SIM výmena útokov na vzostupe VPNoverview.com

Obvinenie dvoch mužov z USA za pokus ukradnúť bitcoín 500 000 dolárov prinieslo pozornosť verejnosti útoky na výmenu SIM karty. Čo je to útok na kartu SIM? Musí sa verejnosť obávať?


Čo je to SIM Swap Attack?

Výmena SIM karty zahŕňa poskytovateľov telekomunikačných podvodných podvodníkov, ktorí priraďujú telefónne číslo zamýšľanej obete z telefónu obete na SIM kartu v zariadení, ktoré drží útočník. Útočníci sa potom stanú obeťou u poskytovateľov online účtov, ktorí požadujú, aby poskytovateľ zaslal overovacie kódy alebo odkazy na obnovenie hesla účtu na telefón vymenený kartou SIM, ktorý ovládajú útočníci..

Útočníci môžu následne resetovať prihlasovacie údaje obete na účty sociálnych médií, aby získali kontrolu nad citlivými informáciami obete a ukradli totožnosť obete. Môžu tiež, podľa mužov z Massachusetts, resetovať heslá na súkromné ​​služby, ako sú e-mailové účty a kryptomenové peňaženky..

Posledný prípad

Prípad obvinených mužov z Massachusetts minulý týždeň zahŕňal Eric Meiggs (20) a Declan Harrington (21). Údajne sa pokúsili ukradnúť viac ako 500 000 dolárov v kryptomene pri cielených útokoch na desať jednotlivcov. Títo jednotlivci boli zacielení, pretože pravdepodobne mali veľké účty kryptomeny a držali vysoké názvy účtov sociálnych médií. Obete neboli identifikované, ale obvinenie popisuje jednu obeť ako vlastníka bankomatu bitcoinov a druhú ako vedenie „podnikania založeného na blockchainoch“..

Kto sú páchatelia útokov na výmenu SIM karty?

Podvody typu swap na karte SIM, známe tiež ako podvody typu simjacking a port-out, nie je ťažké spáchať podvody. Takéto podvody nie sú ani novým javom. Boli tu už niekoľko rokov. Neskôr však pri výmene SIM došlo k výraznému nárastu hlásených prípadov. Mladí ľudia vo veku od devätnástich do dvadsiatych rokov sú zvyčajne páchateľmi útokov na výmenu SIM. Nakupujú lacné SIM karty na internete a potom ich pripájajú k telefónom horákov, aby ich mohli použiť pri útokoch.

Vďaka rozšíreniu SIM karty medzi mladými počítačoví zločinci sa stali obeťami týchto útokov niekoľko jednotlivcov v kryptomennom priestore. Patria sem prominentní jednotlivci v Messari, Coin Center a VideoCoin, ktorí všetci hlásili, že utrpeli útoky na výmenu SIM. Michael Terpin, významný investor v kryptom priestore, podal žalobu proti svojmu mobilnému operátorovi AT&T a jeho 21-ročný údajný páchateľ potom, čo tiež utrpel útok na SIM kartu.

Ako sa chrániť pred útokmi na výmenu SIM karty?

Jednotlivci v kryptom priestore sú zvyčajne hlavnými cieľmi útokov na kartu SIM. Cieľovou skupinou by však mohol byť ktokoľvek zo širokej verejnosti, ak má pre týchto zločincov niečo zaujímavé.

Čo môže urobiť široká verejnosť, aby sa ochránila pred takýmito útokmi? Okrem obvyklých bezpečnostných opatrení na ochranu osobných údajov a účtov nie je v skutočnosti veľa ľudí schopných urobiť. Podvody jednotlivcov sú zamestnanci poskytovateľov telekomunikačných služieb a nie zamýšľané obete samotné. Je preto na telekomunikačných poskytovateľoch, aby sprísnili svoje zásady ochrany súkromia a bezpečnosti s cieľom chrániť každého pred takýmto útokom.

Z tohto dôvodu významné osobnosti v kryptom priestore, ako napríklad Terpin, požiadali regulačné orgány, aby prijali opatrenia proti výmene SIM karty s cieľom zastaviť tento typ podvodu. Spoločnosti a regulačné orgány prijali opatrenia. Však. ešte musíme urobiť veľa práce, kým budú naše osobné údaje a súkromné ​​účty v bezpečí pred takýmito útokmi.

Čo drží budúcnosť?

S nástupom technológie 5G sa očakáva, že škody, ktoré môžu spôsobiť útoky na karty SIM, budú oveľa väčšie. Keďže 5G sa v budúcnosti bude v rámci riešení operačných technológií (OT) stále viac využívať, útoky na výmenu SIM kariet sa nebudú zameriavať iba na jednotlivcov, ale pravdepodobne sa rozšíria do podnikového zariadenia a zariadení, ktoré používajú 5G SIM karty. Podľa spoločnosti Trend Micro, spoločnosti zaoberajúcej sa kybernetickou bezpečnosťou a obranou so sídlom v Japonsku, použitie technológie 5G v OT otvorí dvere širším hrozbám, ako sú „odposluchy, injekcie škodlivého softvéru, rozsiahle podvody, otrava strojovým učením a útoky v dodávateľskom reťazci“..

Začiatok technológie 5G však priniesol aj vývoj nových priemyselných noriem. Napríklad v Európe sú bezpečnostné normy 5G stanovené v partnerskom projekte tretej generácie (3GPP). Je pravda, že 5G vytvorí nové zraniteľné miesta. Začína však život od oveľa vyššej základnej línie ako existujúce mobilné systémy, ktoré sú v súčasnosti pod útokmi typu swap SIM. Dúfajme preto, že v budúcnosti sa budeme môcť lepšie vyhnúť bezpečnostným hrozbám založeným na SIM karte alebo im čeliť.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map