Prepätie v online učebni a únosoch videokonferencií, tiež nazývané Zoombombing | VPNoverview.com

Federálny úrad pre vyšetrovanie USA vysiela varovanie, aby venoval pozornosť únoscom, ktorí sa snažia vkradnúť do online tried a videokonferenčných alebo telekonferenčných stretnutí uprostred krízy koronavírusov. Viaceré školy a podniky na celom svete už hlásili cudzincov, ktorí infiltrujú a narušujú svoje „uzavreté“ stretnutia. Niektorí sú proste vtipálci, iní cudzinci so zlým úmyslom. Môže to však ísť ešte ďalej, ak sa zločinci začnú búrať.


Prepätie vo videokonferencii má svoje vlastné riziká

Mnohé školy a podniky sa snažia v tomto období spoločenského dištancovania, zatvárania škôl a práce z domácich zariadení vyskúšať nové spôsoby, ako zostať v kontakte. Bohužiaľ, pre väčšinu ľudí sú videokonferencie a nástroje na spoluprácu online relatívne novým terénom. Mnohí sa učia používať aplikácie za behu a často im chýbajú vedomosti na blokovanie nechcených „hostí“ alebo pokusov o únos.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu votrelci preniknúť do online stretnutia. Po prvé, niektoré nástroje spolupráce prichádzajú s vlastnými rizikami v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov. Po druhé, hostitelia a účastníci môžu prijať niekoľko opatrení na lepšiu ochranu videokonferencií, ale často to nevedia alebo si neuvedomujú. Rovnako ako nezdieľanie odkazu stretnutia na sociálnych sieťach. Nedovoliť nikomu zdieľať svoju obrazovku. Alebo uskutočňovaním menového hovoru spočítajte počet pozvaných a skutočných účastníkov.

Organizácia zoombombingu

Od pozornosti v médiách došlo k prudkému zvýšeniu počtu prípadov zoombombingu. Zástupcovia ako BBC a New York Times nadviazali na „trend“, čo tiež znamená, že sa doň chce zapojiť viac detí. Počet miest online, na ktorých môžete organizovať nájazd Zoom, exponenciálne vzrástol.

Kódy konferencie Zoom sú zdieľané na miestach ako Discord, Reddit a Twitter, pričom Discord je najobľúbenejší. Zvyčajne sú dospievajúci za nájazdy na Zoom. Nájazdy sa často zaznamenávajú a neskôr nahrávajú na YouTube alebo TikTok. Zdá sa, že služba YouTube nemá problém s týmito videami, takže nezahŕňajú obsah, ktorý je v rozpore s pravidlami webových stránok. Väčšina žiadostí o zoombombing je podaná tínedžermi, ktorí chcú žartovať svojich nepáčnych spolupracovníkov alebo učiteľov.

Ovplyvnené viaceré školy

Nedávno dve miestne školy informovali FBI o cudzincoch, ktorí padajú online kurzy. Jedna škola založená v štáte Massachusetts uviedla, že „zatiaľ čo učiteľ viedol online triedu pomocou Zoom, neidentifikovaný jednotlivec vytočený do triedy. Táto osoba zakričala vulgárnosťou a potom v strede výkriku zakričala na adresu učiteľa. “ Druhá škola založená v štáte Massachusetts oznámila, že stretnutie Zoom sprístupnil neidentifikovaný jednotlivec. Pri tomto incidente jedinec zobrazoval tetovanie svastiky.

Kdekoľvek v USA sa kalifornská stredná škola chystala usporiadať prvé stretnutie Zoom, keď sa k telekonferencii pripojilo viacero neznámych používateľov a začalo skandovať N-slovo, zatiaľ čo na strednú obrazovku prevzali zblízka pornografické obrázky. Podobne sa prvá trieda profesora Zoom na Arizonskej štátnej univerzite výrazne pokazila, keď jeden z účastníkov použil funkciu zväčšenia na zobrazenie oplzlých obrázkov a videí.

Fenomén online únosu sa nedeje iba v USA. Napríklad len pred pár dňami v Nórsku musela škola prerušiť lekciu online pomocou nástroja potom, ako sa mužovi podarilo vkradnúť sa do virtuálnej triedy a vystaviť sa skupine deväťročných. Škola sa odvtedy presťahovala na inú komunikačnú platformu.

Zoombombing sa nestane iba pri priblížení

Slovo „zoombombing“ sa týka nechceného jednotlivca alebo jednotlivcov, ktorí narazia na stretnutie Zoom alebo na akýkoľvek iný typ videokonferencie. Táto forma narušenia sa teoreticky môže vyskytnúť na akejkoľvek inej platforme. Je to tak, že Zoom sa stane jedným z najpopulárnejších a najpoužívanejších nástrojov, keďže kríza koronavírusov núti mnohých ľudí pracovať a študovať z domu..

Najväčší problém spočíva v tom, že ľudia sa k týmto typom nástrojov spolupráce príliš rýchlo ponáhľajú z dôvodu okolností, v ktorých sa nachádzame, bez toho, aby sme mali čas oboznámiť sa s jeho funkciami a nastaveniami. Videokonferencie sa teraz používajú v rôznom rozsahu a mnohými novými spôsobmi. To znamená, že aplikácie sa musia tiež prispôsobiť.

Keďže útoky sa stali hlavnými prúdmi, organizátori stretnutí sa zlepšujú pri zabezpečovaní svojich kanálov. Lupa tiež tvrdo pracuje na zlepšení svojej bezpečnosti a súkromia po všetkej kritike, ktorú museli znášať za posledný mesiac.

Stratégie prevencie únosov online

Po trollingovej udalosti zverejnila Kalifornská univerzita niekoľko veľmi praktických tipov, ako zabrániť zoombombingu, ako to urobil Zoom na svojom blogu z 20. marca 2020. Patria sem:

  • Používanie funkcie čakárne
  • Správa zdieľania obrazovky
  • Vyžaduje sa prihlasovacie heslo
  • Zakázanie prenosu súborov
  • Oboznámte sa s rôznymi nastaveniami a funkciami

Ďalej FBI pridala tieto zmierňujúce kroky:

  • Poskytujte iba priame odkazy na konkrétnych ľudí
  • Nezverejňujte stretnutia alebo učebne
  • Zabezpečte, aby používatelia používali najnovšiu verziu aplikácií pre vzdialený prístup
  • Spravujte možnosti obrazovky
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me