Aktualizácia priblíženia: Platforma stále zápasí VPNoverview.com

Podali sme správy o problémoch, ktorým spoločnosť Zoom čelila v súvislosti s ochranou súkromia a bezpečnosti počas korónovej krízy. Je smutné, že tieto problémy sa zatiaľ nevyriešili. Generálny riaditeľ spoločnosti Zoom začiatkom apríla oznámil, že tvrdo pracuje na riešení problémov. Zoom sa stal nesmierne populárnym, keď sú ľudia doma.


Bývalá bezpečnostná riaditeľka Facebooku

Zoom reaguje na všetku kritiku tým, že podnikne ďalší krok k zlepšeniu ochrany súkromia a bezpečnosti. Spoločnosť 8. apríla oznámila, že priniesla bývalého vedúceho bezpečnosti Facebooku, Alexa Stamosa. Bude pôsobiť ako externý konzultant, ktorý pomáha pri riešení bezpečnostných problémov. Po zverejnení vlákna na Twitteri oslovil spoločnosť Stamos spoločnosť Zoom po tom, ako poslal vlákno na Twitteri, čím navrhol vyriešiť niektoré z ich bezpečnostných problémov.

Spoločnosť tiež zriadila úplne novú radu pre ochranu súkromia a bezpečnosť. Niektorými členmi sú vedúci bezpečnosti veľkých spoločností, ako sú VMware, Netflix, Uber a Electronic Arts. Všetci budú zohrávať úlohu pri poskytovaní poradenstva výkonnému riaditeľovi o tom, ako riešiť obrovskú úlohu, ktorá pred ním stojí.

Priblíženie dosiahnuté akcionárom

Jeden z akcionárov spoločnosti Zoom žaloval spoločnosť za „zveličovanie jej bezpečnostných opatrení“. Tvrdí, že stratil peniaze po všetkej zlej publicite súvisiacej s nedostatočnou bezpečnosťou. Táto mediálna pozornosť viedla k zníženiu ceny akcií.

Toto nie je jediná žaloba, s ktorou by sa Zoom mohla stretnúť. Minulý mesiac bola spoločnosť žalovaná, pretože zdieľali údaje s Facebookom.

Údaje o používateľovi boli odoslané do Číny

Vedci zistili, že niektoré údaje o používateľoch Zoom boli spracované v Číne. Niektoré hovory uskutočnené v Severnej Amerike smerovali cez Čínu. Tieto údaje niekedy obsahujú šifrovacie kľúče. Tieto tlačidlá sa môžu použiť na odomknutie uložených konverzácií. Zoom riadi tieto šifrovacie kľúče, pretože platforma nie je šifrovaná end-to-end. Preto má prístup k hovorom používateľov.

Hovory sú obvykle spojené prostredníctvom blízkeho servera. Ale kedykoľvek sa nemôžete pripojiť, napríklad kvôli špičkovému použitiu prejdete sekundárnym dátovým centrom. Zoom vysvetlil, že keď zvyšoval svoju kapacitu servera, omylom umožnil dvom čínskym dátovým centrám prijímať hovory. Tieto dátové centrá slúžia iba ako záloha v prípade preťaženia siete.

Spoločnosť Zoom implementovala nariadenia na zabránenie neoprávnenému prístupu k akémukoľvek z týchto obsahov – malo by sa však tvrdiť, že všetok prístup je neoprávnený, pretože ide o súkromné ​​stretnutia. Problém je v tom, že čínske úrady môžu požadovať, aby spoločnosť Zoom odovzdala šifrovacie kľúče, aby mohli Číňania vidieť, čo je na ich serveroch. Tento problém bol vyriešený, nie je však jasné, ktorí používatelia alebo koľko sa ich týka.

Školy túto platformu zakázali

Rastúce obavy o súkromie a bezpečnosť viedli k zákazu priblíženia na niekoľkých školách. Školy nebudú sedieť a čakať na vyriešenie všetkých problémov. Mesto New York úplne zakázalo Zoom. Namiesto toho žiadajú školy, aby spolupracovali s tímami spoločnosti Microsoft. Školy v Nevade prijímajú podobné opatrenia, aby zabránili nebezpečnému prostrediu pre svojich učiteľov a študentov.

Nie sú to len americké školy, ktoré stratili dôveru v bezpečnosť Zoomu. Singapur pozastavil používanie tohto nástroja. Ministerstvo školstva o tom rozhodlo potom, čo sa študenti stali obeťami zoombomberka.

Prevencia zoombombovania

Zoom už podnikol niekoľko krokov, aby zabránil „zoombombingu“. Od 5. apríla budú ľudia musieť na vstup na schôdzu použiť heslo. Identifikátory stretnutí sa často opakovane používali alebo dokonca uhádli, čo spôsobilo, že ľudia zaútočili na stretnutia iných ľudí. Zoom v predvolenom nastavení povolil funkciu čakacej miestnosti, takže každý, kto chce vstúpiť na schôdzu, musí byť prijatý hostiteľom.

Veľké spoločnosti a vládne agentúry

Raketová spoločnosť Elon Musk SpaceX nedávno zamestnancom zakázala používanie tejto platformy. Spoločnosť vyvíja technológiu považovanú za životne dôležitú pre národnú bezpečnosť, pretože NASA je jedným z najväčších zákazníkov spoločnosti SpaceX. Tento zákaz nastal po varovaní FBI o zabezpečení Zoomu.

Google sa tiež rozhodol zakázať softvér Zoom zo zamestnaneckých prenosných počítačov, pretože nespĺňa ich bezpečnostné štandardy. Stále však umožnia používanie platformy prostredníctvom mobilných aplikácií a prehliadačov.

Nielen spoločnosti, ktoré sa zaoberajú bezpečným zákazom informácií, niekoľko vlád tiež prijíma opatrenia na zabezpečenie ich bezpečnosti.

Americký senát povedal svojim členom, aby aplikáciu už nepoužívali. Taiwan a Nemecko tiež obmedzili používanie Zoomu. Dáva to zmysel, že úrady vyjadrujú svoje obavy týkajúce sa platformy, pretože stretnutia nie sú šifrované medzi koncovými bodmi. Vlády sa obávajú, že ich informácie sú vynechané na ulici.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me