Ako úplne odstrániť svoj účet na Facebooku VPNOverview

V súčasnosti je ľudstvo viac spojené ako kedykoľvek predtým. K lepšiemu alebo k horšiemu sa zdá, že nič iné ako globálna katastrofa sa to čoskoro zmení. Hoci rast Facebooku v poslednej dobe spomaľuje, skutočný exodus významnej časti pravdepodobne nie je na kartách goliášov v sociálnych médiách. Napriek tomu Zuckerbergská ríša zahŕňa Instagram a WhatsApp. Preto je veľmi ťažké pre veľkú časť svetovej populácie uniknúť z dosahu Facebooku.


Je to možné. Môžete ľahko odstrániť svoj profil na Facebooku a všetky svoje údaje. Keďže rozsah Facebooku je taký, aký je, odstránenie sa z platformy môže výrazne znížiť online stopu.

Ako deaktivovať svoj účet

Ak si nie ste istí, či chcete odstrániť svoj účet Facebook alebo nie, existuje iná možnosť. Svoj účet môžete deaktivovať. Na tom je pekné, že ho môžete kedykoľvek znova aktivovať. Keď deaktivujete svoj účet, ostatní neuvidia vašu časovú os ani ich nebudú hľadať. Niektoré informácie však môžu byť stále viditeľné, napríklad správy odoslané prostredníctvom súkromného posla.

Deaktivácia je tiež dobrá voľba, ak sa chcete zbaviť svojho účtu Facebook, ale chcete pokračovať v používaní služby Facebook Messenger.

Ak chcete deaktivovať svoj účet Facebook, postupujte podľa týchto pokynov:

  1. Prejdite na stránku Nastavenia svojho účtu Facebook
  2. Otvorí sa na stránke „Všeobecné nastavenia účtu“
  3. Kliknite na položku Spravovať účet.
  4. Nakoniec kliknite na „Deaktivovať účet“

Svoj účet môžete kedykoľvek znova aktivovať jednoduchým prihlásením do svojho účtu. Môže sa stať, že budete musieť prejsť overením, ktoré sa pošle na váš e-mail alebo mobilný telefón.

Ako natrvalo odstrániť účet Facebook

Je bežné, že si ľudia urobia prestávku od Facebooku a odpočinú si tým, že dočasne pozastavia svoje účty. Ak by ste sa však mali rozhodnúť, že ste mali viac ako dosť nekonečných detských fotografií, viacúrovňových marketingových schém a politických diskusií, môžete urobiť všetko o krok ďalej a úplne vytiahnuť zástrčku. Vďaka svojmu kreditu Facebook tento proces veľmi zjednodušil.

Najprv by ste si mali stiahnuť kópiu svojich údajov. To znamená, že ak si chcete uchovať svoje informácie. Tieto údaje môžu byť dosť citlivé, takže ich udržiavajte v bezpečí.

  1. Otvorte ponuku účtu Facebook a vyberte položku Všeobecné nastavenia účtu.
  2. Vyberte možnosť Stiahnutie kópie vašich údajov na Facebooku.
  3. Kliknite na položku Spustiť archív
  4. Keď bude váš archív pripravený na stiahnutie, Facebook vám pošle e-mail.

Ďalej stačí navštíviť https://www.facebook.com/help/delete_account a kliknúť na Odstrániť môj účet. To je všetko, čo je potrebné od vášho konca. Váš účet bude okamžite pozastavený a nebude k dispozícii vo výsledkoch vyhľadávania na Facebooku. Skutočné odstránenie účtu však môže trvať dlhšie.

Nechcete stratiť ďalšie aplikácie?

Pri odstraňovaní účtu Facebook je dobré mať na pamäti, že mnohí z nás používajú svoj Facebook na prihlásenie do iných aplikácií. Mnoho populárnych aplikácií ako Pinterest a Spotify ponúka možnosť prihlásiť sa pomocou svojho účtu Facebook. Aj keď je to ideálne, pretože to znamená, že si nemusíte pamätať desať rôznych hesiel, ale tiež to znamená, že sú všetci spojení s Facebookom. Uistite sa, že ste zistili, kde ste použili prihlasovacie údaje pre Facebook. Ak by ste chceli mať v budúcnosti prístup k tejto aplikácii, je rozumné zmeniť prihlasovacie údaje k tejto aplikácii pred odstránením Facebooku..

Zlyhanie na Facebooku

Je dôležité si uvedomiť, že Facebook má bezpečnú voľbu len pre prípad, že sa na druhý deň dostanete naspäť. Stačí sa prihlásiť do svojho účtu. Týmto sa váš účet okamžite obnoví. Váš účet bude odstránený v nasledujúcich týždňoch, môže však trvať niekoľko mesiacov, kým sa vaše skutočné údaje natrvalo odstránia zo serverov Facebooku.

Ak skutočne chcete odstrániť svoju prítomnosť na Facebooku, je dôležité, aby ste sa nepokúšali prihlásiť, aby ste zistili, či bola skutočne odstránená. Jednoducho, pretože to okamžite znovu aktivuje váš účet. Lepšou možnosťou je nechať priateľa, aby vás hľadal na Facebooku.

Nakoniec myšlienky

Facebook manévruje hlboko do našich životov. Mnohí zvažujú opustiť sociálnu platformu z dôvodu ochrany súkromia. Pretože nás to však spája s toľkými vecami, ktorých by sme sa mohli báť. Ako ste si mohli prečítať, môžete Facebook úplne deaktivovať alebo odstrániť. Facebook to urobil veľmi ľahko. Odporúča sa však pamätať na to, že svoje prihlasovacie údaje na Facebooku môžete použiť pre iné aplikácie. Podľa našich krokov môžete úplne opustiť ihrisko Zuckerberg.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me