Sú slabé a opakované heslá vinníkmi Disney + Hacking? | VPNoverview.com

Dni po spustení novej streamovacej služby Disney + boli tisíce zákazníkov napadnuté. Je vinníkom použitie slabých hesiel na viacerých účtoch?


Slabé heslá pre chytanie

Zdá sa, že veľa správ týkajúcich sa hackerstva Disney + má jednu tému spoločné, slabé heslá a opakovane používajú heslá vo viacerých účtoch..

Disney + je nová služba streamovania založená na predplatnom od spoločnosti Disney, ktorá bola oficiálne spustená minulý utorok. Odvtedy mali hackerské účty Disney + údajne tisíce používateľov.

Hackeri zjavne pristupovali k účtom Disney + predplatiteľov, odhlásili ich zo svojich zariadení a potom zmenili e-mail a heslo spojené s účtami. Disney však tvrdí, že neverí, že jeho systémy boli ohrozené.

Hovorca spoločnosti Disney + povedal: „Disney berie súkromie a bezpečnosť údajov našich používateľov veľmi vážne a na Disney + nie sú žiadne náznaky narušenia bezpečnosti.“

Na predaj na webe Dark

Hackerské účty zákazníkov sú k dispozícii na temnom webe zadarmo alebo od 3 do 11 USD. Predplatné služby stojí 7 dolárov (5,40 GBP) mesačne. Ukradnuté účty obsahujú viac ako iba prihlasovacie údaje. Niekedy to tiež ukazuje druh predplatného, ​​na ktorý sa osoba prihlásila a kedy končí. Okrem toho, keďže všetky účty Disney sú prepojené, hack na účet Disney + znamená, že všetky účty Disney používateľa sú napadnuté hackermi. Hackerom by sa tým poskytol prístup k takým účtom, ako sú účty Disney Store alebo Disney Rekreačné parky používateľa.

Dôvod, prečo by sa tieto účty mohli napadnúť, je pravdepodobne spôsobený tým, že účastníci používajú rovnaké poverenia na mnohých rôznych weboch. Hackeri často navštevujú prihlasovacie údaje z webových stránok počas predchádzajúcich porušení zabezpečenia a potom ich vyskúšajú na novom webe, ako je napríklad Disney +. Ak poverenia fungujú, ukradnú účet.

Používateľom, ktorí používali jedinečné heslá, sa zdá, že ich účty boli ohrozené. Preto musel byť v práci aj ďalší vinník. V tomto prípade je pravdepodobné, že títo predplatitelia Disney + používali pri nastavovaní svojich účtov príliš zjednodušené heslo.

Čo predstavuje slabé heslo?

Slabé heslá nie sú slabé len z dôvodu ich dĺžky alebo použitých znakov. Heslo je tiež slabé, ak je ľahko uhádnuteľné osobou alebo počítačom. Hackeri často používajú počítačové programy na prelomenie hesla, ktoré boli vytvorené špeciálne na to, aby prelomili heslá. Heslo, napríklad „PersonName @ 12345“, môže vyzerať ako silné heslo, ale nie je, ako sa dá odhadnúť..

Vytváranie silných hesiel je potrebné, aby ste sa uistili, že účty online nebudú napadnuté. Ak sa chcete ubezpečiť, že v prípade napadnutia jedného účtu nie sú všetky vaše účty napadnuté, musíte tiež vytvoriť samostatné silné heslo pre každý účet. Používanie rovnakého silného hesla vo viacerých účtoch tiež spôsobuje slabé silné heslo.

Prečo teda používatelia používajú slabé heslá? Pretože silné heslá sa ťažko zapamätajú. Navyše, mnohí majú pocit, že zapamätanie si silného hesla pre každý online účet, ktorý vlastní, môže byť veľmi ťažké spravovať.

Existujú však aj manažéri hesiel, ktorí tento proces zjednodušujú. Správcovia hesiel umožňujú používateľom vytvárať a bezpečne uchovávať jedinečné silné heslá, takže skutočne neexistuje žiadna ospravedlnenie pre používanie slabých hesiel alebo opakované použitie hesiel vo viacerých účtoch..

Prečo spoločnosť Disney + nepoužila dvojfaktorové overenie?

Služba Streamovanie Disney + nepoužíva dvojfaktorové overenie. Používatelia sú preslávení používaním slabých hesiel a opakovaným použitím hesiel, ktoré sú im známe na viacerých weboch. Prečo teda Disney + nevykonal túto oveľa bezpečnejšiu formu autentifikácie a v tomto procese sa možno možno vyhnúť celému incidentu s hackermi?

Kurt Knutsson, „CyberGuy“ spoločnosti Fox Business, tvrdí, že streamingové služby často nevyžadujú dvojfaktorové overenie z dôvodu nechuti zákazníkov. Knutsson uvádza, že Disney: „to nechce robiť, pretože vyšli štúdie o streamovacích službách a jednou z vecí, ktoré ľuďom bránia v prispôsobovaní sa, je skutočnosť, že ju musia neustále overovať. To tak nechceli pre používateľa. ““

Spotrebiteľ je zodpovedný

Pretože predplatitelia streamingových služieb nemajú radi autentifikáciu s dvoma faktormi, spotrebiteľ je zodpovedný za ochranu svojich vlastných prihlasovacích údajov. Najlepšie preto môžu používatelia urobiť pre ochranu svojich prihlásení proti takýmto útokom v budúcnosti, použitie náhodne vygenerovaných hesiel pre všetky svoje účty a ich správu pomocou správcu hesiel..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me