Ako zabezpečiť svoje súkromie na Reddit VPNOverview

Reddit je široko otvorené fórum na diskusiu o všetkom, od svetských až po strašidelné. S viac ako 168 miliardami stránok, ktoré sa každý rok prezerajú na serveri Reddit, je to 8. najobchodovanejšia webová stránka na svete. Hoci Reddit je pre používateľov bezplatný, stránka poskytuje reklamu na svojom webe vrátane reklamy zacielenej na vás na základe vašej aktivity na webe a online. Prístup k nastaveniam ochrany osobných údajov spoločnosti Reddit je jednoduchý a ich kontrola trvá iba pár minút. Tak prečo nezabezpečiť svoje informácie pri surfovaní na fóre?


Prečo by ste sa mali zaujímať o ochranu súkromia v Reddit

Reddit je jedným z najväčších a najviac obchodovaných webových stránok na svete. Vďaka tomu je pre inzerentov, ktorí chcú zúžiť ciele svojich reklám, bohatým zdrojom informácií. Široká otvorenosť diskusií o Reddite prispieva k ochote používateľov zdieľať názory úprimnejšie, ako by mohli inde. Povaha diskusných fór môže navyše odhaliť záujmy, ktoré sa na iných fórach bežne nevyjadrujú. Inými slovami, inzerenti sa pozerajú na Reddit a učia sa o vás, čo sa nemôžu naučiť nikde inde. Ak sa vás to týka, môže to trvať nejaký čas, aby sa zlepšilo vaše súkromie.

Možnosti ochrany osobných údajov na Reddit

Možno ste nemali veľa dôvodov navštíviť nastavenia a preferencie spoločnosti Reddit. Aj keď sú možnosti prispôsobenia na platforme trochu obmedzené, existuje niekoľko krokov, pomocou ktorých môžete vylepšiť svoje súkromie online. Z domova Reddit vyhľadajte online odkaz „Predvoľby“ priamo nad vyhľadávacím panelom. Môžete tiež kliknúť na ikonu svojho profilu a vybrať možnosť „Nastavenia používateľa“. Kliknutím na kartu „Ochrana osobných údajov a zabezpečenie“ získate prístup k možnostiam ochrany osobných údajov. Nižšie uvidíte, aké nastavenia by mohli byť zaujímavé zmeniť.

Prispôsobenie údajov na Reddit

Logo RedditReddit pomáha inzerentom zacieliť na používateľov na základe informácií vytvorených v osobnom profile. Tento profil používa vašu aktivitu v oblasti Reddit, odberoch, návštevách rôznych subredditov a na to, na čo kliknete pomocou platformy. Stránky tretích strán, ktoré sa integrujú so spoločnosťou Reddit, môžu tiež poskytnúť informácie spoločnosti Reddit na vytvorenie vášho profilu.

Kliknutím na „Prispôsobenie údajov“ sa zobrazí obrazovka s niekoľkými možnosťami, ako toto správanie zmeniť. Nezabudnite, že tieto nastavenia sa vzťahujú iba na vaše používanie Reddit, keď ste prihlásení. Pri použití Reddit bez prihlásenia sa tieto nastavenia obnovia vždy na predvolené hodnoty.

Prvou možnosťou je zrušiť povolenie spoločnosti Reddit používať vašu aktivitu na webe na zobrazovanie relevantnejších reklám. Týmto sa odoberie spoločnosti Reddit povolenie na použitie vašej aktivity, návštev subreddit a odkazov, na ktoré kliknete, na zacielenie reklám. Stále budete dostávať reklamy, ale inzerenti vaše informácie nedostanú.

Existuje tiež možnosť zrušiť povolenie spoločnosti Reddit používať informácie z webových stránok tretích strán na zabezpečenie lepšieho zacielenia reklamy. Môžete to úplne zakázať, zakázať prispôsobenie reklamy pomocou týchto údajov alebo zakázať prispôsobenie obsahu pomocou týchto údajov.

Autorizované žiadosti

Aplikácia spoločnosti Reddit aj ďalšie aplikácie tretích strán sa môžu integrovať do spoločnosti Reddit a upraviť tak používateľskú skúsenosť s webom. Možno ste v minulosti povolili aplikácii sledovať a uverejňovať príspevky vo vašom mene na Reddit. Tento prístup by ste mohli zrušiť. V nastaveniach kliknite na položku „Autorizované aplikácie“, vyhľadajte aplikáciu, ktorú chcete neautorizovať, a kliknite na položku „odvolať prístup“ v ľavej dolnej časti tejto časti..

Indexovanie vyhľadávacieho nástroja

Reddit štandardne umožňuje vyhľadávacím nástrojom indexovať váš profil. To znamená, že pri vyhľadávaní Google sa môžu objaviť Reddits, v ktorých ste už v minulosti komentovali, subredity, v ktorých ste aktívny, a ďalšie. Ak je táto možnosť zapnutá, inzerenti, bývalí partneri, váš zamestnávateľ a ktokoľvek iný môžu nájsť vašu aktivitu v Reddit jednoduchým online vyhľadávaním. Túto možnosť vypnete kliknutím na posúvač vedľa položky „Indexovanie vyhľadávacieho nástroja“. Vaša aktivita na Reddite tak nebude vo vyhľadávačoch indexovaná.

Kliknutia na odchádzajúce protokoly

V predvolenom nastavení Reddit zaznamenáva odkazy, na ktoré kliknete v Reddit, ktoré vás zavedú na inú stránku. Tieto informácie sú pre inzerentov nesmierne cenné, aby si mohli vytvoriť lepší profil svojich záujmov. Inzerenti, hackeri alebo ktokoľvek, kto sa venuje vašej online aktivite, môže tieto informácie použiť na sledovanie vašich webových stránok podľa vašej adresy IP. Ak chcete túto funkciu vypnúť, kliknite na posúvač vedľa položky „Log Outbound Clicks“.

Prichádzajúce správy

Môže byť pekné, že vás ľudia chcú kontaktovať, pokiaľ sa ukáže, že to nie je šialený stalker alebo reklamný robot, ktorý vás spamuje predajnými ponukami. Prejdite nadol na „Ochrana súkromia správ“ a kliknite na šípku vedľa „Kto vám môže poslať správu“. Máte možnosť povoliť všetkým, aby vám posielali správy, alebo pridali používateľov, ktorí vám môžu poslať správu. Ak ste v poriadku, keď vám všetci posielajú správy, s výnimkou malého zoznamu ľudí, môžete týchto používateľov zakázať. Týmto spôsobom vás už nebudú môcť informovať na Reddit.

Ďalšia ochrana vášho súkromia pri Reddit a ďalej

Ak sa odhlásite, môžete si myslieť, že jednoducho použijete Reddit, čo môže chrániť vaše súkromie a zabrániť inzerentom v tom, aby sa dozvedeli veľa o vašich záujmoch a aktivite. Aj keď ste odhlásení, necháte stopu pozadu. Inzerenti a ktokoľvek iný, kto má iba mierny talent alebo prístup k talentu na sledovanie online, môže ľahko vytvoriť portfólio vašej činnosti na Reddit aj na internete..

Pripojenie VPNPoužitím služby VPN vložíte zabezpečeného sprostredkovateľa medzi vami a zvyškom sveta online. Dáta do a zo siete VPN sú šifrované, čo znamená, že vaše pripojenie nie je možné snoopovať. Použitím serverov VPN anonymizujete svoje údaje. Tieto servery môžu byť kdekoľvek na svete. Ak máte obavy o svoje súkromie, sieť VPN je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa chránili online. Ak chcete nájsť perfektného poskytovateľa VPN pre vaše potreby online, môžete si prečítať náš článok s top 5 najlepších služieb.

V tomto dni a veku je dôležité chrániť vaše osobné informácie pred zvedavými očami. Zmena nastavení ochrany osobných údajov vo vašom účte môže byť dobrým začiatkom.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map