Rizika soukromí vašeho krokoměru VPNoverview.com

Možná jste nechtěli všechny funkce fitness trackeru. Nebo jste nechtěli utrácet peníze za nákup fitness trackeru. Možná vše, co jste opravdu chtěli, bylo zařízení, které počítá počet kroků, které podniknete, abyste mohli sledovat svou fyzickou aktivitu po celý den. Ať už jste se rozhodli koupit si krokoměr, pravděpodobně to tak nebylo, abyste mohli své soukromé zdravotní informace prozradit neznámým třetím stranám. Bohužel i mnoho jednoduchých krokoměrů může představovat riziko pro vaše soukromí.


Chůze roste jako cvičení volby

Není třeba kupovat drahé členství v tělocvičně, žádné vybavení na nákup, není třeba chodit na speciální místo. Chůze je pohodlná, levná a tak snadná, že to dokáže téměř kdokoli. Energická procházka má mnoho zdravotních výhod. To může zahrnovat hubnutí, zvládání zdravotních stavů, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a vysoký krevní tlak, silnější kosti, zlepšená nálada a další.

Měření počtu kroků, které denně projdete, vám může pomoci motivovat a povzbudit vás, abyste dodržovali rutinní cvičení. Z tohoto důvodu mnoho lidí uvažuje o koupi krokoměru nebo aplikace krokoměru pro svůj telefon. Toto jednoduché zařízení vám pomůže najít trendy ve chůzi. Kromě toho vás motivujte ke zlepšení a pomoci vám udržovat přesný záznam o vaší činnosti. Pokud jste se rozhodli pro krokoměr, nezapomeňte před provedením nákupu přemýšlet o svém soukromí.

V Pedometer méně je více

Krokoměr nebo aplikace krokoměru dělá jen jednu věc – měří počet kroků, které podniknete. Fitness sledovače počítají kroky, měří srdeční frekvenci, působí jako poplach, monitorují váš spánek a další. Jedním dobrým důvodem, proč se rozhodnout pro jednodušší krokoměr, je to, že existuje menší riziko, že se soukromé informace dostanou do rukou někoho jiného.

Fitness sledovače sledují mnoho zdravotních informací. V případě, že bude vaše soukromí ohroženo, může se stát, že někdo ví víc o vašem zdraví, než byste kdy chtěli být veřejní. Krokoměr na druhou stranu, protože počítá pouze kroky, které podniknete, představuje menší riziko pro vaše soukromí.

Přestože o vás krokoměr shromažďuje méně zdravotních informací, může to představovat riziko pro vaše soukromí. Citlivé informace shromážděné prostřednictvím vašeho krokoměru by mohly odhalit důležité informace o vás, pokud budou odhaleny.

Nalezení trendu v datech

Značka umístění smartphonuV minulých letech se objevovaly trendy v údajích, které vyžadovaly, aby speciálně vyškolení lidé procházeli hromádkami papíru, aby vybrali klíčové kousky informací. Dnes může téměř kdokoli s počítačem okamžitě analyzovat hory dat a vybrat trendy. Pokud někdo hackne vaše data z krokoměru, může odhalit trendy vaší chůze.

Na základě těchto údajů lze snadno zjistit, kolik času trávíte chůzí a jak daleko pěšky procházíte. Více pozornosti, že když zjistíte, v jakém denním čase se chcete projít, může snadno dojít k tomu, že zloději budou vědět, kdy je nejlepší se vloupat do vašeho domu. Zjistením trendů v chůzi by bylo snadné zjistit, kolik času chodíte do práce, kolik času necháte stůl na oběd a mnohem více. I skromná data z vašeho krokoměru mohou poskytnout cenné informace zlodějům dat, kteří chtějí vytvořit profil vašeho života.

Údaje o poloze jsou cenné

Protože váš krokoměr je pravděpodobně na vás za všech okolností, pokud také poskytuje údaje o poloze, kam jste šli, což ohrožuje vaše soukromí. Vytváření reklamního profilu pro cílené reklamy se výrazně zlepšuje, pokud lze údaje o poloze porovnat s dalšími informacemi ve vašem profilu. Pokud vaše vyhledávání na webu a aktivita na webu poskytují pouze obrázek o vaší aktivitě online, údaje o poloze poskytují mnohem úplnější obrázek o tom, kdo jste offline.

Krokoměry často sledují polohu, aby zobrazovaly trasu, kterou jste prošli, a jak daleko jste byli. Stejné informace však mohou odhalit vaši domovskou a pracovní adresu. Vaše kroky do a kolem vašeho oblíbeného obchodu s potravinami, restaurace a místní hospody jsou rozdávány vaším šikovným krokoměrem. Podle údajů o poloze připojených k vašemu krokoměru lze sledovat i informace o tom, kterého lékaře navštěvujete, ať už navštěvujete nového specialistu nebo navštěvujete lékárnu..

Jak aktivní jste?

Informace o vašem zdraví jsou některé z nejcennějších a osobních údajů, které lze shromáždit. Z tohoto důvodu nabízí mnoho zdravotních pojišťoven slevu, pokud sdílíte informace z krokoměru nebo fitness trackeru. Pokud nebudete chodit dost kroků, může to mít za následek zvýšení pojistného v následujících letech. Mnoho lidí pohodlně sdílí tyto informace v naději, že získají slevu na pojistném. Může to však také působit proti vám. Pokud nesplníte určitou stanovenou kvótu činnosti, můžete nejen ztratit slevu, ale také zaplatit zvýšení pojistného pro nadcházející roky..

Chraňte své soukromí

Žijeme ve věku, kdy informace jsou nejcennější komoditou. Mnoho společností existuje pouze ze zisku ze shromažďování, shromažďování a analýzy informací. Máte právo na ochranu svého soukromí, zejména pokud jde o informace o vašem zdraví. Pouhé rozpoznání potenciálu narušení soukromí vám může pomoci učinit informovanější rozhodnutí o tom, jak používáte krokoměr a kroky, které podniknete k ochraně svého soukromí.

Jedním jednoduchým nástrojem, který může mít velký vliv na ochranu vašeho soukromí, je služba VPN. Připojením k internetu přes VPN vytvoříte anonymní data. Protože se web nebo služba nikdy nepřipojí přímo k vašemu zařízení, funguje služba VPN jako prostředník a udržuje vaše informace v soukromí. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak vám VPN může pomoci uchovat vaše informace v soukromí, podívejte se na náš příspěvek o výběru nejlepší VPN pro vaše potřeby.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me