Spravujte nastavení ochrany osobních údajů ve vaší fitness aplikaci VPNOpřehled

Ať se nám to líbí nebo ne, i ty nejpřesnější podrobnosti každodenního života vyvinuly digitální komponenty. Od technologií ledniček připojených k Wi-Fi a osvětlení až po domácí ovládání s podporou AI, protože technologie pokračují v pokroku, a tím i naše připojení. Osobní fyzická zdatnost není výjimkou, o čemž svědčí množství dostupných kalorií, záznamníků tras a plánovačů cvičení. Existují tisíce fitness aplikací, které vás doprovázejí na vaší fitness cestě, a mnoho z nich je docela efektivní. Mají však tendenci požadovat mnoho osobních údajů. Osoba, která si je vědoma soukromí, bude chtít prozkoumat, jaký přístup dává nové aplikaci. V tomto článku najdete přehled základních oprávnění, která vyžadují aplikace pro fitness, a vysvětlení, proč by se vás nebo neměli dotýkat.

Společná oprávnění k aplikaci pro fitness a jejich použití

Téměř každá existující aplikace smartphonu vyžaduje určitá oprávnění k provádění svých základních funkcí. To platí zejména pro fitness aplikace, které potřebují shromažďovat a zpracovávat citlivé informace. Například shromažďují vaši bezprostřední polohu, stav připojení a metriky výkonu. Zde je seznam nejčastěji požadovaných oprávnění a jejich funkcí.

Síť

Stejně jako mnoho z těchto kategorií je síťové oprávnění ve skutečnosti několik oprávnění v jednom balíčku. Aplikace s tímto přístupem mohou provádět akce, jako je změna typu připojení (Wi-Fi, 4G, LTE atd.) A zabránění spánku telefonu. Vypadá to jako spousta síly, aby jeden program, ale realitou je, že mnoho fitness aplikací jednoduše použít k synchronizaci svých dat. Stejně jako většina aplikací i fitness aplikace obecně neukládají data v telefonu, ale na centralizovaném serveru.

Aby bylo možné přenášet data prostřednictvím aktuálně aktivního připojení, aplikace vyžadují povolení k síti. U známých, renomovaných aplikací, jako jsou Strava, Garmin, MapMyRun a MyFitnessPal, by toto povolení nemělo být velkým bezpečnostním problémem, ale to neznamená, že je to zcela benigní. Některé aplikace se mohou snažit přenést data přes „neaktivní“ připojení, které může ovlivnit využití dat i baterie.

Nákupy v aplikaci

Aplikace potřebují toto povolení k účtování poplatků za upgrade a prémiové funkce, jako je například vypnutí reklam nebo posílení interakce s aplikacemi. Bez tohoto povolení Google Play odmítne jakýkoli pokus o peněžní transakci. Toto povolení je standardní a nemělo by způsobit poplach, ale ujistěte se, že vždy víte, kdo používá váš telefon. Existuje mnoho příběhů rodičů, kteří zůstali zodpovědní za nákupy, které provedlo jejich dítě, když se nedívaly.


Související: The Identita povolení pomáhá při nákupu v aplikaci. Umožňuje aplikacím číst a ověřovat informace o účtu během jakýchkoli transakcí.

Kontakty

Povolení kontaktů je někdy kontroverzní, protože umožňuje aplikaci přístup k adresáři telefonu. Aplikace toto oprávnění používají k tomu, aby vás spojily s přáteli na stejné platformě a pozvaly uživatele, kteří nejsou uživateli, prostřednictvím jejich e-mailové adresy, přímo z uživatelského rozhraní. Aplikace tvrdí, že oprávnění nevyužívají, pokud uživatel nemá úmyslný přístup k funkci, která to vyžaduje. Je však důležité vědět, že při zapnutém povolení může aplikace tyto informace číst kdykoli a bez oznámení.

Toto oprávnění lze často blokovat, aniž by to ovlivnilo funkčnost aplikace. Uživatelé systému Android to mohou provést otevřením Nastavení zařízení > Aplikace > * Název aplikace * > Oprávnění a vypínání kontaktů se vypne.

Paměťová média

Oprávnění pro média umožňují aplikaci přístup k obsahu interního úložiště a karty SD vašeho zařízení. Aplikace jej používají pro akce, jako je nahrávání fotografií a ukládání a export statistik. I když vám tento přístup k seriózním aplikacím bude pravděpodobně v pořádku, je třeba poznamenat, že je možné toto povolení zapnout a vypnout prostřednictvím nastavení telefonu.

Umístění

Oprávnění k poloze poskytuje aplikacím přístup k vaší přibližné i přesné poloze. Na základě analýzy služeb připojení kolem vás, jako jsou zařízení Wi-Fi a mobilní věže, může aplikace určit vaši obecnou polohu a použít ji k zobrazování cílených geografických reklam. Vaše přesná poloha je odvozena od GPS vašeho telefonu a umožňuje službám přesně určit vaši polohu do několika metrů. Aplikace pro sledování cvičení, jako jsou Strava a MapMyRun, kromě toho, že ji používají k zobrazování reklam souvisejících s polohou, potřebují GPS informace, aby mohly sledovat vaši jízdu nebo jízdu na kole. Umožňuje aplikaci zobrazit metriky související s trasou a rychlostí v přehledech v reálném čase a v přehledech po aktivitě.

Sledování GPS je zásadní pro základní funkce mnoha fitness aplikací. Není však divu, že mnoho lidí není spokojeno s aplikací, která zná jejich přesnou polohu po celou dobu. Sledovací aplikace navíc často publikují vaše aktivity do veřejného zdroje. Zobrazením místa, kde začnete nebo ukončíte trénink, se vám mohou ukázat cizinci přesně tam, kde žijete, pokud si nebudete opatrní. Aplikace jako Strava mají možnost zakrýt vaši počáteční / koncovou polohu na základě poloměru nastaveného uživatelem.

Bluetooth

Oprávnění Bluetooth jsou nezbytná pro připojení k externímu hardwaru, jako jsou inteligentní hodinky, monitory srdeční frekvence a GPS zařízení třetích stran, jako je Garmin. Ne všechna fitness aplikace však tato oprávnění potřebují.

Spravujte nastavení ochrany osobních údajů a zabezpečení různých fitness aplikací

Většina aplikací pro fitness vyžaduje k provádění svých základních funkcí několik svazků oprávnění, ale mnoho z nich vám umožní vyladit nepodstatná nastavení ochrany osobních údajů a zabezpečení. Jejich úprava je obvykle přímý proces a určité polohy, soukromí a možnosti související s kontaktem můžete ovládat přímo z nabídky aplikace. Zde je rychlý přehled nastavení ochrany soukromí u nejpopulárnějších fitness aplikací.

Ovládání nastavení ochrany osobních údajů ve službě Strava

strava logoV nabídce nastavení Stravy v části „Nastavení soukromí“ vidíte, že vaše aktivity a data jsou ve výchozím nastavení velmi veřejná. Pokud se rozhodnete odhlásit se, Strava zveřejní vaše aktivity ve veřejném kanálu a výsledkových tabulkách segmentů. Funkce „Flyby“ aplikace také umožňuje ostatním uživatelům zjistit, zda vás během aktivity předali, nebo naopak. Kromě toho Strava používá vaše údaje o činnosti k vytvoření veřejných „Heatmaps“, které zobrazují nejnavštěvovanější silnice ve vaší oblasti. Jednotlivé možnosti můžete deaktivovat v Nastavení, nebo pro uživatele, kteří si chtějí udržet své aktivity zcela soukromé, nabízí Strava režim ochrany soukromí na jeden dotek, který aktivuje nejpřísnější nastavení soukromí.

Strava také ve výchozím nastavení povoluje oprávnění Kontakty. To mu umožňuje přístup k vašemu adresáři, aniž by vás nejprve požádal. Tento přístup však můžete zakázat v nabídce nastavení.

Ovládání nastavení ochrany osobních údajů v MapMyRun

Ve výchozím nastavení MapMyRun sdílí vaše data pouze s přáteli. To zahrnuje váš profil, trasy a tréninky. Toto nastavení můžete změnit na „Veřejné“ nebo „Jen mě“ otevřením nabídky a klepnutím na Nastavení > Soukromí. MapMyRun má také „Centrum ochrany osobních údajů“ s informacemi o souhlasech, které aplikace vyžaduje, jak exportovat data a jak smazat celý účet.

Ovládání nastavení ochrany osobních údajů v nástroji Runkeeper

logo běžceKdyž se poprvé přihlásíte do Runkeeper, během procesu vytváření účtu aplikace automaticky vybere pole, které vám dává oprávnění k zasílání e-mailů. Máte možnost se odhlásit, ale musíte provést akci. Také vás žádá, abyste uvedli datum narození (povinné), vaši aktuální váhu (volitelné) a vaše pohlaví (volitelné).

Ve výchozím nastavení Runkeeper publikuje vaše aktivity do zdroje, který si mohou prohlížet všichni. Ve výchozím nastavení jsou vaše mapy viditelné vašimi přáteli. V nabídce nastavení je můžete změnit tak, aby byly viditelné pouze vy, vaši přátelé nebo všichni.

Ovládání nastavení ochrany osobních údajů v Endomondo

Endomondo, stejně jako Runkeeper, vám bude chtít posílat e-maily. Zaškrtávací políčko však pro vás tajně nezaškrtává. Místo toho Endomondo usnadňuje odhlášení přímým dotazem. Chcete-li změnit nastavení ochrany osobních údajů, klepněte na Více > Nastavení > Centrum ochrany osobních údajů > Soukromí. Zde nabízí Endomondo snadnou volbu soukromí jedním dotykem a pokročilá nastavení, která vám umožní kontrolovat, kdo uvidí vaše osobní informace. Data jako datum narození, výška, váha a srdeční frekvence jsou ve výchozím nastavení soukromé. Vaše tréninky, průměrná rychlost, mapy a osobní tréninkové plány jsou ve výchozím nastavení viditelné pro vaše přátele. V centru ochrany osobních údajů můžete také zobrazit svolení, ke kterým jste souhlasili, stáhnout kopii svých osobních údajů a smazat svůj účet..

Ovládání nastavení ochrany osobních údajů v MyFitnessPal

MyFitnessPal je velmi liberální s tím, co sdílí s vaším zpravodajstvím. Pokud nebudete jednat, aplikace bude sdílet téměř vše, co v aplikaci děláte. Váš osobní diář o výživě je však automaticky nastaven jako soukromý. Můžete si vybrat, zda chcete sdílet veřejně nebo s přáteli, nebo je můžete zamknout pomocí hesla. Tato nastavení zobrazíte kliknutím na Nastavení > Centrum ochrany osobních údajů > Sdílení & Nastavení ochrany osobních údajů.

Ovládání nastavení ochrany osobních údajů v Garmin Connect a Polar Flow

logo GarminPomocí inteligentního fitness zařízení, jako jsou hodinky Garmin GPS nebo Polar, získáte přístup k pokročilým metrikám, které nejsou k dispozici v telefonu. Tato zařízení shromažďují velké množství dat a mají několik povinných oprávnění k fungování, ale vaši publicitu lze snadno ovládat. Ve výchozím nastavení Garmin nastaví váš profil a aktivity na soukromé. Můžete si vybrat, aby byly viditelné pouze pro vaše spojení nebo pro všechny, ale musíte provést akci. Vaše pohlaví, výška, hmotnost, věk a VO2 Max mohou být zobrazeny ve vašem profilu, ale aplikace je ve výchozím nastavení skryje..

Podobně Polar Flow ve výchozím nastavení nastaví váš profil a aktivity na soukromé; což vám dává možnost sdílet veřejně nebo pouze se svými stoupenci, pokud se rozhodnete.

Digitální soukromí a bezpečnost je osobní odpovědnost

Ani nejznámější společnosti nejsou neporazitelné. I když bezpečnost vašich informací je pro tyto podniky nejvyšší prioritou, musí se důsledně chránit před vnějšími útoky. Není to běžné, ale občas tyto obrany selhají a vaše informace mohou být ohroženy.

Pod Armour’s MyFitnessPal: Varování

V březnu 2018 Under Armour oznámila, že „neoprávněná strana získala data spojená s uživatelskými účty MyFitnessPal na konci února 2018.“ Tým public relations Under Armour samozřejmě incident sjížděl. Ujistili se, že nebyly ukradeny žádné „identifikátory vydávané vládou“, a to navzdory skutečnosti, že společnost takové informace vůbec neshromažďuje. Nebyly odcizeny ani žádné platební informace; ale při narušení byla ohrožena uživatelská jména, hesla a e-mailové adresy.

Může se zdát katastrofální, že bude muset změnit heslo pro fitness aplikaci, ale je důležité vzít v úvahu, že mnoho lidí používá stejnou kombinaci uživatelského jména a hesla pro všechny své účty. To znamená, že tyto účty byly rozšířeny také o kompromisy. Incident, jako je tento, je vytrvalým připomenutím, že společnosti mohou udělat tolik, aby vaše informace zůstaly v bezpečí. Musíte také podniknout kroky, abyste se chránili. Než začnete aplikaci používat, zkontrolujte si možnosti ochrany osobních údajů a oprávnění aplikace. Jakmile se dozvíte o možném porušení, změňte heslo a nepoužívejte stejné heslo pro všechny své účty. Nakonec, zůstat v bezpečí je osobní zodpovědností.

Závěrečné myšlenky

Fitness aplikace shromažďují spoustu osobních údajů. Ve většině aplikací můžete upravit, komu se tyto informace zobrazí. I přesto, že se ujistíte, že pouze ty informace, které společnost aplikace může, také uvidí. Při používání fitness aplikace může být perfektní způsob, jak se dostat do formy, nezapomeňte, že v tomto procesu rozdáváte osobní údaje. Chcete-li zůstat zcela anonymní, bylo by lepší sledovat vaše cvičení staromódní cestou.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me