Zásady spoločnosti Amazon Ring: „Otvorené dvere pre porušovanie súkromia a občianske slobody“ VPNoverview.com

Podnikové politiky a bezpečnostné praktiky spoločnosti Amazon Ring sú pod dohľadom porušenia ochrany súkromia a občianskych slobôd. Nielenže je zákaznícka bezpečnosť Ring osobných údajov laxná, ale tiež uľahčuje prístup k orgánom činným v trestnom konaní k videozáznamom zákazníka.


Čo je Prsteň?

Ring je spoločnosť vlastnená spoločnosťou Amazon, ktorá vyrába celý rad domácich bezpečnostných a inteligentných domácich výrobkov. Ich sortiment zahŕňa aplikáciu Ring Neighbors a Ring Video Doorbell.

Ring Video zvonček je popredným produktom Amazonu. Je to inteligentný zvonček, ktorý obsahuje kameru s vysokým rozlíšením a pohybové senzory a je integrovaný do sprievodnej mobilnej aplikácie. Aplikácia Ring umožňuje používateľom prezerať video v reálnom čase z kamery zvončeka. Môžu tiež dostávať upozornenia, keď je zvonček zvončekom, a komunikovať s návštevníkmi pri dverách prostredníctvom integrovaného reproduktora a mikrofónu zvončeka..

Prsteň ako sledovacia kamera

Ring Video zvonček sa dá použiť aj ako monitorovacia kamera. Ak je aktivované sledovanie, zvonček automaticky spustí záznam, keď je zvonený alebo keď sú aktivované pohybové senzory. Videozáznam nasnímaný kamerou Ring sa potom automaticky nahrá a uloží na servery Amazon.

Je to táto posledná funkcia, t. J. Funkcia sledovania zvončeka, ktorá má najviac ľudí v náručí. Nehovoriac o aplikácii Ring Neighbors. Aplikácia na sledovanie susedstva, ktorá tiež umožňuje používateľom prihlásiť sa na zverejnenie svojich záberov z kamery orgánom činným v trestnom konaní.

Obavy o zvonenie zvončekového videa

Video zvončeky Prsteňa vyvolali veľa obáv. Tieto tri hlavné obavy sa však týkajú porušenia súkromia, laxných praktík podnikovej bezpečnosti a porušovania občianskych slobôd.

Porušenie ochrany osobných údajov

Prvá veľká obava sa týka možného porušenia ochrany súkromia. V tomto prípade nejde ani tak o porušenie ochrany súkromia majiteľov zvončekov, ale skôr o návštevníkov majiteľov a ich susedov. Majitelia zvončekov si môžu zvoliť, či budú používať funkciu sledovacej kamery Ring. Na druhej strane návštevníci prichádzajúci k dverám alebo ľudia v okolí nemajú takéto slovo.

Súkromné ​​životy jednotlivcov bolo možné nahrávať bez ich súhlasu. Nemajú ani čo sa týka toho, čo sa deje s jednorazovým záznamom. Súkromie a bezpečnosť miliónov jednotlivcov by mohla byť ohrozená bez toho, aby si toho boli vedomí. Najmä ak zábery spadnú do nesprávnych rúk. Ľudia by mali mať právo vedieť, kto presne vlastní video zachytené produktmi spoločnosti Ring.

Ed Markey, demokratický senátor Spojených štátov pre Massachusetts, uviedol vo vyhlásení: „Politika Amazon Ring je otvorenými dverami pre porušovanie súkromia a občianskych slobôd.“ Ďalej povedal: „Ak ste dospelí, kráčajúci so svojím psom alebo s dieťaťom, ktoré sa hrá na chodníku, nemali by ste sa báť, že Ringove produkty vás hromadia a že orgány činné v trestnom konaní ho môžu natrvalo zadržať alebo zdieľať tento záznam s akoukoľvek treťou stranou. “

Laxná bezpečnosť a zabezpečenie spoločnosti

Obavy z porušenia ochrany osobných údajov ďalej zvyšuje skutočnosť, že bezpečnostné politiky a postupy spoločnosti Amazon týkajúce sa obrovského množstva údajov zhromažďovaných pomocou zariadení Ring sú nič iné ako hviezdne. Boli hlásené prípady zneužitia zraniteľností siete Ring, vrátane problému, keď zvonček zvončeka nechal používateľov heslá Wi-Fi vystavené v nezašifrovanom texte..

Ďalšie správy vyvolali obavy týkajúce sa vnútorných bezpečnostných opatrení týkajúcich sa kybernetickej bezpečnosti a ochrany osobných údajov spoločnosti Amazon Ring v súvislosti s videozáznamom zákazníkov uchovávaným na serveroch Amazon. Napríklad sa uvádza, že zamestnancom spoločnosti Ring na Ukrajine bol poskytnutý prakticky neobmedzený prístup k videám z celosvetových fotoaparátov Ring. Zamestnancom bol poskytnutý prístup k záznamom na účely výskumu a vývoja s malými alebo žiadnymi bezpečnostnými kontrolami alebo zárukami.

Porušovanie občianskych slobôd

Tretie hlavné znepokojenie sa týka Amazonu, ktorý poskytuje orgánom činným v trestnom konaní prístup k videozáznamom uloženým na jeho serveroch. V USA bolo polícii poskytnuté videozáznamy z kamier Ring na ukladanie, analýzu a zdieľanie bez obmedzení. Amazon tiež nezaviedol políciu žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o to, ako dlho si môžu zábery udržať.

Okrem toho, podľa vyšetrovania vedeného senátorom Markeyom, Amazon neobmedzuje orgány činné v trestnom konaní v zdieľaní záberov s tretími stranami. Spoločnosť Amazon sa okrem toho odmietla zaviazať, že nebude predávať biometrické údaje používateľov, ktoré sa nachádzajú v videozáznamoch Ring, orgánom činným v trestnom konaní na použitie v systémoch biometrického rozpoznávania, ako sú systémy rozpoznávania tváre..

Práve toto partnerstvo s orgánmi činnými v trestnom konaní je mnohými považované za porušenie občianskych slobôd. „Amazon našiel dokonalý koniec demokratického procesu,“ uviedla skupina kampaní za digitálne práva Fight the Future. „Tieto partnerstvá podkopávajú náš demokratický proces a základné občianske slobody – mali by byť zakázané.“

Odpoveď Amazon Ring

Hovorca prstenca uviedol vo vyhlásení: „Používatelia krúžkov veria v nás, aby sme pomohli chrániť ich domovy a komunity, a túto zodpovednosť berieme veľmi vážne. Ring nevlastní ani inak nekontroluje videá používateľov a my sme zámerne navrhli Portál susedov s cieľom zabezpečiť, aby sa používatelia mohli rozhodnúť, či svoje videá dobrovoľne poskytnú polícii. “

Ste uistení?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me