YouTube oficiálne zavádza zmeny ochrany osobných údajov COPPA pre všetok videoobsah zameraný na deti | VPNoverview.com

Tento týždeň začala služba YouTube oficiálne zavádzanie svojich nových pravidiel inzercie pre videoobsah zameraný na deti. Dôvodom je súdny spor, ktorý sa YouTube urovnal s vládou USA za porušenie zákona o ochrane osobných údajov online online (COPPA). Nové pravidlá uvedú pravidlá a postupy YouTube do súladu s COPPA. Niektorí tvorcovia sa obávajú obrovských strát z reklamy.


Marketing deťom

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je marketing pre deti obchodom s miliardami dolárov. Deti predstavujú pre obchodníkov dôležitú demografickú skupinu. Po prvé, ich vlastná kúpna sila je značná a rastie. Po druhé, ovplyvňujú rozhodnutia rodičov pri nákupe.

Navyše súčasná generácia detí si veľmi dobre uvedomuje značku a má tendenciu rozvíjať tvrdú lojalitu k značke. Začína to vo veku batoľa, keď deti nedokážu rozlíšiť reklamu od relácie. Tiež, marketing z úst je obrovský, najmä medzi mladistvými a mladistvými.

Používatelia predovšetkým nevedia, ako správne prechádzať nastaveniami ochrany osobných údajov v službe YouTube. Zahrňte zhromažďovanie údajov do mixu a je ľahké pochopiť, prečo je téma tak kontroverzná. Na jednej strane je silná výzva na trhu s deťmi, aj keď etickým spôsobom, ktorý nevyužíva ich naivitu. Na druhej strane, nariadenia sú sprísnené a pokuty exponenciálne vyššie.

COPPA na chvíľu

Americký federálny zákon o ochrane súkromia detí online už existuje nejaký čas. Kongres schválil COPPA v roku 1998, aby obmedzil zhromažďovanie osobných údajov od detí bez súhlasu ich rodičov.

Pravidlo Komisie implementujúce COPPA, účinné od apríla 2000, je zamerané na weby, služby a aplikácie určené predovšetkým pre deti do 12 rokov alebo na webové stránky, ktoré vedome zhromažďujú alebo udržiavajú osobné informácie o deťoch v tejto vekovej skupine. Zákon sa vzťahuje na tvorcov obsahu rovnako ako v prípade, ak má vlastník kanála vlastnú webovú stránku alebo aplikáciu.

COPPA okrem iného zakazuje zhromažďovanie informácií, ako sú mená, adresy, adresy IP a súbory cookie, bez predchádzajúceho súhlasu rodičov. Zákon tiež vyžaduje, aby webové stránky „uverejňovali úplné zásady ochrany osobných údajov, priamo informovali rodičov o svojich postupoch zhromažďovania informácií a získali overiteľný súhlas rodičov pred zhromažďovaním osobných údajov od svojich detí alebo ich zdieľaním s ostatnými“..

Zmeny v ochrane osobných údajov v službe YouTube

Dôvodom zavedenia tejto zmeny v službe YouTube je súdny spor, ktorý sa platforma na zdieľanie videí dohodla s vládou na porušení zákona COPPA. V septembri dostal YouTube regulačný orgán USA, Federálna obchodná komisia (FTC) pokutu 170 miliónov dolárov a ako súčasť urovnania prisľúbil vykonať úpravy..

Teraz je zakázané spúšťať cielené reklamy na detských videách. Ďalej nebude možné komentovať videá zamerané na mladé publikum. Mnoho ďalších funkcií YouTube, napríklad odosielanie upozornení push, je tiež vypnutých.

Majitelia kanálov musia určiť, či videá, ktoré odovzdajú, sú „určené deťom“. Účelom tejto požiadavky je zabezpečiť, aby vlastníci YouTube aj vlastníci kanálov dodržiavali zákon.

Pretože nie vždy je možné vedieť, kto je divákom, každý, kto pozerá „detské video“, sa považuje za dieťa. Nezáleží na tom, aký starý je divák.

Nové pravidlá sa okamžite vzťahujú na všetky videá na celom svete. YouTube bude používať algoritmy AI na overenie, či tvorcovia správne označili svoj obsah. YouTube navyše tvrdí, že v prípade chyby alebo zneužitia nahradí štítok a môže podniknúť kroky proti porušovateľom, vrátane zrušenia účtu.

Silný vplyv na podnikanie tvorcov videa

Kanály zamerané na detské videá bezpochyby pocítia silný obchodný dopad a možno stratu príjmov z reklamy. YouTube uviedla, že je odhodlaná pomáhať tvorcom orientovať sa v tomto novom prostredí a podporovať náš ekosystém rodinného obsahu..

Tvorcovia videa od septembra vedeli, že k týmto zmenám dôjde. Ako je uvedené vyššie, tvorcovia videa sa musia sami označiť, či je video určené pre deti alebo nie. YouTube ukladá zodpovednosť a všetky pokuty FTC výrobcom.

FTC poskytuje pokyny, ktoré pomáhajú distribútorom a tvorcom určiť, či je obsah zameraný na deti. Obsah sa nepovažuje za „určený deťom“ len preto, že ho môžu vidieť niektoré deti. Podľa distribútorov a tvorcov však to, čo detské video naozaj je, zostáva nejasné. Alebo aspoň dostatočne široký a neurčitý na to, aby vystrašil veľa tvorcov obsahu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me