Rizika soukromí vašeho smartphonu – přehled VPNoverview.com

Možná žádný jiný nástroj v moderní historii nezměnil revoluci v našich životech, jako má smartphone. Tento kapesní počítač nahradil fotoaparát, GPS, kalkulačku, adresář a mnoho dalších položek. Nyní máme bezprecedentní přístup k informacím na dosah ruky. Inzerenti nebo hackeři, kteří napadají naše soukromí, se však proti nám mohou snadno obrátit proti těm vlastnostem, které se osvědčily. K dispozici je několik nástrojů, které pomáhají chránit vaše soukromí ve vašem smartphonu.


Jak smartphony napadají vaše soukromí

Smartphone plní tolik funkcí, že je pro mnoho z nás těžké si pamatovat, jak se nám podařilo bez jedné. Váš telefon jde všude s vámi. Je to jedna z prvních věcí, na kterou se díváte ráno. Když si vezmete snídani, zkontrolujete vaše sociální média, je to poblíž v práci a na dosah ruky, jakmile poté přestanete pít. Většina z nás zažila ten okamžik paniky, když si uvědomíte, že váš telefon není v kapse a zajímá vás, kde jste jej nechali.

Váš telefon je vybaven sadou senzorů. Sledují vše, odkud jste, vlhkost, atmosférický tlak a pohyb. Senzory pohybu vašeho telefonu jsou velmi citlivé. Je dokonce možné porovnat, kde se dotknete obrazovky, s pohybem detekovaným telefonem. Jakákoli aplikace v telefonu, která sleduje tato data, může s velkou mírou přesnosti číst textové zprávy nebo heslo do bankovní aplikace.

Vaše poloha může být sledována nejen pomocí GPS vašeho telefonu, ale také sledováním blízkých mobilních věží, signálů Wi-Fi a dokonce i zařízení Bluetooth v okolí. Ve skutečnosti lze vaši polohu určit ze zařízení Bluetooth, i když je vysílač Bluetooth vašeho telefonu vypnutý.

Jaké aplikace napadají vaše soukromí?

Značka umístění smartphonuK přístupu k funkcím určování polohy v telefonu musí mít aplikace oprávnění používat tyto informace. Většina lidí jednoduše souhlasí s tím, že při instalaci jsou nezbytná oprávnění požadovaná aplikací, a klikněte na „OK“. Možná si neuvědomujete, že údaje o poloze mohou být jedny z nejcennějších informací, které může inzerent mít. Společnosti, které poskytují cílené reklamy, včetně společností Apple, Google, Facebook, používají údaje o poloze k identifikaci svých zájmů a aktivit offline, které byste jinak nemuseli odhalit..

Které aplikace používají pohybové senzory telefonu k určení kláves, které v telefonu stisknete? Možná žádný z nich, nebo možná všechny z nich. Aplikace nepotřebují povolení k používání senzorů pohybu vašeho telefonu. Neexistuje tedy žádný způsob, jak zjistit, které společnosti mohou monitorovat senzory telefonu pro tyto informace.

Chraňte své soukromí na svém smartphonu

Existuje několik opatření, která můžete dnes podniknout na ochranu svého soukromí na svém milovaném smartphonu. Níže uvidíte, jak vám může vaše správa, šifrování dat, mazání starých aplikací a uzamčení telefonu pomoci zajistit bezpečnost.

Spravovat oprávnění k aplikaci

Kontrola oprávnění, která dáváte aplikacím v telefonech, může obnovit vaše soukromí ve vašem smartphonu. Ne každá aplikace, která žádá o povolení k použití nastavení polohy, mikrofonu nebo fotoaparátu, skutečně potřebuje, aby tyto služby fungovaly tak, jak chcete. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže upravit nastavení ochrany osobních údajů pro mnoho populárních platforem sociálních médií.

Šifrovat vaše data

Šifrování vašeho zařízení může také pomoci chránit vaše citlivá data v případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení telefonu nebo při výměně nového telefonu. Pokud zašifrujete informace do telefonu, pomůže to také aplikacím ve čtení obsahu souborů bez vašeho svolení. Díky tomu mohou být vaše data v bezpečí před virovými útoky nebo škodlivými aplikacemi překračujícími jejich hranice. Kromě toho, než zahodíte nebo prodáte svůj starý telefon, nezapomeňte vymazat všechny své osobní údaje ze zařízení.

Odstraňte staré aplikace

Není neobvyklé, že si lidé aplikaci vyzkoušejí, chvíli ji používají a pak postupně ztratí zájem. Pokud si telefon pravidelně nevymažete, budou tyto staré aplikace sedět měsíce nebo dokonce roky. I když aplikaci nemusíte používat, oprávnění, která jste jí udělili, stále platí. Pokud má aplikace povolení k použití vaší polohy, přístupu k jiným aplikacím nebo k použití mikrofonu, může to být stále ve sledování vašeho smartphonu. Proč neprocházet svými aplikacemi a odinstalovat ty, které již nepotřebujete? Odstranění starých aplikací není dobré, pokud chcete chránit své soukromí, ale také pomáhá vašemu smartphonu běžet hladce.

Zamkněte telefon

zámek na smartphoneMůže se to zdát zřejmé, ale povolení zámku obrazovky chráněné pinem je jedním z nejjednodušších opatření, která můžete podniknout k ochraně dat v telefonu. Přesto mnoho lidí nemá aktivovanou uzamknutou obrazovku. Když si vzpomenete na citlivé informace, které máte v telefonu, včetně fotografií, přístupu k vaší bankovní a kreditní kartě a plného přístupu k vašemu seznamu kontaktů a účtům sociálních médií, má uzamčení obrazovky smysl. Tyto osobní informace můžete chránit před každým, kdo se k nim snaží dostat, a to ukradením telefonu.

VPN je nejvyšší v ochraně soukromí

Zatímco jiná opatření poskytují určitý stupeň ochrany, VPN je jednou z nejjednodušších a nejlepších věcí, které můžete udělat pro zachování vašeho soukromí ve vašem smartphonu. Síť VPN pomáhá udržovat vaše anonymní informace při používání zařízení.

Jak to funguje?

Připojení VPNPokud se připojíte k Internetu přes VPN, informace na serveru VPN budou šifrovány. VPN poté předá data ze svého anonymního serveru. Tento prostřední přístup vám pomáhá oddělit vás od informací, které poskytujete nebo požadujete. Když jsou data zaslána zpět, musí nejprve jít do VPN, takže odesílatel k vám nikdy nemá přímý přístup. VPN poté zašifruje informace a odešle je vám. S kvalitní sítí VPN zůstanou vaše informace důvěrné. Protože všechna data mohou být směrována přes VPN, máte větší míru kontroly nad tím, jaké informace prochází vaším zařízením a jak jsou tyto informace označeny.

Bezpečné veřejné Wi-Fi

Pokud používáte zařízení přes veřejné Wi-Fi, například v kavárně, šifrování VPN vás chrání před zvědavýma očima. Hackeři často získávají citlivé informace snoopingem na signály cestující přes veřejné Wi-Fi připojení. Používání služby VPN zajistí vaše připojení stejně bezpečné, jako kdybyste surfovali doma.

Další výhody?

Služba VPN nabízí uživatelům také další výhody. Vaše pracovní spojení může blokovat přístup k určitým webům a službám. Připojením k VPN se můžete vyhnout těmto omezením pro přístup k webům, které chcete v telefonu. Služby streamování videa také omezují přístup k obsahu na základě místa, kde se nacházíte. Připojením k serveru VPN v jiné části světa se můžete vyhnout těmto omezením, abyste mohli plně využívat výhody obsahu dostupného online.

Závěrečné myšlenky

V době, kdy skandály v oblasti soukromí houpají některé z největších podniků, má opatření na ochranu sebe jen smysl. Smartphone je jen deset let starý, takže není divu, že se stále učíme, jak to ovlivňuje soukromí. Uděláte-li několik jednoduchých kroků, abyste se chránili, můžete mít klid, protože vaše soukromí je chráněno. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak VPN může chránit vaše soukromí, podívejte se na naše příspěvky týkající se výběru správné VPN pro vaše potřeby.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me