Rizika soukromí vašich inteligentních brýlí VPNoverview.com

Osoba používající rozšířená realita brýleOblast rozšířené reality (AR) je jednou ze svatých grálů v elektronickém průmyslu. Tyto chytré brýle ukládají grafiku do pohledu před vámi, aby vám poskytly informace z počítače nebo chytrého telefonu. Pokud chcete být na špičce, bezpochyby hledáte inteligentní brýle nebo již vlastníte. Ochrana osobních údajů však není jen pro lidi, kteří by mohli diskrétně pořizovat obrázky. Ve skutečnosti mohou tyto společnosti shromažďovat a používat údaje o vás více, než si uvědomujete.

Chytré brýle na blízkém obzoru

Potenciál výjimečného použití inteligentních brýlí vede mnoho společností ke vstupu na trh. Některé jsou k dispozici buď hned, nebo hned za rohem. Tato technologie má potenciál zásadně zlepšit naše životy. Představuje však také vážná nová rizika pro naše soukromí.

Google Glass

Google Glass před několika lety udělal velký úvod, když se pokusil tuto technologii přivést k zákazníkům, ale obavy o ochranu soukromí ji z velké části učinily nepraktickým. To společnosti Google nezabránilo v dalším vývoji této technologie. Google Glass, původně určený pro běžného zákazníka, se nyní zaměřuje na podniková použití. Tato inteligentní skla umožňují pracovníkům rychle zkontrolovat zásoby, stav strojů nebo získat aktuální informace o pokroku v reálném čase. Google doufá, že si uživatelé zvyknou na technologii v práci, budou ji chtít i doma.

Intel’s Vaunt

Intel je společnost, která je nejznámější pro výrobu procesorů, které pohánějí mnoho dnešních počítačů. Jsou připraveni vstoupit na trh s inteligentním sklem pomocí nabídky zvané Vaunt. Strategií společnosti Intel je dělat více s méně. Spíše než rozměrné náhlavní soupravy a zřejmé projektory je produkt společnosti Intel téměř nevšední. Displeje jsou vybledlé, pokud se na ně uživatel nedívá přímo a pouze uživatel může vědět, kdy je používán.

Microsoft HoloLens

Microsoft HoloLens je již nějakou dobu k dispozici vybrané skupině uživatelů. HoloLens 2, stejně jako brýle Google, je primárně zaměřen na firmy. HoloLens pracuje na verzi Windows a tak dobře zapadá do ekosystému Microsoft včetně Microsoft Office a softwaru pro produktivitu.


Magic Leap

Po celá léta sledovali nadšenci chytrého skla propagační videa Magic Leap s úžasem. Konečně, Magic Leap byl uveden na trh pro spotřebitele v roce 2018. Produkt slibuje pohlcující video uložené přímo ve vašem zorném poli. Aplikace pro tento produkt mohou být prakticky neomezené. Tajemství společnosti vyvolalo zájem a některé z nich bránilo v přijímání jejich tvrzení. Pouze čas ukáže.

Proč by inteligentní brýle mohly být noční můrou v soukromí

Selhání služby Google Glass se do značné míry stalo, protože lidé cítili, že narušilo jejich soukromí. Inteligentní brýle mohly pořizovat fotografie, nahrávat video a zaznamenávat konverzace. Pokud jste byli v místnosti s někým, kdo má na sobě Google Glass, můžete mít pocit, že každý váš pohyb byl sledován a zaznamenáván. To vedlo k zákazu služby Google Glass v mnoha barech a restauracích.

Nejen ti, kteří jsou před kamerou chytrých brýlí, však mohou očekávat masivní invazi svého soukromí. Samotní uživatelé jsou také ohroženi vystavením osobních informací prostřednictvím svých chytrých brýlí. Brýle mohou být s uživatelem za všech okolností a mohou v mnoha případech prakticky vidět, co uživatel vidí. Tím se vytvoří mezera v zabezpečení vašeho soukromí.

Inteligentní brýle a údaje o poloze

Chytré brýleInzerenti se snaží získat od uživatelů údaje o poloze. Jiné formy informací sdílených online se obvykle zaměřují na vaše aktivity a zájmy na internetu. Údaje o poloze představují údaje o vašem životě v reálném světě. Váš chytrý telefon již poskytuje velké množství informací o tom, kam jdete, obchody, které často navštěvujete, a jak se tam dostanete. Inteligentní brýle mohou poskytnout ještě více. Inzerenti se nejen mohli dozvědět, kde se nacházíte, ale jak dlouho jste se dívali na konkrétní obrazovku nebo jak dlouho jste strávili čtením titulků na papíře v novinovém stánku. Údaje o poloze se pro cílené reklamy stanou ještě přesnějšími.

Inteligentní brýle jsou pro hackery zranitelné

Stejně jako u každé nové technologie je třeba objevovat všechny způsoby, které mohou být náchylné ke škodlivým účelům. Pokud však domácí počítače, notebooky a chytré telefony byly lákavým cílem hackerů, jsou chytré brýle jen tak. Pokud hackeři získají kontrolu nad inteligentními brýlemi pomocí zabudované kamery, mohli by sledovat, jak zadáváte svá hesla, čísla PIN a všechna další bezpečnostní opatření, která přijímáme. Porušení vašeho soukromí může způsobit nejen rozpaky, ale i finanční ztráty.

I pro ty chytré brýle bez fotoaparátů je riziko soukromí velké. Tyto brýle předávají citlivá oznámení vaší vizi. Hacker, který ovládá zařízení, mohl číst oznámení z vašich sociálních médií, e-mailů a textových zpráv. Protože tolik našeho spojení s přáteli a prací je přes internet, mohlo by toto odhalení vašeho soukromí mít zničující následky.

Odpověď leží v pohybu vpřed, nikoli vzad

Rizika pro naše soukromí vyplývající z nových technologií, jako jsou inteligentní brýle, by mohla způsobit váhání na cestě vpřed. Výhody chytrých brýlí však mohou být obrovské a neměly by být odmítnuty, pokud se jim můžeme vyhnout. Odpověď nespočívá v návratu do dnů bez této technologie, ale v postupování kupředu s opatrností.

Jednou z nejlepších možností ochrany vašeho soukromí je kvalitní VPN. VPN šifruje vaše data na a ze serveru VPN. Vaše informace jsou poté odeslány ze serveru VPN na web nebo službu a vráceny do sítě VPN. Protože data nejsou nikdy adresována přímo vám, vaše anonymita je zachována a vaše soukromí chráněno. Ve spojení s technologií, jako jsou inteligentní brýle, to může pomoci zajistit, že i v případě ohrožení bezpečnosti může být vaše soukromí chráněno.

Chcete-li se dozvědět více o výhodách používání VPN, podívejte se na náš příspěvek o výběru nejlepší VPN pro vaše potřeby.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me