Rizika soukromí vašeho inteligentního termostatu VPNoverview.com

Slib inteligentních termostatů přilákal mnoho majitelů domů. Domácí termostat Nest, Honeywell, Ecobee a další využívají tohoto zájmu. Odvětví je na vzestupu a tento růst přitahoval mnoho společností, aby se do něj dostali. Pokud však zákazníci nevyžadují přísnou kontrolu soukromí, jejich inteligentní termostat pro domácnost se může stát zdrojem informací pro vetřelce.


Váš inteligentní termostat ví víc, než si myslíte

Inteligentní termostatInteligentní termostaty dělají víc, než jen pomáhají udržovat váš domov na ideální teplotě. Tyto inteligentní termostaty také pomáhají majitelům domů ušetřit stovky dolarů za účty za energii. Termostat se učí, kdy budete pryč a vrátíte se, takže energii využíváte pouze tehdy, když ji potřebujete. Můžete také nastavit termostat z aplikace v telefonu. To vám umožní dálkově zvýšit nebo snížit teplotu, pokud budete pryč déle, než bylo plánováno. Tyto výhody a vymoženosti jsou důvodem, proč jsou tak atraktivní pro kupující.

Tyto výhody mohou způsobit, že při používání inteligentního termostatu přehlédnete možné obavy týkající se ochrany soukromí. Prostřednictvím termostatu nepředáváte své bankovní heslo nebo e-mail, takže jaké riziko pro vaše soukromí může představovat? Inteligentní termostaty mohou vytvořit mezeru v zabezpečení soukromí právě proto, že se dozvědí o vašich zvycích a chování.

Váš termostat se dozví, kdy budete doma a kdy budete pryč. Inteligentní termostat se dokonce učí, když jdete spát, a pokud je tento čas o víkendech jiný. Inteligentní termostat zjistí, jaká je vaše preferovaná teplota, když jste doma. Tyto informace o vás prozradí více, než byste měli podezření.

Kdo by mohl chtít vaše inteligentní termostatová data

Data z vašeho inteligentního termostatu odhalují trendy vašeho života. Kdokoli s přístupem k těmto datům může přijít na to, když jste doma nebo když spíte. Jak si dokážete představit, tyto informace mohou být docela užitečné.

Hackeři a zloději

Hackeři mohou používat data o tom, kdy jste mimo domov, a vědět, kdy se vloupat do vašeho domu beze strachu z vašeho návratu. Analýzou trendů, kdy dojde ke změně termostatu, by zloděj mohl určit nejlepší čas na vloupání. Zloděj s přístupem k těmto nastavením může vědět, že jste mimo domov a brzy se nevrátíte..

Inzerenti

Inzerenti těží také z informací o vašich aktivitách. Některé reklamy fungují lépe brzy po probuzení nebo později večer. Díky rozpoznání trendů v inteligentních termostatických ovladačích by inzerent mohl zacílit na vaše reklamy na vás ve správný okamžik. To může dramaticky zvýšit jejich šance na prodej. Obchodníci znají hodnotu těchto informací a mohou se pokusit dráždit data z vašeho inteligentního termostatu. Nezdá se, že by to byla velká věc, ale v jistém smyslu jste manipulováni.

Jak bezpečné jsou vaše zásady ochrany osobních údajů?

Váš výběr, který inteligentní termostat koupit, je často založen na výhodách jednoho termostatu oproti druhému. Pravděpodobně nebudete brát v úvahu zabezpečení nabízené jejich zásadami ochrany osobních údajů. Zásady výrobce inteligentních termostatů mohou mít vliv na to, jak může mít toto zařízení váš domov vliv na vaše soukromí.

Zásady společnosti se mohou změnit

Mnoho výrobců inteligentních termostatů má pevné zásady ochrany osobních údajů. Populární značky Nest a Ecobee vynikají pevným závazkem k ochraně soukromí. Společnosti v oblasti technologií se však často prodávají a znovu prodávají. Zásady ochrany osobních údajů společnosti Nest specifikují, že pokud budou prodány, budou naléhat na novou společnost, aby dodržovala stejně vysoký standard ochrany soukromí, jaký nabízejí. Neexistuje však žádná záruka, že ochrana soukromí, kterou si dnes užíváte, bude zítra stále funkční.

Rozdělení firemního serveru

Existuje také riziko, že by se hackeři mohli vloupat a ukrást data uložená na serverech výrobce termostatu. Dokonce i zabezpečené společnosti, jako jsou banky, dochází k narušení dat, které odhaluje soukromé informace. Pokud jsou vaše data ukradena z firemního serveru, může být porušení vašeho soukromí závažné.

Žádný výrobce inteligentních termostatů dosud nehlásil žádné porušení údajů o spotřebitelích. Odborníci na ochranu osobních údajů se však shodují, že ve většině případů je narušení dat nevyhnutelné pro každou společnost. Pokud lze Pentagon napadnout, žádná společnost není vůči narušení dat imunní. Nejbezpečnější zásadou je nakládat s vašimi údaji, jako byste očekávali, že budou ohrožena, a odtud jednat.

Jak můžete chránit své soukromí?

Jak se můžete vzhledem k rizikům vystavení citlivým informacím chránit a přitom si užívat výhod inteligentního termostatu? Nejprve zkontrolujte zásady ochrany osobních údajů výrobce inteligentních termostatů. Přestože jsme viděli, že to nenabízí dokonalou ochranu, je dobré začít se společností, která klade prioritu na vaše soukromí..

Aby inzerent co nejlépe využil jakékoli informace z vašeho termostatu, musí být schopen je propojit zpět s vaším profilem. Zloděj, který se chce vloupat, bude také potřebovat vaši polohu. Bez propojení informací zpět k vám jsou vaše data jen tak náhodným šumem. Jedním ze způsobů, jak tyto informace uchovat jako soukromé, je použití sítě VPN.

Zabezpečení domácí sítě pomocí sítě VPN

Připojení prostřednictvím sítě VPN zajistí vaše soukromí tím, že vaše informace zůstane v anonymitě. Informace vycházející z vašeho zařízení jsou šifrovány a předávány na server VPN. Tento server je často používán stovkami uživatelů najednou, přičemž všechny informace zůstávají anonymní. Server nasměruje vaše informace na místo určení. Veškerá data, která se vám vracejí, putují namísto přímo do vašeho zařízení na server VPN. Tato technika prostředníka neumožňuje ostatním propojit vaše online akce s vaší polohou nebo osobou.

I když nemůžete připojit chytrý termostat přímo k VPN, kvalitní VPN služba vám často umožní přesměrovat veškerý internetový provoz ve vaší domácnosti přes VPN server. Protože vaše informace jsou zasílány anonymně, určení umístění inteligentního termostatu je téměř nemožné bez přístupu k dalším informacím. V konečném důsledku použití VPN způsobí, že všechna data odcizená nebo prodaná o vás budou téměř zbytečná.

Stabilní VPN pro ochranu celé domácí sítě je NordVPN. Tento poskytovatel VPN má miliony spokojených zákazníků po celém světě a velmi solidní pověst díky jejich snadným aplikacím, skvělé bezpečnosti a přátelským cenám.

Chcete-li se dozvědět více o funkcích ochrany osobních údajů a dalších výhodách VPN, podívejte se na náš příspěvek o výběru nejlepší VPN pro vaše potřeby.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me