Ako sťahovať anonymne s VPN VPNOverview

Chcete si vypočuť najnovšie album svojej obľúbenej skupiny? Alebo vidieť, že nová šou všetci hovoria? V súčasnosti je všetko dostupné online, takže už nemusíte opustiť dom.


Pokiaľ ide o sťahovanie, samozrejme existujú určité obavy, rovnako ako pri každej online aktivite. V prvom rade budete pravdepodobne chcieť sťahovať čo najviac anonymne a bezpečne. Torrentové siete sú veľmi užitočné, ale môžu byť napadnuté aj škodlivými stranami, ktoré sa pokúšajú získať napríklad vaše údaje. Po druhé, pri sťahovaní torrentov by sa mohli vyskytnúť niektoré otázky, ako napríklad: Je to legálne? Dostanem pokutu? Toto sú otázky, ktorým sa budeme venovať aj v tomto článku.

Pokiaľ ide o bezpečné a anonymné sťahovanie, hlavné zameranie tohto článku, VPN je veľmi užitočný nástroj na zlepšenie vášho súkromia a bezpečnosti pri sťahovaní súborov. Preto vám v tomto článku povieme všetko o použití tohto užitočného nástroja na oveľa bezpečnejšie a anonymnejšie stiahnutie torrentov..

Anonymné sťahovanie pomocou VPN

Stiahnutie notebookuOchrana osobných údajov a ochrana vašich osobných údajov sú veľmi dôležité. Z tohto dôvodu by bolo rozumné vždy sa pripojiť k sieti VPN, keď budete online, na počítači, tablete alebo smartfóne. Pripojenie VPN šifruje prenos údajov a presmeruje ho cez externý server. Toto šifrovanie poskytuje dodatočnú ochranu pred hackermi a spywarom, ktoré sa často nachádzajú v niektorých sieťach torrentov. VPN navyše chráni vaše osobné údaje a poskytuje úroveň anonymity. Keď idete na internet pomocou siete VPN, urobíte tak prostredníctvom adresy IP externého servera. Z tohto dôvodu ostatní, napríklad hackeri a navštívené webové stránky, neuvidia vašu skutočnú adresu IP. Týmto spôsobom nikto nemôže spojiť vaše online akcie s vami. Využitie VPN je hojné, rovnako ako rôzni poskytovatelia.

Niektorí ľudia, ktorí nelegálne sťahujú torrenty alebo streamujú filmy a relácie prostredníctvom služieb, ako je Popcorn Time alebo Kodi, používajú na skrytie svojej adresy IP sieť VPN. Organizácie autorských práv nedokážu sledovať, čo títo ľudia robia online. VPN by ste samozrejme nemali používať na nezákonné nahrávanie a sťahovanie hudby, filmov a seriálov. Stiahnutie z torrentu však nie je nevyhnutne nezákonné. Prostredníctvom P2P sietí je k dispozícii veľa použiteľného legálneho obsahu.

Na zabezpečenie vášho internetového pripojenia z dôvodu bezpečnosti a ochrany osobných údajov je vhodné pri sťahovaní používať sieť VPN (alebo v tejto súvislosti robiť čokoľvek online). Je smutné, že nie všetci poskytovatelia VPN alebo kompatibilní so sťahovaním P2P. Z tohto dôvodu uvádzame nižšie 3 poskytovateľov VPN, ktorí umožňujú anonymné sťahovanie (torrent) a poskytujú bezpečné, stabilné a rýchle pripojenie.

Najlepšie 3 VPN pre anonymné sťahovanie

1. ExpressVPN pre anonymné sťahovanie

ExpressVPN je ideálny na sťahovanie torrentov. Tento poskytovateľ nemá zákonnú povinnosť zdieľať informácie o svojich používateľoch s tretími stranami. Majitelia spoločnosti sa strategicky rozhodli zaregistrovať spoločnosť na Britských Panenských ostrovoch, čo je rajom súkromia. Koniec koncov, spoločnosti na britských Panenských ostrovoch nemusia ukladať denníky obsahujúce internetové aktivity svojich používateľov. ExpressVPN preto uvádza, že neuchováva žiadne používateľské denníky. Okrem toho sú na vrchole nášho všeobecného zoznamu najlepších poskytovateľov VPN. Musíme si uvedomiť, že sú na vyššom konci spektra v kvalite aj cene. Ich služby nie sú lacné, ale opäť ponúkajú prvotriedne, bezpečné, vysokokvalitné a ultrarýchle pripojenia, ktoré sú prakticky ideálne na anonymné sťahovanie. Toto je základná funkcia na sťahovanie veľkých súborov. Ich zákaznícka podpora (24/7) je veľmi dobrá a ich aplikácie sú užívateľsky prívetivé. Je tiež veľmi pekné, že majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. To vám umožní vyskúšať si ich služby bez akýchkoľvek rizík.

2. NordVPN na anonymné stiahnutie

NordVPN má svoje ústredie v Paname, čo znamená, že nie je zo zákona povinné ukladať užívateľské denníky. To znamená, že neregistrujú žiadnu z vašich akcií online. Ponúkajú zabezpečené pripojenie, ktoré vám poskytne vysokú úroveň anonymity online. NordVPN vám umožňuje online pripojenie so šiestimi ľuďmi súčasne s jedným odberom. Majú na svete viac ako 5400 serverov v takmer 60 krajinách. Najdôležitejšie je, že NordVPN je kompatibilný so sťahovaním P2P.

3. Surfshark pre anonymné sťahovanie

Surfshark je vynikajúcou voľbou pre sťahovateľov, ktorí chcú zlepšiť svoje súkromie a bezpečnosť bez porušenia banky. Surfshark je v skutočnosti najlacnejšia, skutočná prémia VPN, ktorú sme našli. Je to najdostupnejšie predplatné, ktoré vás vráti iba späť 1,99 dolárov mesačne.

Na rozdiel od ceny, ktorú by mohla niektorým naznačiť, Surfshark nekompromisne neohrozuje bezpečnosť a súkromie. Surfshark je rovnako ako ExpressVPN oficiálne zaregistrovaný na Britských Panenských ostrovoch, čo znamená, že nemusia ukladať žiadne denníky používateľov. Okrem toho ponúkajú solídne šifrovanie, skvelé protokoly a poskytujú veľkú rovnováhu medzi rýchlosťou a bezpečnosťou, pokiaľ ide o ich servery. Surfshark ako taký vám umožňuje bezpečne a súkromne sťahovať veľké súbory torrent pohodlne.

Nakoniec, Surfshark prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, ktorá vám umožňuje vyskúšať si to pred tým, ako sa k nemu plne zaviazáte..

Kedy je nezákonné sťahovanie prostredníctvom torrentov a P2P sietí nezákonné?

Sťahovanie online prostredníctvom torrent stránok a sietí P2P samo osebe nie je nezákonné. Na čo treba dať pozor, je to, že pri sťahovaní súborov konáte v súlade so všetkými platnými zákonmi o autorských právach. Ak je obsah chránený autorskými právami a vy ho sťahujete alebo nahrávate, je to nezákonné. Závisí teda od obsahu, ktorý sťahujete, či je legálny alebo nie.

Niektoré stránky torrentu majú zlú povesť u organizácií na ochranu autorských práv, pretože ľudia ich používajú na výmenu nezákonného materiálu. Najznámejším príkladom takéhoto miesta je The Pirate Bay. Na Pirate Bay často ľudia zdieľajú a sťahujú filmy, seriály a hudbu, na ktoré sa vzťahujú autorské práva. Vo viac a viac krajinách môžu organizácie na ochranu autorských práv zhromažďovať informácie o ľuďoch, ktorí sú aktívni na torrent serveroch a streamovacích službách. Monitorujú IP adresy tých, ktorí nelegálne sťahujú a nahrávajú filmy, seriály, knihy a hudbu alebo používajú nelegálne streamovacie služby. S týmito sledovanými IP adresami dokonca začali v niektorých krajinách pokutovať ľudí. To je dôvod, prečo niektorí sťahovatelia začali používať VPN na skrytie svojej IP adresy. Nezabudnite však, že pred stiahnutím niečoho by ste sa mali vždy oboznámiť so všetkými platnými zákonmi o autorských právach a konať v súlade s nimi.

Niektoré veci, ktoré sa všeobecne považujú za nezákonné:

  • Zdieľanie alebo sťahovanie softvéru, ako sú hry, na torrent serveroch
  • Sťahovanie alebo zdieľanie filmov alebo seriálov, na ktoré sa vzťahujú autorské práva
  • Zdieľanie alebo sťahovanie hudby, ktorá nie je spoplatnená

Zákonnosť torrentov a P2P programov

Áno, sťahovanie platforiem ako BitTorrent a Utorrent je legálne. Môžete ich použiť na stiahnutie softvérovej opravy, ukážkovej hry alebo ukážky filmu. V týchto prípadoch to nie je nezákonné, pretože neporušujete autorské práva nikoho. Znovu sa stane nezákonným, iba ak je obsah, ktorý sťahujete, chránený autorským právom. Môže byť ťažké určiť, či na súbor existuje autorské právo. Spravidla platí, že ak si ho môžete niekde kúpiť, je chránené autorskými právami.

Záverečné myšlienky

Na anonymné sťahovanie z torrentových sietí môžete použiť sieť VPN. Vďaka šifrovaniu VPN je pre tretie strany oveľa ťažšie na vás špehovať počas sťahovania. Okrem toho tí, ktorí sledujú IP adresy ľudí, ktorí sťahujú súbory, neuvidia vašu osobnú IP adresu, ale namiesto toho uvidia IP adresu, ktorú vám VPN poskytuje. Vaše údaje a súkromie sú preto oveľa lepšie chránené pred hackermi, spywarom a inými škodlivými stranami.

Nie všetci poskytovatelia VPN umožňujú sťahovanie na serveroch typu torrent alebo prostredníctvom sietí P2P. Dôvodom je to, že chcú zabrániť používateľom sťahovať nelegálny materiál. V závislosti od krajiny, v ktorej je poskytovateľ VPN zaregistrovaný, by nelegálne sťahovanie mohlo spôsobiť problémy s orgánmi. Môže sa stať, že poskytovateľ VPN umožňuje sťahovanie na vybrané servery. Závisí to od umiestnenia serverov a právnych predpisov v tejto krajine. Ak poskytovateľ VPN umožňuje sťahovanie, môžete zvyčajne predpokladať, že k tomu dôjde bezpečne a anonymne, pokiaľ je to dobrá VPN. Ak vyberiete jednu z troch VPN, ktoré sme spomenuli, môžete si byť istí, že si môžete bezpečne a pohodlne sťahovať torrent!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me