Aktualizovali ste svoje nastavenia ochrany osobných údajov Skype? | VPNOverview

Nie je to tak dávno, čo sa zdalo, že myšlienka videohovorov bola futuristickým snom vyhradeným pre Star Trek alebo Jetsons. Oxfordský anglický slovník uznal v roku 2011 slovo „Skype“ ako sloveso, ktoré znamená konverzáciu cez internet s niekým, zvyčajne vrátane prehliadania webkamerou. Teraz je ľahké považovať túto úžasnú technológiu za samozrejmosť. Aktualizácia nastavení ochrany osobných údajov v službe Skype však môže trvať iba niekoľko minút, a tak môže pomôcť chrániť vaše informácie online.


Obavy o ochranu súkromia s programom Skype

Spoločnosť Microsoft nedávno aktualizovala svoju zmluvu o poskytovaní služieb jazykom, ktorého sa týkajú experti na ochranu osobných údajov. Aktualizácia, ktorá nadobudla účinnosť 1. mája, sa týka hráčov Skype a Xbox Live. Spoločnosť Microsoft vložil jazyk, ktorý používateľom zakazuje „verejne zobrazovať [zdieľať] alebo zdieľať nevhodný obsah alebo materiál.“ Microsoft tiež pridal pravidlá, ktoré spoločnosti dávajú právo kontrolovať váš obsah v procese vyšetrovania akejkoľvek sťažnosti.

logo SkypePre používateľov Skype to zrejme jasne naznačuje, že Microsoft ukladá vaše hovory a môže ich sledovať neskôr, ak sa rozhodnú preskúmať, ako používate ich službu. Týka sa to mnohých používateľov, ktorí cítia, že ich hovory už nie sú súkromné, a podliehajú kontrole a kontrole hovorov, ktoré môžu uprednostniť, aby si ich nechali pre seba..

Aj keď existuje niekoľko ďalších možností na uskutočňovanie hovorov cez internet, tieto spoločnosti často tiež prejavujú obavy o ochranu súkromia. Môže vás zaujímať aj to, že informácie, ktoré máte na Skype, sú verejne prístupné ostatným. Rýchla kontrola nastavení ochrany osobných údajov vo Skype vám pomôže zaistiť, že budete zdieľať iba informácie, ktoré chcete zdieľať.

Nájdenie nastavení ochrany osobných údajov Skype

Existuje mnoho rôznych platforiem, na ktorých je Skype k dispozícii. Môže to sťažiť nájdenie potrebných nastavení na vašom presnom zariadení. Nájdenie nastavení ochrany osobných údajov na Skype v tablete alebo telefóne sa bude líšiť od seba a bude sa líšiť od toho, kde sa nastavenia nachádzajú na stolnom počítači. Tieto sa tiež líšia v závislosti od toho, či používate Windows alebo Mac.

Vo všeobecnosti vyhľadajte nastavenia v paneli ponuky. Odtiaľ môžete vidieť možnosť ponuky označenú ako „Ochrana osobných údajov …“ alebo budete musieť kliknúť na „Predvoľby“ a odtiaľ vyberte kartu „Ochrana osobných údajov“. V niektorých aplikáciách sú nastavenia ochrany osobných údajov jednoducho vo vašich nastaveniach a žiadnym spôsobom nie sú pod položkou ochrany osobných údajov. Ak narazíte na problémy a jednoducho nemôžete nájsť hľadané nastavenie, môžete získať ďalšie informácie v Pomocníkovi Skype.

Zmena nastavení ochrany osobných údajov Skype

Nižšie nájdete informácie o nastaveniach ochrany osobných údajov v službe Skype, ktoré môžete zmeniť. Prejdením cez rôzne možnosti si môžete vybrať, kde chcete zvýšiť svoje súkromie.

Zmeňte, kto vám môže zavolať

Skype ponúka možnosť povoliť hovory od kohokoľvek alebo povoliť hovory iba od ľudí, ktorí už sú vo vašom zozname kontaktov. V predvolenom nastavení je táto voľba nastavená tak, aby umožňovala hovory každému. Obmedzením, kto vám môže zavolať, môžete zabrániť nechceným alebo nepríjemným volajúcim v tom, aby sa vás pokúsili dostať cez Skype. Stačí kliknúť na posúvač, čím vypnete túto možnosť a zaistíte si svoje súkromie.

Spravujte okamžité správy

Rovnakým spôsobom, akým spoločnosť Skype predvolene umožňuje komukoľvek zavolať prostredníctvom služby Skype, aplikácia umožňuje každému, aby vám predvolene posielal okamžitú správu. V časti „Nastavenia upozornení“ môžete vypnúť okamžité správy a SMS, ak nechcete dostávať tieto správy v službe Skype.

Ak uprednostňujete prijímanie okamžitých správ, ale radšej by ste túto schopnosť obmedzili iba na svoje kontakty, môžete to zmeniť aj tu. Začiarknite políčko vedľa položky Iba kontakty, aby ste zabránili odosielaniu okamžitých správ tým, ktorých nepoznáte.

Obmedzte svoj verejný zoznam

Ak sa chcete spojiť s vami v službe Skype, ostatní vás môžu vyhľadať v paneli vyhľadávania. Môžu to urobiť podľa vášho používateľského mena, vašej e-mailovej adresy alebo vášho telefónneho čísla. Program Skype vám umožňuje obmedziť, ktoré informácie sú verejne dostupné pre ostatných, ktorí vás hľadajú v službe Skype.

Ak chcete zobraziť a zmeniť svoje nastavenia, kliknite na položku Spravovať, ako ma ľudia nájdu na Skype. Odtiaľto môžete vypnúť možnosť zobrazovať sa vo všetkých výsledkoch vyhľadávania v návrhoch. Toto je najviac súkromné ​​nastavenie.

Ak dávate prednosť, môžete pridať svoju e-mailovú adresu alebo číslo mobilného telefónu, aby vám ľudia mohli vyhľadať, podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. Nech už si vyberiete čokoľvek, tieto informácie budú verejne prístupné každému, kto prehľadáva Skype.

Spravujte svoje kontaktné informácie

Skype ponúka možnosť automaticky nájsť priateľov, ktorí sú už vo vašom zozname kontaktov. Týmto spôsobom môžu pridať svoje kontaktné informácie do vášho zoznamu Skype. Na tento účel spoločnosť Skype vyhľadá v telefónnom zozname telefónne čísla a e-mailové adresy svojich priateľov. Skype ich potom automaticky vyhľadá a pridá všetky nálezy do svojho zoznamu Skype. Ak vaše kontakty obmedzili svoj verejný zoznam, nemusia sa objaviť vo vašom zozname Skype, aj keď majú účet Skype.

Na druhej strane, ak vám nie je príjemné poskytnúť obsah svojho adresára spoločnosti Skype, môžete túto možnosť ponechať vypnutú. To znamená, že ak chcete pridať svojich priateľov do svojho zoznamu Skype, musíte ich vyhľadať manuálne. Bude to samozrejme trvať dlhšie. Mnohí ľudia však radšej idú touto cestou, než aby adresovali Skype.

Zacielené reklamy spoločnosti Microsoft

Skype z väčšej časti poskytuje svoje služby zadarmo používateľom, ktorí uskutočňujú hovory a videohovory vo väčšine krajín. Ale všetci vieme, že nič v živote nie je skutočne zadarmo. Na speňaženie Skype spoločnosť Microsoft predáva reklamu firmám. Keďže majú profily všetkých svojich používateľov, môžu s presnosťou zacieliť na pridávané položky. Tento profil môže obsahovať také osobné údaje, ako je váš vek a pohlavie.

Skype predvolene začiarkne políčko, ktoré spoločnosti Microsoft umožňuje poskytovať cielené reklamy. Ak nechcete dostávať cielené reklamy, zrušte začiarknutie políčka vedľa položky Povoliť zacielené reklamy spoločnosti Microsoft.

Aktualizujte svoj profil

Skype vám ponúka profilovú stránku s prázdnymi medzerami, ktorá obsahuje vaše osobné informácie. Čím viac pridáte do svojho profilu, tým pravdepodobnejšie vás budú priatelia alebo rodina nájsť, keď sa chcú spojiť s vami cez Skype. Možno však budete chcieť zostať viac súkromní online. Môžete si vziať väčšinu informácií požadovaných na vytvorenie svojho profilu.

Napríklad nemusíte do svojho profilu zahrnúť svoje skutočné priezvisko. Mesto a štát tiež nie sú povinné. Môžete sa rozhodnúť zadržať aj svoje dátumy narodenia a pohlavie. Skype nevyžaduje, aby ste vo svojich profilových informáciách zverejnili svoje telefónne číslo.

Opäť platí, že ich môžete zahrnúť do svojho profilu, a niekedy to môže byť užitočné. Je na vás, aby ste tieto informácie zverejnili. Mali by ste však vyplniť iba toľko informácií, koľko vám vyhovuje.

Začnite snoopovať okolo nastavení ochrany osobných údajov a zistíte, koľko informácií o vás spoločnosti majú. To platí pre WhatsApp, Twitter, Snapchat, Facebook, Instagram, Google, ako aj Skype a všetky tieto ďalšie služby a platformy sociálnych médií. Našťastie môžete optimalizovať nastavenia tak, aby ste mohli zostať relatívne súkromní online.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me