The Dark Web Dictionary: Definice pro všechno Dark Net VPNoverview.com

Tmavý web je plný specializovaného žargonu a technických řečí. Spousta lidí aktivních na temném webu používá zkratky, které nejsou pro nováčky nejasné. Proto se může hodit krátké shrnutí pravidelně používaných termínů. Pokud se chcete dozvědět více, můžete si přečíst náš článek o temném webu nebo našeho průvodce, který vám řekne, jak se tam dostat. Kromě toho máme na temném webu seznam webových stránek, které by se vám mohly hodit navštívit.


2FA

2FA je zkratka pro dvoufaktorové ověření. Jedná se o eleborátnější způsob zabezpečení účtu. Spíše než se spoléhat pouze na své heslo, musíte se 2FA identifikovat podruhé, abyste získali přístup k vašemu účtu. Často to funguje s kódem, který je odeslán do smartphonu. Tato metoda zločincům ztěžuje hackování vašeho účtu.

Alphabay

Alphabay byl po uzavření původní Silk Road největším temným webovým trhem. Když byla Silk Road vypnuta, většina kupujících se vrhla do Alphabay. Po několika letech však byl Alphabay také vynucen donucovacími orgány.

Blockchain

Blockchain je základní technologie pro bitcoiny. Funguje jako veřejná kniha k zajištění souladu mezi jejími uživateli. Teoreticky vylučuje potřebu soukromých bank.

Botnet

Botnet je síť zařízení infikovaných virem. Z tohoto důvodu může hacker provozovat všechna tato infikovaná zařízení současně. Tyto sítě lze použít při útokech DDoS a někdy se prodávají na temném webu.

Mosty

Mosty jsou uzly, které můžete použít pro přístup k síti Tor, i když tato síť je ve vaší zemi zakázána. Můstek bude vypadat, jako byste vstupovali do sítě z jiného umístění. Z tohoto důvodu již místní omezení neplatí. Někteří lidé jej také používají jako způsob, jak zabránit tomu, aby jejich poskytovatel internetových služeb věděl, že přistupovali k síti Tor. Protože je množství mostů omezené, je odradzováno používat je z frivolních důvodů. Zvláště proto, že lidé v některých zemích potřebují tento typ programu, aby získali svobodu online.

BTC

BTC je zkratka pro bitcoiny. Je to stále nejrozšířenější a nejpopulárnější kryptoměna.

Clearnet

Jednoduše řečeno, síť Clearnet je vše, co můžete najít na internetu pomocí vyhledávače, jako je Google. Toto jsou všechny webové stránky, které jsou veřejně dostupné a nevyžadují žádnou registraci ani přihlašovací údaje. To však neznamená, že webové stránky, které vyžadují přihlášení, nemusí být nutně součástí sítě Clearnet.

CP

CP je zkratka pro dětskou pornografii. Temný web bohužel obsahuje řadu pedofilních sítí, jejichž prostřednictvím si mohou jejich členové vyměňovat nedovolené materiály. Je to neustálý proces vymáhání práva po celém světě, aby se pokusily takové sítě zbourat. Proti tomuto typu chování podnikli kroky i hacktivisté, jako je skupina Anonymous. Bohužel, problém stále existuje. Někdy jsou pachatelé zatčeni a usvědčeni. Převážná většina těchto komunit však přetrvává.

Darknet

Darknet je synonymem pro temný web. Ačkoli se některé názory na definici liší, oba pojmy se většinou používají zaměnitelně.

Skrytá Wiki

Skrytá wiki je známá temná webová stránka. Na první pohled to vypadá hodně jako Wikipedia. Na skryté Wiki však najdete odkazy na temné webové stránky, které byly seskupeny do různých kategorií. To pomáhá lidem procházet temným webem. Pokud se ocitnete na skryté Wiki, měli byste si dát pozor, abyste neklikli na odkaz na něco, co byste nechtěli vidět.

HS

HS je zkratka pro „Hidden Services“. Jedná se o služby nalezené na temném webu, které jsou skryté, protože nesledují IP adresu svých uživatelů ani nevysílá vlastní IP adresu. Komunikace je povolena, přesto jsou všechny kanály skryté.

LEA / LE

LEA a LE jsou zkratkou pro „Agentury pro vymáhání práva / vymáhání práva“. Tato zkratka jsou používána v chatovacích místnostech těmi, kteří chtějí zůstat mimo jejich ruce. Orgány činné v trestním řízení jsou přítomny a aktivní na temných trzích a snaží se zločince chytit červeně. Znáte svá práva a nedělejte nic nezákonného. Není nic nezákonného zkoumat temný web nebo procházet temný web.

Mystery Boxy

Temné webové tajemné boxy byly na YouTube šílenstvím. YouTubers jednali, jako by si objednali tajemné boxy na temném webu a otevřeli je na kameře. I když se tato videa mohou zdát velmi strašidelná a vzrušující, jsou s největší pravděpodobností falešná.

.Cibule

.Cibule je temná webová verze .com. Je to přípona domény, která se nejčastěji používá na temném webu. Název dostal od The Onion Router (Tor). Prohlížeč Tor se používá k přístupu na tmavý web.

OS (živé nebo hostitelské)

OS je zkratka pro operační systém. Živý operační systém může být operační systém dočasně načten ze softwaru, jako je VirtualBox. Hostitelský operační systém je operační systém, ze kterého používáte počítač, tj. Windows nebo MacOS.

PGP

PGP je zkratka pro „Docela dobré soukromí“. Jedná se o kryptografickou metodu, kterou denně používají stovky tisíc lidí k anonymní a bezpečné komunikaci.

Červené pokoje

Červené pokoje jsou běžným mýtem Temného webu. Mnoho lidí tvrdí, že existují určité typy webových stránek, kde mnoho lidí platí poplatek za získání přístupu k živému proudu, kde mohou vidět, jak je někdo mučen. Naštěstí nikdy nebyly žádné zprávy o červených místnostech, které by byly skutečně legitimní.

Satoshi Nakamoto

Satoshi Nakamoto je s největší pravděpodobností pseudonym pro tvůrce a architekta bitcoinů. Je však možné a pravděpodobnější, že více lidí spolupracovalo při tvorbě bitcoinů.

Hedvábná stezka

Silk Road byla původním „úspěchem“ temného webu. Mladý muž vytvořil zcela volné tržní hospodářství, ve kterém mohli lidé soutěžit. V roce 2013 byl odstaven a byl známý především jako tržiště s drogami a zbraněmi..

Ocasy

Tails je zkratka pro „The Amnesiac Incognito Live System“ a je to operační systém, který můžete načíst z jednotky USB, abyste mohli anonymně procházet temný web. Po ukončení systému nebudou v počítači uloženy žádné informace o vašich aktivitách.

Tor

Tor je zkratka pro The Onion Router. Toto je protokol, který vám umožní navštívit temný web. Prohlížeč Tor je nejpoužívanější prohlížeč k návštěvě temného webu.

Prodejce

Prodejce je osoba, která se snaží prodávat zboží nebo služby na temném webu na konkrétním trhu.

VPN

VPN je zkratka pro virtuální privátní síť. Pro šifrování dat a ochranu vašeho soukromí online se používá VPN.

Informátor

Whistleblower je někdo, kdo odhaluje provinění společnosti nebo organizace světu. Tyto vnitřní informace často dostali, protože pracují pro dotyčnou organizaci. Whistleblowers obvykle chtějí zůstat anonymní, protože jinak budou vyhoštěni nebo žalováni za sdílení tajných informací. Z tohoto důvodu mnoho oznamovatelů používá temný web k anonymnímu kontaktu s novináři

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me