom výmeny veľkých mediálnych súborov. Zvukové a obrazové súbory sú ľahko dostupné na stiahnutie bez obmedzenia poskytovateľom internetových služieb. Táto sloboda distribúcie médií umožňuje mnohým nezávislým umelcom zobrazovať svoje diela spôsobom, ktorý by inak nebol prístupný online.  

Porovnanie poskytovateľov Usenet 

Ak ste pripravení vyskúšať Usenet, musíte najprv nájsť poskytovateľa Usenet. Existuje veľa z čoho vyberať a niektoré z nich robia lepšie veci ako iné. 

Niektoré kľúčové funkcie, ktoré je potrebné vyhľadať u poskytovateľa siete Usenet, sú: 

  • Zachovanie súboru. Ako dlho uchováva poskytovateľ Usenet súbory zverejňované na svojich serveroch na stiahnutie? Čím dlhšie tým lepšie, tým je hľadanie súborov, ktoré chcete, ľahšie. 
  • rýchlosť. Ako rýchlo sú servery? Čakanie na stiahnutie je nudné, chcete, aby to šlo čo najrýchlejšie. 
  • Počet diskusných skupín. Čím viac diskusných skupín je prostredníctvom služby k dispozícii, tým je pravdepodobnejšie, že nájdete požadované súbory alebo nájdete zaujímavú diskusiu, ktorá bude súčasťou. 
  • zabezpečenia. Poskytovateľ siete Usenet, ktorý ponúka protokol SSL, pomáha chrániť vašu anonymitu lepšie ako anonymný poskytovateľ.

Najlepší poskytovatelia Usenetu

Uvádzame niekoľko najlepších poskytovateľov siete Usenet: 

  • Newshosting. Newshosting je na mnohých zoznamoch najlepších poskytovateľov Usenetu z nejakého dôvodu. Tento poskytovateľ bol založený v roku 1997 a bol dostatočne dlho na to, aby vedel, čo robia. Ešte lepšie je, že je to jeden z lacnejších poskytovateľov. S viac ako 100 000 diskusnými skupinami a viac ako 3 000 dňami si môžete zaručene nájsť to, čo hľadáte. Služba Newshosting ponúka bezplatný program na čítanie správ a bezplatnú skúšobnú verziu. 
  • Easynews. Easynews ponúka jedinečný spôsob pripojenia, ktorý funguje skôr s akýmkoľvek webovým prehliadačom, ako by ste potrebovali iba čítačku správ. Easynews funguje aj na mobilných zariadeniach, čo je skvelé, keď ste na cestách. Poskytujú tiež uchovávanie súborov dlhšie ako 3 000 dní a poskytujú prístup k viac ako 100 000 diskusným skupinám. Táto služba stojí trochu viac pre neobmedzený plán, ale môžete si to vyskúšať na 14 dní zadarmo, aby ste zistili, či je Easynews pre vás ten pravý. 
  • Usenetserver. Ďalší dlhoročný poskytovateľ služieb Usenet, spoločnosť UsenetServer, má 20 rokov a stále zostáva silný. Ak sa rozhodnete pre ich jednoročné predplatné, je to tiež jedno z najdostupnejších. UsenetServer má niektoré z najrýchlejších rýchlosť sťahovania k dispozícii. Jednou z mála nevýhod ich služby je to, že neposkytujú vlastné čítačky správ, ktoré môžete použiť. UsenetServer poskytuje zoznam niekoľkých čitateľov, z ktorých si môžete vybrať, aby ste mohli rýchlo začať.

Usenet a VPN 

VPN a Usenets idú spolu ako arašidové maslo a želé. Vyhľadajte najmä sieť VPN, ktorá šifruje všetky prichádzajúce a odchádzajúce údaje. Takto zabránite tomu, aby váš poskytovateľ internetových služieb nepretržite sledoval vašu aktivitu. Ak váš poskytovateľ internetových služieb zistí, že sťahujete veľa súborov, môže obmedziť šírku pásma. VPN tiež udržuje vašu aktivitu v anonymite tým, že vás pripojí k serveru, ktorý nie je spojený s vami alebo s vašou polohou. Zachovanie anonymity vašej aktivity online, či už používate zariadenie Usenet alebo surfovanie na internete, chráni vaše súkromie a je dobrým krokom v dnešnom svete.. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me