Zabezpečte své online soukromí na Instagramu VPNOpřehled

Instagram je jednou z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších aplikací dostupných dnes. Miliony lidí dělají fotografie, přidávají filtry a hashtag své jídlo s aplikací. Většina uživatelů odhaluje prostřednictvím aplikace spoustu osobních údajů o sobě, zobrazují obrázky svých jídel, rodiny, přátel, domácích mazlíčků a další. Pravděpodobně jste se příliš nenamýšleli o nastavení soukromí Instagramu, ale rychlý průvodce svými možnostmi může zvýšit soukromí na internetu při používání Instagramu.


Proč by vás mělo zajímat soukromí na Instagramu?

logo instagramuV červenci 2010 zakladatelé Instagramu Kevin Systrom a Mike Krieger vyfotili první fotografie přidané do Instagramu. Zpočátku k dispozici pouze několika rodinám a přátelům, když aplikace, když žijí na iOS, to vzlétlo téměř okamžitě. Do dubna 2012, s vydáním aplikace pro Android a více než deset milionů uživatelů, Facebook koupil společnost za 1 miliardu dolarů.

Během pouhých několika měsíců Facebook vyvolal obavy ohledně ochrany soukromí změnou podmínek služby. Změny zahrnovaly právo prodávat fotografie uživatelů třetím stranám bez upozornění uživatelů. Vůle uživatelů Instagramu způsobila, že Facebook tento nápad stáhl. V uplynulém roce se Facebook dostal do ohně se skandálem Cambridge Analytica, který osvětlil, jak Facebook sdílí data uživatelů s jinými společnostmi.

Samotný Instagram vyvolal v poslední době mezi uživateli obavy ohledně změn, které se zveřejňují, když používáte aplikaci a co s ní právě děláte. Vzhledem k obavám o to, jak mateřská společnost Instagramu chrání vaše soukromí, je nyní vhodný čas na pár minut, než si projdete nastavení ochrany osobních údajů, abyste se ujistili, že vám vyhovuje způsob, jakým Instagram zpracovává vaše údaje..

Vaše nastavení soukromí na Instagramu

Prvním krokem k zajištění vašeho soukromí je nalezení nastavení soukromí v Instagramu. Na stránce profilu klepnutím na tři tečky v pravém horním rohu vyvolejte Nastavení. Odtud přejděte dolů – je to docela dost dolů seznam – dokud neuvidíte „Soukromí a bezpečnost“. Dlouhý seznam pod nadpisem „Ochrana soukromí a zabezpečení“ jsou vaše ovládací prvky ochrany osobních údajů. Vybrali jsme ta nastavení, která jsou nejdůležitější při ochraně vašeho soukromí na Instagramu. Níže naleznete informace o tom, jaká nastavení můžete změnit, pokud chcete, aby vaše programování bylo bezpečnější.Nastavení Instagramu Ochrana soukromí a zabezpečení

Ochrana osobních údajů účtu

Jedno z nejdůležitějších nastavení, jak zabezpečit svůj účet, najdete na Instagramu na kartě „Ochrana osobních údajů“. Pokud toto nastavení aktivujete, vaše příspěvky budou moci vidět pouze vaši sledující. Také budete muset schválit nové sledovatele. To nemá vliv na vaše současné sledovatele, pouze na ty, kteří vás chtějí v budoucnu sledovat.

Stav aktivity

Stav aktivity má v současnosti mnoho lidí. Instagram ve výchozím nastavení zveřejňuje vaši aktivitu online. Účty, které sledujete, a kdokoli, komu přímo posíláte zprávu, mohou vidět, kdy jste byli na Instagramu naposledy aktivní. Pokud je vypnete, zůstanou tyto informace soukromé. Měli byste si však být vědomi, že pokud tuto možnost vypnete, nebudete moci také vidět stav aktivity někoho jiného.

Opětovné sdílení příběhů

Další velkou funkcí, kterou byste mohli zvážit vypnout, je schopnost Instagramu sdílet vaše příběhy s ostatními. Když je tato funkce zapnutá, mohou ostatní lidé sdílet vaše příspěvky se svými vlastními příběhy. Tím se rozšiřuje okruh lidí, kteří si mohou prohlížet vaše příspěvky – snad i na lidi, které neznáte nebo o vašem životě raději nevěděli. Pokud tuto funkci vypnete, ostatní nebudou sdílet vaše příspěvky a vaše údaje zůstanou soukromé.

Ovládání příběhu

Kliknutím na „Story Controls“ se zobrazí obrazovka s několika různými možnostmi, ze kterých si můžete vybrat. Toto první je možnost nazvaná „Skrýt příběh před“. Tato funkce vám umožňuje skrýt váš příběh a všechna živá videa, která zveřejňujete od konkrétních lidí. Pokud jste to dosud nepoužili, zobrazí se v nastavení „0 lidí“. Kliknutím na toto vyhledáte sledovatele a vyberete ty, od kterých chcete skrýt své fotografie.

Odpovědi na zprávy mohou být dobrým způsobem, jak prodloužit konverzaci o příspěvku. Ale možná nebudete chtít, aby se ke konverzaci připojil jen někdo. Odpovědi můžete omezit na osoby, které sledujete, nebo můžete odpovědi zpráv zcela vypnout, pokud chcete.

Možnost „Sdílení“ při rolování dolů vám umožňuje omezit ostatní ve sdílení vašich fotek a videí jako zpráv ostatním. I když jste vypnuli možnost povolit ostatním sdílení vašich příspěvků k jejich příběhům, pokud toto nastavení také nevypnete, mohou vaše fotky sdílet jako zprávy lidem, které nesledujete.

Ovládací prvky komentářů

Výběrem možnosti „Ovládací prvky pro komentáře“ se zobrazí obrazovka umožňující omezit komentáře k vašim příspěvkům. Omezte komentáře na lidi, které sledujete, pouze na své následovníky nebo na obojí. Můžete také blokovat komentáře od konkrétních lidí. To je perfektní, pokud nechcete být vážní. Nebude okamžitě zřejmé těm blokovaným, protože jejich komentáře se budou i nadále zobrazovat, ale pouze pro sebe. Můžete také nechat automaticky filtrovat urážlivé komentáře nebo zapnout ruční filtr a odfiltrovat konkrétní klíčová slova, která se nechcete v komentářích k vašim příspěvkům zobrazovat.

Zkontrolujte svou historii Instagramu

Někteří zaměstnavatelé vás nyní požádají, abyste si před najmutím otevřeli účty sociálních médií. I když mnozí stále debatují o zákonnosti a etice této praxe, pokud opravdu chcete práci, můžete mít pocit, že je nejlepší jednoduše souhlasit s požadavkem. Než to uděláte, pravděpodobně budete chtít zkontrolovat, zda jste v minulosti zveřejnili něco, co by zaměstnavateli nevypadalo dobře.

S Instagramem si můžete stáhnout kopii všeho, co jste zveřejnili na Instagramu ke kontrole. Klikněte na „Stáhnout data“ a do 48 hodin získáte odkaz na soubor s vašimi fotografiemi, informacemi o profilu, komentáři a dalšími. Tento snadno kontrolovatelný formát vám pomůže najít informace, které byste nechtěli sdílet se zaměstnavatelem, takže je můžete odpovídajícím způsobem upravit. Nebo možná jen chcete mít informace pro vaši osobní recenzi, když vás zasáhne záchvat nostalgie. Ať už je váš důvod jakýkoli, informace jsou k dispozici ke stažení.

Další kroky k zabezpečení vašeho soukromí online

Doporučujeme, abyste si zkontrolovali nastavení ochrany osobních údajů. Pamatujte, Instagram pravidelně mění své zásady ochrany osobních údajů. Může být vhodné pravidelně kontrolovat nastavení ochrany osobních údajů, aby aplikace zajistila, že vaše příspěvky a aktivita budou používány pouze tak, jak chcete..

Připojení VPNPři aktualizaci vašich preferencí ochrany osobních údajů je dobrý způsob, jak udržet své informace v bezpečí na Instagramu, pravděpodobně trávíte většinu času online v jiných aplikacích a na webech, kde vaše informace nemusí být tak bezpečné. Použití virtuální privátní sítě (VPN) může chránit vaše soukromí online, aniž byste při surfování obětovali pohodlí nebo rychlost.

Sítě VPN také poskytují způsob, jak obejít geografická omezení uložená službami streamování videa a další omezení založená na tom, kde žijete nebo pracujete. Chcete-li vybrat nejlepšího poskytovatele VPN pro vaše internetové úsilí, můžete se podívat na našich nejlepších 5 nejlepších služeb.

Nakonec Instagram pravděpodobně není jedinou platformou sociálních médií, kterou používáte. Chcete-li se informovat o své online bezpečnosti, podívejte se také na naše články o nastavení ochrany osobních údajů v Google, Facebook, Twitter, Snapchat, Skype a WhatsApp. Je dobré mít na paměti, jaké mohou být důsledky vašeho chování při vysílání.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me