Rizika ochrany soukromí vašeho chůvičky Přehled VPN

Nejtěžší věcí pro nového rodiče je položit dítě dolů a opustit místnost. Všichni chceme hlídat a chránit naše vzácné a křehké malé děti. Naštěstí existuje více způsobů, jak na ně dávat pozor, i když jsme venku. Existuje bezpočet dětských monitorů, které vám umožní sledovat vaše dítě, ať už jste v ložnici nebo v práci. Bohužel, mnoho z těchto moderních monitorů může být velmi snadno proniknout do.


Pravděpodobně by se vám nelíbilo, kdyby cizinec měl přístup ke všem informacím shromážděným vaším dětským monitorem. Zvukové a obrazové nahrávky vašich blízkých a vašeho domu by měly zůstat soukromé. Baby monitor se může zdát jako neškodné zařízení, ale není tomu tak vždy. Jak se vypořádáte s takovými bezpečnostními problémy? Tento článek vám řekne vše, co potřebujete vědět o nebezpečích, a ukáže vám, jak chránit sebe a své dítě.

Monitorujete nebo sledujete?

Notebook není anonymníAť už používáte dětský monitor pouze se zvukem nebo jeden s fotoaparátem a obrazovkou, vše, co chcete, je zajistit, aby se vaše dítě dobře bavilo. Většina monitorů je bezdrátových a odesílá video a audio do přijímače prostřednictvím bezdrátové frekvence (například Bluetooth) nebo internetu. V obou případech může být signál zachycen mezi dětským pokojem a přijímačem.

Tradičně existují dva hlavní typy bezdrátových dětských monitorů. Jeden typ přenáší signály prostřednictvím analogových rádiových signálů. Tito jsou náchylní k zachycení, protože signály spoléhají na velmi malou sílu být posílán na krátké vzdálenosti. Pokud je hacker blízko, mohli by tyto signály zachytit a přečíst je.

Druhý typ monitoru je digitální a obecně bezpečnější, protože signál je šifrován mezi dětským pokojem a přijímačem. Tato zařízení však často vysílají silnější signál, který hackeři mohou zachytit na větší vzdálenost. Kdokoli s nástroji pro dešifrování signálu monitoru by mohl mít přístup ke všem informacím přijatým a odeslaným zařízením. Tento problém nepatří jen dětským monitorům: bojují s tím všechna elektronická zařízení, která využívají připojení k internetu. Přemýšlejte o svém notebooku a smartphonu, ale také o smartwatch, fitness trackeru, autě, chytrém reproduktoru nebo chytrých brýlích.

Technologie Baby Monitor udržuje změny

Nový typ digitálního chůvičky roste v oblibě. Tato zařízení používají domácí Wi-Fi k přenosu informací zpět do přijímače, telefonu nebo tabletu. Protože k těmto signálům máte přístup odkudkoli, jsou tato zařízení obzvláště oblíbená u pracujících rodičů. Ať už jsou v práci, běží pochůzky nebo dokonce mimo město, mohou kdykoli vytáhnout hlídač na svých telefonech a zkontrolovat své dítě.

Tyto monitory často přenášejí video i audio. Mohou mít také další funkce, jako je noční vidění, teplotní senzory nebo vzdálené noční světlo. Tyto výhody však přicházejí s cenou: nabízejí hackerům další příležitost napadnout vaše soukromí.

Jak je pravděpodobné, že budou dětské monitory napadeny?

HackerMůžete si myslet, že váš chůvička je jednoduchým zařízením, které vám umožní udržovat si přehled o svém dítěti, zatímco budete dělat domácí práce kolem domu. Pro potenciálního lupiče jsou však tato zařízení jako doma mít špiona. Když se zloděj poslouchá prostřednictvím chůvičky, mohl by se rychle naučit, když jste mimo domov. Tyto informace pak mohli použít k plánování svých zločinů. Tímto způsobem nebudete kolem, abyste je zastavili, když vyprázdňují váš dům. Digitální dětské monitory mohou být hacknuty z jakékoli vzdálenosti, což je pro tyto zločince velmi výhodné. Mohou si naplánovat loupež z pohodlí svých vlastních domů a musí být blízko vás, když se chystají zlomit a vstoupit. Jinými slovy, stejná technologie, která umožňuje sledovat vaše dítě, by mohla hackerovi umožnit sledovat váš domov.

Nepomůže to, že hackování baby monitoru je docela snadné. Nedávná studie ukazuje, že mnoho dětských monitorů opravdu chybí, pokud jde o bezpečnost. Přestože se často zmiňuje soukromí zákazníků, není to jednoznačně priorita pro výrobce zařízení. Tito výrobci bývají velmi softwarově zaměřenými společnostmi se Silicon Valley. Hlavní myšlenkou tohoto myšlení je uvést web do provozu a opravit případné problémy později. V oblasti, jako je například domácí bezpečnost, to však nefunguje dobře. Výsledkem je, že moderní dětské monitory se dostaly na trh dříve, než byly schopny odolat přísným testům, aby se zajistilo, že jsou pro spotřebitele zcela bezpečné..

V praxi již bylo hlášeno několik případů hackerů hlídání dětí. Nedávno byly Ringovy kamery zvyklé na špehování dětí a rodin. Ačkoli tyto incidenty většinou vyústily ve špatné vyděšení a pláč dětí, ukazují, že hackeři jsou schopni napadnout soukromí uživatelů dětských monitorů.

Jak může váš dětský monitor narušit vaše soukromí

Tento první a možná nejděsivější problém dětských monitorů spočívá v tom, že cizí dítě mohlo poslouchat a sledovat vaše dítě. To samo o sobě stačí k tomu, aby se otřásly páteří všech rodičů. Rizika pro vaše soukromí se bohužel nekončí: i když je dítě v klidu, může být hlídač stále schopen zachytit rozhovory, které se odehrávají v další místnosti nebo dokonce v hale. Přemýšlejte o všech soukromých rozhovorech o svých financích a osobních záležitostech, které máte doma. Může to znít přitažlivě, ale zloděj vyzbrojený takovými informacemi by mohl snadno způsobit hodně škody. Mohou ukrást vaši identitu nebo shromáždit tisíce dolarů z vašeho bankovního účtu.

Jak již bylo zmíněno, zloděj si mohl vybrat ten pravý okamžik, kdy se dostane do vašeho domu na základě informací získaných od vašeho chůvičky. Mohli však jít mnohem dále. Prázdný domov by byl dobrým místem pro obchod s drogami. Auto ponechané v garáži je ohroženo, když zloděj ví, že nebudete doma celé hodiny.

Nakonec to nemusí být jen váš chůvička, která se používá proti vám. Jakmile bude váš dětský monitor ohrožen, může hacker použít tuto crack ve vaší bezpečnosti k získání dalšího přístupu k vaší síti. Jakmile je hackerova noha ve dveřích, je často schopen zvýšit jejich přístup. Každé zařízení ve vaší síti, od domácího počítače po inteligentní termostat a bezpečnostní kamery, je náhle zranitelné.

Jak chránit vaše soukromí

Aby bylo zajištěno, že můžete svůj dětský monitor bezpečně používat, aniž byste riskovali své soukromí, je třeba podniknout několik kroků. Nejdůležitější a nejužitečnější jsou vzdělávání a používání sítě VPN. Vysvětlíme obě níže.

Zkoumejte výrobce chůvičky

Za prvé, je důležité prozkoumat společnost, která produkovala chůvičku, kterou přemýšlíte o koupi. Zažili již dříve narušení bezpečnosti? Jaké jsou jejich zásady ochrany osobních údajů? V případě potřeby se obraťte na samotnou společnost a získejte správné informace. V některých případech může být obtížné najít zásady ochrany osobních údajů společnosti a jejích produktů. Tento dokument přesto obsahuje vše, co potřebujete vědět o fungování technologie a způsobu, jakým jsou vaše data zpracovávána. Kladením otázek se nebudete jen vzdělávat: budete také tlačit společnosti, aby učinily z našeho soukromí vyšší prioritu.

Použijte dvoufaktorové ověření a jedinečné heslo

Většina hacků pro přístup k dětským monitorům je možná díky slabému zabezpečení heslem. Naštěstí tomu můžete snadno zabránit. Pokud váš chůvička pracuje s účtem chráněným heslem, nezapomeňte použít jedinečné a silné heslo. Pokud chcete vědět, jak vytvořit takové heslo, podívejte se do našeho průvodce hesly.

Kromě vytváření silného hesla také pomáhá chránit váš účet pomocí dvoufaktorové autentizace. Zkontrolujte, zda váš dodavatel nabízí tuto další vrstvu zabezpečení, a pokud je to možné, aktivujte ji. Při dvoufaktorové autentizaci se hacker nebude moci připojit k vašemu účtu, i když se mu podaří získat heslo.

Nainstalujte VPN

VPN štítExistuje další jednoduchý krok, který může výrazně zvýšit vaši úroveň soukromí a zabezpečení. Instalace kvalitní služby VPN jde dlouhou cestou. Síť VPN přesměruje váš internetový provoz a učiní z vás virtuálně anonymního online. To znamená, že po aktivaci VPN skryje většinu informací o vaší poloze a identitě (jako je vaše IP adresa). Protože server VPN funguje jako prostředník mezi vámi a internetem, vaše soukromí je chráněno.

Pokud hacker získá přístup k vašim informacím, bude moci zobrazit pouze anonymní službu VPN. Nebudou moci svázat tato data zpět s vámi nebo s vaším domovem, takže informace budou prakticky k ničemu. Kromě toho, protože veškerý online provoz směřující do a ze serveru VPN je zcela šifrovaný, je téměř nemožné, aby outsider po celou dobu získal přístup k vašim informacím. Jednoduše se ujistěte, že připojení Wi-Fi, které používá váš dětský monitor, je chráněno sítí VPN (například instalací připojení na router).

VPN nabízejí mnoho výhod kromě soukromí a zabezpečení. Chcete-li se dozvědět více o tom, která služba VPN může být pro vaši rodinu nejvhodnější, přečtěte si náš článek, kde uvádíme přehled nejlepších VPN této chvíle.

Závěrečné myšlenky

Hlídač by měl rodičům umožnit hlídat své malé děti, aniž by tím vznikaly další starosti. Mnoho elektronických zařízení, jako jsou naše notebooky, chytré telefony a tablety, má několik bezpečnostních opatření. Ty pomáhají udržovat vaše data v bezpečí. Bohužel to neplatí pro mnoho dětských monitorů. Tato zdánlivě jednoduchá zařízení lze snadno hacknout. Proto je důležité chránit sebe i své dítě. Můžete to udělat vzděláním před koupí chůvičky. Tímto způsobem budete vědět, co společnost za vaším zařízením dělá, aby vaše data byla v bezpečí. Chraňte své účty také řádně pomocí silných jedinečných hesel a dvoufaktorové autentizace. A konečně, použití VPN k zabezpečení vašeho internetového provozu bude mít obrovský rozdíl. Tímto způsobem zůstanete vy a vaše dítě v bezpečí a vaše soukromí zůstane nedotčeno.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me