Bill Senátu by Ban TikTok zakázal z vládnych telefónov USA VPNoverview.com

Republikánsky senátor Josh Hawley zaviedol zákon, ktorý federálnym zamestnancom zakazuje používať aplikáciu sociálnych médií TikTok. Obvinil spoločnosť zo zdieľania údajov s čínskou vládou. Návrh zákona bol schválený v snemovni a teraz čaká na hlasovanie v senáte. V roku 2019 bola TikTok najviac stiahnutou aplikáciou v USA.


TikTok má väzby na čínsku vládu

Návrh zákona, ktorého cieľom bolo zakázať používanie TikTok všetkými federálnymi zamestnancami na všetkých zariadeniach federálnej vlády, predstavil dom 12. marca republikánski senátori Josh Hawley a Rick Scott. Hlavným dôvodom tohto kroku je skutočnosť, že spoločnosť TikTok vlastní čínska spoločnosť ByteDance. Podľa čínskeho práva sa vyžaduje, aby užívateľské údaje zdieľal s vládou, ak o to požiadajú. Toto sa preto môže považovať za bezpečnostné riziko pre používateľov v USA.

Počas predstavenia v dome Hawley uviedol: „TikTok je vo vlastníctve čínskej spoločnosti, ktorá do svojej rady zahŕňa členov Čínskej komunistickej strany, a zo zákona sa vyžaduje zdieľanie údajov o užívateľoch s Pekingom. Spoločnosť dokonca pripustila, že zbiera používateľské údaje, zatiaľ čo ich aplikácia beží na pozadí. “.

Zákaz bol schválený ako súčasť zákona o dôstojníkoch bezpečnosti dopravy (H.R.1140). Legislatíva TikTok bola k návrhu zákona doplnená jednomyseľným schválením.

Pentagon, štátne oddelenie, ministerstvo vnútornej bezpečnosti a TSA v minulosti všetci svojim zamestnancom zakázali používať TikTok na vládnych zariadeniach. Stalo sa tak kvôli bezpečnostným obavám a obavám z možného špionáže zo strany čínskej vlády.

Aplikácia sa predtým používala pri nábore kadetov pre armádu, ale senátor Chuck Schumer vyjadril určité obavy týkajúce sa bezpečnosti platformy. Hovorca námorníctva uviedol, že za normálnych okolností majú pracovníci dovolené používať populárne aplikácie sociálnych médií na svojich vládnych zariadeniach, aj keď niekedy sú určité aplikácie kvôli bezpečnostným rizikám zakázané. TikTok sa stal jedným z tých minulého decembra.

Odpoveď platformy

TikTok už predtým povedal, že v Číne neuchováva žiadne údaje o používateľoch v USA. To znamená, že Číňania nemajú prístup k týmto informáciám. Informácie sú uložené podľa právnych predpisov USA. V USA však stále rastú obavy z Číny a ich nedostatku slobody prejavu a bezpečnosti internetu. Ľudia sa obávajú, že tieto informácie si stále nájdu cestu do čínskych rúk.

Hovorca spoločnosti TikTok povedal, že by sa rád stretol s niektorými zákonodarcami, aby prediskutovali tieto otázky. „Aj keď si myslíme, že obavy nie sú opodstatnené, rozumieme im a naďalej posilňujeme naše záruky a zároveň zvyšujeme dialóg s zákonodarcami, aby sme pomohli vysvetliť naše politiky,“ uviedol..

Zásady ochrany osobných údajov TikTok

Keď sa pozriete na zásady ochrany osobných údajov spoločnosti TikTok, zistíte, že zhromažďujú o vás veľa informácií, ktoré je možné zdieľať. To by mohlo byť potenciálne nebezpečné. Zhromažďujú údaje o vašej polohe, správach a správaní sa pri prehliadaní.

„Zhromažďujeme informácie o zariadení, ktoré používate na prístup na platformu, vrátane vašej adresy IP, jedinečných identifikátorov zariadenia, modelu vášho zariadenia, vášho mobilného operátora, nastavenia časového pásma, rozlíšenia obrazovky, operačného systému, názvov a typov súborov a súborov aplikácií, stlačenia klávesov vzory alebo rytmy a platformy. “

A vtedy ste sa rozhodli nepripojiť k svojmu účtu žiadne iné sociálne siete. Vždy, keď do aplikácie vložíte informácie, použije sa na vytvorenie používateľského profilu. Nastavením profilu na platforme im už dávate toľko. A to je ešte predtým, ako niečo zverejníte.

Bezpečnostné nastavenia

Možno by bolo dobré vedieť, že predvolené bezpečnostné nastavenia TikTok nie sú pre vaše súkromie to najlepšie. Keď prejdete na svoj účet a kliknete na „Súkromie a bezpečnosť“, nájdete niekoľko možností, ako zaistiť, aby bol váš TikTok trochu bezpečnejší. V časti Bezpečnosť uvidíte, že predvolené nastavenie väčšiny možností je „Všetci“. Možno budete chcieť prehodnotiť tento a zmeniť ho tak, aby ho mohli vidieť iba požiari. Najmä ak ste platformou malí. Bohužiaľ, existuje veľa ľudí online, ktorí majú zlé úmysly.

Charitatívne darovanie

Uprostred tejto kontroverzie sleduje TikTok ďalšie veľké technologické spoločnosti v boji proti korónovej kríze. Spoločnosť minulý týždeň oznámila, že budú podporovať zdravotnícke osoby, učiteľov a komunity. TikTok na to vyčlenil 250 miliónov dolárov. Okrem toho odovzdávajú reklamný priestor organizáciám verejného zdravotníctva a podnikom, ktoré sa snažia prestavať, v hodnote ďalších 125 miliónov dolárov..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me