Vlastní nastavení ochrany osobních údajů na Twitteru VPNOpřehled

Používání platforem sociálních médií, jako je Twitter online, je hodně podobné tomu, že doma nemáte doma žádné závěsy. Někdy vám nebude vadit, aby vaše okna byla otevřena světu, a jindy byste raději nechali věci v soukromí. Správa nastavení ochrany osobních údajů na Twitteru vám umožňuje ovládat, kdy jsou závěsy zavřené, a vaše informace zůstanou soukromé. Twitter o vás ví víc, než si myslíte. Pokud si jen několik minut zkontrolujete nastavení ochrany osobních údajů, můžete svůj zážitek online ještě více zabezpečit.


Obavy o soukromí na Twitteru

Twitter Logo SmartphoneAkcie Twitter nedávno utrpěly neúspěch, protože investiční bankéři začali snižovat zásoby na základě obav o soukromí. Podle zprávy o Investopedii existují vážné obavy, že uživatelé Twitteru se mohou vzbouřit, když se na Twitteru objeví soukromé údaje. Twitter prodává nejen cílené reklamy, ale také prodává uživatelská data inzerentům. Jedná se o zlatý důl informací, díky kterému bude Twitter v roce 2018 vykázán 400 milionů dolarů.

V roce 2017 Twitter ukončil podporu funkce „Nesledovat“. Twitter nyní má na mnoha webech měřicí kód. Tyto stránky podávají zprávy zpět na Twitter, když je navštívíte. To umožňuje Twitteru sledovat vaši aktivitu na jejich platformě. Kromě toho mohou sledovat weby, které navštěvujete mimo Twitter. S ohledem na tyto obavy může být vhodné aktualizovat nastavení ochrany osobních údajů.

Nalezení nastavení ochrany osobních údajů na Twitteru

Prvním krokem k převzetí kontroly nad nastavením soukromí na Twitteru je nalezení nastavení, ke kterému máte přístup. Z jakéhokoli zařízení, které používáte, přejděte na „Nastavení“ a vyberte „Soukromí a bezpečnost“.

Twitter Ochrana osobních údajů a bezpečnost

Přejděte dolů na „Personalizace a data“ a vyberte „Upravit“. Nyní se nacházíte na stránce „Personalizace a data“ a můžete začít měnit nastavení ochrany osobních údajů na Twitteru.

Personalizace a data na Twitteru

Upravte nastavení Twitteru

Jakmile si uděláte cestu bludištěm nastavení, můžete změnit několik věcí. Níže naleznete seznam nastavení, která vám doporučujeme prohlédnout.

Nastavení personalizovaných reklam

Ve většině případů, kdy si aplikace přizpůsobuje vaše zkušenosti, to znamená, že vaše informace používají k tomu, aby reklamy, které vidíte, byly pro vás relevantnější. V případě Twitteru se monitorování provádí prostřednictvím aktivity Twitteru. Ale oni také vědí, které zařízení používáte a místa, kam cestujete. Navíc Twitter sleduje webové stránky a aplikace, které používáte a které jsou integrovány s Twitterem. Na oplátku mohou poskytnout vaše data třetím stranám. Twitter vybírá tyto možnosti ve výchozím nastavení, ale tato nastavení můžete změnit podle svých preferencí.

Nastavení personalizovaných reklam na Twitteru

Pokud toto políčko nezaškrtnete, Twitter bude moci sledovat tweety, které čtete nebo odpovídat, jakož i tweety, které odešlete. Toto nastavení také umožňuje Twitteru kombinovat vaši aktivitu na Twitteru s jinou aktivitou online. Pokud navštívíte webové stránky společnosti v zařízení, ve kterém jste se přihlásili na Twitter, mohou tyto informace použít. Mohou vám například zobrazovat reklamy z podobných webů nebo firem. Twitter může tyto informace sdílet také s inzerenty. Tímto způsobem vám mohou ukázat relevantnější reklamu o této firmě, i když nejste na Twitteru.

Pokud nechcete tyto informace sdílet s Twitterem a jeho inzerenty, jednoduše zrušte zaškrtnutí políčka vedle Personalizované reklamy.

Přizpůsobení na základě vašeho zařízení

Personalizace Twitteru na základě zařízení

Toto pole umožňuje Twitteru sledovat, ze kterého zařízení přistupujete k Twitteru, a podle toho „vylepšit své zkušenosti“. Například, pokud máte tendenci kontrolovat zpravodajské weby na svém notebooku, když používáte Twitter a máte tendenci kontrolovat zábavné zprávy na svém telefonu, Twitter vám ukáže více reklam souvisejících s vaším laptopem a více zábavních reklam, zatímco na svém telefon. Twitter to provádí sledováním webů a aplikací, které používáte, které také používají Twitter. i když nepoužíváte Twitter.

Zrušení zaškrtnutí tohoto políčka zastaví tuto úroveň přizpůsobení pro všechna vaše zařízení.

Personalizace založená na poloze

Twitter přizpůsobuje vaše reklamní zážitky na základě několika faktorů. Například zkontrolují, kde jste se zaregistrovali do služby Twitter, kde se právě nacházíte, a další místa, kde jste byli. Pokud necháte zaškrtnuté políčko „Přizpůsobit na základě míst, která jste byli“, udělejte twitterovi povolení k tomu pomocí sledování vaší polohy. Twitter může sledovat vaši polohu prostřednictvím telefonních služeb určování polohy, přes Wi-Fi, které používáte, a případně i prostřednictvím připojení Bluetooth.

Twitter bude pomocí informací o vaší poloze zobrazovat reklamy související s firmami v blízkosti vaší aktuální polohy. Můžete dokonce vidět reklamy na firmy na trase, kterou často cestujete. Pokud například každý den na cestě do školy a ze školy svého dítěte míjíte pekárnu inzerující na Twitteru, při příštím přihlášení se vám může zobrazit reklama na tuto pekárnu.

Přizpůsobení služby Twitter na základě míst, kde jste byli

Pokud nechcete sdílet svou polohu se službou Twitter a jejími inzerenty, zrušte zaškrtnutí tohoto políčka a vypněte sledování polohy na Twitteru.

Monitorování dat na Twitteru

Twitter také nabízí dvě možnosti, které můžete zrušit a změnit tak, jak Twitter monitoruje a sdílí vaše informace. Jedním z nich je „Sledujte, kde na Twitteru vidíte obsah na webu“. Toto nastavení sleduje vaši aktivitu na webových stránkách a ukládá vaši webovou historii a navrhuje vám další weby a účty Twitter, které byste mohli chtít sledovat.

Sledování dat na Twitteru

Druhé pole „Sdílejte svá data s obchodními partnery Twitter“ dává Twitteru oprávnění ke sdílení soukromých údajů o vás, které nejsou zahrnuty do vašeho profilu na Twitteru. To zahrnuje obsah, na který jste se podívali, a vaše zájmy na základě vašeho Twitteru.

Twitter deaktivuje všechnyZrušte zaškrtnutí těchto políček, abyste Twitteru zabránili v monitorování a sdílení vašich informací. Pokud navíc preferujete, aby Twitter nepoužíval žádné z těchto nastavení personalizace a dat, můžete v horní části seznamu vybrat možnost „Zakázat vše“ a zrušit zaškrtnutí každého z nich. Samozřejmě, že nebudete mít výhodu relevantní reklamy. Můžete se však cítit bezpečněji s vědomím, že vaše soukromí je chráněno.

Další důležité možnosti ochrany osobních údajů

Vraťte se na obrazovku „Ochrana soukromí a bezpečnost“ a najděte několik dalších nastavení ochrany osobních údajů, která byste mohli zvážit změnit. Ve výchozím nastavení Twitter zahrnuje informace o poloze ve vašich tweety. Pokud tyto informace nechcete zveřejnit, zrušte zaškrtnutí políčka „Tweet s místem“. Chcete-li odstranit informace o poloze, které již jsou spojeny s vašimi tweety, klikněte na tlačítko „Odstranit informace o poloze“.

Vaše tweety jsou obvykle veřejné každému, kdo si je chce prohlédnout. Zaškrtnutím políčka „Chránit své tweety“ budou mít k tweety přístup pouze ti, které schválíte.

Změňte nastavení v části „Označování fotografií“, aby vás nemohl označit na fotografii jen kdokoli. Můžete se rozhodnout, že vás budou moci označit pouze následovníci, které vám umožní označit vás někdo, nebo zabránit někomu v označování vás na fotce..

Twitter samozřejmě občas aktualizuje zásady ochrany osobních údajů. Proto je vhodné tato nastavení pravidelně kontrolovat, abyste zajistili, že sdílíte pouze požadované informace.

Svůj soukromí kontrolujete online

Vaše soukromí online je důležité. I když vám některé informace mohou být pohodlné, nemusíte zpřístupňovat všechny své informace inzerentům a jiným podnikům. Nezapomeňte si prohlédnout naše další články o zabezpečení nastavení ochrany osobních údajů na stránkách Instagram, WhatsApp a Google.

Chcete-li dále zvýšit své soukromí online, zvažte připojení prostřednictvím virtuální privátní sítě (VPN). Kvalitní VPN může pomoci anonymizovat vaše informace online a chránit vás před společnostmi, které vaše informace sledují online. VPN také poskytují řadu výhod včetně přístupu k obsahu omezenému na určitá geografická umístění. Navíc s VPN se můžete vyhnout firewallům v práci nebo na jiných omezených místech.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me