10 webových stránok na temnom webe, ktoré stoja za návštevu VPNOverview

Temný web je tá tajomná časť webu, s ktorou sa väčšina ľudí stretáva iba pomocou prehliadača Tor. Webové stránky s príponou „.onion“ sú hostiteľom skrytých služieb, ktoré nie sú prístupné prostredníctvom bežných prehľadávačov (pokiaľ nevykonáte veľa úprav). Tor-browser vám však umožňuje navštíviť tieto služby a zároveň vám poskytne úroveň anonymity. Keď je temný web v správach, často sa spája s nezákonnými praktikami. Existuje nespočetné množstvo príbehov o „temných trhoch“, kde si môžete kúpiť niečo nezákonné, ako sú drogy, zbrane alebo falošné pasy. K tomu existuje prvok pravdy, ale tieto príbehy sú často príliš prehnané, nepravdivé a prehnané. Zvyčajne sa nikdy neuvádzajú pozitívnejšie a niekedy prekvapujúco zdravé veci, ktoré môžete nájsť na temnom webe. Tento článok je venovaný ukážke, že temná sieť má inú stránku. Poskytujeme dokonca najaktuálnejšie odkazy, ktoré môžete zistiť sami. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete navštíviť našu stránku o temnom webe alebo sa pozrieť na náš temný webový slovník.


Neviete, ako sa dostať na temný web? Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako získať prístup k tmavému webu!

Zostavili sme zoznam webových stránok, ktoré môžete navštíviť, ak ste zvedaví na temný web, ale chcete ho bezpečne navštíviť. Niektoré webové stránky na zozname sú dosť vážne, zatiaľ čo iné sú len hlúpo. Šťastný objavovanie!

Varovanie: Bezpečnosť pri prístupe na tmavý pás

Ak sa pustíte ďalej do temnej siete, je rozumné prijať určité bezpečnostné opatrenia. Keďže temný web nie je regulovaný, existuje zvýšené riziko infekcie malvérom a / alebo počítačoví zločinci, ktorí sa stanú vašimi údajmi. Uistite sa, že máte nainštalovaný antivírusový softvér a či používate sieť VPN. VPN šifruje a zaisťuje všetok internetový prenos, chráni vaše súkromie online a chráni vás pred určitými formami počítačovej trestnej činnosti. Ak chcete začať, vyskúšajte NordVPN. Za menej ako 5 dolárov mesačne NordVPN chráni všetky vaše údaje na internete pomocou silného šifrovania. Navyše sa pri používaní služby NordVPN stanete anonymnými, pretože vaša adresa IP bude skrytá. To bráni ostatným v sledovaní vašich online krokov. NordVPN ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže si ju môžete vyskúšať bez rizika.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto časti internetu a o tom, ako sa tam dostať, môžete navštíviť našu stránku o temnom webe.

Časť 1: Vyhľadávanie

Aj keď temný web nie je hostiteľom žiadnych vyhľadávacích nástrojov, ako je Google, stále je možné prechádzať temným webom prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov a adresárov, ak viete, kde hľadať. Na ceste vám môže pomôcť niekoľko z nasledujúcich stránok.

1. Skrytá Wiki

Skrytá wiki je temný web Wikipedia, kde nájdete odkazy na rôzne webové stránky na tmavom webe. Ako si môžete všimnúť v tomto článku, adresy URL tmavých webových stránok sú často nezmyselné. Preto je ťažké nájsť web, ktorý hľadáte. Na skrytej wiki robia veľa hľadania pre vás. Okrem toho poskytujú informačné stránky o rôznych témach, ktoré môžu byť zaujímavé.

Dajte si pozor, aby ste neklikli na odkaz na niečo, čo nechcete vidieť, pretože skrytá wiki nielen indexuje legálne webové stránky. V skutočnosti existuje veľa rôznych miest „Hidden Wiki“. Skrytá wiki bola známa tým, že hosťovala alebo prinajmenšom indexovala veľa pedofilných webových stránok, a preto ju FBI a Anonymous podrobili kybernetickým útokom. Bolo tiež vytvorených veľa kópií a vedľajších produktov skrytej wiki. Nebuďte prekvapení, ak narazíte na „oficiálnu skrytú wiki“ alebo „necenzurovanú skrytú wiki“. Najlepšie je však držať sa ďalej od týchto vedľajších miest. Väčšina skrytých webových stránok Wiki dodnes poskytuje odkazy na niektoré časti temného webu, ktoré by ste nechceli navštíviť. Najlepším spôsobom, ako to vyriešiť, je držať sa kategórií, ktoré sú relatívne bezpečné.

Odkaz na skrytú wiki: http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

2. DuckDuckGo

DuckDuckGoDuckDuckGo je vyhľadávací nástroj, ktorý je k dispozícii aj na povrchu webu. Na rozdiel od iných vyhľadávacích nástrojov, DuckDuckGo nezhromažďuje ani nezdieľa žiadne z vašich osobných údajov. Vyhľadávací nástroj je ideálny, ak chcete byť na webe úplne anonymní. Na tmavom webe sa používa, pretože zobrazuje aj webové stránky .onion. Väčšina bežných vyhľadávacích nástrojov pre povrchy neindexuje .onionové webové stránky. Bežný vyhľadávací nástroj vás tak na temnom webe neprinesie nikde, ale DuckDuckGo áno.

Odkaz na DuckDuckGo: https://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

3. Sviečka

Táto výstižne pomenovaná stránka je tu, aby vám obrazovo povedala, aby ste videli svoju cestu cez temný web. Sviečka je vyhľadávací nástroj pre temný web a funguje v podstate rovnako ako Google, okrem toho, že nie je ani zďaleka tak užitočná. Tmavý web jednoducho nie je navrhnutý tak, aby bol prehľadne usporiadaný a indexovaný. Celkovým účelom väčšiny služieb na temnej sieti je zostať skryté, s výnimkou vybranej skupiny ľudí, ktorí sú „v vedomí“. Preto by sa na Sviečku malo pozerať ako na malý nástroj, na malú sviečku v dlhej temnej chodbe. Vyhľadávací nástroj vám umožní vidieť len trochu jasnejšie v tme, ale nie príliš. Dajte si pozor na kliknutia na akékoľvek odkazy, ktoré ponúka vyhľadávací modul Sviečky, pretože nie sú filtrované na škodlivý alebo nezákonný obsah. Ako vždy pri prehliadaní temného webu, postupujte zdravým rozumom a buďte ostražití.

Odkaz na Sviečku: http://gjobqjj7wyczbqie.onion/

4. Nie zlo

Toto je ďalší vyhľadávací nástroj na temnom webe. Táto stránka je zaujímavá, pretože sa zdá, že je v priamom rozpore s jej vlastným poslaním, ktoré má byť „príspevkom k tomu, v čo dúfame, že rastie štít proti tyranii netolerantnej väčšiny“. Neprijímajú dary a prísne zakazujú nezákonný obsah, ako je detská pornografia, zbrane, narkotiká alebo akýkoľvek iný nezákonný obsah..

To však nebráni tomu, aby stránka hostila odkazy na nelegálne skryté služby. Ak napríklad vyhľadáte „kokaín“, vyhľadávací nástroj Not Evil nájde niektoré odkazy na online trhy, sprievodcov alebo sprostredkovacie stránky spojené s nelegálnou látkou. Not Evil je tiež hostiteľom chatovej služby, kde každý člen môže vytvoriť novú tému. Tieto témy siahajú od narušených až po deprimované. Väčšina obsahu je však spam.

Je rozumné predpokladať, že v takýchto chatovacích službách sa nachádzajú hackeri, podvodníci a dokonca aj úradníci činní v trestnom konaní. Úradníci činní v trestnom konaní sa niekedy púšťajú do temnej siete, aby sa pokúsili chytiť páchateľov a mohli by vás dokonca pokúsiť oklamať nezákonnými aktivitami v rámci operácie „med-pot“..

Odkaz na nie zlé: http://hss3uro2hsxfogfq.onion/

5. SearX

Searx je ďalší vyhľadávací nástroj, ktorý môžete použiť na bežnom aj tmavom webe. Výhodou SearX je to, že môžete svoje vyhľadávacie dopyty upraviť neuveriteľne podrobne. Môžete vyhľadávať súbory, obrázky, mapy, hudbu, správy, vedu, príspevky v sociálnych médiách, videá a mnoho ďalšieho. Takže, ak hľadáte niečo neuveriteľne podrobné, SearX je vyhľadávací nástroj, ktorý sa má použiť.

Odkaz na SearX: http://ulrn6sryqaifefld.onion/

Oddiel 2: Bývanie

Tmavý web je plný prekvapivých stránok. Jedným z nich je Facebook. Aj keď vám neodporúčame prihlasovať sa na Facebook kvôli akejkoľvek online ochrane, je zarážajúce, že táto stránka sociálnych médií má na temnom webe takú obrovskú prítomnosť..

6. Facebook

Toto je zrkadlová webová stránka skutočného Facebooku. Vytvorením účtu Facebook prostredníctvom temného webu sa môžete pokúsiť urobiť to úplne anonymné. To si však vyžaduje veľa práce, pretože, ako vieme, Facebook rád zhromažďuje všetky údaje, ktoré môže.

A čo je dôležitejšie, táto zrkadlová verzia sociálnej siete je cestou vládnej cenzúry. Niektoré režimy cenzurujú sociálne médiá alebo ich robia úplne neprístupnými pre svojich ľudí. Robia to preto, aby odstránili akúkoľvek formu odporu. Pomocou temnej webovej verzie Facebooku sa ľudia môžu pokúsiť zostať v anonymite.

Odkaz na zrkadlo Facebooku: https://www.facebookcorewwwi.onion/

7. BlockChain

Aj keď bitcoíny sa u širokej verejnosti teší popularite, bola mena temného webu už roky. Nie je žiadnym prekvapením, že na temnom webe je veľa webových stránok pre šifrovanie. Na webovej stránke BlockChain môžete spravovať svoje kryptomeny a tiež ich kupovať a predávať.

Okrem toho môžete skontrolovať, ako sa vaše zásoby snažia zistiť, či je správny čas na nákup alebo predaj. Pretože bitcoiny sa používajú na nákup produktov na temnom webe, niet divu, že existuje aj virtuálna peňaženka.

Odkaz na BlockChain: https://blockchainbdgpzk.onion/

8. Bibliomaniac

Temný web je okrem iného miestom, kde sa zdieľajú názory na veľké množstvo problémov. Okrem toho sa povzbudzujú intelektuálne rozhovory. Na temnom webe je veľa webových stránok, ktoré ponúkajú knihy alebo online knižné kluby, a Bibliomaniac je jedným z nich. Ak sa jedného dňa ocitnete na tmavom webe, pozrite sa na veľké množstvo vedomostí.

Na tejto webovej stránke nájdete skutočne každú knihu. Dajte si pozor, aby ste nestiahli žiadny materiál chránený autorskými právami, pretože je to nezákonné.

Odkaz na Bibliomaniac: http://mx7rwxcountermqh.onion/ aktualizácia: Táto stránka bola stiahnutá do režimu offline. Ak dôjde k oživeniu alebo k objaveniu rovnako dobrých stránok, zverejní sa na tejto stránke.

9. Tor Metric

Logo Tor The Onion RouterNa stránke Tor Metric nájdete ďalšie informácie o projekte Tor. Ak máte záujem o súkromie a ako funguje projekt Tor, táto webová stránka vám môže poskytnúť určité informácie. Navyše, ak skúmate Tor a temný web pre školský projekt, tento web vám môže pomôcť so štatistikami. Okrem iného môžete vidieť, koľko ľudí používa prehliadač Tor a koľko webových stránok .onion existuje. Štatistiky používateľov Toru vám tiež môžu poskytnúť dobrý prehľad o tom, koľko aktivity na temnom webe existuje, koľko skrytých služieb existuje a odkiaľ pochádza väčšina používateľov na temnom webe..

Niektoré zábavné fakty:

  • Iba asi 6% používateľov Tor používa prehliadač na prístup k temnému webu.
  • Niektoré z najplodnejších užívateľov Tor sú z krajín s relatívne malou populáciou, ako napríklad z Nemecka alebo Holandska.
  • Iba v roku 2019 bol prehliadač Tor stiahnutý približne pol milióna krát.

Odkaz na Tor Metric: http://rougmnvswfsmd4dq.onion/

10. Skryté odpovede

Skryté odpovede možno opísať ako temnú webovú verziu Reddit alebo Quora. Môžete položiť akúkoľvek otázku, ktorá sa vám páči, bez akejkoľvek cenzúry. Ostatní v komunite sa pokúsia odpovedať na vaše otázky. Môže byť tiež zábavné len sa rozhliadnuť. Pamätajte, že ide o nefiltrovanú časť internetu a môžete sa stretnúť s konverzáciami, ktoré nechcete vidieť.

Je to tiež skvelé miesto na kladenie otázok o temnom webe, ak ste v tejto časti internetu nováčikom. Je však bezpečnejšie zvoliť si návštevu niektorých temných webových podadresárov pre konkrétne otázky na tmavom webe.

Odkaz na skryté odpovede: http://answerstedhctbek.onion/

11. Bezpečný pokles

Bezpečný poklesSecure Drop je miesto, kde sa môžu stretávať oznamovatelia a novinári. Tmavý web je jediný spôsob, ako majú oznamovatelia šancu zdieľať svoje informácie bez toho, aby si boli istí, že budú sledovaní. Whistleblowers majú škodlivé informácie o spoločnosti alebo vláde a snažia sa ich zdieľať s novinármi. Ak tak urobia na povrchovej sieti, budú pravdepodobne vystopovaní a v niektorých prípadoch potrestaní. Secure Drop je webová stránka .onion, ktorá chráni súkromie informátorov a novinárov z celého sveta. Mnoho dôležitých publikácií si uvedomilo silu anonymných oznamovateľov na tmavom webe a nastavilo svoju vlastnú adresu URL SecureDrop. Medzi významné príklady patria: Forbes: http://t5pv5o4t6jyjilp6.onion/, The Financial Times: http://xdm7flvwt3uvsrrd.onion/ a Reuters: http://smb7p276iht3i2fj.onion/.

Odkaz na Secure Drop: http://secrdrop5wyphb5x.onion/

Časť 3: E-mail

Okrem programov Outlook a Gmail existuje veľa poskytovateľov e-mailu. Prezrite si niektoré z úžasných služieb, ktoré sú poskytované zadarmo.

12. ProtonMail

ProtonMail je švajčiarska šifrovaná e-mailová služba, ktorá patrí medzi najlepších e-mailových klientov. Používajú šifrovanie typu end-to-end a neuchovávajú si žiadne denníky. Okrem toho im nemusíte poskytovať osobné informácie, ak si chcete vytvoriť účet.

Odkaz na ProtonMail: https://protonirockerxow.onion/

13. SecMail

SecMail sa stal jedným z najpoužívanejších poskytovateľov temných webových e-mailov za posledných niekoľko rokov. Aj keď poskytujú iba úctyhodných 25 mb na používateľa, býva to viac ako dosť pre správy šifrované PGP. To by však pravdepodobne nestačilo, ak ho chcete používať ako svoju štandardnú poštovú službu.

Odkaz na SecMail: http://secmailw453j7piv.onion/

14. Poštový balík

Mailpile je ďalší e-mailový klient, ktorého cieľom je držať vaše e-maily mimo dosahu ostatných. Šifruje vaše e-maily a môžete si ukladať svoje vlastné e-maily bez toho, aby ste ich museli zdieľať v cloude. Veľkým plusom je, že je to bezplatný softvér s otvoreným zdrojom.

Odkaz na: http://clgs64523yi2bkhz.onion/

Oddiel 4: Rôzne

15. Šach

Na tomto webe si môžete zahrať hru neškodného šachu s neznámym človekom, nič viac, nič menej, iba šachy. Predstavujú vám rozsiahle pravidlá hry a vytvorením jednoduchého účtu môžete začať hrať. Cieľom webovej stránky je vytvoriť pokojné miesto, kde sa môžu stretnúť milovníci šachu.

Odkaz na šach: http://theches3nacocgsc.onion/

16. Tor Kittenz

Tmavá sieť má zaujímavý vzťah s mačkami. Slávna webová stránka temnej webovej mačky je Anonymous Cat Fact, zdá sa však, že už neexistuje. Našťastie je temný web plný náhodných webových stránok s mačkami. Na Tor Kittenz si môžete prezrieť náhodné obrázky mačiek. Na temnom webe nájdete veľa týchto hlúpych typov webových stránok.

Odkaz na Tor Kittenz: https://mqqrfjmfu2i73bjq.onion.link/

Výstraha

Zvedavosť je krásna vec, ale nezabudnite, že zabila aj mačku! Môže byť zaujímavé pozrieť sa na temný web, ale je tiež dosť nebezpečné. Skôr ako to budete vedieť, mohli ste kliknúť na poškodený odkaz a váš počítač by mohol byť napadnutý škodlivým softvérom. Z tohto dôvodu vám odporúčame, aby ste tam nešli, ak nemáte na to dobrý dôvod.

Ak sa chcete rozhliadnuť, uistite sa, že máte zavedené bezpečnostné opatrenia, ktoré vás ochránia pred akýmkoľvek útokom online.

Bezpečnostné opatrenia

VPN štít

Návšteva temného webu nie je bez rizika, a preto vám odporúčame prijať nasledujúce opatrenia na ochranu vás a vášho zariadenia.

V prvom rade potrebujete dobrý softvér proti malvéru. Aby ste zabránili infikovaniu vášho zariadenia vírusmi alebo spywarom, musíte si nainštalovať kvalitný anti-malware. Tento typ softvéru je nevyhnutný, aj keď iba prehliadate povrchový web.

Po druhé, musíte nájsť dobrú sieť VPN. VPN (Virtual Private Network) je softvér, ktorý šifruje všetok internetový prenos a skryje vašu skutočnú IP adresu. Ak chcete byť v bezpečí, je najlepšie používať sieť VPN, takže nikto nebude vedieť, že navštevujete temný web. Okrem toho hackeri na temnom webe nebudú môcť sledovať vaše akcie späť na vašu osobnú adresu IP. Niektorí dobrí poskytovatelia VPN sú: ExpressVPN, NordVPN a IPVanish.

Nakoniec by ste mali používať zdravý rozum. Neklikajte na žiadne odkazy, ktorým neveríte, a nevyplňujte žiadne osobné informácie na temnom webe.

Záverečné myšlienky

Tmavý web znie záhadne a možno až desivo, ale niektoré z webových stránok .onion sú veľmi všedné. Pre bežných používateľov internetu nie je naozaj dobrý dôvod ísť tam. Ak tak urobíte, môžete navštíviť niektorý z týchto 10 webových stránok. Nezabúdajte, že na temnom webe je veľa neistých firiem, takže neklikajte na nič, čomu neveríte.

Používajte zdravý rozum a bavte sa objavovaním!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me